صفحه 8 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 94

موضوع: اوضاع کار در حین تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع کار در حین تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

با سلام دوستان بنده میخواستم برای دکترای برق قدرت از استرالیا پذیرش بگیرم.
    حال سوال این است که بعد از گرفتن مدرک دکترا احتمال پیدا کردن کار در رشته مورد نظر چقدر است؟
    همچنین بعد از پیدا کردن کار میشه اقامت دائم گرفت یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    master of human resource management at allame tabatabaee

سلام دوستان لطفا من را هم راهنمایی بفرمایید من فوق لیسانس مدیریت منابع انسانی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم حدود 1 سال و نیم هم سابقه کار مرتبط دارم و قد ادامه تحصیل برای مقطع دکتری تو همین رشته رو دارم منتها میخواستم بدونم که برای پذیرش با فاند دکتری تو کشور استرالیا چه شرایطی باید داشته باشم به طور کامل و اینکه همزمان با تحصیل بخوام کار مرتبط هم داشته باشم اوضاع کار تو زمینه منابع انسانی استرالیا چطور هست اصلا کار میشه پیدا کرد تو منابع انسانی یا نه؟

من بعد از حدود 4 سال زندگی تو این کشور و رشته دقیقا شبیه شما می تونم بگم که بعد از گرفتن دکترای برق قدرت شما برای بخش industry ، overqualified محسوب میشید . چون اونها از شما انتظار کاری را دارن که یک دانشجوی bachelor استرالیایی بعد از 4 سال و فارغ التحصیلی بی منت براشون انجام میده. در مورد academic job هم خیلی به ندرت vacancy دیده میشه که بخواهید به عنوان مثلا lecturer یا حتی پایینتر وارد دانشگاه بشید و کار کنید و تازه زمانی که پوزیشن اعلام می کنند همیشه یک لیست از invite شده ها و یا آدمهایی که از قبل تو لیست بودند هم موجود هست که نمی تونید باهاشون رقابت کنید. فقط در حالتی که در بخش صنعت یا آکادمیک آشنای خیلی معتبری داشته باشید که قدرت به کار گیری و استخدام نیرو را داشته باشه می تونین وارد کار مرتبط رشته اتون بشین. در غیر این صورت گزینه بعدی اینه که واقعا مهارت خاصی داشته باشین می تونین با رزومه اتون که معمولا مستر و دکترا یا حداقل دکترا را حذف کردین و فقط با همون لیسانستون برای شرکتهای مختلف اقدام کنین و شاید اگر خیلی اون تواناییتون روی بورس باشه و شما هم خیلی تبحر داشته باشید و خوش شانس باشید بتونین job را بگیرید. در غیر تمامی این حالتها میمونه گزینه کار part time در دانشگاه که اونم سوپروایزرتون باید حسابی ساپورتتون کنه و برای دوره ای که تحصیل می کنید راضی کننده است ولی بعدش میشه فقط survive کردن و در جا زدن.
    اقامت دایم هم که ربطی به قبل و بعد کار پیدا کردن نداره هر زمانی می تونید اقدام کنین ولی اگر منظورتون از نظر داشتن سابقه کار کافی برای گرفتن ویزا هست توضیح دادم که تو این رشته کار خیلی سختی هست و ما دونفری بعد از 4 سال هنوز به نتیجه دلخواهی نرسیدیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط fayezeeeh نمایش پست ها
    با سلام دوستان بنده میخواستم برای دکترای برق قدرت از استرالیا پذیرش بگیرم.
    حال سوال این است که بعد از گرفتن مدرک دکترا احتمال پیدا کردن کار در رشته مورد نظر چقدر است؟
    همچنین بعد از پیدا کردن کار میشه اقامت دائم گرفت یا نه؟
    من بعد از حدود 4 سال زندگی تو این کشور و رشته دقیقا شبیه شما می تونم بگم که بعد از گرفتن دکترای برق قدرت شما برای بخش industry ، overqualified محسوب میشید . چون اونها از شما انتظار کاری را دارن که یک دانشجوی bachelor استرالیایی بعد از 4 سال و فارغ التحصیلی بی منت براشون انجام میده. در مورد academic job هم خیلی به ندرت vacancy دیده میشه که بخواهید به عنوان مثلا lecturer یا حتی پایینتر وارد دانشگاه بشید و کار کنید و تازه زمانی که پوزیشن اعلام می کنند همیشه یک لیست از invite شده ها و یا آدمهایی که از قبل تو لیست بودند هم موجود هست که نمی تونید باهاشون رقابت کنید. فقط در حالتی که در بخش صنعت یا آکادمیک آشنای خیلی معتبری داشته باشید که قدرت به کار گیری و استخدام نیرو را داشته باشه می تونین وارد کار مرتبط رشته اتون بشین. در غیر این صورت گزینه بعدی اینه که واقعا مهارت خاصی داشته باشین می تونین با رزومه اتون که معمولا مستر و دکترا یا حداقل دکترا را حذف کردین و فقط با همون لیسانستون برای شرکتهای مختلف اقدام کنین و شاید اگر خیلی اون تواناییتون روی بورس باشه و شما هم خیلی تبحر داشته باشید و خوش شانس باشید بتونین job را بگیرید. در غیر تمامی این حالتها میمونه گزینه کار part time در دانشگاه که اونم سوپروایزرتون باید حسابی ساپورتتون کنه و برای دوره ای که تحصیل می کنید راضی کننده است ولی بعدش میشه فقط survive کردن و در جا زدن.
    اقامت دایم هم که ربطی به قبل و بعد کار پیدا کردن نداره هر زمانی می تونید اقدام کنین ولی اگر منظورتون از نظر داشتن سابقه کار کافی برای گرفتن ویزا هست توضیح دادم که تو این رشته کار خیلی سختی هست و ما دونفری بعد از 4 سال هنوز به نتیجه دلخواهی نرسیدیم.

