صفحه 18 از 46 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 456

موضوع: نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط ArchitectinUSA نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امروز از دانشگاه ملبوررن برای مستر معماری پذیرش گرفتم ولی فاند نگرفتم. واقعا بدون کمک هزینه نمیتونم برم. ممنون میشم راهنمایی کنید باید چیکار کنم که بتونم بعد از پذیرش کمک هزینه بگیرم؟ از طریق کار در دانشکاه یا خارج دانشگاه.لطف بزرگی میکنید اگر راهنمایی کنید.
    ویزای دانشجویی 16 ساعت اجازه کار بهتون می ده. البته کار دانشجویی هم کار کژوال هستش و سخت پیدا میشه به خصوص در ملبورن. معمولا باید زبان قوی هم داشته باشید. ولی به نظر من نمی شه زیاد بهش امید بست. اولا اینکه باید یه مدتی دنبال کار باشی و ثانیا به اندازه ای هم نیست که کفاف کل هزینه هاتون رو بده. ولی دوستانی که اونور هستن و تجربه دارن هم نظر بدن بهتر هستش.

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط massoudmalaki نمایش پست ها
    سلام
    من به ي استادي ايميل زدم 3 روز قبل بهم اين ايميل را داد كه من بيخيالش شدم:
    Many thanks for your message and your interests to study PhD with me. I am certainly very impressed by your achievements and track record. Unfortunately, I don't have any spare fund to support you in terms of tuition fees and stipend. Good luck in your search.

امرزو بازم يكبار ديگه به ايميلم جواب داده به اين صورت:
    If you want to try to apply for IPRS. I am happy to support you. But it would be a long shot. Regards.
    1- منظورش چيه؟
    2- من چي بهش بگم خوبه؟
    روی IPRS حساب باز نکنید که ظاهرا قرار به ایرانی ها ندن. ولی هر دانشگاهی مجموعه ای از بورس های مختلف داره که باید بررسی کنید کدام برای شما مناسب هست و اقدام کنید. تو استرالیا برخلاف کانادا و آمریکا معمولا استادا پو ندارن که فاند بدن (اگه داشته باشن به پس داک معمولا می دن) برای همین باید بورس اقدام کنی که معمولا رقابتی هستش و باید رزومه خوب (به خصوص پابلیکشن خوب با معدل بالای 16 ) داشته باشید. به هر حال می تونید شانستون رو امتحان کنید و استادی که بهتون جواب داده رو ول نکنبد. برای نظر دادن هم بهتر هستش به فرمت فروم سوابقتون رو بدین که دوستان در مورد موفقیت شما نظر بدن (با توجه به سابقه بقیه که قبلا اپلای کردند و پذیرش و بورس گرفتن) جمله آخر هم منظور استاده این بوده یکمی احتمال گرفتن بورس شما ضعیف هستش که احتمالا با توجه به رزومه شما و سابقه دانشجویانی که موفق به اخذ بورس آن دانشگاه شدند برای شما این نظر رو داده.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara88 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من براى medical imaging يه استادى پوزيشن دكترى اعلام كرده بود و بهش ايميل زدم. بعد رد و بدل چدين ايميل و فرستادن چكيده مقاله اى كه در همين زمينه دارم روش كار ميكنم، استاد بهم گفت از كارم خوشش اومده.
    من مقاله ديگه اى ندارم و فقط چندتا كنفرانس داخلى دارم. اما زبانم نمره تافل ١٠٨ دارم. ارشد فيزيكم و در اين زمينه دو سال تجربه كار در مركز تحقيقات دارم.
    اين استاد با اينكه پوزيشن اعلام كرده اما از همون اولين ايميل گفت كه خودت از ايران بورسي چيزى دارى يا نه؟؟ من هم گفتم نه و روى بورس از استراليا حساب كدم و اميدوارم بشه.
    نكته اى كه هست اين استاد هم دانشگاه ملبورن هست هم دو تا مركز تحقيقات ديگه وبه من گفت ميشه برا همشون اقدام كرد و لينك بورسيه هاى دانشگاه ملبورن رو برام فرستاد.
    حالا با توجه به اين توضيحات سوال من:
    براى اينكه بخوام براى بورس مثلا IPRS اپلاى كنم بايد حتما پذيرش از ملبورن بگيرم يا همين حمايت استاد كافيه؟ اگه بخوام تو مركز تحقيقات اپلاى كنم ميشه از بورس دانشگاه ملبورن استفاده كرد با توجه به اينكه استاده تز استاداى دانشگاه ملبورن هم هست؟
    و اينكه كلا چه بورس هايى براى دانشجويان دكترى خارجى هست؟
    اصلا مهمه از كجا پذيرش ميگيرى يا اينكه اپلاى براى بورس پروسه اش جداس؟
    مرسي
    پیرو مطالب دوست عزیزمون saaaaam هر دانشگاهی مجموعه ای از بورس های خود دانشگاه و نیز بورس دولتی مثل IPRS دارند. هر دانشگاهی قوانین خودشو داره و نحوه اقدام برای پذیرش و بورس نیز برای هر دانشگاهی معمولا متفاوت هستش. برای همین بهتر هست به دانشگاهی که می خواهین اپلای کنین اولا deadlineرا در آورده و بعد نحوه اقدام به اخذ پذیرش و بورس رو به دقت بخونید که معمولا کامل توضیح می دن. به نظر من در کل نمیشه یک نسخه برای همه دانشگاه ها پیچید.

