صفحه 3 از 46 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 456

موضوع: نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

متاسفانه 3 یا 4 پست این تاپیک مطابق با عنوانش بود. سوال اصلی اینه که این روند به چه صورت هستش. آیا:
    1. وارد سایت دانشگاه مورد نظر میشیم و به قسمت scholorship مراجعه می کنیم ؟
    2. بعد به یکی از استادای اون دانشگاه ایمیل میدیم ؟
    3. ایمیل حاوی پیام مربوط به scholorship باشه ؟

ممنون میشم توضیح بدین. اما حدسم اینه که باید به همون صورتی که گفتم باشه. احساس هم می کنم سایت خود دانشگاه self-explanatory هستش درسته ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Earth Sciences ANU

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط Quarantine نمایش پست ها
    متاسفانه 3 یا 4 پست این تاپیک مطابق با عنوانش بود. سوال اصلی اینه که این روند به چه صورت هستش. آیا:
    1. وارد سایت دانشگاه مورد نظر میشیم و به قسمت scholorship مراجعه می کنیم ؟
    2. بعد به یکی از استادای اون دانشگاه ایمیل میدیم ؟
    3. ایمیل حاوی پیام مربوط به scholorship باشه ؟

ممنون میشم توضیح بدین. اما حدسم اینه که باید به همون صورتی که گفتم باشه. احساس هم می کنم سایت خود دانشگاه self-explanatory هستش درسته ؟
    روند معمولاً به اين صورته:
    1- از سايت دانشگاه اساتيد مورد نظر خودتون رو پيدا مي كنيد و به اونا ايميل ميزنيد.
    2- در صورت توافق با استاد از طريق سايت دانشگاه براي Admission و Scholarship اقدام ميكنين و در اونجا استاد رو به عنوان استاد راهنماي پيشنهاديتون معرفي ميكنيد.

حالت ديگه اينه كه از سايت دانشگاه پروژه هاي تعريف شده اساتيد رو ميگرديد و اگه پروژه اي منطبق با خودتون ديدين با استاد تماس ميگيرين و بقيه ماجرا.
    لازم نيست شما صحبتي از اسكالرشيپ كنين. خود اساتيد ميدونن.
    سابكلاس 574
    دليوري مدارك در اردن: 9 فوريه. دريافت شماره پرونده و درخواست رزومه، پروپوزال و مديكال: 13 فوريه. انجام مديكال: 17 فوريه. ارسال مديكال از بيمارستان به سفارت در تهران: 19 فوريه. گرنت ويزا: 27 فوريه.

Junior Member

بی نهایت ممنون سلیم جان.. خیلی کمک کرد.
    کاشکی میشد صفحه اول رو به روز کرد و تمام مطالب مرتبط رو اونجا قرار داد.

Junior Member

راستی یه سوال مهم دیگه. بعد از اینکه با استاد مرتبط صحبت کردیمو پذیرش صورت گرفت حالا تایید مدارک به چه صورت انجام میشه ؟

البته تا جایی که به صورت پراکنده یادم میاد به نظر میرسه که دو مرحله وجود داره:
    1. مرحله تایید استاد
    2. مرحله قبولی در بورسیه

اما این روند به چه صورته ؟:
    بعد از اینکه با استاد صحبت کردیم و اونم قبول کرد، ازمون می خواد که مدارک ترجمه شده (که شمال ریز نمره ها و غیره میشه) رو به دانشگاه مربوطه پست کنیم ؟ و بعد از تایید اون مدارک وارد مرحله بعدی میشیم که رقابت برای قبولی در بورسیه هستش ؟

اگه جواب سوال بالا مثبت باشه اونوقت باس چند نسخه از مدارک ترجمه شده رو داشته باشیم تا همزمان بتونیم با استادای دیگه صحبت کنیم و مدارک رو واسه دانشگاهای دیگه هم ارسال کنیم درسته ؟ خب این خیلی بده.
    اگه بازم جواب مثبت باشه آیا مدارک ارسال شده بعد از رد شدن برگشت می خوره ؟

