نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: تفاوت مدارک تحصیلی دولتی برای پذیرش

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

پیش فرض تفاوت مدارک تحصیلی دولتی برای پذیرش

سلام به همه دوستان

من شنیدم در دانشگاه های کانادا و آمریکا لیستی هست که اسم دانشگاه های برتر ایران توش نوشته،یه مقداری تحقیق کردم برای رشته الکترونیک علم و صنعت - شریف - امیرکبیر بود ولی مثلا کسایی میرن تو این دانشگاه ها که رشته ریاضی فیزیک بودن ولی من که از هنرستان رفتم،تهران فقط رجایی میتونم برم و دانشگاه های دولتی دیگه فقط تو کرمان و اصفهان هست که اسمشون اصلا تو اون لیست نیست . حالا سوال من اینه چه فرقی داره من رجایی لیسانس خونده باشم یا غیرانتفاعی شیراز(شیراز دولتی نداره) ؟؟

بنظرتون کسانی که دانشگاه دولتی رجایی لیسانس خوندن با اونایی که غیرانتفاعی خوندن در پذیرش تفاوتی وجود داره ؟؟ با توجه به اینکه اسم رجایی تو اون لیست نیست

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اگر عنوان نادرست یا مکان نامناسبی پست قرار داده شده عزر خواهی میکنم
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Senior Member emperial آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تفاوت مدارک تحصیلی دولتی برای پذیرش

اسم خیلی از دانشگاه های ایران تو اون لیست ها نیست. دانشگاهی که میخوای برای لیسانس بری باید وزارت علوم قبول داشته باشه و بهت یه مدرک وریز نمره درست حسابی بده که بتونی ترجمش کنی. غیر این دیگه شرایط خاصی لازم نیست داشته باشه.

دانشگاه تهران که از همه دانشگاه های ایران شناخته شده تره کاری که میکنه اینه که نمرات رو خودش ترجمه میکنه و تو پاکت به دانشگاه ها میفرسته. ولی اگر این کار رو خود شما هم بکنی وقتی مهر وزارت علوم داشته باشه بازم قبول میکنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

از نظر درصد پذیرش میگم ، مثلا رجایی که تو پایتخته ولی تو لیست نیست چه فرقی داره رجایی تهران مدرک داشته باشم چه غیرانتفاعی تهران.
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT
    از نظر درصد پذیرش میگم ، مثلا رجایی که تو پایتخته ولی تو لیست نیست چه فرقی داره رجایی تهران مدرک داشته باشم چه غیرانتفاعی تهران.
    مدرک با ترجمه رسمی زیاد فرقی نمی کنه که از کدوم دانشگاه باشه. برای پذیرش میگن برای کانادا هیچ فرقی نمی کنه .البته من امریکا رو نمی دونم باید بقیه بگن.
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

ApplyAbroad Champion

چیزی که من در دانشگاه‌های آمریکا دیده‌ام اینه که اگر از دانشگاه‌های معروف ایران، مثل شریف، تهران و ... مدرک گرفته باشید، شانس گرفتن پذیرش خیلی بالاتر از وقتیه که مدرک شما از دانشگاهی باشه که خیلی شناخته شده نیست، اما این حرف به این معنی نیست که شما اصلا شانسی برای گرفتن پذیرش ندارید. اگر شما نمره‌ی خوبی در TOEFL و GRE بیارید و معدل خوبی داشته باشید، احتمال گرفتن پذیرش کاملا وجود داره. به خصوص GRE و معدل خیلی مهمه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    چیزی که من در دانشگاه‌های آمریکا دیده‌ام اینه که اگر از دانشگاه‌های معروف ایران، مثل شریف، تهران و ... مدرک گرفته باشید، شانس گرفتن پذیرش خیلی بالاتر از وقتیه که مدرک شما از دانشگاهی باشه که خیلی شناخته شده نیست، اما این حرف به این معنی نیست که شما اصلا شانسی برای گرفتن پذیرش ندارید. اگر شما نمره‌ی خوبی در TOEFL و GRE بیارید و معدل خوبی داشته باشید، احتمال گرفتن پذیرش کاملا وجود داره. به خصوص GRE و معدل خیلی مهمه.
    سلام اقا بابک . یعنی اگر به طور مثال از یکی از دانشگاه های ازاد دوره کارشناسی الکترونیک باشیم می توانیم درخواست بدهیم و شانسمان برای امریکا چقدر است .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)