صفحه 28 از 46 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 456

موضوع: نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidsarvghad نمایش پست ها
    من هفته پیش با یکی از کووردیناتورای دانشگاه سیدنی داشتم صحبت می کردم. میگفت هنوز دانشگاه سیاستشو در قبال دانشجوهای ایرانی روشن نکرده. یعنی هنوزم بحث تحریما، حداقل تو این دانشگاه کامل رفع نشده. به هر حال شانستون بد نیست با توجه به معدل خوبی که دارید. اما توصیه می کنم چندجای دیگه هم اپلای کنی.

یکی از دوستان من هم که پارسال اکتبر برای این دانشگاه اپلای کرده، هنوز جوابی از اپلیکیشنش نگرفته. نه رد نه قبول و دقیقا گفتن به خاطر ایرانی بودنش هست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

سلام،
    من تازه با اين فروم آشنا شدم و مي خواهم كه براي فوق هنر اقدام كنم ولي اينجا نتونستم مطلبي در مورد رشته هنر پيدا كنم.
    من دانشگاه هنر ليسانسم رو گرفتم و مي خوام كمي اطلاعات در مورد اسكلارشيپ هاي هنر دانشگاههاي ملبورن بگيرم.
    كسي هست كه دانشجوي هنر باشه و بتونه به من كمك كنه؟ ممنون از راهنماييتون

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

دوستان اگر کسی پذیرش مشروط بگیره , اگر بپذیره در کورسهای زبان شرکت کنه , بز هم می تونه برای بورس اقدام کنه؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

اقا بگذارید براتون توضیح بدم.... وقتی شما نمره زبانتون پایین باشه... یه کمیته هست به نام کمیته پذیرش و یه کمیته هم برای بورس... از یک حدی به بالا وقتی طرف رزومش خوب باشه بهش پذیرش میدن حالا یا مشروط به زبان ویا پذیرش بدون شرط.... وقتی شما پذیرشتون در حالت مشروط به زبان باشه پرونده شما بلوکه میشه و تا نمره زبان ارسال نشه اصلا و به هیچ وجه برای بورس ارسال نمیشه ... در نظر بگیرید که تعداد درخواست کننده ها بعضی مواقع به 15 تا 20 برابر تعداد بورس ها میرسه (از هر 15 تا 20 نفر یک نفر بورس میشن اونم برای دانشگاه غیر جی 8 و این امار برای دانشگاه های مختلف فرق میکنه... من بهترین حالت را گفتم) و اینطوری اصلا وارد رقابت بورس نمیشید... من فقط دانشگاه دیکین را دیدم راه میاد سر زبان... اونم اینقدر رقابت سنگینه و مینیمم هارو بالا کشیدن که کار سخت شده....

بقیه دانشگاه ها پرونده شمارو Pending نگه میدارن و بورس نمیدن و پذیرش خالی میدن .... چند بار این سوال را پرسید در طی چند ماه... گفتم واضح براتون توضیح بدم.... دانشگاه UNSW هم یه مقدار کمی راه میاد اما اونم باید همه نویسندگان بگن شما مقالاتو نوشتید و مصاحبه داره معمولا با استاد برای بررسی زبان شما.... تجربم را بگم.... سه ما بشین بکوب بخون زبان را و خودتو اسیر این بازی نکن ....

اینطوری بعد از یک سال یه افر خشک و خالی میگیری و هیجی دستت را نمیگیره....

