صفحه 4 از 46 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 456

موضوع: نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

توی سایت دانشگاه ها نوشته که فلان استاد فلان پروژه رو داره.
    استاده به من اوکی داده ولی باز گفته واسه بورس اقدام کن!!! (یعنی بی انصاف میخواد اون پول رو واسه خودش نگه داره و من از بورس دانشگاه استفاده کنم؟)

چند تا استاد بهم اوکی دادن و گفتن واسه پذیرش اپلای کن به همراه بورس. من هم فرستادم و هنوز که جوابی نیومده. با توجه به اینکه الآن مارچ 2013 هست، آیا شانسی دارم که همین سال 2013 شروع کنم دکتری رو؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    1. چرا دوست عزیز، میشه امتحان کرد. اما در کل بستگی به شخصیت استاد داره. بعضیا خوب برخورد نمیکنن و جواب درست و حسابی نمیدن و بعضیام ممکنه استقبال کنن. اما در کل تا جایی که من دیدم، استادا ترجیح میدن روند تحقیقات خودشون رو دنبال کنن تا اینکه به خاطر علاقه یه دانشجو برن دنبال یه مسیر تحقیقاتی دیگه.
    کاملا متوجه شدم. مرسی.

1ببینین، من تا حالا بیش از 10 تا پروپوزال نوشتم که تو هیچ کدومشون تجربه ای نداشتم و موضوع بعضیاشون قبلا به گوشم هم نخورده بود! بله، نوشتن پروپوزال تو موضوعی که هیچی ازش نمیدونین واقعا کار سختیه. سخت ترین قسمتش هم دادن یه ایده جدید هست. اما تو این قسمت میشه از استاد کمک گرفت و ازش نظر خواست. در هر صورت نوشتن پروپوزال کار سختی هست اما چاره ای نیست، باید انجامش بدین.
    1. حالا یه سوال که کمی خارج از چهار چوب بحث این تاپیکه اما ممنون میشم اگه اطلاعاتی تو این زمینه داری یه کوچولو توضیح بدی.
    بعد از اینکه رفتی اونور قراره که رو پروژه استاده کار کنی درسته ؟ خب ما باس دقیقا چیکار کنیم ؟ همیشه رو پروژه استاد کار می کنیم ؟ کلاسی برگزار میشه و یا ... ؟
    خیلی دوست دارم بدونم چه فرمیه.

2اینکه این فرآیند چقدر طول میکشه بستگی به این داره که شما تا ددلاین اسکولارشیپ چقدر وقت دارین. چون باید تا قبل از ددلاین آمادش کنین و همراه بقیه مدارک سابمیتش کنین. فرمت پروپوزال تو هر دانشگاهی متفاوت هست. بعضیا در حد 3-4 صفحه میخوان و بعضیام کمتر. مثلا دانشگاه UNSW پروپوزال 100 کلمه ای میخواد! اینکه پروپوزال شامل چه قسمتهایی باید باشه رو میتونین از استادتون بپرسین و یا احتمالا یه نمونه از سایت دانشگاه پیدا کنین. اگرم چیزی پیدا نکردین به من یه پیغام بدین شاید بتونم کمکتون کنم.
    پس فرمت داره. چه خوب. بهتره به جای این همه سوال رنگارنگ برم دانشگاهای مختلفشو چک کنم. اما نمی دونم چرا یه قدرت منفی اجازه درست کار رو بهم نمیده. همه ش دودلم. (گرچه حتی پیش آینه بین هم رفتم و بهم گفتش: استادی چش آبی را ملاقات خواهی کرد که همه جوره تو را ساپورت خواهد کرد. اما بعدش با صدای مامانم که گفت: "سامان جان بیدار شو صورتتو بشور صبحونت حاضره" از خواب بیدار شدم که بدجور ضد حال بود )

2. راستی یه سوال دیگه... میشه رو پروژه تحقیقاتی استادی کار کرد که اصلا هیچ ارتباطی با رشته ت نداره اما توانایی و زمینه تحقیق تون انقدر خوب باشه که بتونی ایده های جدید بدی ؟

بازم مر30 وحید جون

Junior Member

بعد از اینکه از استاد جواب مثبت اولیه رو گرفتین، استاد ازتون میخواد پروپوزال تهیه کنین و براش بفرستین تا تأیید کنه. این پروپوزالی که شما تهیه می کنید در واقع یک محکی هستش که توانایی شما رو در research نشون میده. موضوع پروپوزال معمولا باید با زمینه کاری استاد نزدیک باشه و اساسا بهتره از خود استاد بخواین که موضوعی رو بهتون پیشنهاد کنه. بعد از اینکه پروپوزال رو تهیه کردین و برای استاد فرستادین، اگه از نظر استاد پروپوزالتون خوب باشه اوکی نهایی رو میده بهتون.