مرسی

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

راستی یه سوال مهم دیگه. بعد از اینکه با استاد مرتبط صحبت کردیمو پذیرش صورت گرفت حالا تایید مدارک به چه صورت انجام میشه ؟

البته تا جایی که به صورت پراکنده یادم میاد به نظر میرسه که دو مرحله وجود داره:
    1. مرحله تایید استاد
    2. مرحله قبولی در بورسیه

اما این روند به چه صورته ؟:
    بعد از اینکه با استاد صحبت کردیم و اونم قبول کرد، ازمون می خواد که مدارک ترجمه شده (که شمال ریز نمره ها و غیره میشه) رو به دانشگاه مربوطه پست کنیم ؟ و بعد از تایید اون مدارک وارد مرحله بعدی میشیم که رقابت برای قبولی در بورسیه هستش ؟

اگه جواب سوال بالا مثبت باشه اونوقت باس چند نسخه از مدارک ترجمه شده رو داشته باشیم تا همزمان بتونیم با استادای دیگه صحبت کنیم و مدارک رو واسه دانشگاهای دیگه هم ارسال کنیم درسته ؟ خب این خیلی بده.
    اگه بازم جواب مثبت باشه آیا مدارک ارسال شده بعد از رد شدن برگشت می خوره ؟

مرسی
    بعد از اینکه از استاد جواب مثبت اولیه رو گرفتین، استاد ازتون میخواد پروپوزال تهیه کنین و براش بفرستین تا تأیید کنه. این پروپوزالی که شما تهیه می کنید در واقع یک محکی هستش که توانایی شما رو در research نشون میده. موضوع پروپوزال معمولا باید با زمینه کاری استاد نزدیک باشه و اساسا بهتره از خود استاد بخواین که موضوعی رو بهتون پیشنهاد کنه. بعد از اینکه پروپوزال رو تهیه کردین و برای استاد فرستادین، اگه از نظر استاد پروپوزالتون خوب باشه اوکی نهایی رو میده بهتون.

بعد از این مرحله دیگه شما تقریبا با استاد کاری ندارین و فرآیند apply رو باید از طریق سایت دانشگاه و administration office دنبال کنین (البته این رو بگم که استاد ممکنه بتونه در فرآیند بررسی درخواست شما و اعطاء اسکولارشیپ بهتون کاملا تأثیرگذار باشه). معمولا یه سری فرم هست که باید پر کنین و یه سری مدارک هم مثل مدرک زبان، ریز نمرات و مدارک تحصیلیتون رو باید بفرستین. برای بعضی از دانشگاهها باید مدارک رو پست کنین و بعضی هم آنلاین هستن و نیازی به ارسال پستی مدارک ندارن. برای بعضی هم باید application fee پرداخت کنین (حدود 100 دلار) و بعضی از دانشگاهها هم این مبلغ رو نمیگیرن. معمولا توی فرمهای application باید مشخص کنین که میخواین برای scholarship هم در نظر گرفته بشین یا نه. و اینکه آیا اگه اسکولارشیپ نگیرین می خواین که با هزینه شخصی وارد دانشگاه بشین یا خیر. یه سری از دانشگاهها admission رو جدا از اسکولارشیپ اعلام میکنن و بعضی هر دو رو باهم.

بله دوست عزیز. شما باید بسته به تعداد دانشگاههایی که اپلای میکنین، چند نسخه ترجمه از مدارکتون داشته باشین. فرآیند اپلای بسیار پر زحمت، وقت گیر و پرخرج هستش، باید از ابتدای راه این موارد رو در نظر بگیرین! در صورت عدم اعطاء اسکولارشیپ هم دانشگاه هیچگونه مدرکی رو به شما برنمیگردونه.

Junior Member

خیلی خوب و خلاصه و زیبا توضیح دادی.. ممنون.

