صفحه 87 از 158 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1574

موضوع: نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    به هر حال اگه بتونی راضیش کنی که یک نامه بده بهت و نامه رو حالا پست کنی احتمالا گیرشون بر طرف میشه. یک نامه ساده چند خطی به فارسی بنویس و امضاشو بگیر و ببر ترجمه کن. امضای این نامه به نظرم حتی میتونه از یک کارمند ساده آموزش دانشگاه هم باشه. اینجا کارای اداری واقعا راحت میگیرن. take it easy
    یک دنیا ممنون از راهنمایی ت.
    ای نامه بعدن تو پروسه های آینده مثل گرفتن اقامت دائم و اینا مشکل ساز نمیشه؟ نمیگن نامه الکی الکی اوردی؟!

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط unique_vet نمایش پست ها
    یک دنیا ممنون از راهنمایی ت.
    ای نامه بعدن تو پروسه های آینده مثل گرفتن اقامت دائم و اینا مشکل ساز نمیشه؟ نمیگن نامه الکی الکی اوردی؟!
    چه مشکلی؟اگه شما از تحصیل انصراف داده باشی (حالا چه به صورت رسمی و اداری و چه اینکه کلا همین جوری ول کنی که خود دانشگاه اخراجت کنه) و ادعایی در مورد مدرک تحصیلیش نداشته باشی مشکلی پیش نمیاد.
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

با توجه یه سوالات متعدد لازم میدونم این کامنت را در این صفحه هم بزارم تا دوستانی که این تاپیک را میخونند هم استفاده کنند اگر مفید واقع شد
    داستان اپلای استرالیا قسمت دوم:

12+1) اقا اگر نمره زبانت شرایط مینیمم دانشگاه را اضا نمیکنه و سرچ کردی و میدونی اون دانشگاه سر زبان راه نمیاد و استاد هم تایید کرده این را پس بیخودی اپلای نکنید اون دانشگاه چون فقط به شما افر ادمیژن میدن و بیخودی وقت خودت و استادت را هدر میدی... مگر اینکه مثلا میدونی حتما 2 یا 3 ماه دیگه زبان را حتما میگیری و میفرستی....

14) حالا اومدیم و زبان شما مینیمم را به قول خودشون میت نکرد.. چه کنیم؟ اگر دانشگاه جزو دانشگاه هایی مثل دیکین ... فلیندرز یا UNSW هست شما میتونید بعد از گرفتن بورس به صورت کاندیشنال یا برید کلاس زبان های اونا که حدود 10 هفته کلاس میزارند برات اگر ایلتس 6 و No Band = 5.5 دارید که حدودا 12 میلیون هم کامل میگیرن و مشکل زبان حل میشه... البته باید دوره زبان را با موفقیت بگذرونید... حالت دوم که خودم ازش زیاد استفاده کردم هم در اروپا و هم استرالیا این هست که به استادت و رئیس ادمیژن دانشگاه نامه رسمی بزنی و بگی که زبانت اوکی هست و استناد کنی به مقالاتی که چاپ کردی.... من این کار را انجام دادم... همین امروز استادم گفت رایتینگ قبول جون مقاله داشتی ... اسپیکینگ بیا اسکایپ.. منم رفتم و صحبت کردم... لهجه استرالیایی اولین بار بود گوش میکردم بهش گفتم یه کم مشکل دارم در فهمیدن شما و کلا توپ را انداختم زمین استاد مهربان و اجازه ندادم زیاد صحبت کنه و فقط خودم صحبت کردم چون قرار هم نبود لیستنینگ تست بشه و زمان بر هست عادت کردن به لهجه اونا یه کم... خلاصه اگر ایلتس نداشتید دنیا به اخر نرسیده با تمرکز اپلای کنید و متناسب با شرایطی که دارید دانشگاه ها رو اولیت بندی کنید... توی اسکایپ با استاد هم محکم صحبت کنید و از موضع قدرت باشید و اصلا استرس نداشته باشید...

15) اقا این بورس دانشگاهی و بورس دولتی هیچ فرقی نداره به خدا.. اصلا گیر ندید حالا چرا IPRS نگرفتم.... فقط تفاوتش در کاور شدن هزینه سفارت هست... البته بعضی دانشگاه ها مثل UNSW و فلیندرز و ملبورن اگر بورس دانشگاهی را ببرید باید بیمه را هم خودتون بخرید که اگر مجرد باشید کلا بین 2 تا 3 هزار دلار میشه و اگر متاهل باشید 6 تا 7 هزار تا باید بدید... مگر اینکه جدا حدا درخواست ویزا بدید که هزینه بیمه کم بشه که اون هم بعضی بیمه ها قبول نمیکنند اینطوری دورشون بزنید...

16) اکثر دانشگاه های استرالیا انلاین اپلای میکنید و فقط یکی دو مورد هست که از طریق نمایندگان اون دانشگاه در ایران هست مثل QUT ... فلیندرز هر دو روش را قبول داره و مشکلی نیست... اپلیکیشن فی هم 90 درصد دانشگاه ها ندارند و رایگان هستند...