سلام. من یک سوال داشتم. ربطی به تاپیک اینجا نداره البته! ولی جای مناسب برای پرسیدن پیدا نکردم.
    سوالم اینه که کی باید آزمون زبان شرکت کنیم دقیقا؟؟ چون من چند جاخوندم که نمراتو ارسال می کنن خودشون به دانشگاهها پس اگه اینجور باشه باید نزدیک زمان apply آزمون زبان شرکت کنیم؟؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید یا جاییرو معرفی کنید اطلاعات تو این زمینه داشته باشه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط gh8913381021 نمایش پست ها
    سلام. من یک سوال داشتم. ربطی به تاپیک اینجا نداره البته! ولی جای مناسب برای پرسیدن پیدا نکردم.
    سوالم اینه که کی باید آزمون زبان شرکت کنیم دقیقا؟؟ چون من چند جاخوندم که نمراتو ارسال می کنن خودشون به دانشگاهها پس اگه اینجور باشه باید نزدیک زمان apply آزمون زبان شرکت کنیم؟؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید یا جاییرو معرفی کنید اطلاعات تو این زمینه داشته باشه.
    ببین دوست عزیز بعضی دانشگاه ها تا بعد از ددلاین هم فرصت دارین تا نمره زبان رو بفرستین...ولی خوب اگه تا الان شرکت نکردین نزدیک ددلاین شرکت کنین زمان مناسبیه
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز بعضی دانشگاه ها تا بعد از ددلاین هم فرصت دارین تا نمره زبان رو بفرستین...ولی خوب اگه تا الان شرکت نکردین نزدیک ددلاین شرکت کنین زمان مناسبیه
    ممنون. پس اینجور که پیداست نمیشه چند ماه قبل از اپلای آزمون داد، درسته؟؟
    چون تا یک ماه بعد فقط کارنامه فرستاده میشه به دانشگاه مورد نظرمون؟؟
    لازمه حتما اینکه کارنامه فرستاده بشه به دانشگاه ازجاییکه آزمون دادیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gh8913381021 نمایش پست ها
    ممنون. پس اینجور که پیداست نمیشه چند ماه قبل از اپلای آزمون داد، درسته؟؟
    چون تا یک ماه بعد فقط کارنامه فرستاده میشه به دانشگاه مورد نظرمون؟؟
    لازمه حتما اینکه کارنامه فرستاده بشه به دانشگاه ازجاییکه آزمون دادیم؟
    دوست عزیز شما هر وقت خواستین و اماده بودین می تونید برای زبان ثبت نام کنید (تافل یا آیلتس) نتیجه هر دو آزمون دوسال معتبر هستش و ربطی به دانشگاه ندارد و مستقل از دانشگاه هست (به تایپک مربوطه مراجعه کنید) نکته ای که وجود دارد اولاً از زمان امتحان تا اعلام نتیجه معمولا دو هفته یا بیشتر طول می کشد. از طرفی معمولا دانشگاه می خواهد از طریق موسسه ای تی اس (برگزار کننده تافل) با آیلتس مستقیما نتیجه ریپورت شه خودش فرایند یک ماهه تا چهل روزه هستش ولی بعضی دانشگاه ها لزومی به ریپورت مستقیم وجود نداره و خودتون می تونید کارنامه رو بفرستین که در این صورت هم یه مدت زمان زیادی طول می کشه (که اولا کارنامه دست خودتون برسه و یه اونها بفرستید).