سلام من اپراتور ماشین های CNC هستم و در یک شرکت معتبر که زمینه کاریش تولید گیربوکس های صنعتی که کاربرد های صنعتی و معدنی دارند فعالم در ضمن کارشناس ارشد مهندسی مواد دارم . به نظر شما تخصص من که کار با ماشین های CNC هستش میتونه باعث پیدا کردن کار در کانادا بشه ؟ با تشکر

Junior Member

سلام اینطور که بوش پیدا است کار دانشجویی هم تو استرالیا یک جوری مثل ایران هست همه ازت فول تایم میخوان من واسه مستر بخوام اقدام کنم تو شهر ادلاید میتونم کار پیدا کنم با توجه به اینکه هم برنامه نویسی بلدم هم تعمیرات سیستم هم سابقه دارم ایا امیدی به این دارم بدونم هزینه خودم از طریق کار پیدا کردن در بیارم

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

والا کار مهندسی تو ادلاید اونم به صورت پارت تایم به نظرم کم هست... شما همون بتونی کژوال کار کنی که شاید سخت باشه براتون مثلا تو پیتزا دلیوری یا امثالهم...
    ادلاید بیست درصد از سیدنی ارزون تر هست... اما کلا اگر فاند ندارید رو کار زیاد حساب باز نکنید... مگر بین دو ترم که تعطیل میشن سه ماه...
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud01 نمایش پست ها
    سلام اینطور که بوش پیدا است کار دانشجویی هم تو استرالیا یک جوری مثل ایران هست همه ازت فول تایم میخوان من واسه مستر بخوام اقدام کنم تو شهر ادلاید میتونم کار پیدا کنم با توجه به اینکه هم برنامه نویسی بلدم هم تعمیرات سیستم هم سابقه دارم ایا امیدی به این دارم بدونم هزینه خودم از طریق کار پیدا کردن در بیارم

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

بله کاملا درسته... استرالیا اورکوالیفای شدن معظلی هست.... من دوستم دو سال هم پست داک خونده... هنوز با تیوت کردن اموراتش را میگذرونه... کلا همه چیز را در نظر بگیرید...
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisiya نمایش پست ها

استرالیا هم مثل کانادا اجازه کار بعد از تحصیل برای چند سال می دهد ؟

Junior Member

با سلام
    من و شوهرم تا چند ماه دیگه از طریق یه position دکتری (دوساله) داریم میایم سیدنی. ماهیانه 2500 دلار بهمون میدم. سوالی که داشتم این بود که با این مقدار از پس مخارج مسکن و خوراک و رفت و آمد و ... در حد یه زندگی ساده و معمولی میتونیم بر بیایم؟ شنیدیم که در هفته 20 ساعت میتونیم کار کنیم. آیا شوهرم میتونه کار مناسبی پیدا کنه؟ بنظرتون خیلی طول میکشه که بتونه پیدا کنه؟ وضعیت مسکن نزدیک دانشگاه macquari چطوریه؟ آیا خوابگاه بهمون میدند؟ هزینه خوابگاه بیشتر میشه یا خونه اجاره ای؟ البته ما خانه شیر نمیخوایم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)