17) ترجیحا سعی کنید یک تیم را به عنوان سوپروایز و ادوایز پیشنهاد بدید اینطوری شانستون به نظر من بالاتر هست از نظر نفوذ استاد ها.. چون شما نمیدونید کدوم استاد برش بیشتری داره... البته این بحث ساپورت استاد شاید زیر 10 درصد باشه و اصل شما و رزومه شما هست که بورس میبره

18) سابقه کار داشتن تاثیری در بردن بورس نداره چون جزو معیار های اونا نیست و فقط سابقه تحقیقات و معدل و تا حدود اندکی (بسته به دانشگاه) دانشگاه هایی که بودید مهم هست براشون...

19) بطور کلی اگر ISI ندارید و معدلتونم هم زیر 16 هست به جرات میتونم بگم شانس زیادی ندارید... میتونید توی نتایج بورس دوستان این را سرچ کنید

20) من برای خودم از مارچ 2014 شروع کردم به ایمیل زدن و لیست استادهایی که پاسخ داده بودن و زمینه کاریشون و ددلاین دانشگاه را توی یک فایل اکسل جدول بندی کرده بوده و دیگه سر در گم نبودم در گرفتن توصیه نامه هام واپلای...

21) استادها ترجیح میدن نزدیک به ددلاین مثلا یکی دوماه مونده شمااپلای کنید که خودشون هم فرصت داشته باشند بهترین هارو انتخاب کرده باشند... پس هی فشار نیارید اپلای کنم یا نه... یا چرا جواب نمیدی! شما کاراتون را انجام بدید و اپلای را بزارید در مراحل اخر...

22) اون پول بی زبون را نرید بدید به اینایی که دکه باز کردن... براتون بورس میگیرم مطمن باشید... تضمینی! من با یکیشون صحبت کردم امتحانی... البته هدفم کسب اطلاعات و فضولی بود... طرف باورتون نمیشه بهم گفت ما یک سری استاد داریم اونجا سینه به سینه این پروژه هایی که بورس میدن را میچرخوننداول هم گوشی را داد منشی که بلکه بتونه با قر وقمیش مارو بکشونه تهران.. بعد من دو سه تا سوال درست حسابی پرسیدم...گفت من نمیدونم با رئیس صحبت کن.. خلاصه رئیس هم افتاد به غلط کردن... گفتم بهش فکر نکنید کسی اطلاع نداره داستا چیه و دروغ نگید به این جوان ها... فقط به خاطر پول با زبان میخوان شمارو مطمن کنند بورس میشید.. بورسه استرالیا پارتی بازی نیست که اینا بخوان دخالت کنند و یک تیم تصمیم میگیرند.. میخوان با قدرت تکلم بر روی مغز شما تاثیر بگذارند و در انی و کمتر از انی پول شمارو در حساب خودشون ببینند!

23) اگر مقالات شما انلاین نشده مشکلی نداره میتونید یک نامه اکسپتنس از سردبیر ژورنال بگیرید.. اگر First Online هم شده که این نامه هم نیاز نیست و همون لینک مقاله کفایت میکنه...

24) توی رزومه اگر مقاله ای اس ای هست حتما ایمپکت را بزنید و بگید که ای اس ای هست.. درخواست کننده زیاد هست و شاید طرف اشتباه کنه و مقاله غیر ای اس ای به حساب بیاره براتون.... ناشی بازی هر جایی خوب نیست!

25) اینا توی نمره دادن مقالات سیستم خاص خودشون را دارند و بعضی ژورنال های غیر ای اس ای را که خودشون قبول دارند نمره بالایی میدن و شاید به ای اس ای شما نمره بالایی ندن

26) بعد از اپلای هر چند وقت یک بار ایمیل بزنید و پیگیری کنید که بگبد چی شد چی شد نتیجه بورس ... کلا روال اداری اینا خیلی تاخیر توش هست و ممکن هست بورس شده باشید و خبر نداده باشن به شما... این را دیدم به عینه...

27) سعی کنید دانشگاه های زیادی اپلای کنید و جو به به و چه چه استاد راهنما شمارو نگیره! همه کسانی که بورس میشن رزومه قوی دارند مطمن باشید... هرچی دانشگاه به شما جواب مثبت داد اپلای کنید... من فقط خواستم بگم رو کدوم دانشگاه با توجه به رزومه میتونید به خودتون شانس بیشتری بدید و این به این معنی نیست جواب مثبت یک استاد را برای اپلای رد کنید! مجانیه دیگه...
    ما ایرانی ها هم که عاشق چیزهای Free of charge

28) استرالیایی ها کلا ادم های مهربونی و راحت بگیری هستند و من با اروپایی ها هم در تماس بودم اینا خیلی راحت میگیرند کارها را .. حداقل چند موردی که من باهاشون مکاتبه کردم اینطور بوده و عمومیت نداره...