    بع هر حال برای همین منظور بهتر است یکی دوماه قبل ددلاین ها امتحان داده باشید تا هم از نتیجه باخبر بوده و هم زمان لازم برای ارسال و یا ریپورت نمره رو داشته باشید.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak1438 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما هر وقت خواستین و اماده بودین می تونید برای زبان ثبت نام کنید (تافل یا آیلتس) نتیجه هر دو آزمون دوسال معتبر هستش و ربطی به دانشگاه ندارد و مستقل از دانشگاه هست (به تایپک مربوطه مراجعه کنید) نکته ای که وجود دارد اولاً از زمان امتحان تا اعلام نتیجه معمولا دو هفته یا بیشتر طول می کشد. از طرفی معمولا دانشگاه می خواهد از طریق موسسه ای تی اس (برگزار کننده تافل) با آیلتس مستقیما نتیجه ریپورت شه خودش فرایند یک ماهه تا چهل روزه هستش ولی بعضی دانشگاه ها لزومی به ریپورت مستقیم وجود نداره و خودتون می تونید کارنامه رو بفرستین که در این صورت هم یه مدت زمان زیادی طول می کشه (که اولا کارنامه دست خودتون برسه و یه اونها بفرستید).
    بع هر حال برای همین منظور بهتر است یکی دوماه قبل ددلاین ها امتحان داده باشید تا هم از نتیجه باخبر بوده و هم زمان لازم برای ارسال و یا ریپورت نمره رو داشته باشید.
    موفق باشید.
    کپی کارنامه آیلتس هم قابل قبول هست و نیازی به ارسال اصل کارنامه از طرف موسسه برگزار کننده امتحان نیست (خود دانشگاهها میتونن با استفاده از شماره Test Report Form Number صحت کارنامه رو چک کنن). بنابراین لزومی نداره که نزدیک زمان ددلاین دانشگاهها امتحان بدین. همونطور که دوستمون گفتن، بهتره حداقل یکی دو ماه قبل از ددلاین ها امتحان بدین که فرصت کافی داشته باشین.

Junior Member parisakhanum آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Computer Science

دوستان من هم پذیرش بدون فاند دارم از ملبورن متاسفانه بورسیه نشدم. لطفا راه حل خوب پیشنهاد بدین که چطور فاندم رو تامین کنم؟؟

Junior Member

دوستان کسی هست که برای نفت یا معدن اقدام کرده باشه یا پروپوزال مرتبط با نفت داده باشه؟؟؟ و تونسته باشه اوکی بگیره؟؟

مثل اینکه لیست بلند بالایی دارن و ایرانیایی که پروپوزال مرتبط با نفت داده باشن رو قلع و قمع می کنند.
    منم یکی از جان باختگانم که چند روز پیش نامه ام از UNSW اومد و بهم اسکولارشیپ ندادن.
    استادم قبل از اینکه چیزی بگم گفت که دانشجویان ایرانی رو امسال نمیگیرن حداقل در این زمینه ها ...

به نظرتون چه راهکاری الان میتونه برام باشه؟؟
    دوستانی که اونجا هستن یا تجربه خوبی دارن ممنون میشم راهنمایی کنند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)