صفحه 18 از 20 نخستنخست ... 891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 198

موضوع: بیمه دانشجویی | OSHC | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil- IUST

پیش فرض پاسخ : بیمه دانشجویی | OSHC | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

سلام دوستان عزیز و ممنون بابت مطالب ارزشمندتون.
    بنده مطالب قبلی رو مطالعه کردم ولی به یک نتیجه کلی نرسیدم در مورد خرید بیمه سینگل و یا دوآل. من از دانشگاه Swinburne university of technology پذیرش گرفتم و اسکالرشیپ شهریه رو برای چهار سال گرفتم. در نامه آفر من مبالغی رو برای بیمه سینگل و دوآل ذکر کرده.
    2,907.00 (Single)
    $ 9,870.50 (Dual-Family)
    مبلغی که من بابت دوآل باید برای خودم و خانومم پرداخت کنم خیلی تفاوت داره با حالتی که بخایم دو تا سینگل بگیریم. میخاستم بدونم آیا بطور حتم مشکلی نداره که من برای خودم و خانومم بیمه سینگل خریداری کنم؟ در اینصورت نوع ویزای خانومم رو در خرید بیمه، student انتخاب کنم؟؟ در صورتیکه ایشون وابسته هست و دانشجو نیست. این مشکلی ایجاد نمیکنه در پروسه ویزا؟
    ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن کمک کنن و من رو از این سردرگمی نجات بدن.

Junior Member

با عرض سلام خدمت دوستان.
    من برای مدت دوره pd بیمه خریداری کردم و درخواست ویزاما لاج کردم. امروز سفارت ایمیل زده که باید 2 ماه بیمه را extend کنم. حالا نمیدونم اگه 2 ماه بخرم شرکت بیمه با certificate قبلی یکیش میکنه و برام میفرسته و یا اینکه یه 2 ماه برام صادر میکنه به اضافه اونی که از قبل داشتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam54 نمایش پست ها
    بنده مطالب قبلی رو مطالعه کردم ولی به یک نتیجه کلی نرسیدم در مورد خرید بیمه سینگل و یا دوآل. من از دانشگاه Swinburne university of technology پذیرش گرفتم و اسکالرشیپ شهریه رو برای چهار سال گرفتم. در نامه آفر من مبالغی رو برای بیمه سینگل و دوآل ذکر کرده.
    2,907.00 (Single)
    $ 9,870.50 (Dual-Family)
    مبلغی که من بابت دوآل باید برای خودم و خانومم پرداخت کنم خیلی تفاوت داره با حالتی که بخایم دو تا سینگل بگیریم. میخاستم بدونم آیا بطور حتم مشکلی نداره که من برای خودم و خانومم بیمه سینگل خریداری کنم؟ در اینصورت نوع ویزای خانومم رو در خرید بیمه، student انتخاب کنم؟؟ در صورتیکه ایشون وابسته هست و دانشجو نیست. این مشکلی ایجاد نمیکنه در پروسه ویزا؟

سلام این سوال منم هست
    ممنون میشم بگین به چه نتیجه ای رسیدین و چه تصمیمی گرفتین؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IE-IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط maabedini نمایش پست ها
    با توجه به این لینک و پرسش و پاسخ های ادامه اش، به نظر میاد برای یک دانشجو دکتری و همسرش به صورت دو ویزای سینگل میشه اقدام کرد و مشکلی نداره!

دوستانی که متاهل هستن و میخوان برای ویزای دانشجویی استرالیا اقدام کنن،بدون هیچ مشکلی میتونن دوتا بیمه سینگل چداگانه بگیرن، من خودم هم نهایتا دو تا سینگل خریدم. از NIB چون ارزونتر بود و خیلی راحت میشه خرید. هیچ مشکلی هم پیش نیومده. فقط اگر کسی قصد بچه دار شدن داره باید بیمه کاپل بگیره. چون برای خدمات مربوط به بارداری باید حداقل 12 ماه از تاریخ بیمه کاپل گذشته باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IE-IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam54 نمایش پست ها
    2,907.00 (Single)
    $ 9,870.50 (Dual-Family)
    ----------------
    اصلا نگران نباشید. دو تا بیمه سینگل بخرید. هیچ مشکلی پیش نمیاد. من هم دوتا سینگل خریدم برای خودم و خانمم و همه کارا هم درست پیش میره.

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

سلام دوستان،

برای بیمه دوره دکتری حتما باید کل ۵۷ ماه رو یکباره خرید و به سفارت ارائه داد؟ اگر یکساله بخریم و به سفارت ارائه بدیم ممکنه اصلا ویزا صادر کنن؟ در این صورت طول ویزا چقدر خواهد بود؟

یکی از دوستان من همراه همسرش که سال ۲۰۱۰ برای ویزای استرالیا اقدام کرده بودن اصلا بیمه نخریده بودن و ویزاشون هم صادر شده بود و وقتی رفتن استرالیا اونجا سال به سال خریدن. البته شاید اون سال‌ها قوانین متفاوت بوده.

ولی اگر کلا بشه سال به سال وقتی رفتیم استرالیا بخریم خیلی راحتر میشه مبلغ رو پرداخت کرد تا اینکه کل مبلغ یکدفعه بخوایم پرداخت کنیم.

