صفحه 15 از 20 نخستنخست ... 567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 198

موضوع: بیمه دانشجویی | OSHC | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IE-IUST

پیش فرض پاسخ : بیمه دانشجویی | OSHC | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadsafari نمایش پست ها
    جوابمو پیدا کردم. با کلی صحبت اینا مثل اینکه سفارت مشکلی نداره با دو تا سینگل خیالتون راحت باشه
    با توجه به این لینک و پرسش و پاسخ های ادامه اش، به نظر میاد برای یک دانشجو دکتری و همسرش به صورت دو ویزای سینگل میشه اقدام کرد و مشکلی نداره!

Junior Member

سلام.من از ahm یک بیمه دانشجویی OSHC برای ویزای فرصت مطالعاتیم گرفتم. اما اداره مهاجرت استرالیا بهم ایمیل زد که چون ویزات از نوع کاری محسوب میشه، بیمه دانشجویی قبول نیست و باید یه بیمه دیگه بگیری. آیا امکان ریفاند کردن بیمه OSHC هست؟ اگر آدرس ایمیل در خصوص این موضوع رو دارید ممنون میشم راهنمایی کنید. باتشکر.

سلام دوستان

من پدیرش مستر بدون فاند دارم و باید بیمه بگیرم
    چندتا سوال داشتم

1- چه شرکت هایی به تجربه ثابت شده که قیمتشون مناسبه ؟ اگر امکان داره لیستی ازشون میخوام

2- من متاهلم و با بچه سه ساله. میشه 3 تا بیمه سینگل گرفت یا حتما باید متاهلی باشه که گرونتره

3- شروع ترمم فوریه 2017 است کی باید اقدام کنم برای بیمه ؟

ممنون از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط meappabr نمایش پست ها
    اطلاعاتی از کل فروم و تحقیقات خودم بدست آوردم که به درد دوستان می خوره:
    برای پرداخت هزینه ویزا می تونید از صرافی هم استفاده کنید که بهتر از کردیت کارته
    چون اگه از دانشگاه دیگه بورس گرفتید که بیمه رو پوشش می ده یا هر دلیل دیگه ای می تونید بیمه ای رو که خریدید رو ریفاند کنید و پول از طریق صرافی بیاد به حساب خودتون در حالی که اگه کارتی اقدام کنید پول میاد توی کارت که بعد باید اون کارتو خرج کنید و پول نقدا دستتون نیست، صرافی ارزون تر هم هست و بالای 1000 دلار کارمزد نمی گیره ( زیر هزار تا 20دلار کارمزد حدودا) و نرخ دلارش هم چون حواله ایه(2620) از نرخ دلار اسکناس (2680)کمتره . این شرکتهایی که کردیت کارت صادر می کنن نرخشون بر اساس نرخ اسکناسه.
    برای این کار باید ببینید کدوم بیمه ریفاند رو قبول می کنه از اینجا:
    https://oshcaustralia.com.au/
    مثلا NIB هم ارزون ترینه و هم ریفاند پالیسی داره
    برای دوره دکتری باید 57 ماه بیمه بخرید
    57 ماه رو می تونید از اینجا حساب کنید:
    http://www.timeanddate.com/date/dura...&m2=04&y2=2021

فعلا از زمان شروع دورتون بخرید اگه دیر تر رسیدین خود بیمه وقتی اونجا هستید تاریخ رو از زمانی که اونجا هستید حساب می کنه و کارت بیمه میده
    مراحل پرداخت رو طی می کنید و بعد در انتها به جای کردیت کارد این رو انتخاب می کنید:
    Pay Using Telegraphic (Wire) Transfer