بعد از اینکه از استاد جواب مثبت اولیه رو گرفتین، استاد ازتون میخواد پروپوزال تهیه کنین و براش بفرستین تا تأیید کنه. این پروپوزالی که شما تهیه می کنید در واقع یک محکی هستش که توانایی شما رو در research نشون میده. موضوع پروپوزال معمولا باید با زمینه کاری استاد نزدیک باشه و اساسا بهتره از خود استاد بخواین که موضوعی رو بهتون پیشنهاد کنه. بعد از اینکه پروپوزال رو تهیه کردین و برای استاد فرستادین، اگه از نظر استاد پروپوزالتون خوب باشه اوکی نهایی رو میده بهتون.
    مرحله خوب و سختی به نظر میرسه چون اگه از این مرحله عبور کنی بقیه موارد فرستادن مدارکو انتظار برای پذیرش یا ریجکت هستش درسته ؟
    اما دو تا سوال:
    1. می تونم پروپوزالمو از مقاله خودم پیشنهاد بدم ؟ چون یه روش جدید تو تدریس زبان ارائه دادم که شاید بشه گفت که بتونه پروپوزال مناسبی باشه.

2. پروپوزال پیشنهادی از طرف استاد باس چجوری تهیه بشه ؟ مثلا باس برم تحقیق استاده رو بخونم و بگم از این قسمتش خوشم اومد و یا در مورد فلان قسمتش ایده جدیدی دارم ؟ و یا اینکه فقط یه عنوان میده که باس برم در موردش تحقیق کنم ؟ راجع به این قسمت ایده ای به ذهنم نمیرسه.

بعد از این مرحله دیگه شما تقریبا با استاد کاری ندارین و فرآیند apply رو باید از طریق سایت دانشگاه و administration office دنبال کنین (البته این رو بگم که استاد ممکنه بتونه در فرآیند بررسی درخواست شما و اعطاء اسکولارشیپ بهتون کاملا تأثیرگذار باشه). معمولا یه سری فرم هست که باید پر کنین و یه سری مدارک هم مثل مدرک زبان، ریز نمرات و مدارک تحصیلیتون رو باید بفرستین. برای بعضی از دانشگاهها باید مدارک رو پست کنین و بعضی هم آنلاین هستن و نیازی به ارسال پستی مدارک ندارن. برای بعضی هم باید application fee پرداخت کنین (حدود 100 دلار) و بعضی از دانشگاهها هم این مبلغ رو نمیگیرن. معمولا توی فرمهای application باید مشخص کنین که میخواین برای scholarship هم در نظر گرفته بشین یا نه. و اینکه آیا اگه اسکولارشیپ نگیرین می خواین که با هزینه شخصی وارد دانشگاه بشین یا خیر. یه سری از دانشگاهها admission رو جدا از اسکولارشیپ اعلام میکنن و بعضی هر دو رو باهم.
    اگه بتونی چند روش پرداخت رو هم بگی ممنون میشم.

بله دوست عزیز. شما باید بسته به تعداد دانشگاههایی که اپلای میکنین، چند نسخه ترجمه از مدارکتون داشته باشین. فرآیند اپلای بسیار پر زحمت، وقت گیر و پرخرج هستش، باید از ابتدای راه این موارد رو در نظر بگیرین! در صورت عدم اعطاء اسکولارشیپ هم دانشگاه هیچگونه مدرکی رو به شما برنمیگردونه.
    می خواستم کپی بگیرم اما واسه تهیه هر سری نصف هزینه باس پرداخت میشد. یه نیگاه به کاغذش انداختم دیدم از همین کاغذای معمولیه و ارزش نداره. اما مثل اینکه مجبورم. واقعا که صاحاب نداره.
    برای تهیه کپی هم مطمئا باس برم به همون دارالترجمه ای که واسم ترجمه کرد درسته ؟!!!! (آخه نقل مکان کردیم گفتم شاید بشه جای دیگه نزدیک تر به محل زندگیم تهیه کرد)
    (آخه پسر این چه سوال احمقانه ایه. مگه دارالترجمه دیگه می تونه ترجمه یکی دیگه رو برات کپی کنه ؟!!!!)

