صفحه 83 از 158 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 1574

موضوع: نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    1) نه بعضی دانشگاه ها مثل دیکین اتفاقا اخرین مهلت اپلای همین 31 جولای هست و شما باید مثلا توی جون درخواست بدید... به ندرت دانشگاه هاش 2 رانده هستند.. مثل گریفیس... ملبورن... UNSW شما برو تک تک سایتا و همرو جک کن...
    واقعا توضیحات خوبی دادین. فقط من با خوندن متنتون یک سوال برایم پیش اومد. شما چند جا گفتین که زیاد اپلای کنین. برای اپلای حتما باید اول استاد پیدا کنیم دیگه؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

اره استاد... تعریف پروپوزال و اپلای... هرچی بیشتر بهتر... 7 8 تا اپلای کن.. با 3 4 تا پروپوزال مختلف کلا.... یعنی هر پروپوزال را برا دوتا دانشگاه استفاده کن مشکلی هم نداره... فقط جزو تحریم ها نباشه ... اول کامنت هایی که گذاشتیم را زیر و رو کن بعد سر فرصت اپلای کن...
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshaaaad نمایش پست ها
    واقعا توضیحات خوبی دادین. فقط من با خوندن متنتون یک سوال برایم پیش اومد. شما چند جا گفتین که زیاد اپلای کنین. برای اپلای حتما باید اول استاد پیدا کنیم دیگه؟

Junior Member shadmehr_1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Sharif

سلام دوستان
    از بچه هایی که تجربه اپلای در دانشگاه های استرالیا رو دارن میخوام بپرسم که ریز نمرات رو ازشون به صورت رسمی خواستن یا غیر رسمی؟؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط shadmehr_1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از بچه هایی که تجربه اپلای در دانشگاه های استرالیا رو دارن میخوام بپرسم که ریز نمرات رو ازشون به صورت رسمی خواستن یا غیر رسمی؟؟
    ممنون
    رسمی و به صورت فایل الکترونیک

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jomid نمایش پست ها
    رسمی و به صورت فایل الکترونیک
    خیلی ممنون
    من فوق لیسانسم رو روزانه بودم و مدرکم آزاد نیست. ولی چون لیسانسمو شبانه بودم برای ریز نمرات لیسانس مشکلی ندارم. الان با این حساب حتما باید مدرک ارشدم رو هم بخرم یا با ریز نمرات غیر رسمی میشه پذیرش گرفت؟ البته دانشگاهم ارشدم ریز نمرات رو خودش در یک پاکت مهر شده میفرسته و این گزینه هم موجوده..

نقل قول نوشته اصلی توسط shadmehr_1 نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    من فوق لیسانسم رو روزانه بودم و مدرکم آزاد نیست. ولی چون لیسانسمو شبانه بودم برای ریز نمرات لیسانس مشکلی ندارم. الان با این حساب حتما باید مدرک ارشدم رو هم بخرم یا با ریز نمرات غیر رسمی میشه پذیرش گرفت؟ البته دانشگاهم ارشدم ریز نمرات رو خودش در یک پاکت مهر شده میفرسته و این گزینه هم موجوده..
    بله برای ادمیژن و اسکولارشیپ میشه اینکارو کرد اما خوب باید توضیح بدی و بگی که کی فارغ التحصیل شدی و این جور چیزا.
    البته به نظر من بهتره که مدرکتون رو بخرید و آزاد کنین چون تو پروسه اسکولارشیپ ممکنه ازتون certified copy of master's degree رو بخوان. اگه هم نخوان شما برای ویزای دانشجویی و بعد از اون خروج از کشور بهش احتیاج پیدا خواهید کرد. پس خریدن این مدرک کار شما رو بسیار آسونتر میکنه.
    در مورد فرستادن مستقیما از طرف دانشگاه باید بگم که تا وقتی دانشگاه ازتون نخواسته احتیاجی نیست این کارو بکنید. اینم بگم بهتره که مدارکتون رو بهتره در قالب یک بسته بفرستید که دانشگاه مقصد هم گیج نشه و مدارک لیسانس و فوق لیسانس پراکنده نباشن.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jomid نمایش پست ها
    بله برای ادمیژن و اسکولارشیپ میشه اینکارو کرد اما خوب باید توضیح بدی و بگی که کی فارغ التحصیل شدی و این جور چیزا.
    البته به نظر من بهتره که مدرکتون رو بخرید و آزاد کنین چون تو پروسه اسکولارشیپ ممکنه ازتون certified copy of master's degree رو بخوان. اگه هم نخوان شما برای ویزای دانشجویی و بعد از اون خروج از کشور بهش احتیاج پیدا خواهید کرد. پس خریدن این مدرک کار شما رو بسیار آسونتر میکنه.
    در مورد فرستادن مستقیما از طرف دانشگاه باید بگم که تا وقتی دانشگاه ازتون نخواسته احتیاجی نیست این کارو بکنید. اینم بگم بهتره که مدارکتون رو بهتره در قالب یک بسته بفرستید که دانشگاه مقصد هم گیج نشه و مدارک لیسانس و فوق لیسانس پراکنده نباشن.
    خیلی ممنون دوست عزیز
    آخه مسئله اینه که تا سال دیگه همین موقع مدرک من از طریق گواهی کار به صورت رایگان آزاد میشه و نیازی به پرداخت هزینه نیست. منم قصد دارم که تابستون امسال تازه اقدام کنم برای پذیرش و اسکالرشیپ که خوب اون موقع اصل مدرک ارشد رو ندارم اما تا زمان ویزا و این جور چیزا مدرک ارشدم رایگان آزاد شده...

