صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 198

موضوع: بیمه دانشجویی | OSHC | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیمه دانشجویی | OSHC | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

دوستان عزیز ممنون میشم راهنماییم کنید:
    اگه طبق درخواست سفارت من برا 57 ماه بیمه بخرم که مثلا از ماه ژانویه شروع بشه بعد بنا به دلایلی (مثلا ویزا دبرتر بیاد) از فوریه بتونم برم اون ماه ژانویه که استرالیا نبودم رو بیمه پولشو بهم برمیگردونه؟

سلام

من باید مبلغ OSHC مربوط به 6 ماه اضافه رو پرداخت کنم. در فرم مربوط به دانشگاه دو روش هست: Credit Card و International Bank Draft ولی هیچ اشاره ای به اینکه چگونه و به چه حسابی باید پرداخت بشه نشده. برای Credit Card مشخصات فرد دارنده کارت رو میخاد و برای دومی Total Payment Attached. من نمیدونم باید چیکار کرد؟ لطفا من رو راهنمایی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

دوستان برای همیشه میخوام خیالتون رو راحت کنم و لطفا همه این پست رو بخونن تا کاملا با جریان بیمه آشنا بشن:

قسمت اول:بیمه دانشجویی یا OSHC رو تمام دانشجویان باید داشته باشند که برای دانشجویان دکترا حتما باید 57 ماه باشه (نه کمتر نه بیشتر)
    خوب شاید سوال پیش بیاد شاید از تاریخی که ما بیمه رو خریداری میکنیم (مثلا 1 اکتبر) ویزای ما هنوز آماده نشده باشه
    خوب اینجا آدم حق داره کمی نگران باشه که تاریخ بیمه اش شروع شده و پولش داره هدر میره
    ولی تمام 5 شرکت معروف بیمه در استرالیا فکر این قسمت رو کردن و وقتی بیمه رو خریداری میکنید بهتون میگن:
    بیمه شما از وقتی پاتون رو در خاک استرالیا میزارید شروع میشه و تا 57 ماه بعدش اعتبار داره

قسمت دوم: بیمه دانشجوی هیچ ربطی به دانشگاه نداره و صرفا این سفارت هست که ازتون میخواد خودتون رو بیمه کنید.
    دانشگاه ها معمولا با شرکت های بیمه خاصی در ارتباط هستن و قرارداد دارن برای سهولت بیمه شدن دانشجوهایی که خیلی تنبل تشریف دارند و دوست دارن دانشگاه کار بیمه رو انجام بده براشون
    ولی بزرگترین اشتباه همین جاست. دانشگاه لزوما با ارزون ترین بیمه قرارداد نداره، ممکن است پول زیادی بدید دانشگاه

قسمت سوم: داستان single یا couple
    کاملا مطمین این رو بهتون بگم که هیچ هیچ فرقی به حال سفارت نمی کند که شما خودتون رو چط.ری بیمه کردید
    کسایی که متاهل هستن به راحتی میتونن 2 تا بیمه single بخرن و نیازی به پرداخت بیمه متاهلی نیست
    با خرید 2 تا بیمه single برای 57 ماه در ارزون ترین شرکت بیمه حدود 15 میلیون به نفعتون میشه
    برای اینکه خیلی خیلی خیلی مطمین بشید که ایمیل بزنید به سفارت و سوال کنید

قسمت چهارم: شاید متاهلین بگن میخوام در استرالیا بچه دار بشیم و بیمه متاهلی میخوایم بخریم و برامون پول اضافه مهم نیست
    باید بگم طبق تحقیقات من خرج کل 1 سال دوره بارداری شاید 3-4 هزار دلار بشه و بازم به صرفه است که 2 تا بیمه مجردی بخری و خرج زایمان رو خودت بدی
    خوبیش اینه نمیگی چون این همه پول اضافه برای بیمه متاهلی دادم لزوما باید تو همین دوران دکتری خوندن بچه دار بشم و خودتو به سختی بندازی
    دوران دکتری اونقدرها راحت نیست که شب ها بشینی بچه داری هم بکنی (اونم تو غربت) بجه یه شب مریض شه تا صبح نزاره بخوابی

