صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 72

موضوع: دیفر کردن | به تاخیر انداختن شروع تحصیل | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

پیش فرض دیفر کردن | به تاخیر انداختن شروع تحصیل | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

دوستان عزیز

با توجه به اوضاع ویزا دادن سفارت استرالیا که بین 4 تا 6 ماه طول میکشه معمولا همه مجبور میشن که دیفر کنند یا ترم شروع تحصیل خودشونو به تاخیر بندازند

من خودم مجبورم این کارو بکنم و میترسم برای scholarship ها و پذیرشی که گرفتم ضرر داشته باشه از دوستان کسی بوده که به خاطر دیفر کردن با مشکل بر بخوره؟ یا در این زمینه تجربه خاصی داشته باشه که با دیگران شریک شه؟

با تشکر
    علی
    من به این امید زندم این روزها هم میگذره این وضعیت عوض میشه

پیش فرض پاسخ : دیفر کردن (به تاخیر انداختن) شروع تحصیل و ضررهای احتمالی آن

اینم اضافه کنم که من full fund هستم و ترسم بیشتر از اینه که این fund رو از دست بدم

Junior Member

سلام،
    این که دیفر کردن به scholarship اتون صدمه می زنه یا نه کاملا بستگی به شرایط تون داره. توی فرم scholarship که دانشگاه براتون فرستاده باید شرایطش هم ذکر شده باشه معمولا توی اون شرایط نوشته که می شه scholarship رو دیفر کرد یا نه. توی 2-3 موردی که من دیدم معمولا قید شده که scholarship رو نمی شه دیفر کرد و اگه اینجوری باشه خودتون می دونید که ضرر دیفر کردن پذیرش براتون حدود 50-60 AUD در سال خواهد بود. البته با توجه به دانشگاه و با رایزنی با استادتون و بقیه شاید بتونید scholarship رو دیفر کنید که همان طور که گفتم کاملا بستگی به استاد و دانشگاه محل تحصیل تون داره.

خوب اگه مجبورید که دیفر کنید که دیگه راهی ندارید باید براشون توضیح بدی که راه دیگه ای نداری مثلاً باید یک ترم دیفر کنی .
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

دوست عزيز بعضي دانشگاهها تا يك سال هم حتي اگر فول فاند باشي defer ميكنند مخصوصا براي كشورهايي مثل ما كه مشكل ويزا دارند ولي باز هم با دانشگاه چك كنيد. تو offer letter تون چيزي ننوشته؟
    لطفا از طرح سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید

من سه شنبه سفارت بودم و خانمه بم گفت که در حال حاضر
    PVA=3-3.5 month
    , final visa=3-3.5 ماه طول میکشه یعنی 6-7 ماه با این حساب یک ترم دیفر کردن هم جواب نمیده چون 7 ماه تقریبا 2 ترم میشه (با توجه به اینکه معمولا 2 ماه قبل شروع ترم offer ارسال میشه)

اما تو نامه من گفته که اسکولارشیپ شما از پاییز خودشون (که عید ما میشه) TENABLE هست( معنی دقیق TENABLE اینجا تکلیفو تعیین می کنه که من نمیدونم اینجا به کدوم معنی به کار رفته قابل نگاه داشتن؟؟؟؟؟؟ یا قابل تصرف ؟؟؟؟)
    your scholarship is tenable from autumn 2009 to undertataking your PHD

ولی ترس اصلی من از این جای نامه هستش که گفته
    ما پیشبینی می کنیم که شما تا 31 مارچ اینجا درستو شروع کنی (اومرا بتونم بیام ;D)

در آخر هم گفته که به مدت 3 تا 4 ساله هستش بورس و از زمان شروع پرداخت اسکولارشیپ یا ثبت تز پایانامت برات این مدت حساب میشه (حالا این شروع همان 31 مارچه یا نه نمیدونم)

ولی چیزی درباره دیفر کردن نگفته تو شرایطش فقط گفته باید وضعیت residency مشخص بشه ولی زمان نگفته

در ضمن استادم اصلا تو باغ نیست بم ایمیل زده گفته که قبلا(3-4 سال پیش) دانشجوی ایرانی داشته و ممکنه ویزا گرفتنم حتی1 -2 ماه هم طول بکشه

فکرکنم بهترین راه تماس با کیس آفیسرم باشه ولی حقیقتش 2 ماه مونده به 31 مارچ میترسم بگم اونا هم سریع ردم کنن یکیو جایگزینم کنن گذاشتم نزدیکای مارچ بگم که نتونن کسیو جام بزارن ;D

این به فکر من رسید منتظر نظر دوستانم هستم

به هر صورت برای من (مثل تبلیغ رد بووووول):
    NO SCHOLARSHIP
    NO PHD

با تشکر از همه
    علی

آقا وضعیت من این شد

NO SCHOLARSHIP
    NO PHD

نمیشه دیفر کنم پس مجبورم بی خیال شم

فقط خواستم به دوستای دیگه که میان اینجا بگم که اگه وضعیتشون مثل منه و پذیرش بدون بورس براشون بی معنیه اولین کاری که بکنن این باشه که از اون دانشگاه بپرسن که بورس هایی که میدن قابل دیفر هست یا نه تا مثل من بعد از 1 سال استرس و کلی خرج و زحمت به نقطه 0 بر نگردن

مخلص همه
    علی

نقل قول نوشته اصلی توسط alikharej
    آقا وضعیت من این شد

NO SCHOLARSHIP
    NO PHD

فقط خواستم به دوستای دیگه که میان اینجا بگم که اگه وضعیتشون مثل منه و پذیرش بدون بورس براشون بی معنیه اولین کاری که بکنن این باشه که از اون دانشگاه بپرسن که بورس هایی که میدن قابل دیفر هست یا نه تا مثل من بعد از 1 سال استرس و کلی خرج و زحمت به نقطه 0 بر نگردن

مخلص همه
    علی
    شما از کدوم دانشگاه بورس داشتید؟
    فقط برای یک دانشگاه اقدام کردید؟
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alikharej
    آقا وضعیت من این شد

NO SCHOLARSHIP
    NO PHD

مخلص همه
    علی
    بی خیال بابا ...
    هنوز که چیزی نشده !!!
    هنوز حداقل ۴.۵ ماه دیگه مونده . ضمنا مگه چند نفر واسه PhD اپلای میکنن ؟؟؟
    امیدوار باش....
    هنوز که چیزی نشده
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR
    بی خیال بابا ...
    هنوز که چیزی نشده !!!
    هنوز حداقل ۴.۵ ماه دیگه مونده . ضمنا مگه چند نفر واسه PhD اپلای میکنن ؟؟؟
    امیدوار باش....
    هنوز که چیزی نشده
    من 31 مارچ باید شروع کنم
    ولی تو فکر نیستم
    گور باباشون
    ((من نمیدونستم فصل های این استرالیا با ما فرق داره و نمیدونستم که اینهمه ویزا طول میکشه و نمیتونم اسکولارشیب رو دیفر کنم پس مقصر خودمم نه هیچ کس))

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)