29 ) برای دیفر کردن هم مراقب باشید چون معمولا بورس را دیفر نمیکنند مگر مشکل خاصی مثل تاخیر در ویزا باشه که اونم با موافقت استاد راهنمای شما هست و اگر تایید نکنه بورس شما میپره به اسمان ها... UNSW که کلا اهل دیفر نیست و خیلی سخت میگیره سر تاریخ فکر میکنم 2 یا 3 هفته بیشتر راه نمیاد... پس مثلا اگر سابقه ریجکتی دارید از امریکا این مسئله را در اولویت بندی های دانشگاه و قبول افر بورس و ادمیژن در نظر بگیرید... ذوق زده نشید عجب بورسی بردم و بعد برای ویزا وقت کافی نداشته باشید... دیکین و فلیندرز که مطمن هستم خیلی خوب راه میان... فلیندرز که کارمندش خودش چند بار بهم تعارف زد..! اقا حامد دیفر در خدمتیم...! اخرشم دوماه گفتم بندازید عقب.. دیگه چه کارتون کنم! چون COE نداده بودن و زمان کم بود دوست نداشتم COE دوم صادر بشه بعدا و کلا ماجرا بپیچه به هم و گفتم از همون اول وقت بیشتری بگیرم... همزمان با اپلای استرالیا روی گزینه های دیکه در اروپا هم حساب کنید و کلا زمان حدودی ویزای استرالیا را در نظر بگیرید و بورس های دیگه که میگیرید را بخیسونید برای اون موقع! یک درصد شانس رد شدن ویزا باعث این احتیاط میشه!

30) اخیش رسیدیم به نکته اخر .... بعضی دانشگاه ها در یک سری فرم از شما میخوان نقش خودتون را در چاپ کردن مقاله توضیح بدید... کم حوصله نباشید و سعی کنید های لایت کنید کارتون را و در مقالات مختلف وقت بزارید روی این موضوع... تحت عنوان List of Publications میخوان این را.. میتونید کلا اماده کنید و بفرستید برای همه دانشگاه ها (البته اگر نفر اول و یا دوم بودید و میخواید پون مثبت بشه براتون)

امتیاز فراموش نشود انشاالله! گزینه سمت راست شماست!
    امیدوارم موفق باشید انشاالله در سال 2015-2016 و همیشه با امید زندگی کنید...
    شاعر میگه Better late than never
    ویرایش توسط hamed_golden7 : January 15th, 2015 در ساعت 11:19 PM

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

داستان اپلای استرالیا قسمت سوم:

31) از نظر انتخاب بین استرالیا و کشور های اروپایی هم کلا این کشور بهتر هستش... حین تحصیل میتونید اقامت بگیرید... 20 ساعت در هفته با اجازه استاد راهنما کار پاره وقت داخل یا خارج از دانشگاه کنید+کار در روزهای تعطیل... ساعت کاری 9 تا 5 عصر هست.. ولی مثلا بلژیک استادی به من گفت 8 تا 6 عصر و البته شما باید بیشترم کار کنی... مردمی کاملا اروم و بی ازار... استاد استرالیایی به من گفت تازه توی همین ساعات هم راحت هستی اختیار تام داری چطوری بری بیای و کار کنی... (تو دانشگاه Bar داره دیگه خودت حسابشو بکن!) .. البته ما ایرانی ها که اصلا طرف این مزخرفات نمیریم! دانشگاه ها با هم خیلی خوب لینک هستند... ما ایران خواستیم یک کار تجربی بکنیم به خدا 6 ما با یک دانشگاه مکاتبه کردیم اخرش گغت ما وقت نداریم با کسی هم همکاری نمیکنیم!! زبان انگلیسی صحبت میکنند و این خودش یک نعمت هست... کشاورزی صنعت اولشون هست و اگر بتونی خونه را اوکی کنی با 300 تا 400 دلار در ما میتونی زندگی کنی.. فکر کن من اروپا اپلای کرده بودم استاده برام 3 ماه 6 ماه میگفت روی کارت تصمیم گیری میکنیم و اگر زیاد پیشرفت نداشته باشی اخراج میکنیم راحت! بعدشم سریع باید کشور را ترک کنی... ویزا هم که میدن دقیقا بعد از درست فرداش باید برگردی کشورت مگر اینکه از قبل کار در نظر گرفته باشی و سریع بری سر کار! همین فشار روی راندمان کاریت اثر منفی میزاره مطمنا..

32) برای ایمیل به اساتید سعی کنید حدودای ساعت 12 تا 2 خودمون ایمیل بزنید که صبح ناشتا که استاد محترم در حال خوردن فنجان نسکافه بوده ایمیل شمارو در صدر جدول رده بندی رقابت ها ببینه... و عنوان بگذارید برای ایمیل حتما.... و توی 4 5 خظ ضمن معرفی خودتون و خلاصه ای از بک گراند تحصیلیتون (کاری را چیزی نگید بعدا میفهمید چرا) از استاد بخواید که ببینید علاقه ای داره در این زمینه هایی که توی پروفایلش دیدید و علاقه داره ساپورت کنه! بعد که گفت بله.. کامل توجیه کنیدش که شرایط شما به چه صورت هست...

33) همه میگن استاد باید پروفسور باشه اما من نظر شخصیم اینه که اگر با استاد جوان اپلای کنی.. و مقاله هم خوب داشته باشی ساپورت قوی تری میکنه ازت جون معمولا پروفسور تمام ها ایمیل بیشتری دریافت میکنند و همین توی الویت بندی و ساپورت استاد اثر منفی میزاره.. به نظر خودم (شایدم اشتباه باشه) بایک استاد جوان که احتمالا شما تنها دانشجوش باشی اپلای کنید و نفرات دوم و سوم را ادم های قوی تری قرار بدید.... اینطوری هم ساپورت اولیه استاد را خوب داری و هم بعد از اینکه درست تموم شد ریکام میگیری و از نفوذ اون استادهای دیگه برای کار و یا پست داک استفاده میکنی! چیزی که من در سر داشتم و اجراکردم..

