صفحه 19 از 20 نخستنخست ... 91011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 198

موضوع: بیمه دانشجویی | OSHC | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیمه دانشجویی | OSHC | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaapesar نمایش پست ها
    برای فرزند هم میشه بیمه سینگل تهیه کرد؟ من یک پسر 6 ساله دارم
    با سلام. این سوال من هم هست. کسی میتونه راهنمایی کنه؟
    میشه یک کاپل برا خودم و خانمم بخرم و برای بچه یک سینگل بگیرم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Dvmm نمایش پست ها
    با سلام. این سوال من هم هست. کسی میتونه راهنمایی کنه؟
    میشه یک کاپل برا خودم و خانمم بخرم و برای بچه یک سینگل بگیرم؟
    خير,بايد فميلي بگيرين

سلام
    ممنون از شما و بقیه دوستان که لطف می کنند و راهنمایی می کنند
    من برای دکترای اقتصاد از دانشگاه Swinburne پذیرش با بورسیه Supra گرفتم که آفرش دیروز به دستم رسید، داخل آفر نوشته که 3,332.70 دلار استرالیا برای OSHC برای single باید به دانشگاه پرداخت کنم تا اونها COE رو صادر کنن، خواستم سوال کنم دوستان می دونید این بیمه واسه چند ماه هست؟ و آیا بهتره که این مبلغ رو به دانشگاه پرداخت کنم یا از اون ها بپرسم که اگر ممکنه به صورت مجزا خودم اقدام به خرید بیمه کنم چون شرکت های بیمه ای رو که چک کردم با مبلغ کمی کمتر (2800-2900) برای 57 ماه میشه بیمه تهیه کرد.
    سوال دیگه اینکه به نظر شما بهترین روش پرداخت چیه؟
    و اینکه اگر بخوام خودم اقدام به خرید بیمه کنم تاریخ شروع رو کی باید در نظر بگیرم در صورتی که من هنوز نمی دونم پروسه ویزا به چه شکل پیش خواهد رفت؟
    (ببخشید یه سوال داخل پرانتز: طول دوره بورسیه سه سال است، طول دوره دکترا داخل نامه چهار سال ذکر شده، کسی در این مورد میدونه جریان به چه شکل هست، آیا باید کاری کنیم؟)
    ببخشید سوالاتم زیاد شد
    بازم ممنون از همه ی شما خوبان که راهنمایی می کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    دوستان عزیز در رابطه با بحث خرید بیمه چند تا نکته رو عرض کنم...
    1. بیمه ای که شما خریداری میکنید برای کل مدت تحصیل به علاوه یک سری بازه اضافی هست که بصورت زیر محاسبه میشه:
    الف. یک ماه زودتر از تاریخ شروع دوره سعی کنید بیمه رو خریداری کنید.
    ب. اگر مدت تحصیل شما بیش از 10 ماه و پایان تحصیل در بین ماه های نوامبر تا دسامبر تمام می شود مدت پایان بیمه باید تا 15 مارچ سال بعدی باشد.
    ج. اگر مدت تحصیل شما بیش از 10 ماه و پایان تحصیل در ماه های بین ژانویه تا اکتبر تمام می شود مدت پایان بیمه شما باید 2 ماه بعد از تاریخ پایان تحصیل باشد.
    د. اگر تحصیل شما کمتر از 10 ماه می باشد مدت پایان بیمه یک ماه بیشتر از پایان تحصیل است.
    توجه: حتما توجه داشته باشید که برای مقاطع پژوهش محور مثل دکترا مدت پایان بیمه 6 ماه بیشتر از مدت زمانی هست که در بالا ذکر شد. یعنی اگر تحصیل شما در ماه فوریه تمام می شود شما باید 8 ماه بیشتر از پایان و 1 ماه هم زودتر و در کل 9 ماه بیشتر از مدت زمان طول تحصیل بیمه خریداری کنید.