بعد یه invoice یه شما میده. تو invoice مقدار پرداختی شما و اطلاعات حساب شرکت بیمه درج شده. از طریق صرافی ها و ... این مبلغ و به حساب مندرج تو invoice واریز می کنین. دو سه روزه یه رسید میده بتون صرافی. رسید و ایمیل می کنید واسه شرکت و اونا بتون رسید خرید بیمه رو میدن. فقط توجه داشته باشید اگر از صرافی ها اقدام می کنید بانکی پرداخت کنید که قابل پبگیری باشه (کارتی مثلا). moneymex مثلا خوب و منظمه با 12 هزار لایک توی فیسبوک (فقط برای کمک نه تبلیغ) ولی مثلا 20 تا تک تومن برای هر دلار از بعضی صرافی ها گرونتره، پرداختها و ارسال مدارک همه اینترنتی هست. صرافی های اینترنتی زیادی هستن سرچ کنید. می خواستم تاکید کنم که وقتی توی مرحله آخر دیدید کردیت کارت می خواد کپ نکنید lol
    سلام دوست عزیز
    ممنون می‌شم شما یا هر یک از دوستان مطلع راهنمایی بفرمایید
    اگر فاند IPRS برای دکتری داشته باشی تا 48 ماه بیمه رو پوشش می‌دهد ولی دوستان در این فروم مادام پیشنهاد کردند که 57 ماه بیمه باید گرفته شود و دلایلی ذکر کردند. سوال من اینه که
    1- حالا باید 11 ماه اضافی بر بیمه ای که فاند پوشش می دهد را خودمون به طور مجزا خریداری کنیم؟
    2- اگر جواب 1 بله است، آیا باید از همون شرکت بیمه این مقدار اضافی را بخریم که دانشگاه 48 ماه بیمه را برای ما تهیه کرده یا می‌تونیم از هر شرکت بیمه دیگری، ایم مقدار اضافی را تهیه کنیم ( همانطور که می‌دونید، قیمت بیمه ها متفاوت هست)
    ممنون از شما

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biomedical engineering-biomaterials

من تمام این فروم رو خوندم، اما جواب سوالم رو دقیق پیدا نکردم. توی نامه coe من چیزی راجع به مدت زمان بیمه نزده فقط شروع و پایان دوره رو زده که میشه 49ماه. من میخوام همین مدت رو خریداری کنم، چرا برخی دوستان روی 56 یا 57 ماه تاکید دارند؟ واقعا یعنی 49 ماه برای ویزا تو سفارت مشکل ساز میشه؟ ضمنا تاریخ شروع بیمه رو شما از همون شروع دوره که توی coe زده خریدید یا یکی دو هفته زودتر یعنی زمان حدودی رسیدن به استرالیا؟

پیشاپیش خیلی ممنونم

Junior Member

با سلام
    من پذیرش با بورس دارم، اما بورسم فقط بیمه خودم رو کاور میکنه و بیمه همسرم رو خودم باید بدم، با صحبتایی که دوستان کرده بودن و تماسی که با سفارت داشتم متوجه شدم که میشه 2تا بیمه سینگل گرفت، بنابراین COE با ویزای سینگل من صادر شد. اما توی قسمتی که می خوام یه بیمه سینگل از BUPA بخرم نوع ویزا رو میپرسه، ویزای همسرم که به عنوان همراه من هست همون Subclass 500 محسوب میشه؟ جون بقیه گزینه ها اصلا بهش نمیخوره! و متاسفانه سفارت هم یه هفته است که جواب نمیده
    مورد بعدی اینکه من همین الان که دارم برای ویزا اپلای می کنم بیمه همسرم رو بخرم یا بذارم خودشون بگن؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_mrhd نمایش پست ها
    با سلام
    من پذیرش با بورس دارم، اما بورسم فقط بیمه خودم رو کاور میکنه و بیمه همسرم رو خودم باید بدم، با صحبتایی که دوستان کرده بودن و تماسی که با سفارت داشتم متوجه شدم که میشه 2تا بیمه سینگل گرفت، بنابراین COE با ویزای سینگل من صادر شد. اما توی قسمتی که می خوام یه بیمه سینگل از BUPA بخرم نوع ویزا رو میپرسه، ویزای همسرم که به عنوان همراه من هست همون Subclass 500 محسوب میشه؟ جون بقیه گزینه ها اصلا بهش نمیخوره! و متاسفانه سفارت هم یه هفته است که جواب نمیده
    مورد بعدی اینکه من همین الان که دارم برای ویزا اپلای می کنم بیمه همسرم رو بخرم یا بذارم خودشون بگن؟
    با تشکر

سلام برشما

بله ویزای همراه همون Subclass 500 هست برای ایشون. برای لاج کردن ویزا هر دو نفر شما باید بیمه داشته باشید.