بازم مرسی...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.chem نمایش پست ها
    دوست من اگه واسه ترم 2 سال 2013 ميخواستي اپلاي كني بايد بگم كه متاسفانه ددلاين گذشته و اين رو تو اون صفحه ميشه خوند كه:
    Semester 2, 2013 International Research Candidate Scholarships - Applications have now closed.
    آره متاسفانه یهو بعد از 28 ام شد 1 مارچ :دی
    با این تقویماشون )
    ولی خب کلن هم هیچ لینکی نبود قبلش که بشه رجیستر کرد باهاش

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خیلی خوب و خلاصه و زیبا توضیح دادی.. ممنون.

مرحله خوب و سختی به نظر میرسه چون اگه از این مرحله عبور کنی بقیه موارد فرستادن مدارکو انتظار برای پذیرش یا ریجکت هستش درسته ؟
    اما دو تا سوال:
    1. می تونم پروپوزالمو از مقاله خودم پیشنهاد بدم ؟ چون یه روش جدید تو تدریس زبان ارائه دادم که شاید بشه گفت که بتونه پروپوزال مناسبی باشه.

2. پروپوزال پیشنهادی از طرف استاد باس چجوری تهیه بشه ؟ مثلا باس برم تحقیق استاده رو بخونم و بگم از این قسمتش خوشم اومد و یا در مورد فلان قسمتش ایده جدیدی دارم ؟ و یا اینکه فقط یه عنوان میده که باس برم در موردش تحقیق کنم ؟ راجع به این قسمت ایده ای به ذهنم نمیرسه.

اگه بتونی چند روش پرداخت رو هم بگی ممنون میشم.

می خواستم کپی بگیرم اما واسه تهیه هر سری نصف هزینه باس پرداخت میشد. یه نیگاه به کاغذش انداختم دیدم از همین کاغذای معمولیه و ارزش نداره. اما مثل اینکه مجبورم. واقعا که صاحاب نداره.
    برای تهیه کپی هم مطمئا باس برم به همون دارالترجمه ای که واسم ترجمه کرد درسته ؟!!!! (آخه نقل مکان کردیم گفتم شاید بشه جای دیگه نزدیک تر به محل زندگیم تهیه کرد)
    (آخه پسر این چه سوال احمقانه ایه. مگه دارالترجمه دیگه می تونه ترجمه یکی دیگه رو برات کپی کنه ؟!!!!)

بازم مرسی...
    1. خودتون هم میتونین موضوع پروپوزال رو پیشنهاد بدین. اما در صورتی این کار توصیه میشه که موضوع پیشنهادیتون کاملا در زمینه کاری استاد باشه و گرنه یه خرده ریسک داره. چون ممکنه استاد زیاد از موضوع پیشنهادیتون خوشش نیاد.
    2. روال کار معمولا اینطوریه که استاد فقط بهتون یه عنوان میده و شما باید برین تحقیق کنین ببینین تا حالا چه کارایی توی این زمینه انجام شده و شما بهتره چه کاری انجام بدین که تا حالا انجام نشده و کار خوب و نویی هست. البته اگه استاد بخواد به اصطلاح یه خرده بهتون حال بده چند تا رفرنس هم معرفی میکنه. اگه استاد مذکور تو این زمینه ای که به شما پیشنهاد داده مقاله ای هم داره، خیلی بهتره که محور تحقیق و پروپوزالتون مقاله های ایشون باشه.