Junior Member

من بیشتر با سیستم پذیرش آمریکا و کانادا آشنا هستم و یک سوال داشتم و این هستش که آیا اینجا هم مثل کانادا و آمریکا اگر استادی پیدا کردیم که علاقه مند به کارکردن با ما بود باید با همون استاد در ارتباط باشیم یا چند تا استاد دیگر هم در آن دپارتمان باید پیدا کرد؟
    من در تاپیک (مطالب مرتبط در مورد نوشتن ریسرچ پروپوزال) نمونه ای پیدا نکردم. اگه کسی از دوستان نمونه ای از نوشتن (نه فرمت) آن دارد ممنون میشم کمک کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد دانشگاه صنعتی شریف

بورس های استرالیا دولتی و سراسری است و به ندرت بورس از طریق استاد تامین میشه. بنابراین شما اول باید با یک استاد بر روی یک پروپوزال اولیه به توافق برسید. اگر نظر استاد جلب بشه شما اپلای میکنید و پذیرش اولیه میگیرید. بعد دانشگاه پذیرش شما را واسه بورس میفرسته. بنابراین اگر با یک استاد به توافق رسیدید نیازی نیست برید سراغ استاد دیگه توی همون دانشگاه.
    ریسرچ پروپوزال هم به نظر استاد بستگی داره. اما معمولا یه پروپوزال کلی و حداکثر چند صفحه ای است و حتی میتونید بعد از پذیرش کاملا تغییرش بدید. بهتره یک پروپوزال اولیه (یک صفحه ای) آماده کنید و بسته به نظر استاد اونو تغییر بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sisy نمایش پست ها
    من بیشتر با سیستم پذیرش آمریکا و کانادا آشنا هستم و یک سوال داشتم و این هستش که آیا اینجا هم مثل کانادا و آمریکا اگر استادی پیدا کردیم که علاقه مند به کارکردن با ما بود باید با همون استاد در ارتباط باشیم یا چند تا استاد دیگر هم در آن دپارتمان باید پیدا کرد؟
    من در تاپیک (مطالب مرتبط در مورد نوشتن ریسرچ پروپوزال) نمونه ای پیدا نکردم. اگه کسی از دوستان نمونه ای از نوشتن (نه فرمت) آن دارد ممنون میشم کمک کنند.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

بله ضمن تایید فرمایشات دوست عزیزم در مورد نحوه اپلای و تعریف پروپوزال خدمت حضور مبارک حضرت عالی و دوستان محترم دیگه که لازم میدونم بخونند این پست را عرض کنم که:
    1) سعی کن حتما سرچ کنی پروپوزال جزو ت ح ری م ه ا نباشه....

2) امکانات کافی برای انجام پروژه شما در دپارتمان مذکور وجود داشته باشه...

3) استاد راهنمات اعتبارش نسبتا خوب باشه و بشه روی ساپورتش حساب کرد... من قبل از اپلای با استاد ها این اتمام حجت را میکردم چون میدونستم اونا به چند تا دانشجو ولکام میگن و از پروپوزال بدشون نمیاد... گفتم من ساپورت خیلی قوی از شما انتظار دارم چون رزومه قوی دارم و شانس بورسم بالاست.... مطمن صحبت کن

4) در راستای اهداف دانشکده باشه وزیاد موضوع پرتی با زمینه کاری استاد راهنما ندید... یعنی سعی کنید استادی پیدا کنید که با زمینه کاری شما اشتراک داشته باشه

5) اگر تونستی سرج کن که استاد چند تا دانشجو داره و سال قبل چند تا گرفته... مثلا من بین دو راهی گیر کرده بودم امسال و یا دوتا استاد به توافق رسیدیم در یک دانشگاه.. یکیش ایرانی بود... یکیش استرالیایی... ایرانیه پارسال 3 تا دانشجو گرفته بود و استرالیایی 1 فقط... ایرانی حتی خودش زنگ زد گوش موبایلم و با هم 20 دقیقه صحبت کردیم که جایی دیگه نرو و من روی شما حساب باز کردم... بعدا فهمیدم جز من با 3 تا دیگه هم هماهنگ کرده و من انتخاب دومش بودم... شانس زد و امسال به این استاد دیگه دانشجو ندادن... و من بعد از کلی بررسی استرالیایی را انتخاب کردم... الانم فکر میکنم از این دانشگاه هم به احتمال 99 درصد بورس شدم... فقط یک انتخاب خوب!

