صفحه 93 از 158 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100101102103143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 1574

موضوع: نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Member
    رشته و دانشگاه
    Queen's University Belfast, Electrical Enginering

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط melody91 نمایش پست ها
    سلام. برای اخذ پذیرش از دانشگاه ملبورن باید مدارک را با پست ارسال کنیم؟
    کلا برای بررسی اینکه به شما پذیرش میدهند یا خیر باید مدارک را پست کنید، اما قبلش باید استاد پیدا کرده باشید تا حمایتتون کنه

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

دوستان من سلام،

امیدوارم هر وقت این پست و می خونید دلتون شاد باشه.

دیروز ویزای من گرنت شد و گفتم تا دیر نشده هر چی اتفاق افتاد تو این پروسه ی 2-3 ماهرو خلاصه بگم شاید به درد کسی خورد.

اول از ادمیش و اسکالرشیپ شروع میکنم. من تو اپریل پارسال با یه استاد تو بیزنس اسکول سیدنی خیلی به صورت شوخی وار ارتباط برقرار کردم و اصلاً نمی دونستم قضیه چقد جدیه. استاده ازم مصاحبه خواست و بهم پیش نیاز های ادمیشن و گفت و شروع کردم به پروپوزال نوشتن و خوندن واسه تافل.

پروپوزالم یکی دو باری دستخوش تغییرات جزئی شد با نظر استاد. مدارکم رو آگوست جم و جور کردم و اواخر آگوست فرستادم به صورت آنلاین (100 دلار اپلیکیشن فی داشت). تو این مدت دیگه قضیه واسم جدی شده بود و با تمام استادای مربوط به فیلد کاریم تو G8 تماس گرفتم و غیر از ANU از هر دانشگاه یه اوکی گرفتم از استادا واسه اپلای و پروپوزال و اینا.

اشتباه 1:
    مدارکم و بعد از ددلاین بورس IPRS فرستادم و منو با اینکه به گفته ی استاد راهنما شانس حتمی داشتم واسش، از IPRS کنار گذاشتن.

اشتباه 2:
    به خاطر اینکه هنوز دفاع نکرده بودم و ترنسکریپت فاینالم و نداشتم ادمیشن University of Queensland و از دست دادم (ددلاین گذاشتن تا یه تاریخی بهشون برسونم این مدرکو که نشد.). میتونستم زودتر دفاع کنم اما ددلاین ها و شرایط دانشگاه هارو درست نمی دونستم.

اشتباه 3:
    دانشگاه موناش واسه ادمیشن نمره ی 100 تافل (no band under 25) می خواست ازم که اسپیکینگم دو نمره از 25 کم شد و با اینکه تافلم 104 شد بهم ادمیشن ندادن! نظر شخصی خودم و میگم واسه آیلتس میخوندم شانس بیشتری داشتم واسه گرفتن 4 تا 7. و اینکه برای مهاجرت و اقدام برای اسس مدرک به آیلتس نیاز داریم و اون موقه اینو نمی دونستم. خلاصه مجبور شدم 10 روز پیش یه آیلتس هم بدم.

به هر حال تونستم تو سپتامبر ادمیشن آنکاندیشنال سیدنی و بگیرم و برای دو تا دپارتمان دانشگاه ملبورن هم اقدام کردم به علاوه ی RMIT که بعید بود برم حتی اگر می گرفتم اما یه award 40000 تایی گذاشته بود که وسوسه شدم و زدم. آخرش RMIT مسخره بازی دروورد و گفت به خاطر تحریما باید agent بگیری تا کارات سریعتر انجام بشه وگرنه بعیده به این زودی ها کاری انجام بشه!

توضیح1: پروپوزالم واسه ملبورن و سیدنی یکی بود اما واسه RMIT و موناش و کویینزلند فرق می کرد.

توضیح2:
    غیر از ملبورن بقیه دانشگاه هایی ازشون اسم بردم مدارک و به صورت آنلاین می خواستن.توضیح3: به غیر از سیدنی هیچ کدوم از دانشگاه هایی که اسم بردم اپلیکیشن فی نداشتن.

خلاصه بعد از یکی دو ماه تو توامبر بود که مصاحبه ی دوم و با سیدنی کردم تا واسه یه Award نامینیتم کنن. قبل تر از اون مصاحبه ی اولم با هر دو تا دپارتمان بیزنس اسکول و ریاضیه ملبورن انجام شد. سوالات کلی و حول این موضوع که چرا استرالیا، چرا پی اچ دی، چرا این دانشگاه و چرا این موضوع بود.