پیروز باشید
    شاد زی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdis64 نمایش پست ها
    من تمام این فروم رو خوندم، اما جواب سوالم رو دقیق پیدا نکردم. توی نامه coe من چیزی راجع به مدت زمان بیمه نزده فقط شروع و پایان دوره رو زده که میشه 49ماه. من میخوام همین مدت رو خریداری کنم، چرا برخی دوستان روی 56 یا 57 ماه تاکید دارند؟ واقعا یعنی 49 ماه برای ویزا تو سفارت مشکل ساز میشه؟ ضمنا تاریخ شروع بیمه رو شما از همون شروع دوره که توی coe زده خریدید یا یکی دو هفته زودتر یعنی زمان حدودی رسیدن به استرالیا؟

پیشاپیش خیلی ممنونم
    سلام بر شما

در مورد سوال اولتون، اگر مایلید به پستهای قبلی من نگاهی کنید. توضیحاتی برای یکی از دوستان دادم ممکن برای شما هم کارا باشه.

سوال دوم: ویزای شما دقیقا بر اساس تاریخ بیمتون صادر میشه. از طرف دیگه حتما اون روز و ساعتی که شما به استرالیا میرسید میباید تحت پوشش بیمه باشید. پس قطعا زمان بیمه تون باید قبل از ورودتون باشه. البته این موضوع رو خودتون میدونید و صرفا جهت یادآوری بود.

دلارام باشید
    شاد زی

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmadman نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون می‌شم شما یا هر یک از دوستان مطلع راهنمایی بفرمایید
    اگر فاند IPRS برای دکتری داشته باشی تا 48 ماه بیمه رو پوشش می‌دهد ولی دوستان در این فروم مادام پیشنهاد کردند که 57 ماه بیمه باید گرفته شود و دلایلی ذکر کردند. سوال من اینه که
    1- حالا باید 11 ماه اضافی بر بیمه ای که فاند پوشش می دهد را خودمون به طور مجزا خریداری کنیم؟
    2- اگر جواب 1 بله است، آیا باید از همون شرکت بیمه این مقدار اضافی را بخریم که دانشگاه 48 ماه بیمه را برای ما تهیه کرده یا می‌تونیم از هر شرکت بیمه دیگری، ایم مقدار اضافی را تهیه کنیم ( همانطور که می‌دونید، قیمت بیمه ها متفاوت هست)
    ممنون از شما
    سلام بر شما

نمیدونم برا جواب به سوال شما دیر شده یا نه! اما:

1- اول اینکه الزاما 11 ماه نیست. اگر مایلید به پست های قبلی من نگاهی کنید. برای یکی از دوستان توضیحاتی دادم. ممکن به درد شما هم بخوره.
    بعد اینکه: هم میتونید خودتون مجزا تهیه کنید و هم از دانشگاه بخواید که براتون تهیه کنه و طبیعتا پولش رو قبلش باید پرداخت کنید به دانشگاه.

2- من از همون شرکت و توسط دانشگاه خریدم. اما شما میتونید از شرکت دیگه ای هم تهیه کنید. منتها حتما دقت کنید که هیچ فاصله ای (حتی یک روز) بینشون نباشه. برا این که مطمین بشید شرکت دوم تاریخ رو درست اعمال میکنه میتونید یک کپی از بیمه قبلی ( یا CoE) براشون بفرستید.

پیروز باشید
    شاد زی

Junior Member

سلام دوستان. من به مورد عجیبی برخوردم. تا به حال کسی دیده مبلغی که دانشگاه بابت بیمه میخواد به میزان قابل توجهی کمتر از مبلغی باشه که در سایت رسمی همون بیمه محاسبه میشه؟ من فایلی تو سایت دانشگاه سیدنی پیدا کردم که بیمه Double Family رو برای 54 ماه حدود 10,500 دلار نوشته (بیمه آلیانز)، در حالی که سایت آلیانز بیمه دو نفره رو برای همین مدت حدود 17,500 محاسبه میکنه!!! البته زیرش مینویسه که اگه بیمه از طریق دانشگاهتون خریداری بشه ممکنه قیمتش متفاوت باشه، اما تفاوت تا این حد زیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!

متاسفانه به دلیل این که من در ابتدا سینگل وارد استرالیا میشم، دانشگاه توی آفرم قیمت بیمه رو برای حالت سینگل زده بود (که فرقی با قیمت رسمی آلیانز نداشت) و منم فکرشو نمیکردم قیمت پیشنهادی دانشگاه برای حالت کاپل این همه ارزون تر از قیمت رسمی موجود در سایت بیمه ها باشه. واسه همین گفتم بیمه رو خودم میخرم (چون نیب ارزون تر از آلیانزه). غافل ازین که بعدا که بخوام بیمه رو آپگرید کنم به کاپل حسابی میره تو پاچم (در مقایسه با حالتی که خود دانشگاه بیممو آپگرید کنه).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)