صفحه 46 از 46 نخستنخست ... 3637383940414243444546
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 456 , از مجموع 456

موضوع: نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    راستی، نگفت یا نفهمیدی غیر از اون موارد چی ها مهم هستن؟
    نه چیزی نگفت. ولی منم فکر میکنم موارد جانبی که در مورد دانشجوهای ایرانی وجود داره حتی تو تصمیمشون برا اسکالرشیپ هم تاثیر گذاشته.
    البته موضوع پروپوزال من هم سلولهای خورشیدی بود. واقعا عجب داستانی شده این اپلای! الان همه ددلاینا داره سر میرسه ما هنوز یک جا هم جوابی نگرفتیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Construction Project Management - Bond University

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و دریافت بورسیه از دانشگاه های استرالیا ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    راستی، نگفت یا نفهمیدی غیر از اون موارد چی ها مهم هستن؟
    کلا موضوع خیلی سلیقه ای نیست، چون این اسکالرشیپ ها از طرف دولت میاد اما تصمیم گیر دانشگاه هست، کسی هم زیر بار تصمیمی که نتونه بعدا ازش دفاع کنه نمی ره اینجا. اما چیزی که من می بینم تو جلسات یه مواردی هست که میشه سلیقه رو توش اعمال کرد و بعدا اگر کسی پرسید قابل دفاع هست مثل:
    1- اینکه اپلیکنت خانوم باشه تاثیر خیلی خوبی داره 2- از کشور های دور و اطراف استرالیا باشه که باید حمایت بشن 3- سوپروایزرش خیلی پیگیر باشه و پروفسور باشه 4- موضوع از لحاظ تحریم ها حساس نباشه (این رو استاد ها نمی دونن و بخش اداری می دونه) 5- نوع ژورنال ها خوب و با ریت بالا باشه (ترجیحا ژورنال های لیست شده در ARC)
    6- موضوع با اهداف ریسرچ دانشگاه همخوانی داشته باشه . 7- توانایی تدریس 8- سابقه کار مرتبط با موضوع ریسرچ 9- سرتیفیکیت های مرتبط و ...
    این ها همه تاثیر دارن اما نه به شکلی که تغییر زیادی ایجاد کنن. اگر شما با کسی تو سطح مساوی باشید اونوقت این ها مهم می شن. اما مهمترین چیز معدل لیسانس و بعد از اون فوق لیسانس هستن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghanbaripour نمایش پست ها
    کلا موضوع خیلی سلیقه ای نیست، چون این اسکالرشیپ ها از طرف دولت میاد اما تصمیم گیر دانشگاه هست، کسی هم زیر بار تصمیمی که نتونه بعدا ازش دفاع کنه نمی ره اینجا. اما چیزی که من می بینم تو جلسات یه مواردی هست که میشه سلیقه رو توش اعمال کرد و بعدا اگر کسی پرسید قابل دفاع هست مثل:
    1- اینکه اپلیکنت خانوم باشه تاثیر خیلی خوبی داره 2- از کشور های دور و اطراف استرالیا باشه که باید حمایت بشن 3- سوپروایزرش خیلی پیگیر باشه و پروفسور باشه 4- موضوع از لحاظ تحریم ها حساس نباشه (این رو استاد ها نمی دونن و بخش اداری می دونه) 5- نوع ژورنال ها خوب و با ریت بالا باشه (ترجیحا ژورنال های لیست شده در ARC)
    6- موضوع با اهداف ریسرچ دانشگاه همخوانی داشته باشه . 7- توانایی تدریس 8- سابقه کار مرتبط با موضوع ریسرچ 9- سرتیفیکیت های مرتبط و ...
    این ها همه تاثیر دارن اما نه به شکلی که تغییر زیادی ایجاد کنن. اگر شما با کسی تو سطح مساوی باشید اونوقت این ها مهم می شن. اما مهمترین چیز معدل لیسانس و بعد از اون فوق لیسانس هستن.
    ببخشید سوالی داشتم.در مورد سابقه کار که فرمودین بنده سابقه کار پژوهشی مرتبط با رشتم زیاد داشتم آیا نیاز به ارائه مدرکه؟من فقط این سوابقو همینجور تو رزومم اوردم. ولی میدونم که جاهایی که کار کردم نمیتونم مدرک ازشون ارایه بدم .یکیشون که یه شرکت بین المللی بود که کلا از ایران رفت سر تحریما بقیشم پژوهشگاههای دولتی هستن که مطمنا گواهی نمیدن

Banned

دوستان من اخر سر نفهمیدم این ایجنت ها پول میگیرن بابت اپلای بعضیا میگن اره بعضیا میگنه نه بعضیا میگن برمیگردونن

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    دوستان من اخر سر نفهمیدم این ایجنت ها پول میگیرن بابت اپلای بعضیا میگن اره بعضیا میگنه نه بعضیا میگن برمیگردونن
    طبق شرایطی که در قرارداد نوشته میشه پول رو برمیگردونن. بعضیها بعد از اخذ پذیرش برمیگردونن، بعضیها بعد از گرنت شدن ویزا. بطور کلی در اکثر مواقع در نهایت پول رو برمیگردونن.

Junior Member ArMin_2020 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urban Planning

عرض ادب و احترام.
    لیسانس: مهندسی شهرسازی، دانشگاه غیرانتفاعی، معدل: 15.76.
    فوق لیسانس: مهندسی شهرسازی-برنامه‌ریزی شهری، دانشگاه سراسری شیراز، معدل: 16.84.
    مقاله:
    1 مقاله ISI.
    3 مقاله علمی-پژوهشی داخلی.
    1 مقاله کنفرانسی بین‌المللی (برگزار شده در ایران).
    زبان:
    تافل 84.
    طرح پژوهشی:
    1 طرح پژوهشی به عنوان مجری اصلی طرح.
    تدریس:
    یک ترم به عنوان TA در دانشگاه شیراز.
    مدرس کارگاه شهرسازی برای کارمندان شهرداری، به مدت 16 ساعت.
    کتاب:
    ترجمه و چاپ 2 جلد کتاب در انتشارات تخصصی.
    سابقه کار:
    همکاری در پروژه‌های شهری با شرکت‌های مهندسین مشاور به مدت 2 سال (5 پروژه).
    گذراندن 2 سال خدمت سربازی بصورت امریه در سازمان مرتبط با رشته (آیا به عنوان رزومه و سابقه کار محسوب میشود؟).

در صورت نیاز: 2 توصیه نامه قابل دریافت.

ممنون میشم از دوستان عزیزی که در خصوص این کشور تخصص و تجربه‌ای دارند راهنمایی بفرمایند که آیا برای پوزیشن‌های دکتری (در قالب فول‌فاند) امکان‌پذیر هست یا خیر؟ و حدود این شانس را چطور ارزیابی می‌کنید؟
    پیشاپیش سپاس از لطف و محبت شما و وقت ارزشمندی که صرف میکنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)