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

نقل قول نوشته اصلی توسط moyamos نمایش پست ها
    سلام دوستان،

برای بیمه دوره دکتری حتما باید کل ۵۷ ماه رو یکباره خرید و به سفارت ارائه داد؟ اگر یکساله بخریم و به سفارت ارائه بدیم ممکنه اصلا ویزا صادر کنن؟ در این صورت طول ویزا چقدر خواهد بود؟

یکی از دوستان من همراه همسرش که سال ۲۰۱۰ برای ویزای استرالیا اقدام کرده بودن اصلا بیمه نخریده بودن و ویزاشون هم صادر شده بود و وقتی رفتن استرالیا اونجا سال به سال خریدن. البته شاید اون سال‌ها قوانین متفاوت بوده.

ولی اگر کلا بشه سال به سال وقتی رفتیم استرالیا بخریم خیلی راحتر میشه مبلغ رو پرداخت کرد تا اینکه کل مبلغ یکدفعه بخوایم پرداخت کنیم.
    از دانشگاه پرسیدم این موضوع رو و پاسخشون:

The Department of Immigration and Border Protection (DIBP) will require all international students to purchase OSHC for the total duration of their admitted program. You can find more information regarding OSHC covers here http://www.health.gov.au/internet/main/publishing.nsf/content/overseas+student+health+cover+faq-1.

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

دوستان عزیز در رابطه با بحث خرید بیمه چند تا نکته رو عرض کنم...
    1. بیمه ای که شما خریداری میکنید برای کل مدت تحصیل به علاوه یک سری بازه اضافی هست که بصورت زیر محاسبه میشه:
    الف. یک ماه زودتر از تاریخ شروع دوره سعی کنید بیمه رو خریداری کنید.
    ب. اگر مدت تحصیل شما بیش از 10 ماه و پایان تحصیل در بین ماه های نوامبر تا دسامبر تمام می شود مدت پایان بیمه باید تا 15 مارچ سال بعدی باشد.
    ج. اگر مدت تحصیل شما بیش از 10 ماه و پایان تحصیل در ماه های بین ژانویه تا اکتبر تمام می شود مدت پایان بیمه شما باید 2 ماه بعد از تاریخ پایان تحصیل باشد.
    د. اگر تحصیل شما کمتر از 10 ماه می باشد مدت پایان بیمه یک ماه بیشتر از پایان تحصیل است.
    توجه: حتما توجه داشته باشید که برای مقاطع پژوهش محور مثل دکترا مدت پایان بیمه 6 ماه بیشتر از مدت زمانی هست که در بالا ذکر شد. یعنی اگر تحصیل شما در ماه فوریه تمام می شود شما باید 8 ماه بیشتر از پایان و 1 ماه هم زودتر و در کل 9 ماه بیشتر از مدت زمان طول تحصیل بیمه خریداری کنید.

نکته دیگر اینکه شرکت های مختلفی هستند که بیمه صادر میکنند حتما قیمت های مختلف و سیاست های شرکت های بیمه مختلف رو مطالعه کنید و سپس اقدام به خرید بیمه کنید. توجه داشته باشید گاهی اوقات تهیه بیمه از طریق دانشگاه گران تر از خرید بصورت مستقیم از شرکت بیمه است.
    بیمه های couple قیمت بسیار گرانتری نسبت به بیمه های single دارند برای همین اینجوری حساب نکنید که اگر بیمه یک نفر 3000 تا شد بیمه دو نفری 6000 تا میشه نه ممکن هست تا 21 هزار دلار افرایش پیدا کنه.
    نکته ای که خیلی دوستان سوال میکنند این هست که اگر متاهل هستند میشه بجای بیمه couple دو تا بیمه Single تهیه کنند یا خیر؟
    جواب: از نظر قانون صدور ویزا مشکلی نیست و شما ویزا میگیرید. ولی از نظر خدمات شرکت بیمه به شدت امکان اینکه در استرالیا به مشکل برخورد کنید هست. به دلیل اینکه وقتی شما قصد دارید بیمه single تهیه کنید از شما سوال میکنه ایا دانشجو هستید یا خیر و شما باید بزنید بله. وقتی وارد استرالیا شدید برای استفاده از خدمات بیمه اکثر شرکت ها در اینحالت از شما کارت دانشجویی میخوان واگرنه بهتون خدمات ارائه نمیدن. برای همین ترجیحا اگر دو تا بیمه single خریداری کردید سعی کنید وقتی وارد استرالیا شدید مابه تفاوت رو پرداخت کنید و به بیمه couple تبدیل کنید که در اینده با مشکل مواجه نشید.
    توجه داشته باشید دانشگاه برای شما دو تا بیمه single خریداری نمیکنه و خودتون باید خریداری کنید.

Junior Member

سلام. اگر در پرداخت هزینه بیمه احتیاج به کمک دارید، من می توانم پرداخت کنم و معادل ریالی قیمت بیمه را دریافت کنم. دوستانی که مایل هستند پیغام دهند.

Junior Member

برای فرزند هم میشه بیمه سینگل تهیه کرد؟ من یک پسر 6 ساله دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)