اواخر نوامبر ملبورن گفت تو شورت لیستم (بیزنس اسکول). و استاد سیدنی هم خبر بردن Award و بهم داد. بیزنس اسکول ملبورن اواخر دسامبر ادمیشن و داد که کاندیشنال بود و باید مدرکی دال بر اینکه تحصیلم تموم شده بشون میدادم تا آنکاندیشنالش کنن. مدرک و با ایمیل فرستادم و چند روز بعد هم ادمیشن دپارتمان ریاضی و هم بیزنس اسکول اومد. بعد از دو هفته دپارتمان ریاضی بورسش رو هم اعلام کرد (اواسط ژانویه بود یا اواخرش) و بورس MIFRS و MIRS رو داد بهم. بیزنس اسکول و نمیتونستم دیفر کنم. گفتن نمیشه. اما دپارتمان ریاضی و دیفر کردم (هم ادمیشن و هم بورس) واسه بک آپ پلن. البته به استاد گفتم که شاید برم یه جای دیگه تا از لحاظ اخلاقی خیالم راحت باشه.

ادامه قضیه مربوط به ویزاست و میتونید اینجا بخونیدش.
    ویرایش توسط meysamr1 : February 16th, 2015 در ساعت 02:18 PM
    این نکته رمز اگر بدانی، دانی +++++++هرچیز که در جُستن آنی، آنی

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

لطفا دوستانی که در مورد شانس پذیرش خودشون سوال دارند پیام شخصی ندن و توی همین تایپک مطرح کنید که همه بتونند نظر بدن... اینطوری نظرات دوستان در رشته های مختلف را میتونید بگیرید... لطفا سوالات و رزومه را در تاپیک های مختلف کپی نکنید... در یک تاپیک سوال بفرمایید و دقیق شرایط خودتون را ذکر کنید ...
    با تشکر از شما
    ویرایش توسط hamed_golden7 : February 16th, 2015 در ساعت 03:32 PM

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

بله پذیرش شدن با هزینه شخصی شرایط خاصی نداره .. ایلتس بدید و اپلای کنید چند دانشگاه
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid2pack نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    آقا من لیسانس صنایع دارم با معدل 12و خورده ای.2 سال سابقه کارم دارم.می خوام برای ارشد با هزینه ی خودم تو یکی از دانشگاههای استرالیا مدیریت پروژه بخونم.حتی الامکان دانشگاه ویکتوریا یا rmit.
    به نظرتون با این معدل میشه؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

از اینترنشنال افیس دانشگاه بپرسید لطفا راحت ترید... سوالات در مورد این دانشگاه را اگر اقای دکتر وقت داشته باشند هم شاید پاسخ دادند...
    http://www.applyabroad.org/forum/mem...?63896-vahidet
    نقل قول نوشته اصلی توسط melody91 نمایش پست ها
    سلام. می خواستم بدونم برای اپلای در دانشگاه وسترن استرالیا توصیه نامه ی استاد را باید آپلود کنیم یا خود دانشگاه مستقیم به استاد ایمیل میزنه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من فوق لیسانس رشته مدیریت فناوری اطلاعات هستم، معدل لیسانسم 15.3 و معدل ارشد 18.2 هست.
    مقاله هم دارم آماده میکنم و برای زبان هم دارم میخونم.
    به نظر شما میتونم برای دانشگاههای استرالیا اپلای کنم و فاند بگیرم؟
    اگر میشه لطفا بگید کدوم دانشگاهها؟
    ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

کدوم دانشگاه بودید ارشد و لیسانس ؟
    مقاله چی داری؟ کامل توضیح بده
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mandoli نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فوق لیسانس رشته مدیریت فناوری اطلاعات هستم، معدل لیسانسم 15.3 و معدل ارشد 18.2 هست.
    مقاله هم دارم آماده میکنم و برای زبان هم دارم میخونم.
    به نظر شما میتونم برای دانشگاههای استرالیا اپلای کنم و فاند بگیرم؟
    اگر میشه لطفا بگید کدوم دانشگاهها؟
    ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید

Junior Member

سلام دوستان
    من با یک استاد در دانشگاه سیدنی مکاتبه کردم و نتیجه ایمیل زیر از طرف ایشان هستش
    Dear Poorya,

Thanks for sending the papers. Given your past research experience, I believe you have good chances to get a scholarship from the University.

Before you send a formal application, can you please send me a 1-2 page proposal on what you would like to do. This is mostly used by the committee to assess your capability to propose a research project and might change once you start the program. You can base the proposal on a topic in machine learning or robotics.

We will instruct you with the application after reviewing the proposal.