در مور روش های پرداخت هم راحت ترین روش اینه که دوست یا فامیلی داشته باشین که کارت اعتباری داشته باشه. در غیر این صورت میتونین از صرافی ها برای حواله کردن پول استفاده کنین. البته قبل از انجام حواله بهتره با دانشگاه هماهنگ کنین تا مطمئن بشین که این روش پرداخت رو قبول میکنن. روش سوم هم استفاده از شرکتهایی هستش که کارت اعتباری دارن و براتون پرداخت آنلاین انجام میدن که از دو رش قبلی گرون تر و نامطمئن تر هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    1. خودتون هم میتونین موضوع پروپوزال رو پیشنهاد بدین. اما در صورتی این کار توصیه میشه که موضوع پیشنهادیتون کاملا در زمینه کاری استاد باشه و گرنه یه خرده ریسک داره. چون ممکنه استاد زیاد از موضوع پیشنهادیتون خوشش نیاد.
    خوشش نیاد ؟ روزگارشو سیاه می کنم آدرسشو میدم بچه ها دانشگاه شو بیارن پایین

1. حالا نمیشه اولش یه امتحانی بکنم و بعد اگه خوشش نیومد ازش بخوام خودش بهم یه عنوان بده ؟ آخه من فقط تو چند زمینه مربوط به زبان شناسی تخصص دارم و ممکنه پروپوزال استاده تو فیلد تجربی من نباشه.

2. روال کار معمولا اینطوریه که استاد فقط بهتون یه عنوان میده و شما باید برین تحقیق کنین ببینین تا حالا چه کارایی توی این زمینه انجام شده و شما بهتره چه کاری انجام بدین که تا حالا انجام نشده و کار خوب و نویی هست. البته اگه استاد بخواد به اصطلاح یه خرده بهتون حال بده چند تا رفرنس هم معرفی میکنه. اگه استاد مذکور تو این زمینه ای که به شما پیشنهاد داده مقاله ای هم داره، خیلی بهتره که محور تحقیق و پروپوزالتون مقاله های ایشون باشه.
    Ummm بذا ببینم. مثلا "تاثیر بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان" جزء مقاله ایه که بعد ها می خوام در موردش تحقیق کنم. اگه به عنوان مثال این عنوان پیشنهادی یه استاد باشه اونوقت من باید برم تحقیق کنم و ببینم که تاثیراتش چیه و خودم چه ایده ها و نظرات نویی در این زمینه دارم و یا مثلا تحقیق های خود استاد رو در این زمینه بخونم و ببینم که دیدگاه اون چی بوده و اگه بشه مقایسه ای رو انجام بدم. درسته ؟ (کلا یجوری که نشون بده اهل تحقیقی)

خب این خیلی سخته. همونطور که گفتم من تو چند زمینه مربوط به زبان شناسی تخصص دارم و ممکنه استاد چیزی ازم بخواد که تا حالا تجربه نکردم و ایده و نظر نویی ندارم اونوقت گمون نکنم که فقط تحقیق خالی و بازخورد ایده هایی که قبلا داده شده بتونه موثر باشه. مهم اون ایده نو خودت تو اون زمینه س. درست می گم ؟

2. حالا این فرآیند چقدر طول می کشه ؟ یعنی چقدر وقت دارم تا اون پروپوزال رو تهیه کنم و دیگه اینکه شرایط خاصی واسه ارائه ش وجود داره ؟ مثلا موارد قید شده رو تو قالب و فرم مقاله (به صورت pdf) بهش ارائه بدم ؟ یا نه... فقط چند خطی در مورد تحقیقات و ایده هایی که (در مورد عنوان مورد نظر استاد) انجام شده رو بهش ایمیل کنم؟

3.در مور روش های پرداخت هم راحت ترین روش اینه که دوست یا فامیلی داشته باشین که کارت اعتباری داشته باشه. در غیر این صورت میتونین از صرافی ها برای حواله کردن پول استفاده کنین. البته قبل از انجام حواله بهتره با دانشگاه هماهنگ کنین تا مطمئن بشین که این روش پرداخت رو قبول میکنن. روش سوم هم استفاده از شرکتهایی هستش که کارت اعتباری دارن و براتون پرداخت آنلاین انجام میدن که از دو رش قبلی گرون تر و نامطمئن تر هست.
    ممنون از توضیحات خوبت وحید جون.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خوشش نیاد ؟ روزگارشو سیاه می کنم آدرسشو میدم بچه ها دانشگاه شو بیارن پایین