6) موضوع را کلی انتخاب کن و در بیشتر دانشگاه ها یکی دوصفحه هست ... (دو تا از پروپوزال های من نصف صفحه بود که هر دوش هم بورس را گرفت)... بعضی دانشگاه ها هم 3 یا 4 صفحه همراه با تایم لاین مثل UWS (استرالیایی غربی)

7) اخرین و مهم ترین نکته هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت یک یک یک پروپوزال را به چند تا دانشگاه نده! چرا ؟ چون پروژه ها قبل از بورس شدن چک میشه از نظر ت ح ر ی م ه ا و اگر پروژه شما را خدای نکرده رد کنند کل دانشگاه ها شانسی نداری دیگه! مهم ترین نکته ای هست که کسی ندیدم بهش اصلا اشاره کنه توی این اپلای ابراد.... منم 4 5 پروپوزال داده بودم ... این طوری درسته خودت به زحمت میوفتی ولی دستت برای انتخاب دانشگاه و استاد باز میشه...

8) قبل از همه مراحل بالا هم در مورد شانس بورس شدن خودت با توجه به رزومت و سیاست کلی دانشگاه در گرفتن ایرانی ها سرچ کن... مثلا دانشگاه UTS به دوستم گفته بود ما دانشجو از شریف نمیگیریم و بدون برسی رد کردن... یا کرتین از بچه های نفتی نمیگیره هرچند شغل اول توی پرت مهندسی نفت هست و نیاز
    دارن... نکات خیلی ریز هست و همین میشه که یک نفر میتونه بورس را ببره..... رزومه مهم هست اما سیاست در اپلای مهم تر هست...

9) بعضی دانشگاه ها هم مثل دیکین که خودم مطمن هستم اگر یک بار اپلای کنی و رد بشی... سال بعد هم بخوای اپلای کنی باید بهشون نشون بدید که رزومه شما نسبت با سال اول متحول شده! این را خودم تجربه داشتم .. وگرنه همون اول ریجکت میکنند....

10) بعضی دانشگاه ها معدل محور هستند و بعضی ها مقاله محور.... مثلا UNSW مقاله یکی دوتا هم داشته باشی بورس میشی به شرط داشتن معدل بالای 17 و نمرات خوب در دروس تخصصی... مصاحبه هم که داشت امسال.... به نظرم سخت گیر ترین دانشگاهش همین هست... توی مصاحبه از من پرسیدن شما راندمان فکریت کی بالا تر هست .... گفتم صبح ها! چون شب ها یاد قرض هام میوفتم! هه هه... حالا برق رفت وسط مصاحبه.. خلاصه ابروریزی شد
    فلیندرز نه معدل امتیازش مشخص هست و شما با مقالات متعدد میتونی بورس بشی و کاملا دست خودت هست همه چیز
    دیکین به معدل ضریب 2 میده و به سابقه تحقیق ضریب 1
    ملبورن معدل ارشد براش مهم تر هست و البته دانشگاهی که بودی... غیر دولتی بعید میدونم بگیره
    UWA برای بالا بردن شانس بورست باید یک نامه بگیری که جز تاپ های دانشکده بودی .. اینو خود استاد به من گفت... والبته گفت با این دانشگاه اپلای کنی شانس ویزات بالاست نمیدونم چرا!
    11) اکثر استاد ها هم فاند پروژه ندارن مثل اروپا و بیخودی خودت را سبک نکن...

12) بعضی دانشگاه ها بیمه را کاور میکنه بعضی ها نه... مثلا دیکین خیلی عالی هست در این مورد بیمه خودت و همسرت و دوتا بچه! من ندیدم جایی اینطوری باشه... قابل توجه که اگر بخوای بیمه خانم را بگیری و متاهلی بری 20 میلیون پول بیمه هست.... این نکات را حتما لحاظ کن برای اپلای دانشگاه

*) توکل کن درست میشه... لطفا دوستان دیگه هم اگر بعدا سوال مشابه پرسیدند ارجا بدید به این کامنت که تکرار نشه حرف ها...

نقل قول نوشته اصلی توسط sisy نمایش پست ها
    ویرایش توسط hamed_golden7 : January 8th, 2015 در ساعت 12:04 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)