نکته دیگر اینکه شرکت های مختلفی هستند که بیمه صادر میکنند حتما قیمت های مختلف و سیاست های شرکت های بیمه مختلف رو مطالعه کنید و سپس اقدام به خرید بیمه کنید. توجه داشته باشید گاهی اوقات تهیه بیمه از طریق دانشگاه گران تر از خرید بصورت مستقیم از شرکت بیمه است.
    بیمه های couple قیمت بسیار گرانتری نسبت به بیمه های single دارند برای همین اینجوری حساب نکنید که اگر بیمه یک نفر 3000 تا شد بیمه دو نفری 6000 تا میشه نه ممکن هست تا 21 هزار دلار افرایش پیدا کنه.
    نکته ای که خیلی دوستان سوال میکنند این هست که اگر متاهل هستند میشه بجای بیمه couple دو تا بیمه Single تهیه کنند یا خیر؟
    جواب: از نظر قانون صدور ویزا مشکلی نیست و شما ویزا میگیرید. ولی از نظر خدمات شرکت بیمه به شدت امکان اینکه در استرالیا به مشکل برخورد کنید هست. به دلیل اینکه وقتی شما قصد دارید بیمه single تهیه کنید از شما سوال میکنه ایا دانشجو هستید یا خیر و شما باید بزنید بله. وقتی وارد استرالیا شدید برای استفاده از خدمات بیمه اکثر شرکت ها در اینحالت از شما کارت دانشجویی میخوان واگرنه بهتون خدمات ارائه نمیدن. برای همین ترجیحا اگر دو تا بیمه single خریداری کردید سعی کنید وقتی وارد استرالیا شدید مابه تفاوت رو پرداخت کنید و به بیمه couple تبدیل کنید که در اینده با مشکل مواجه نشید.
    توجه داشته باشید دانشگاه برای شما دو تا بیمه single خریداری نمیکنه و خودتون باید خریداری کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط salehiabbas نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از شما و بقیه دوستان که لطف می کنند و راهنمایی می کنند
    من برای دکترای اقتصاد از دانشگاه Swinburne پذیرش با بورسیه Supra گرفتم که آفرش دیروز به دستم رسید، داخل آفر نوشته که 3,332.70 دلار استرالیا برای OSHC برای single باید به دانشگاه پرداخت کنم تا اونها COE رو صادر کنن، خواستم سوال کنم دوستان می دونید این بیمه واسه چند ماه هست؟ و آیا بهتره که این مبلغ رو به دانشگاه پرداخت کنم یا از اون ها بپرسم که اگر ممکنه به صورت مجزا خودم اقدام به خرید بیمه کنم چون شرکت های بیمه ای رو که چک کردم با مبلغ کمی کمتر (2800-2900) برای 57 ماه میشه بیمه تهیه کرد.
    سوال دیگه اینکه به نظر شما بهترین روش پرداخت چیه؟
    و اینکه اگر بخوام خودم اقدام به خرید بیمه کنم تاریخ شروع رو کی باید در نظر بگیرم در صورتی که من هنوز نمی دونم پروسه ویزا به چه شکل پیش خواهد رفت؟
    (ببخشید یه سوال داخل پرانتز: طول دوره بورسیه سه سال است، طول دوره دکترا داخل نامه چهار سال ذکر شده، کسی در این مورد میدونه جریان به چه شکل هست، آیا باید کاری کنیم؟)
    ببخشید سوالاتم زیاد شد
    بازم ممنون از همه ی شما خوبان که راهنمایی می کنید
    سلام.. تا جایی که میدونم بیمه ار تاریخ ورود شما به خاک استرالیا* به مدت 57 ماه هست (خودتونم گفتید 57 ماه دیگه ). اگه مثل من حوصله دردسر ندارید بسپارید به دانشگاه چون اونا خیر و صلاح دانشجو رو میخوان و بهترین بیمه رو انتخاب میکنن..
    نحوه پرداخت، اگه ویزا یا مسترکارت دارید که خودتون. اگه ندارید، یه آشنا که خارج از کشور هست پیدا کنید پولو پرداخت کنه و بعد که رسیدید استرالیا بهش بدید. اگر آشنا ندارید یه دانشجوی ایرانی در Swinburne پیدا کنید ازش بخواید کمک کنه. مثلن دلار استرالیا بخرید بدید به خونواده ش در ایران، ازونور اون بنده خدا پولو واریز کنه.

اگه خودتون بخواید اقدام کنید فکر میکنم باید تاریخ شروع تحصیل ذکر شده در COE رو انتخاب کنید**.

*و ** معمولن ابتدا از تاریخ شروع تحصیل که تو COE زده شده میزنن ولی وقتی که بیاید استرالیا فکر کنم از همون تاریخ حساب کنن.
    ---

اگه اشتباه نکنم، طول تحصیل رسمی که بهتون فاند داده میشه سه سال هست، هر 6 ماه تمدید میشه تا حداکثر یک سال بعد. بعد 4 سال اگه تموم نکنید فاند قطع میشه.