34) علاوه بر اون فایل اکسل مادر که گفتم یک فایل بندی هم داشته باشید و اسم همه دانشگاه هایی که اپلای کردید... فرم هایی که بایستی پر بشه و مدارکی که فرستادید براشون را بصورت جداگانه ارشیو کنید که بدونید کجا برا کی چی فرستادید ... اینطوری هر وقت بخواید میتونید مثلا رزومه را ابدیت کنید و ورژن بندی کنید که بدونید ورژن چند رزومه را فرستادید در چه زمانی... جون پروسه نسبتا طولانی هست و مطمن باشبد وقتی دانشگاه ها زیاد شد سخت میشه این کارا... قبل از اپلای هم اسکن کلیه مدارک را بگیرید حتما... برای ترجمه مدارک تحصیلی هم میتونید از مترجم ناتی که در تهران دو شعبه داره استفاده کنید. تعریف ناتی: یک دارالترجمه مربوط به اداره مهاجرت استرالیا هست که فقط یک مهر سبز رنگ میزنه و جون نماینده استرالیا در ایران هست دانشگاه هم قبول داره این را... ناتی خیلی سریع هست و البته کم هزینه... 2 3 سری بگیرید که داشته باشید...

35) تحصیل در استرالیا 5 امتیاز داره برای شما و تحصل در مناطق کم جمعیت اون 5 امتیاز دیگه هم داره...

36) کلا استرالیا 8 دانشگاه جی 8 داره که عموما جزو 150 دانشگاه اول دنیا هستند و ما بقی دانشگاه هم باز خوب هستند و جزو 500 دانشگاه برتر هستند... کلا کیفیت کارشون بالا هست و امکانات خوبی دارند..

37) اگر بین دانشگاه های غیر جی 8 موندید کدوم را انتخاب کنید برید سراغ اپشن کاری اینکه کدوم دانشکاه در شهر بهتری هست و کار بیشتر هست برای شما... مثلا پرٍث که فکر میکنم الوده ترین شهرشون هست برای نفت و شیمی خوبه... البته دکتری نفت فکر نکنم دیگه بگیرن به خاطر بعضی محدودیت ها...

38) دیگه اگر غیر جی 8 شد خیلی فرق زیادی بینشون نیست و برید ببینید کردوم گروه قوی تر هست و رنک کلی دانشگاه اهمیتی نداره به نظرم... چون اختلافشون کم هست از نظر نمره ولی چون تعداد دانشگاه های دنیا زیاد هست یه کم بالا پایین میشه.. مثل کنکور خودمون یک تست اشتباه شاید 50 پله جا به جات کنه!

39) مدرک دانشگاه های ایران را اقا قبول دارند... هم ازاد هم علمی کاربردی شبانه دولتی.. فقط من پیام نور ندیدم که بورس بشه... که اونم احتمال زیاد قبول دارند چون وزارت علوم تاییدش میکنه

40) این داستان فرس انر چیست؟ ببینید دانشگاه برای اینکه بدونه شما معدلت خوب بوده و 25 درصد از درست حداقل ریسرچ کردی (همون معادل 8 واحددرسی) این شرط را میخواد معمولا... باز هم کیس با کیس فرق داره و اگر معدل شما مثلا در لیسانس کم بوده مقالات شما میتونه اون را کاور کنه و مشکلی نیست... UNSW اما راه نمیاد و معدل شما بایستی حتما دور و بر 17 باشه وگرنه رد میکنند.... دروس تخصصی را هم نگاه میکنه که با معارف و تربیت بدنی بالا نکشیده باشی معدل را... این فرست انر را استاد راهنمای شما هم میتونه تایید کنه توی فرم های ریکامندیشن....

41) برای ریکام هم بدانید و اگاه باشید که اینا فرم مخصوص دارند و باید استاد پر کنه و براشون ایمیل کنند و مثل امریکا فرم انلاین نیست که ایمیل کنند برا استاد... ریکامندیشن هایی که از قبل گرفتید را هم میتونید خودتون سابمیت کنید....

42) حین پر کردن فرم های انلاین اپلیکیشن میتونی به دفعات ویرایش هم کنید و مدارک را حذف یا اضافه کنید.. بعد از سابمیت دیگه قابل ویرایش نیست... و مثلا رزومه را میتونید اگر ابدیت شد بعدا ایمیل کنید براشون دوباره...

43) سیستم بورس دهی هم به این صورت هست... اول همه مقالات و معدل شما و سایر مسابل رو در نظر میگیرند و نمره دهی میکنند... بعد به شما یک نمره میدن در مجموع ... سپس استاد هم شمارو تایید میکنه و بعد دانشجو های کلیه کشور هارو سورت میکنند... از اون بالای شورت لیست شروع میکنند به بورس دادن (اولویت هم با IPRSهست) بعد بورس دانشگاهی را میدن به نفرات بعدی.... اگر ایرانی باشید و توی شورت لیست باشی فعلا سهم شمارو میزارند کنار تا پروژه چک بشه اگر اوکی بود به شما هم بورس میدن... اگر نبود که میدنش به نفر بعدی... برای همین هست که همه کشور های خبر بورس را میگیرن و ایرانی ها تازه میرن برای چک شدن پروژه و زمان میبره...

