صفحه 31 از 46 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 456

موضوع: نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

سلام دوستان
    امیدوارم وقت همتون بخیر باشه

من دارم برای دانشگاهی در استرالیا اپلای میکنم چندتا مدرک میخواد که نمیدونم از کجا باید بیارمشون. مثلا گفته مدرکی اپلود کن که نشون بده شما بورسیه داشتی دوره های قبلیت! من لیسانس و ارشد دانشگاه دولتی بودم و روزانه بودم ولی چه مدرکی باید بهشون بدم که نشون بده من از بورسیه دولت و آموزش رایگان استفاده کردم؟؟ تازه مدارک رسمیم (دانشنامه) هم ندارم و تهران هم نیستم که برم سازمان سنجش بپرسم

ممنون میشم اگه پاسخ بدید چون همین روزا باید سریعتر اپلای کنم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

سلام دوستان
    من رضایت استادی را در دانشگاه ملبورن برای نوشتن پروپزال جلب کردم و این پروپزال را دو روز پیش ارسال کردم. معمولا چقدر بررسی این متن طول می کشه؟ اگر رضایت نداشته باشند اعلام می کنند؟
    علت پرسیدن این سوالات این هست که زمان آخرین round اسکولارشیب برای دکتری 31 می تعیین شده، و زمان زیادی برای اون باقی نمونده.

ممنونم از راهنمایی هاتون

Junior Member

سلام و خسته نباشید. من با یکی از اساتید دانشگاه گریفیث به توافق رسیدم البته صد درصد مطمعن نیستم .امروز با هم صحبت کردیم از طریق اسکایپ ( سه نفر بودن ) . ازم پرسیدن واسه ژانویه میتونی بیای و اینکه واسه بورس هم باید جدا اپلای کنی...( فک کنم این معنیش اینکه اپلای کن !) وسط صحبتاش یه اشاره ایی به اواسط دسامبر کرد که نفهمیدم منظورش چی بود حالا سوال من اینکه واسه این دانشگاه الان همزمان میتوم واسه ادمیژن و بورس اپلای کنم یا باید منتطر بمونم تا جواب ادمیژنم بیاد؟ فرضا اگه جواب بورس تا ژانویه نیاد من باید چیکار کنم ؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط fah1985 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید. من با یکی از اساتید دانشگاه گریفیث به توافق رسیدم البته صد درصد مطمعن نیستم .امروز با هم صحبت کردیم از طریق اسکایپ ( سه نفر بودن ) . ازم پرسیدن واسه ژانویه میتونی بیای و اینکه واسه بورس هم باید جدا اپلای کنی...( فک کنم این معنیش اینکه اپلای کن !) وسط صحبتاش یه اشاره ایی به اواسط دسامبر کرد که نفهمیدم منظورش چی بود حالا سوال من اینکه واسه این دانشگاه الان همزمان میتوم واسه ادمیژن و بورس اپلای کنم یا باید منتطر بمونم تا جواب ادمیژنم بیاد؟ فرضا اگه جواب بورس تا ژانویه نیاد من باید چیکار کنم ؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    با سلام،
    تا جایی که بنده اطلاع دارم این دانشگاه پرونده ی شما را همزمان هم برای پذیرش و هم برای بورس بررسی می کنه، امکانش هست یه نفر فقط پذیرش بگیره و موفق به دریافت بورس نشه یا هر دو را بگیره، درهر حال نتیجه ی هر دو همزمان به شما اعلام خواهد شد،‌ دوستان اگر غیر از این هست لطفا اصلاح کنند گفته ی بنده را.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط saber1332 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من رضایت استادی را در دانشگاه ملبورن برای نوشتن پروپزال جلب کردم و این پروپزال را دو روز پیش ارسال کردم. معمولا چقدر بررسی این متن طول می کشه؟ اگر رضایت نداشته باشند اعلام می کنند؟
    علت پرسیدن این سوالات این هست که زمان آخرین round اسکولارشیب برای دکتری 31 می تعیین شده، و زمان زیادی برای اون باقی نمونده.

ممنونم از راهنمایی هاتون
    با سلام،
    مدتش بستگی به همت استادتون داره، به هر حال خودتون شدید پیگیر باشید، هم از طریق ایمیل هم از طریق تماس، چون اساتید استرالیا هم شدیدا ریلکس هستند و هم موازی کاری زیاد می کنند و به دلیل حجم بالای ایمیل شاید فراموش کنند که کار شما را در الویت قرار بدند.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد کنترل - علم و صنعت ایران

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

سلام
    من می خوام برای دانشگاه curtin اپلای کنم، فقط چندتا مشکلی دارم.
    1) آیا پروسه اپلای برای ادمیشن با پروسه اپلای برای اسکولارشیپ فرق می کنه؟ (من اسکولارشیپای مختلفی رو تو دانشگاه دیدم.