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون از دوستان که لطف می کنند و راهنمایی می کنند.
    من از یک دانشگاه در استرالیا بورس گرفتم (شهریه + هزینه زندگی) ولی پول بیمه (couple) رو خودم باید می دادم که پرداخت کردم. الان ویزام در حال بررسی هست و از یک دانشگاه دیگه بورس گرفتم که پول بیمه رو هم میده. دانشگام رو در ویزا تغییر دادم (ویزام هنوز نیومده). میخواستم ببینم چطوری میشه پول بیمه رو از دانشگاه قبلی پس گرفت؟ توی خود سایت دانشگاه شرایط Refund کردن رو فقط برای
    tuition fee گفته ولی من چون بورس بودم هیچ tuition fee پرداخت نکردم و فقط پول بیمه خودم و همسرم رو دادم.
    ممنون از راهنمایی دوستان و به امید موفقیت همه شما خوبان

ممنون از پاسخ و راهنمایی شما
    اینکه اشاره کردید یه فرد خارج از کشور، منظور ساکن استرالیاست یا جاهای دیگه هم ممکنه؟
    و اینکه دانشجو اگه پیدا کنم حتما باید Swinburne باشه؟
    بازم ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    سلام.. تا جایی که میدونم بیمه ار تاریخ ورود شما به خاک استرالیا* به مدت 57 ماه هست (خودتونم گفتید 57 ماه دیگه ). اگه مثل من حوصله دردسر ندارید بسپارید به دانشگاه چون اونا خیر و صلاح دانشجو رو میخوان و بهترین بیمه رو انتخاب میکنن..
    نحوه پرداخت، اگه ویزا یا مسترکارت دارید که خودتون. اگه ندارید، یه آشنا که خارج از کشور هست پیدا کنید پولو پرداخت کنه و بعد که رسیدید استرالیا بهش بدید. اگر آشنا ندارید یه دانشجوی ایرانی در Swinburne پیدا کنید ازش بخواید کمک کنه. مثلن دلار استرالیا بخرید بدید به خونواده ش در ایران، ازونور اون بنده خدا پولو واریز کنه.

اگه خودتون بخواید اقدام کنید فکر میکنم باید تاریخ شروع تحصیل ذکر شده در COE رو انتخاب کنید**.

*و ** معمولن ابتدا از تاریخ شروع تحصیل که تو COE زده شده میزنن ولی وقتی که بیاید استرالیا فکر کنم از همون تاریخ حساب کنن.
    ---

اگه اشتباه نکنم، طول تحصیل رسمی که بهتون فاند داده میشه سه سال هست، هر 6 ماه تمدید میشه تا حداکثر یک سال بعد. بعد 4 سال اگه تموم نکنید فاند قطع میشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط salehiabbas نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ و راهنمایی شما
    اینکه اشاره کردید یه فرد خارج از کشور، منظور ساکن استرالیاست یا جاهای دیگه هم ممکنه؟
    و اینکه دانشجو اگه پیدا کنم حتما باید Swinburne باشه؟
    بازم ممنون
    جاهای دیگه هم ممکنه.. اکثر کشورهای دنیا سیستم مالی یکپارچه ای دارن و بانک ها باهم در ارتباطن..

الزامی وجود نداره که طرف مقابل دانشجوی همون دانشگاه باشه تا وقتی که بتونه هزینه رو پرداخت کنه. اینکه گفتم دانشجوی همون دانشگاه باشه برای اطمینان خودتون بود. هم اعتماد دو طرفه راحت تره، هم اینکه شاید موقعی که اومدید استرالیا بازم بتونه به جا افتادن شما کمک کنه..

Junior Member

سلام دوستان وقت بخیر
    من از دانشگاه kmutt تایلند پذیرش گرفتم. الان برای خرید بیمه دانشجویی تو ایران شرکت را می شناسید که بیمه کنه؟ ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی دارند در اختیار بنده بگذارند. و اینگه هزینه این بیمه ها چطوری است؟

Junior Member

سلام دوستان میشه منو راهنمایی کنید،من برای دانشگاه ملبورن پذیرش گرفتم و هزینه بیمه را دانشگاه پرداخت کرد OSHC. همسرم میخاد همرا من بیان و فک کنم داشتن بیمه اجباریه ... چطوری میتونم بیمه رو از single به dual family تغییر بدم .؟ اسکالرشیب هم فقط بیمه single رو کاور میکرد . کسی مابالتفاوت هزینه رو میدونه ؟

سلام

من یک اشتباهی مرتکب شدم موقع accept کردن افرم، یک قسمت مربوط به OSHC،من میخواستم دانشگاه کارهای مریوط به بیمه ام رو انجام بده، و باید گزینه No رو میزدم، حالا اصلا نمیشه edit کرد، چه گلی به سرم بگیرم؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)