44) لطفا وقتی به موعد نتایچ بورس رسید که معمولا توی اکتبر.. نوامبر ... دسامبر ... ژانویه هست (برای راند اصلی بورس) و به شما جواب ندادند وقتی یکی دوبار ایمیل زدید و دیدید میگن باید صبر کنید بدونید بورس را بردید و روشون نمیشه بگن داره پروژه شما چک میشه (شایدم دوست ندارن شما بعدا ادعایی داشته باشید که چرا بورس را ندادید پس!).. فقط باید صبر کنید تا جواب چک بیاد.. معمولا یک تا دوماه زمان میبره... بعضی موارد خاص هم تا یک سال... برای همین هست که میگن چند جا درخواست بدید حتما

45) بعد از گرفتن بورس و چک شدن پروژه شانس ویزای دانشجویی شما بالا میره و مثل اروپا نیست که تازه در مرحله ویزا بخوان پروژه را چک کنند و کلی هزینه و زمان بر باشه.. کاملا منطقی و درست هست این کارشون و به نفع خودمون هست اگر میخوان چک کنند همین رویه را در پیش بگیرند

46) بعد از اپلای دوتا فرایند جدا هست یکی پذیرش افر ادمیژن دانشگاه و دیگری افر بورس که هر دو را دقیق بخونید و بعد چک کنید... جون اکثر دانشگاه ها انلاین اپلای کردید بایستی مدارک را پست کنید تا افر شما کاندیشنال روی مدارک تحصیلی را برداره.... باید مطمن بشن از مدارک شما... حالا شاید بعضی دانشگاه ها راه بیان مثلا کرتین مشکل نداره ظاهرا

47) هر چیزی توی cv مینویسید باید بتونید با مدارک ساپورت کنید... مثلا شمت جزو 3 تای برتر دوره بودم اما مدرکی و یا نامه ای ندارید! پس امتیازی نداره براتون..

48) با پدر و مادر خود مهربان باشید (نکته یادم نمیاد دیگه به خدا)

49) کار زیاد درستی نیست مثلا بخواید بگید من از دانشگاه شما با فلانی هم مکاتبه کردم و اوکی داده بهم و اینارو بزارید توی امپاس.. یا بخواید بگید استاد فلانی را بزاریم ادوایزر یا سوپروایزر کمکی... میتونید بگید مثلا به نظر شما توی این زمینه بهتر نیست کسی را اضافه کنیم به تیم خودمون! کاملا مودبانه

50) به استادتون این قول را بدید که تمام تلاشتون را خواهید کرد در طول دوره و سعی کنید در طول فرایند بورسیه و ویزا باهاش حتما در تماس باشید که فراموش نکنه شمارو... کلا صله رحم خوبه برا بورس گرفتن...

*) امیدوارم بعد از دوره دکتری به ایران برگردید و به مملکت خودتون خدمت کنید... و استاد های خوبی برای دانشگاه های ایرانی باشید...
    با تشکر از همه دوستانی که در 3 سال اخیر با اونا در تماس بودم و حمایت کردن بنده را .... فایل پی دی اف این داستان اپلای استرالیا را توی امضای من میتونید دانلود کنید... اگر شوخی بی مزه زیاد کردم معذرت میخوام و از همه شما تشکر میکنم که این نکات را خوندید و امتیاز ندادید! میخوام بشم ژنرال توی اپلای ابراد!

Junior Member

سلام آقا حامد، ممنون از توضیحات کامل شما

دانشگاه سیدنی چطور هست؟ من قبلا مدارکم رو کامل اپلود کرده بودم ولی الان کاندیشنال آفر دادن که مدارکتو باید بدی... منظورشون اینه که باید پست کنم؟ جایی در سایتشون ذکر نکردن پست رو ... یا آدرس پستی رو ...
    واسه دادن کارنامه آیلتس، من فقط یه کارنامه دارم... اونو که نمیشه بدم ... باید درخواست کنم دوباره صادر کنن واسم؟ خوارزمی امتحان داده بودم که ظاهرا الان دیگه نیست و من نمیدونم چیکار کنم ؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

در مورد ترجمه مدارک تحصیلی والا از سیدنی اطلاعی ندارم ایمیل بزنید بپرسید خودتون ولی احتمالش زیاد هست که پست کنید... ادرس بدید به افیسر پرونده خودتون که توی اینترنشنال افیس دانشگاه سیدنی هست (معمولا برای انجام درست کارها به هر اپلیکنتی که بورس شده یک افیسر نسبت میدند که کارها اشتباه نشه و سر از کارشون در بیارند)