برای UNSW مثلا نمره ایلتس شما 6.5 هست و یکی از بند اسکورها زیر 6 هست و اونطوری قبول میکنند... اما وقتی نمره 5.5 هست و نمرات ریز 5 هم توش باشه مطمن باش قبول نمیکنند.... رقابت بورسشم مطمن باش رزومه نجومی میخواد از بس درخواست کننده هست

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    دوستان اگر کسی پذیرش مشروط بگیره , اگر بپذیره در کورسهای زبان شرکت کنه , بز هم می تونه برای بورس اقدام کنه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UNSW

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    اقا بگذارید براتون توضیح بدم.... وقتی شما نمره زبانتون پایین باشه... یه کمیته هست به نام کمیته پذیرش و یه کمیته هم برای بورس... از یک حدی به بالا وقتی طرف رزومش خوب باشه بهش پذیرش میدن حالا یا مشروط به زبان ویا پذیرش بدون شرط.... وقتی شما پذیرشتون در حالت مشروط به زبان باشه پرونده شما بلوکه میشه و تا نمره زبان ارسال نشه اصلا و به هیچ وجه برای بورس ارسال نمیشه ... در نظر بگیرید که تعداد درخواست کننده ها بعضی مواقع به 15 تا 20 برابر تعداد بورس ها میرسه (از هر 15 تا 20 نفر یک نفر بورس میشن اونم برای دانشگاه غیر جی 8 و این امار برای دانشگاه های مختلف فرق میکنه... من بهترین حالت را گفتم) و اینطوری اصلا وارد رقابت بورس نمیشید... من فقط دانشگاه دیکین را دیدم راه میاد سر زبان... اونم اینقدر رقابت سنگینه و مینیمم هارو بالا کشیدن که کار سخت شده....

بقیه دانشگاه ها پرونده شمارو Pending نگه میدارن و بورس نمیدن و پذیرش خالی میدن .... چند بار این سوال را پرسید در طی چند ماه... گفتم واضح براتون توضیح بدم.... دانشگاه UNSW هم یه مقدار کمی راه میاد اما اونم باید همه نویسندگان بگن شما مقالاتو نوشتید و مصاحبه داره معمولا با استاد برای بررسی زبان شما.... تجربم را بگم.... سه ما بشین بکوب بخون زبان را و خودتو اسیر این بازی نکن ....

اینطوری بعد از یک سال یه افر خشک و خالی میگیری و هیجی دستت را نمیگیره....

برای UNSW مثلا نمره ایلتس شما 6.5 هست و یکی از بند اسکورها زیر 6 هست و اونطوری قبول میکنند... اما وقتی نمره 5.5 هست و نمرات ریز 5 هم توش باشه مطمن باش قبول نمیکنند.... رقابت بورسشم مطمن باش رزومه نجومی میخواد از بس درخواست کننده هست
    حامد جان ممنون از توضیح کاملت
    فقط یه سوال اگر کسی بدون بورس بره احتمالش هست اونجا بتونه بورسی چیزی بگیره؟
    من پذیرشو دارم ولی خوب بورسه که داره اذیتم میکنه

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

سلام... خواهش میکنم... خیلی خوشحالم که دوست دارید نظر منو بدونید!

والا اینکه تشریف بیارید استرالیا و بعد برای بورسیه تقاضا بدید منعی نداره....اگر منظورتون UNSW هست.... شانس بورس دارید اما واقعا نمیشه با قطعیت نظر داد.... درخواست کننده از بس زیاد هست و رزومه ها هم همه قوی هستن.... روی دانشگاه های انگلیس هم حساب کنید.... اونا هم بورس دارند برای دانشجویان خارجی
    اگر هزینه شخصی میتونید بکنید روی المان هم حساب کنید... به استاد UNSW بگید ببینید قبول میکنه از خودش بهتون حقوق بده و درخواست ویو شهریه بده براتون... اگر قبول کنند البته
    بعضی استاد ها فاند هم دارند به ندرت... خوب سرچ کنید پیدا میشه... زیاد روی راند فرعی حساب باز نکنید چون رقابت خیلی شدیده و دانشگاه هایی که باز هستند خیلی کم!

نقل قول نوشته اصلی توسط a1364t نمایش پست ها
    حامد جان ممنون از توضیح کاملت
    فقط یه سوال اگر کسی بدون بورس بره احتمالش هست اونجا بتونه بورسی چیزی بگیره؟
    من پذیرشو دارم ولی خوب بورسه که داره اذیتم میکنه
    ویرایش توسط hamed_golden7 : January 4th, 2016 در ساعت 06:40 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    UNSW

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    سلام... خواهش میکنم... خیلی خوشحالم که دوست دارید نظر منو بدونید!