2) آیا استادام باید توصیه نامه رو پست کنن یا الکترونیکی هم میشه؟

3) آیا اساتیدم باید برای هر اسکولارشیپ یه توصیه نامه بنویسن؟

4) من نمی دونم الان که 4 ژوئنه برای کدوم سمستر و چه سالی اپلای کنم که در صورت پذیرش هم زودتر بتونم برم سر کلاسا هم برای فاند بهتر باشه؟

ممنونم میشم راهنماییم کنین چون زمانش هم داره تموم میشه.

Junior Member

راستش من تجربه ی چندانی در این ارتباط ندارم ولی تا جایی که میدونم خود دانشگاه ها، مخصوصاً گروه هشت و کوئیزلند و ملبورن به طور روشن و خاص نوشته تجربه ی کاری مرتبط (مثلاً اگه مهندسی خوندی کار توی صنعت یا کار آزمایشگاهی/نحقیقاتی و...) براشون مهمه و حتی به اندازه ی مقاله ارزش داره چون نشون میده اون آدم قابلیت کار و تحقیقات تو دانشگاه و بیرون از محیط اونجا رو داره و مثل یک آدم صفر گیج نمیزنه میتونن روش حساب کنن(یعنی نوشته درصدی از سوابق تحصیلات و دانشگاه و تحقیقات و کار و معدل و...)، هیچ قابلیت به طور جداگانه و صفر بهش نگاه نمیشه مگر اینکه مثلاً از بیست دانشگاه(یا دانشگاه های خیلی خوب استرالیا و..) برتر دنیا با معدل بالا فارغ التحصیل بشید و بدون معطلی درخواست بدید و برای coursework اقدام کنید یا توصیه ی استادی در داخل اون دانشگاه داشته باشید با پروزال خوب برای research based.

Junior Member

سلام منم تا اینو دیدم گفتم باید برم دارالترجمه ولی خودش توی لیست مدارک زده میتونه هر چیزی که گواهی "their most current passport, birth certificate, national identity card or Australian citizenship certificate showing full name, date of birth and country of citizenship, and" که از نظر من یعنی یکی از شناسنامه/پاسپورت/کارت ملی(ترجیحاً نه) که مشخصات کامل شما رو نشان بده تأییدشده از طرف مراجع ذیصلاحی که گفته: "To certify a document:1. copy the original document
    2. present the photocopy and original to a professional person or someone well-respected in your community (‘of good standing’). This could include but is not limited to: university dean or course convener, teacher, work supervisor, lawyer,
    doctor, civil servant, Justice of the Peace, Commissioner of Oaths or Public Notary.
     the certifier will sight the original against the copy of the document
     the certifier will write or use a stamp (if available), ‘I certify that the copy is a true copy of the original document’
     the certifier will sign and date under the statement and provide details of their occupation.
    3. scan the certified copied document (not the original document)
    4. attach the document to your application."
    که یعنی چه از سوی دانشگاه و فردی مسئول سوابق، دارالترجمه یا وزارت دادگستری و امور خارجه در ایران، استاد مطرح دانشگاه(ترجیحاً در ایران این کار رو نکنید!)، یک وکیل میتونه این اصل بودن مدرک رو تأیید کنه. بنابراین جواب سؤال شما بله هست و من چون دارلترجمه داده بودم شناسنامه ام رو و طبق روال مهر خورده بود اسکنش کافی بود؛ دیگه پاسپورت نمیخواد گرجه میتونید اگر مدارکی که گفتم ندارید بدید دارلترجمه و مهر خود دارالترجمه و ... کافیه.

Junior Member

من موافقم خیلی، دقیقاً به همین دلایل کاش میشد یک تاپیک/موضوع مختص بورس در دانشگاه ها و زیرمجموعه اش بحث Endeavour شکل میگرفت چون منم دارم اقدام میکنم و اطّلاعاتی که دارم فقط از تجربه خودم و منابع رسمی و خیلی دلم میخواد تجربه و نظر کسی که از این بورس استفاده کرده رو بدونم تا بهتر بتونم به سؤالاتش جواب بدم.

Junior Member

سلام
    ببخشید کسی از دوستان ددلاین اسکالرشیپ دانشگاه های queensland و UNSW رو میدونه؟
    اگه بقیه دانشگاه ها هم کسی بدونه خیلی خوب میشه.
    یه سوالم داشتم. اونم اینکه چند روز بعد از ددلاین دوباره گرفتن اسکالرشیپ باز میشه. ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)