برای ایلتس هم من ندیدم کسی پست کنه برای دانشگاه اصل مدرک را!!! چون توی سایت اینا انلاین میتونند چک کنند نمره ایلتس و صحت و درستی اون را!!! بحث فرستادن مدارک روی مدارک تحصیلی هست... حالا اگر خیلی محتاط هستید و خودشون هم گفتن باید پست کنید مدرک ایلتس را میتونید یک کپی بگیرید و با اصل مدرک ایلتس برید مترجم ناتی و برابر با اصل کنید... و یکیش را بفرستید... توی کانیدشن افر شما باید حرفی از ارسال مدرک ایلتس گفته باشه وگرنه نیازی نیست و همون عکس مدرک را ایمیل کنید اگر فبلا نداده بودید ایلتس و افر ادمیژن کاندیشنال دادن به شما!!! خیلی ساده
    نقل قول نوشته اصلی توسط solmazpour نمایش پست ها

دانشگاه سیدنی چطور هست؟ من قبلا مدارکم رو کامل اپلود کرده بودم ولی الان کاندیشنال آفر دادن که مدارکتو باید بدی... منظورشون اینه که باید پست کنم؟ جایی در سایتشون ذکر نکردن پست رو ... یا آدرس پستی رو ...
    واسه دادن کارنامه آیلتس، من فقط یه کارنامه دارم... اونو که نمیشه بدم ... باید درخواست کنم دوباره صادر کنن واسم؟ خوارزمی امتحان داده بودم که ظاهرا الان دیگه نیست و من نمیدونم چیکار کنم ؟

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

سلام،

اگر متن ایمیلشونو اینجا پست کنید بهتر میتونیم راهنمایی کنیم.
    من از سیدنی کاندیشنال داشتم که به این خاطر که ریز نمرات فاینال (به همراه نمره دفاع) رو براشون نفرستاده بودم بهم کاندیشنال دادن. بعد از ارسال ریز نمرات فاینال آنکاندیشنال دادن . تو هیچ مرحله ای تا ارسال CoE از طرف دانشگاه از من نخواستن مدرکی و پست کنم براشون. تماماً الکترونیک بود.

متن شرایط آنکاندیشنال آفر برای سیدنی:

Your next step is to meet the conditions of your offer. To do this, log into your Sydney Student portal at
    https://sydneystudent.sydney.edu.au/. Select 'Manage documents' and upload any documents requested
    in the conditions below

Any condition as set by the International Office
    Please provide all pages of an original scanned copy of your final academic transcript and
    testamur (graduation certificate) indicating that you have completed tertiary study. The transcript
    should show all the subjects you have studied and the marks/results and grades you have
    obtained. If applicable, testamurs should indicate the date of your graduation, the final result and
    the discipline in which you graduated. If you have not completed your tertiary study, please
    forward the final documents to our office as soon as they become available. You must also
    provide an English translation for all documents not issued in English.

Master of Industrial Engineering must be completed with an 80% or more averega mark

میبینید که گفته اسکن مدارک و آپلود کن

حتی ملبورن هم که پروسش تماماً کاغذی و پستی بود اصل مدرک نخواست ازم و مثلاً کپی تافلم رو واسشون فرستادم که قبول کرد . ادمیشن کاندیشنال دادن اما مشکل اونا هم زیر نمرات ارشدم بود. متن زیر تو نامه ادمیشن نوشته شده بود:

Satisfying the Conditions of this offer
    You must provide evidence that the following conditions have been satisfied:
    Please provide a completion statement for the Master's degree at University of Tehran

البته برای دادن آنکاندیشنال آفر باید اصل ترجمه مدرک و پست می کردم واسه ملبورن.

احتمالاً تو نامه ادمیشن شما هم همچین چیزی هست. با دقت بخونیدش و بهش عمل کنید.

پیروز باشید
    ویرایش توسط meysamr1 : January 17th, 2015 در ساعت 04:19 PM
    این نکته رمز اگر بدانی، دانی +++++++هرچیز که در جُستن آنی، آنی

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد دانشگاه صنعتی شریف

من دانشگاه دیگه اپلای کردم ولی همین روند داشت. بعد از آفر کاندیشنال، مدارک رو از طریق موسسات مورد تایید دانشگاه واسه دانشگاه فرستادم تا آفر رو دادن. البته میشد هم ترجمه ناتی مدارکو بدم ولی شرایط خاصی داشتم که نمیشد.بهرحال بهترین و ساده ترین راه اینه که بهشون ایمیل بزنید و سوال کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    با توجه یه سوالات متعدد لازم میدونم این کامنت را در این صفحه هم بزارم تا دوستانی که این تاپیک را میخونند هم استفاده کنند اگر مفید واقع شد
    داستان اپلای استرالیا قسمت دوم:

12+1) اقا اگر نمره زبانت شرایط مینیمم دانشگاه را اضا نمیکنه و سرچ کردی و میدونی اون دانشگاه سر زبان راه نمیاد و استاد هم تایید کرده این را پس بیخودی اپلای نکنید اون دانشگاه چون فقط به شما افر ادمیژن میدن و بیخودی وقت خودت و استادت را هدر میدی... مگر اینکه مثلا میدونی حتما 2 یا 3 ماه دیگه زبان را حتما میگیری و میفرستی....