بعد از این مرحله دیگه شما تقریبا با استاد کاری ندارین و فرآیند apply رو باید از طریق سایت دانشگاه و administration office دنبال کنین (البته این رو بگم که استاد ممکنه بتونه در فرآیند بررسی درخواست شما و اعطاء اسکولارشیپ بهتون کاملا تأثیرگذار باشه). معمولا یه سری فرم هست که باید پر کنین و یه سری مدارک هم مثل مدرک زبان، ریز نمرات و مدارک تحصیلیتون رو باید بفرستین. برای بعضی از دانشگاهها باید مدارک رو پست کنین و بعضی هم آنلاین هستن و نیازی به ارسال پستی مدارک ندارن. برای بعضی هم باید application fee پرداخت کنین (حدود 100 دلار) و بعضی از دانشگاهها هم این مبلغ رو نمیگیرن. معمولا توی فرمهای application باید مشخص کنین که میخواین برای scholarship هم در نظر گرفته بشین یا نه. و اینکه آیا اگه اسکولارشیپ نگیرین می خواین که با هزینه شخصی وارد دانشگاه بشین یا خیر. یه سری از دانشگاهها admission رو جدا از اسکولارشیپ اعلام میکنن و بعضی هر دو رو باهم.

بله دوست عزیز. شما باید بسته به تعداد دانشگاههایی که اپلای میکنین، چند نسخه ترجمه از مدارکتون داشته باشین. فرآیند اپلای بسیار پر زحمت، وقت گیر و پرخرج هستش، باید از ابتدای راه این موارد رو در نظر بگیرین! در صورت عدم اعطاء اسکولارشیپ هم دانشگاه هیچگونه مدرکی رو به شما برنمیگردونه.
    سلام
    يه سوال
    آيا ممكنه كه يه دانشگاه توي يه زمينه خاص و يه مقطع خاص (مثلا برنامه ريزي توليد مقطع دكترا) اسكولارشيپ نداشته باشه ولي با فرض گرفتن اكي از استاد، خود استاد از فاندش براي اون دانشجو هزينه كنه؟ يا بعبارت ديگه حتما بايد قبل از تماس با استاد حتما اين رو بررسي كنيم كه آيا اون دانشگاه توي اون زمينه تحصيلي، مقطع مورد نظر رو داره يا نه؟ يا اينكه پذيرش دانشجو در اون مقطع تنها بستگي به استاد داره (صرفنظر از اينكه اون دانشگاه اون مقطع رو داره يا نه)؟!؟
    ممنون اگه راهنمايي كنيد

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط ahie نمایش پست ها
    سلام
    يه سوال
    آيا ممكنه كه يه دانشگاه توي يه زمينه خاص و يه مقطع خاص (مثلا برنامه ريزي توليد مقطع دكترا) اسكولارشيپ نداشته باشه ولي با فرض گرفتن اكي از استاد، خود استاد از فاندش براي اون دانشجو هزينه كنه؟ يا بعبارت ديگه حتما بايد قبل از تماس با استاد حتما اين رو بررسي كنيم كه آيا اون دانشگاه توي اون زمينه تحصيلي، مقطع مورد نظر رو داره يا نه؟ يا اينكه پذيرش دانشجو در اون مقطع تنها بستگي به استاد داره (صرفنظر از اينكه اون دانشگاه اون مقطع رو داره يا نه)؟!؟
    ممنون اگه راهنمايي كنيد
    این مسأله رو که آیا دانشگاه مورد نظر شما توی یه رشته خاص یه مقطع خاص رو داره یا نه، شما باید توی سایت دانشگاه بگردین و ببینین که اینطور هست یا خیر. در مورد اسکولارشیپ هم من تا حالا ندیدم که دانشگاهی بگه به فلان رشته یا فلان مقطع ما اسکولارشیپ نمیدیم. اما بازم شما برای اطمینان بیشتر از administration office دانشگاه سوال کنین.
    کم پیش میاد که تو استرالیا استادی فاند کافی برای ساپورت دانشجو رو داشته باشن چون هزینه شهریه دانشگاهها بالاست. به علاوه، اگر هم استادی فاند داشته باشه معمولا این فاند در قالب همون اسکولارشیپ به دانشجو اعطاء میشه. یعنی استاد به دانشگاه میگه که میتونه هزینه اسکولارشیپ شما رو تأمین کنه و دانشگاه هم به شما اسکولارشیپ میده.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Quarantine نمایش پست ها
    کاملا متوجه شدم. مرسی.