والا اینکه تشریف بیارید استرالیا و بعد برای بورسیه تقاضا بدید منعی نداره....اگر منظورتون UNSW هست.... شانس بورس دارید اما واقعا نمیشه با قطعیت نظر داد.... درخواست کننده از بس زیاد هست و رزومه ها هم همه قوی هستن.... روی دانشگاه های انگلیس هم حساب کنید.... اونا هم بورس دارند برای دانشجویان خارجی
    اگر هزینه شخصی میتونید بکنید روی المان هم حساب کنید... به استاد UNSW بگید ببینید قبول میکنه از خودش بهتون حقوق بده و درخواست ویو شهریه بده براتون... اگر قبول کنند البته
    بعضی استاد ها فاند هم دارند به ندرت... خوب سرچ کنید پیدا میشه... زیاد روی راند فرعی حساب باز نکنید چون رقابت خیلی شدیده و دانشگاه هایی که باز هستند خیلی کم!

آقا من همونطور که گفتم پذیرشم از UNSW اوکی شده ولی بورسو رجکت شدم
    تو قسمت self-assessment خود دانشگاه گفت که TFS را میاری ولی IPRS نه
    استادمم گفت که پول نداره حالا من میخوام به استاده بگم شما بشو استاد دومم و یه استاد دیگه که میتونه منو واسه TFS ساپورت کنه پیدا کن چون دوستام گفتند بیشتر بچه ها اینجا TFS هستند و IPRS خیلی سخت شده
    حالا به نظر شما اینو به استادم چجوری بگم؟
    اصلا اگه واسه استادا دیگه تو دپارتمان درخواست کنم واسه اپلای زشت نیست؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط a1364t نمایش پست ها
    آقا من همونطور که گفتم پذیرشم از UNSW اوکی شده ولی بورسو رجکت شدم
    تو قسمت self-assessment خود دانشگاه گفت که TFS را میاری ولی IPRS نه
    استادمم گفت که پول نداره حالا من میخوام به استاده بگم شما بشو استاد دومم و یه استاد دیگه که میتونه منو واسه TFS ساپورت کنه پیدا کن چون دوستام گفتند بیشتر بچه ها اینجا TFS هستند و IPRS خیلی سخت شده
    حالا به نظر شما اینو به استادم چجوری بگم؟
    اصلا اگه واسه استادا دیگه تو دپارتمان درخواست کنم واسه اپلای زشت نیست؟

ممنون میشم راهنماییم کنید
    نه بگو بهش راهی نداری دیگه.. زودترم بگو چون دیگه وقتی نیست... البته اون بررسی شخصی هیچ اعتباری نداره و کمیته بورس باید نظر بدن.... اون بیشتر برای کوالیفای بودن یا نبودن خوبه
    ویرایش توسط hamed_golden7 : January 5th, 2016 در ساعت 01:10 AM

سلام
    دکترا تو استرالیا سه ساله هست و بورسیه هم که میدن سه ساله هست می خواستم بدونم واقعا دانشجوها می تونند سه ساله تموم کنند و
    اگر بیشتر از سه سال طول بکشه
    راهی واسه گرفتن کمک هزینه گرفتن هست؟
    اصلا آیا این خیلی اتفاق میفته که بیشتر از سه سال طول بکشه؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

بله در صورت نیاز و تایید استاد راهنما به 3.5 و حتی 4 سالم میکشه..
    نقل قول نوشته اصلی توسط alonestamir نمایش پست ها
    سلام
    دکترا تو استرالیا سه ساله هست و بورسیه هم که میدن سه ساله هست می خواستم بدونم واقعا دانشجوها می تونند سه ساله تموم کنند و
    اگر بیشتر از سه سال طول بکشه
    راهی واسه گرفتن کمک هزینه گرفتن هست؟
    اصلا آیا این خیلی اتفاق میفته که بیشتر از سه سال طول بکشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)