14) حالا اومدیم و زبان شما مینیمم را به قول خودشون میت نکرد.. چه کنیم؟ اگر دانشگاه جزو دانشگاه هایی مثل دیکین ... فلیندرز یا UNSW هست شما میتونید بعد از گرفتن بورس به صورت کاندیشنال یا برید کلاس زبان های اونا که حدود 10 هفته کلاس میزارند برات اگر ایلتس 6 و No Band = 5.5 دارید که حدودا 12 میلیون هم کامل میگیرن و مشکل زبان حل میشه... البته باید دوره زبان را با موفقیت بگذرونید... حالت دوم که خودم ازش زیاد استفاده کردم هم در اروپا و هم استرالیا این هست که به استادت و رئیس ادمیژن دانشگاه نامه رسمی بزنی و بگی که زبانت اوکی هست و استناد کنی به مقالاتی که چاپ کردی.... من این کار را انجام دادم... همین امروز استادم گفت رایتینگ قبول جون مقاله داشتی ... اسپیکینگ بیا اسکایپ.. منم رفتم و صحبت کردم... لهجه استرالیایی اولین بار بود گوش میکردم بهش گفتم یه کم مشکل دارم در فهمیدن شما و کلا توپ را انداختم زمین استاد مهربان و اجازه ندادم زیاد صحبت کنه و فقط خودم صحبت کردم چون قرار هم نبود لیستنینگ تست بشه و زمان بر هست عادت کردن به لهجه اونا یه کم... خلاصه اگر ایلتس نداشتید دنیا به اخر نرسیده با تمرکز اپلای کنید و متناسب با شرایطی که دارید دانشگاه ها رو اولیت بندی کنید... توی اسکایپ با استاد هم محکم صحبت کنید و از موضع قدرت باشید و اصلا استرس نداشته باشید...

15) اقا این بورس دانشگاهی و بورس دولتی هیچ فرقی نداره به خدا.. اصلا گیر ندید حالا چرا IPRS نگرفتم.... فقط تفاوتش در کاور شدن هزینه سفارت هست... البته بعضی دانشگاه ها مثل UNSW و فلیندرز و ملبورن اگر بورس دانشگاهی را ببرید باید بیمه را هم خودتون بخرید که اگر مجرد باشید کلا بین 2 تا 3 هزار دلار میشه و اگر متاهل باشید 6 تا 7 هزار تا باید بدید... مگر اینکه جدا حدا درخواست ویزا بدید که هزینه بیمه کم بشه که اون هم بعضی بیمه ها قبول نمیکنند اینطوری دورشون بزنید...

16) اکثر دانشگاه های استرالیا انلاین اپلای میکنید و فقط یکی دو مورد هست که از طریق نمایندگان اون دانشگاه در ایران هست مثل QUT ... فلیندرز هر دو روش را قبول داره و مشکلی نیست... اپلیکیشن فی هم 90 درصد دانشگاه ها ندارند و رایگان هستند...

17) ترجیحا سعی کنید یک تیم را به عنوان سوپروایز و ادوایز پیشنهاد بدید اینطوری شانستون به نظر من بالاتر هست از نظر نفوذ استاد ها.. چون شما نمیدونید کدوم استاد برش بیشتری داره... البته این بحث ساپورت استاد شاید زیر 10 درصد باشه و اصل شما و رزومه شما هست که بورس میبره

18) سابقه کار داشتن تاثیری در بردن بورس نداره چون جزو معیار های اونا نیست و فقط سابقه تحقیقات و معدل و تا حدود اندکی (بسته به دانشگاه) دانشگاه هایی که بودید مهم هست براشون...

19) بطور کلی اگر ISI ندارید و معدلتونم هم زیر 16 هست به جرات میتونم بگم شانس زیادی ندارید... میتونید توی نتایج بورس دوستان این را سرچ کنید

20) من برای خودم از مارچ 2014 شروع کردم به ایمیل زدن و لیست استادهایی که پاسخ داده بودن و زمینه کاریشون و ددلاین دانشگاه را توی یک فایل اکسل جدول بندی کرده بوده و دیگه سر در گم نبودم در گرفتن توصیه نامه هام واپلای...

21) استادها ترجیح میدن نزدیک به ددلاین مثلا یکی دوماه مونده شمااپلای کنید که خودشون هم فرصت داشته باشند بهترین هارو انتخاب کرده باشند... پس هی فشار نیارید اپلای کنم یا نه... یا چرا جواب نمیدی! شما کاراتون را انجام بدید و اپلای را بزارید در مراحل اخر...

22) اون پول بی زبون را نرید بدید به اینایی که دکه باز کردن... براتون بورس میگیرم مطمن باشید... تضمینی! من با یکیشون صحبت کردم امتحانی... البته هدفم کسب اطلاعات و فضولی بود... طرف باورتون نمیشه بهم گفت ما یک سری استاد داریم اونجا سینه به سینه این پروژه هایی که بورس میدن را میچرخوننداول هم گوشی را داد منشی که بلکه بتونه با قر وقمیش مارو بکشونه تهران.. بعد من دو سه تا سوال درست حسابی پرسیدم...گفت من نمیدونم با رئیس صحبت کن.. خلاصه رئیس هم افتاد به غلط کردن... گفتم بهش فکر نکنید کسی اطلاع نداره داستا چیه و دروغ نگید به این جوان ها... فقط به خاطر پول با زبان میخوان شمارو مطمن کنند بورس میشید.. بورسه استرالیا پارتی بازی نیست که اینا بخوان دخالت کنند و یک تیم تصمیم میگیرند.. میخوان با قدرت تکلم بر روی مغز شما تاثیر بگذارند و در انی و کمتر از انی پول شمارو در حساب خودشون ببینند!