قسمت پنجم: سوال اساسی تر چرا باید خودمونو بیمه کنیم مگه ما بورسیه نیستیم؟
    خوب تعدادی از دانشجویان با هزینه شخصی میرن که خوب کاملا واضح است باید خودشون بیمه رو تهیه کنند
    تعدادی از دانشجویان بورسیه IPRS نمیتونن بگیرن و بورسیه های فرعی میگیرن که تمام مزیت های IPRS رو داره ولی بیمه OSHCنداره
    خوب دسته دوم هم مجبور هستن بیمه تهیه کنند
    دسته سوم دانشجویان هستند که IPRS دارند و اصلا این فرم رو نخونند بهتره چون بورسیه شون بیمه داره
    استثنا(دسته سوم از دانشجویان که بورسیه IPRS دارند ولی دارن متاهلی میرن: این بندگان خدا خودشون بیمه دارند ولی همسرشون باید بیمه بخره که به راحتی 2000 دلار میده یه بیمه single میخره)
    در این مورد استثنا آخر هم باز همون حرف من میشه که متاهل ها 2 تا بیمه single دارند.

توصیه آخر: ازتون خواهش میکنم قبل هرکاری کامل تمام فرمها رو بخونید و با دید کامل کاری رو انجام بدید و پولتون رو هدر ندید. این پست که اینجا گذاشتن میدونم مشکل خیلی هارو حل میکنه و خیلی هارو از اشتباه 15 میلیونی و شاید کمتر و بیشتر دور میکنه. تمام این حرف هایی که زدم حاصل 4-5 ماه نحقیق میدانی بوده و تا دلتون بخواد آدم میشناسم که با 2 تا بیمه single الان استرالیا تحصیل میکنن و مطمین باشید ذزه ای در گرفتن ویزاتون مشکل ایجاد نمیکنه.

سوالی بود من در خدمتم ... موفق باشید

سلام، ممنون می شم منو راهنمایی کنید، از دانشگاه آدلاید اسکالرشیپ IPRS گرفتم که هزینه 3 سال بیمه من رو پوشش میده ولی باید برای 6 ماه اضاف پول زو بیمه پرداخت کنم. یه فرم برام فرستادن که نمی دونم کدومش شامل من می شه. ممنون می شم از دوستانی که تجربه دارن منو راهنمایی کنن.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

دوستان آیا می شه هزینه بیمه رو از طریق صرافی پرداخت کرد؟ یا اینکه ویزا کارت بخریم بهتره؟

payment by international bank draft or bank cheque یعنی چی؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering

فکر کنم یعنی از طریق چک و رسید بانکی پرداخت بشه. بهتره با صرافی پرداخت کنید که اگه خدای نکرده ویزا ندادند و ... و خواستید پول رو پس بگیرید به همون شماره حساب بفرسنتد و شما از صرافی بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hani562 نمایش پست ها
    payment by international bank draft or bank cheque یعنی چی؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

اگر میخواید خودتون بیمه تهیه کنید میتونید خرید آنلاین کنید که مثل خرید اینترنتی خودمون باید کارت داشته باشید
    من پولمو فرستادم برای دوستم تو استرالیا و برام بیمه خرید
    خوبی این کار اینه که اکثر کارتهای داخل ایران با دلار آمریکا کار می کنن و هزینه تبدیل دلار میگیرن که کلی هزینش میشه
    ویزا کارت هم بخرید باید هم پول صدور کارت بدید و هم هزینه نبدیل دلار آمریکا به دلار استرالیا که بازم خیلی خیلی زیاد میشه
    تنها راهش اینه پول رو با صرافی به حساب یه آشنا منتقل کنید و براحتی براتون آنلاین خرید کنه
    دوستان آیا می شه هزینه بیمه رو از طریق صرافی پرداخت کرد؟ یا اینکه ویزا کارت بخریم بهتره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

دوست عزیز شما حتما برای دوره دکتری باید 57 ماه بیمه بخرید و به سفارت نشون بدید
    سلام، ممنون می شم منو راهنمایی کنید، از دانشگاه آدلاید اسکالرشیپ IPRS گرفتم که هزینه 3 سال بیمه من رو پوشش میده ولی باید برای 6 ماه اضاف پول زو بیمه پرداخت کنم. یه فرم برام فرستادن که نمی دونم کدومش شامل من می شه. ممنون می شم از دوستانی که تجربه دارن منو راهنمایی کنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی-امیرکبیر

سلام

کسی صرافی داخل ایران سراغ داره که از طریق اون بتونیم هزینه oshc را پرداخت کنیم؟
    اگه کسی رو نداشته باشیم استرالیا چجوری باید پول رو پرداخت کنیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)