1. حالا یه سوال که کمی خارج از چهار چوب بحث این تاپیکه اما ممنون میشم اگه اطلاعاتی تو این زمینه داری یه کوچولو توضیح بدی.
    بعد از اینکه رفتی اونور قراره که رو پروژه استاده کار کنی درسته ؟ خب ما باس دقیقا چیکار کنیم ؟ همیشه رو پروژه استاد کار می کنیم ؟ کلاسی برگزار میشه و یا ... ؟
    خیلی دوست دارم بدونم چه فرمیه.

2. راستی یه سوال دیگه... میشه رو پروژه تحقیقاتی استادی کار کرد که اصلا هیچ ارتباطی با رشته ت نداره اما توانایی و زمینه تحقیق تون انقدر خوب باشه که بتونی ایده های جدید بدی ؟

بازم مر30 وحید جون
    1. بهتره این سوال رو دوستانی که استرالیا هستن جواب بدن. اما تا جایی که من میدونم دوره دکترا در استرالیا تحقیق محور (یا همون research based) هستش و کلاسی برگزار نمیشه و شما از همون اول روی تزتون کار میکنین. البته در مورد موضوع تزتون هم گویا لازم نیست دقیقا روی اون موضوعی کار کنین که در موردش پروپوزال نوشتین و میشه موضوع رو تا حدودی تغییر داد.

2. اگه بتونین استادی رو راضی به این کار بکنین بله میشه. البته بعید میدونم استادی حاضر بشه دانشجویی رو که رشتش هیچ گونه ارتباطی با زمینه کاری استاد نداره رو بگیره. اما اگر رشته دانشجو تا حدودی مرتبط باشه و رزومه تحقیقاتیش هم خیلی قوی و تا حدودی مرتبط باشه، بله امکانش هست.
    نکته دیگه ای که باید در نطر بگیرین اینه که شما بعد از گرفتن اسکولارشیپ باید ویزا بگیرین و اونجا هم باید آفیسر رو متقاعد کنین که موضوع پروپوزالتون با رشته تحصیلیتون مرتبطه. بعضی وقتا خود این مسأله دردسر ساز میشه.

Junior Member

این مسأله رو که آیا دانشگاه مورد نظر شما توی یه رشته خاص یه مقطع خاص رو داره یا نه، شما باید توی سایت دانشگاه بگردین و ببینین که اینطور هست یا خیر. در مورد اسکولارشیپ هم من تا حالا ندیدم که دانشگاهی بگه به فلان رشته یا فلان مقطع ما اسکولارشیپ نمیدیم. اما بازم شما برای اطمینان بیشتر از administration office دانشگاه سوال کنین.
    کم پیش میاد که تو استرالیا استادی فاند کافی برای ساپورت دانشجو رو داشته باشن چون هزینه شهریه دانشگاهها بالاست. به علاوه، اگر هم استادی فاند داشته باشه معمولا این فاند در قالب همون اسکولارشیپ به دانشجو اعطاء میشه. یعنی استاد به دانشگاه میگه که میتونه هزینه اسکولارشیپ شما رو تأمین کنه و دانشگاه هم به شما اسکولارشیپ میده.
    مرسي از توضيحتون
    پس با اين حساب مراحل اپلاي رو (البته در تكميل يكي از مباحثي كه توي همين تاپيك مطرح شده بود) بايد اينجوري بيان كرد كه:
    1- پيدا كردن رشته يا زمينه تحقيق 2- پيدا كردن مقطع تحصيلي 3- پيدا كردن استاد و جلب نظر اون 4- اپلاي براي دانشگاه 5- اپلاي براي اسكولارشيپ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mani2541 نمایش پست ها
    با درود