23) اگر مقالات شما انلاین نشده مشکلی نداره میتونید یک نامه اکسپتنس از سردبیر ژورنال بگیرید.. اگر First Online هم شده که این نامه هم نیاز نیست و همون لینک مقاله کفایت میکنه...

24) توی رزومه اگر مقاله ای اس ای هست حتما ایمپکت را بزنید و بگید که ای اس ای هست.. درخواست کننده زیاد هست و شاید طرف اشتباه کنه و مقاله غیر ای اس ای به حساب بیاره براتون.... ناشی بازی هر جایی خوب نیست!

25) اینا توی نمره دادن مقالات سیستم خاص خودشون را دارند و بعضی ژورنال های غیر ای اس ای را که خودشون قبول دارند نمره بالایی میدن و شاید به ای اس ای شما نمره بالایی ندن

26) بعد از اپلای هر چند وقت یک بار ایمیل بزنید و پیگیری کنید که بگبد چی شد چی شد نتیجه بورس ... کلا روال اداری اینا خیلی تاخیر توش هست و ممکن هست بورس شده باشید و خبر نداده باشن به شما... این را دیدم به عینه...

27) سعی کنید دانشگاه های زیادی اپلای کنید و جو به به و چه چه استاد راهنما شمارو نگیره! همه کسانی که بورس میشن رزومه قوی دارند مطمن باشید... هرچی دانشگاه به شما جواب مثبت داد اپلای کنید... من فقط خواستم بگم رو کدوم دانشگاه با توجه به رزومه میتونید به خودتون شانس بیشتری بدید و این به این معنی نیست جواب مثبت یک استاد را برای اپلای رد کنید! مجانیه دیگه...
    ما ایرانی ها هم که عاشق چیزهای Free of charge

28) استرالیایی ها کلا ادم های مهربونی و راحت بگیری هستند و من با اروپایی ها هم در تماس بودم اینا خیلی راحت میگیرند کارها را .. حداقل چند موردی که من باهاشون مکاتبه کردم اینطور بوده و عمومیت نداره...

29 ) برای دیفر کردن هم مراقب باشید چون معمولا بورس را دیفر نمیکنند مگر مشکل خاصی مثل تاخیر در ویزا باشه که اونم با موافقت استاد راهنمای شما هست و اگر تایید نکنه بورس شما میپره به اسمان ها... UNSW که کلا اهل دیفر نیست و خیلی سخت میگیره سر تاریخ فکر میکنم 2 یا 3 هفته بیشتر راه نمیاد... پس مثلا اگر سابقه ریجکتی دارید از امریکا این مسئله را در اولویت بندی های دانشگاه و قبول افر بورس و ادمیژن در نظر بگیرید... ذوق زده نشید عجب بورسی بردم و بعد برای ویزا وقت کافی نداشته باشید... دیکین و فلیندرز که مطمن هستم خیلی خوب راه میان... فلیندرز که کارمندش خودش چند بار بهم تعارف زد..! اقا حامد دیفر در خدمتیم...! اخرشم دوماه گفتم بندازید عقب.. دیگه چه کارتون کنم! چون COE نداده بودن و زمان کم بود دوست نداشتم COE دوم صادر بشه بعدا و کلا ماجرا بپیچه به هم و گفتم از همون اول وقت بیشتری بگیرم... همزمان با اپلای استرالیا روی گزینه های دیکه در اروپا هم حساب کنید و کلا زمان حدودی ویزای استرالیا را در نظر بگیرید و بورس های دیگه که میگیرید را بخیسونید برای اون موقع! یک درصد شانس رد شدن ویزا باعث این احتیاط میشه!

30) اخیش رسیدیم به نکته اخر .... بعضی دانشگاه ها در یک سری فرم از شما میخوان نقش خودتون را در چاپ کردن مقاله توضیح بدید... کم حوصله نباشید و سعی کنید های لایت کنید کارتون را و در مقالات مختلف وقت بزارید روی این موضوع... تحت عنوان List of Publications میخوان این را.. میتونید کلا اماده کنید و بفرستید برای همه دانشگاه ها (البته اگر نفر اول و یا دوم بودید و میخواید پون مثبت بشه براتون)

امتیاز فراموش نشود انشاالله! گزینه سمت راست شماست!
    امیدوارم موفق باشید انشاالله در سال 2015-2016 و همیشه با امید زندگی کنید...
    شاعر میگه Better late than never
    مگه باید مثلا لینک مقاله رو بفرستیم حتما براشون تو پابلیکیشن لیست؟خودشون مگه نمی تونن سرچ کنن؟
    وقتی مقاله اکسپت شده اما چاپ نشده داریم لارمه نامه اکسپتنس بگیریم حتما؟؟؟
    من همه اینا رو تو پالیکشن لیست فقط ، به صورت لیست وار آوردم.
    اصلا به نظر شما لازمه خود مقاله ها رو بفرستیم براشون؟

Junior Member

یه سوالی هم دارم از دوستانی که واسه دانشگاه سیدنی اپلای می کنن.معمولا بعد ازثبت enquiry وگرفتن کد enquiry ، چند روز طول می کشه تا استاد مربوطه جواب بده؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)