حقیقتا روند پذیرش استرالیا واسم خیلی گیج کننده بود. چند تا سوال داشتم:
    ۱. از الان اقدام کنم امکانش هست که fall یا زودتر دانشجو بشم؟
    ۲. برای پروپوزال چقدر وارد جزییات بشم و آیا به سمت گرایش های استادی که باهاش مکاتبه کردم برم یا سعی کنم کلی باشه که از سایر اساتید هم شانس داشته باشم؟
    ۳. آیا در پروپوٰال اسم این استاد رو به عنوان پیشنهادم بیارم؟
    ۴. شانسم با توجه به این نامه و رزومه زیر چیه به نظرتون؟
    رشته: کامپیوتر- هوش مصنوعی
    لیسانس: فردوسی ۱۷.۵
    ارشد: شریف ۱۹.۳
    مقاله : ۱ ای اس آی ( ایمپکت ۲) (والا برام اینم سوال شده که چه جوری بعضی از دوستان ۸-۹ تا آی اس آی دارن یا با هم فرستادن٬ تو دانشگاه هایی که بودم از دوستام همچین چیزی تاحالا ندیده بودم)
    سابقه کاری هم دارم که فکر کنم در این مبحث بی فایده باشد.
    تافل: ۱۰۲ ( اسپیکیبنگ ۲۲ بقیه بالا ۲۵)

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

معدل شما عالی هست ...
    این بچه هایی که چند ISI دارند حداقل 2 سال طول کشیده بعد از ارشد
    نمره زبان خودتو را چک کنید برای G8 اگر اوکی باشه شانس دارید... ملبورن و UNSW و سیدنی من شانس بالایی میبینم براتون... دیکین شانست کمتره...
    پروپوزال را دقیق چک کنید که دردسر نشه براتون..
    سابقه کارم مهم نیستش .. بجه های که برای بورسیه استرالیا خیز بر میدارند همشون ریسرچر هستند چون مقاله هم مهم بوده همه تلاششون را کردن که مقالات متعدد داشته باشند برای همین عجیب هست نسبت به رزومه تاپیک کانادا یا امریکا..
    ملبورن روی زبان خیلی گیر هست دقیق چک کن که کوالیفای هستی یا نه.. UNSW من شانستو خیلی بالا میبینم
    نمره و دانشگاه اردشدت شانست را بالا برده... یک مقاله دیگه بدی دیگه هیچ مشکلی نداره رزومت ... توی 2 تا مقاله اینطوری نفر اول باشی عالی هست
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooryapzm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من با یک استاد در دانشگاه سیدنی مکاتبه کردم و نتیجه ایمیل زیر از طرف ایشان هستش
    Dear Poorya,

Thanks for sending the papers. Given your past research experience, I believe you have good chances to get a scholarship from the University.

Before you send a formal application, can you please send me a 1-2 page proposal on what you would like to do. This is mostly used by the committee to assess your capability to propose a research project and might change once you start the program. You can base the proposal on a topic in machine learning or robotics.

We will instruct you with the application after reviewing the proposal.

حقیقتا روند پذیرش استرالیا واسم خیلی گیج کننده بود. چند تا سوال داشتم:
    ۱. از الان اقدام کنم امکانش هست که fall یا زودتر دانشجو بشم؟
    ۲. برای پروپوزال چقدر وارد جزییات بشم و آیا به سمت گرایش های استادی که باهاش مکاتبه کردم برم یا سعی کنم کلی باشه که از سایر اساتید هم شانس داشته باشم؟
    ۳. آیا در پروپوٰال اسم این استاد رو به عنوان پیشنهادم بیارم؟
    ۴. شانسم با توجه به این نامه و رزومه زیر چیه به نظرتون؟
    رشته: کامپیوتر- هوش مصنوعی
    لیسانس: فردوسی ۱۷.۵
    ارشد: شریف ۱۹.۳
    مقاله : ۱ ای اس آی ( ایمپکت ۲) (والا برام اینم سوال شده که چه جوری بعضی از دوستان ۸-۹ تا آی اس آی دارن یا با هم فرستادن٬ تو دانشگاه هایی که بودم از دوستام همچین چیزی تاحالا ندیده بودم)
    سابقه کاری هم دارم که فکر کنم در این مبحث بی فایده باشد.
    تافل: ۱۰۲ ( اسپیکیبنگ ۲۲ بقیه بالا ۲۵)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    کدوم دانشگاه بودید ارشد و لیسانس ؟
    مقاله چی داری؟ کامل توضیح بده
    لیسانس دانشگاه دولتی زاهدان بودم، ارشد دانشگاه الزهرا تهران بودم.مقاله هم دارم از پایان نامم آماده میکنم،برای اپلای برام مهم نیست که حتما دانشگاهش معتبر باشه فقط میخوام فاند رو بهم بدن، میخواستم بدونم شانسی دارم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)