خوشحالم که با همدیگه هم دانشگاهی هستیم....متوجه منظورت نمیشم.....اصولن دادن یا ندادن فاند استاد ربطی به research student center نداره....اونا باید مدارکو قبول کنن....اگه استاد میخواد بده......که دیگه هیچ کاری نمیتونن بکنن....پذیرش هم که داری از یونی...اما اگه بخشی از بورس قرار از دانشگاه گرفته بشه....انوقت اون شخص درست گفته.....1-چون سیاست عدم دادن بورس به دانشجوهای ایرانی رو در پیش گرفتن......پتیشن اعتراضی رو بخون....2- رقابت بسیار شدیده ...حالا میگم اگه استاد بخواد کل بورسیه رو متقبل بشه که هیچکی نمیتونه کاری بکنه.....داره پول میاره دانشگاه از طریق یه پروژه صنعتی یا فاندی که گرفته....اونا هم استقبال میکنن....حالا خواستی پ خ بده شرایط بورست رو تا بیشتر توضیح بدم....منم وضعیتی شبیه تو داشتم البته یه خورده بهتر...ولی گرفتم از دانشگاهم گرفتم نه از استاد!.....
    سلام
    من توي دانشگاه Wollongong يه زمينه تحصيلي Engineering Asset Management رو ديدم (كه ميتونم بگم دقيقا همون چيزي هست كه دنبالش ميگشتم) ولي هر چي توي سايتشون چرخيدم متوجه نشدم كه آيا توي اين رشته مقطع دكترا هم دارن يا نه؟! شما ميتونيد به من كمك كنيد؟

Banned

سلام به همگی.
    من دوبار ویزای آمریکا ریجکت شدم و اصلاً آشنایی با نحوه تحصیل تو دانشگاه های استرالیا رو ندارم. اخیراً از یه استادی تو موناش جواب ایمیلمو دریافت کردم که توش نوشته:

I would be happy to explore the possibilities of you undertaking a PhD under my supervision
    .Monash University has two scholarship rounds a year, with the next one closing at the end of May.In terms of application for scholarships, there is an online portal at http://www.monash.edu.au/migr/apply/application/guide/index.html which guides you through the various steps. If you are interested in talking further about these project, please let me know.

حالا من نمیدونم چیکار بکنم و این ایمیل چه مفهومی داره. یعنی اول باید قضیه اسکولارشیپ رو اوکی کنم؟ بعد پذیرش؟ یا اینها همزمانن؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadtech نمایش پست ها
    سلام به همگی.
    من دوبار ویزای آمریکا ریجکت شدم و اصلاً آشنایی با نحوه تحصیل تو دانشگاه های استرالیا رو ندارم. اخیراً از یه استادی تو موناش جواب ایمیلمو دریافت کردم که توش نوشته:

I would be happy to explore the possibilities of you undertaking a PhD under my supervision
    .Monash University has two scholarship rounds a year, with the next one closing at the end of May.In terms of application for scholarships, there is an online portal at http://www.monash.edu.au/migr/apply/application/guide/index.html which guides you through the various steps. If you are interested in talking further about these project, please let me know.

حالا من نمیدونم چیکار بکنم و این ایمیل چه مفهومی داره. یعنی اول باید قضیه اسکولارشیپ رو اوکی کنم؟ بعد پذیرش؟ یا اینها همزمانن؟
    دوست عزیز لطفا سوالتون رو فقط تو یه تاپیک مطرح کنین.

شما اول باید به استادی که بهتون جواب داده ایمیل بزنین و بگین که مایل هستید ایشون استاد راهنمای شما باشن. بعدش یه پروپوزال بنویسین (که بهتره از خود استاد بخواین موضوعش رو تعیین کنه). بعد از اینکه استاد پروپوزالتون رو تأیید کرد، اونوقت برای پذیرش و اسکولارشیپ مدارکتون رو برای دانشگاه میفرستین (تا قبل از ددلاین، یعنی آخر May باید این کارا رو انجام بدین) و منتظر جواب دانشگاه میمونین. دانشگاه موناش جواب پذیرش و اسکولارشیپ رو همزمان میفرسته.

Banned

شما اول باید به استادی که بهتون جواب داده ایمیل بزنین و بگین که مایل هستید ایشون استاد راهنمای شما باشن. بعدش یه پروپوزال بنویسین (که بهتره از خود استاد بخواین موضوعش رو تعیین کنه). بعد از اینکه استاد پروپوزالتون رو تأیید کرد، اونوقت برای پذیرش و اسکولارشیپ مدارکتون رو برای دانشگاه میفرستین (تا قبل از ددلاین، یعنی آخر May باید این کارا رو انجام بدین) و منتظر جواب دانشگاه میمونین. دانشگاه موناش جواب پذیرش و اسکولارشیپ رو همزمان میفرسته.
    ممنون از جوابتون. ولی یه سوال: آیا این ددلاین آخر May، برای fall 2013 هستش ویا 2014؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)