1. حالا نمیشه اولش یه امتحانی بکنم و بعد اگه خوشش نیومد ازش بخوام خودش بهم یه عنوان بده ؟ آخه من فقط تو چند زمینه مربوط به زبان شناسی تخصص دارم و ممکنه پروپوزال استاده تو فیلد تجربی من نباشه.
    1. چرا دوست عزیز، میشه امتحان کرد. اما در کل بستگی به شخصیت استاد داره. بعضیا خوب برخورد نمیکنن و جواب درست و حسابی نمیدن و بعضیام ممکنه استقبال کنن. اما در کل تا جایی که من دیدم، استادا ترجیح میدن روند تحقیقات خودشون رو دنبال کنن تا اینکه به خاطر علاقه یه دانشجو برن دنبال یه مسیر تحقیقاتی دیگه.

Ummm بذا ببینم. مثلا "تاثیر بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان" جزء مقاله ایه که بعد ها می خوام در موردش تحقیق کنم. اگه به عنوان مثال این عنوان پیشنهادی یه استاد باشه اونوقت من باید برم تحقیق کنم و ببینم که تاثیراتش چیه و خودم چه ایده ها و نظرات نویی در این زمینه دارم و یا مثلا تحقیق های خود استاد رو در این زمینه بخونم و ببینم که دیدگاه اون چی بوده و اگه بشه مقایسه ای رو انجام بدم. درسته ؟ (کلا یجوری که نشون بده اهل تحقیقی)

خب این خیلی سخته. همونطور که گفتم من تو چند زمینه مربوط به زبان شناسی تخصص دارم و ممکنه استاد چیزی ازم بخواد که تا حالا تجربه نکردم و ایده و نظر نویی ندارم اونوقت گمون نکنم که فقط تحقیق خالی و بازخورد ایده هایی که قبلا داده شده بتونه موثر باشه. مهم اون ایده نو خودت تو اون زمینه س. درست می گم ؟
    ببینین، من تا حالا بیش از 10 تا پروپوزال نوشتم که تو هیچ کدومشون تجربه ای نداشتم و موضوع بعضیاشون قبلا به گوشم هم نخورده بود! بله، نوشتن پروپوزال تو موضوعی که هیچی ازش نمیدونین واقعا کار سختیه. سخت ترین قسمتش هم دادن یه ایده جدید هست. اما تو این قسمت میشه از استاد کمک گرفت و ازش نظر خواست. در هر صورت نوشتن پروپوزال کار سختی هست اما چاره ای نیست، باید انجامش بدین.
    2. حالا این فرآیند چقدر طول می کشه ؟ یعنی چقدر وقت دارم تا اون پروپوزال رو تهیه کنم و دیگه اینکه شرایط خاصی واسه ارائه ش وجود داره ؟ مثلا موارد قید شده رو تو قالب و فرم مقاله (به صورت pdf) بهش ارائه بدم ؟ یا نه... فقط چند خطی در مورد تحقیقات و ایده هایی که (در مورد عنوان مورد نظر استاد) انجام شده رو بهش ایمیل کنم؟

ممنون از توضیحات خوبت وحید جون.
    2. اینکه این فرآیند چقدر طول میکشه بستگی به این داره که شما تا ددلاین اسکولارشیپ چقدر وقت دارین. چون باید تا قبل از ددلاین آمادش کنین و همراه بقیه مدارک سابمیتش کنین. فرمت پروپوزال تو هر دانشگاهی متفاوت هست. بعضیا در حد 3-4 صفحه میخوان و بعضیام کمتر. مثلا دانشگاه UNSW پروپوزال 100 کلمه ای میخواد! اینکه پروپوزال شامل چه قسمتهایی باید باشه رو میتونین از استادتون بپرسین و یا احتمالا یه نمونه از سایت دانشگاه پیدا کنین. اگرم چیزی پیدا نکردین به من یه پیغام بدین شاید بتونم کمکتون کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)