صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 94

موضوع: اوضاع کار در حین تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : اوضاع کار در حین تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط rfp1752 نمایش پست ها
    با سلام
    من و شوهرم تا چند ماه دیگه از طریق یه position دکتری (دوساله) داریم میایم سیدنی. ماهیانه 2500 دلار بهمون میدم. سوالی که داشتم این بود که با این مقدار از پس مخارج مسکن و خوراک و رفت و آمد و ... در حد یه زندگی ساده و معمولی میتونیم بر بیایم؟ شنیدیم که در هفته 20 ساعت میتونیم کار کنیم. آیا شوهرم میتونه کار مناسبی پیدا کنه؟ بنظرتون خیلی طول میکشه که بتونه پیدا کنه؟ وضعیت مسکن نزدیک دانشگاه macquari چطوریه؟ آیا خوابگاه بهمون میدند؟ هزینه خوابگاه بیشتر میشه یا خونه اجاره ای؟ البته ما خانه شیر نمیخوایم.
    حداقل 1600 دلار برای اجاره خونه در نظر بگیرید. البته یه نگاهی به سایت بندازید دستتون میاد هزینه مسکن در سیدنی چقدر هست. http://allhomes.com.au/ اجاره ها رو هفتگی محاسبه می کنند.
    400 دلار هم شاید هزینه سرویس هایی مثل آب و برق و گاز و تلفن همراه
    خورد و خوراک و مایحتاج هم برای دو نفر، من یه خرید کلی هفته ای یکبار می رفتم هر دفعه 100 تا 200 دلار خرج می شد.
    هزینه رفت و آمد و کرایه هم حساب کنید.
    بنظر من 2500 کفاف نمیده برای زندگی دو نفر اونم تو سیدنی. حالا دوستان هم تجربیاتشون رو می تونند به اشتراک بگذارند اگر با کمتر از این مبلغ زندگیشون رو می گردونند.
    راجع به خوابگاه اطلاعی ندارم چون از طریق دانشجویی نیومده بودم استرالیا.
    حتما سعی کنید کار بگیرید تا راحت تر از پس هزینه ها بربیاید. کار کژوال که ساعتی 17 تا 18 دلار میدن، ولی شما که دکترا می خواهید بخونید احتمالا تو همون دانشگاه نمی تونید کار کنید؟

سلام
    من دو ستم برای دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت پروزه تاسال 2018 به استرالیا میایم .
    شهریه هر ترم ما 13000$ میشه که تا دو ترم و نیم رو داریم . و طبق تحقیقی که کردیم میتونیم با 20 ساعت کار در هفته خرج های اجاره و روزمره رو در بیاریم که حدود 1400$ میشه .
    ولی ما برای ترم های سه و چهار نیاز به پول داریم که خیلی بتونیم در ماه با کار پاره وقت پس انداز کنیم 400$ .
    به از دوستانم که در استرالیا زندگی میکنند پرسیدم گفتند کار فنی میتونه گزینه خوبی باشه .
    مثل لوله کشی رنگ کاری برق کاری و کار های فنی ...
    کسی تجربه داره در این زمینه درامد این کار ها چطوره ...
    لازم به ذکر هست چند سالی تجربه فعالیت گردشگری هم دارم میشه کار کرد در این زمینه .
    ما خیلی اکتیو و روابط برقرار کردنمون خوبه ولی در مورد درامد سوال دارم ...
    چه کار فنی درامدش بهتره که بتونیم پول جمع کنیم .
    شهر هایی که مد نظرمونه پرث و ادلاید هست ...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alisakatra نمایش پست ها
    سلام
    من دو ستم برای دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت پروزه تاسال 2018 به استرالیا میایم .
    شهریه هر ترم ما 13000$ میشه که تا دو ترم و نیم رو داریم . و طبق تحقیقی که کردیم میتونیم با 20 ساعت کار در هفته خرج های اجاره و روزمره رو در بیاریم که حدود 1400$ میشه .
    ولی ما برای ترم های سه و چهار نیاز به پول داریم که خیلی بتونیم در ماه با کار پاره وقت پس انداز کنیم 400$ .
    به از دوستانم که در استرالیا زندگی میکنند پرسیدم گفتند کار فنی میتونه گزینه خوبی باشه .
    مثل لوله کشی رنگ کاری برق کاری و کار های فنی ...
    کسی تجربه داره در این زمینه درامد این کار ها چطوره ...
    لازم به ذکر هست چند سالی تجربه فعالیت گردشگری هم دارم میشه کار کرد در این زمینه .
    ما خیلی اکتیو و روابط برقرار کردنمون خوبه ولی در مورد درامد سوال دارم ...
    چه کار فنی درامدش بهتره که بتونیم پول جمع کنیم .
    شهر هایی که مد نظرمونه پرث و ادلاید هست ...
    شما اونجا اشنایی دارید که بلافاصله بعد از ورودتون بهتون کار بده؟ یا به امید یافتن کار این برنامه رو چیدید؟ چون شما به نظر من اگه براتون کار ارگنایز نشده باید حداقل روی 2-3 ماه از جیب خوردن حساب کنید مخصوصا اینکه در اول ورودتون خرج خیلی بیشتر هست تا عادت کنید و جابجا بشید.
    ضمن اینکه با کار 20 ساعت امکان پرداخت شهریه رو ندارید. مگر اینکه از قوانین اطاعت نکنید و بیشتر کار کنید که اون هم ریسک های خودشو داره منجمله اینکه مجبورید بدون مالیات و سوپر کار کنید یا بدتر از اون اگه مهاجرت خبر دار بشه ممکنه ویزاتون باطل بشه(اتفاقی که خیلی بدشانسیه و بعیده ولی شخصا دیدم که انجام شده)
    در زمان تعطیلی دانشگاه میتونید فوق تایم کار کنید ولی درآوردن هزینه دو ترم دانشگاه در تعطیلات خیلی سخت هست.
    کارهای خدماتی مثل اونهایی که فرمودید خیلی خوبه ولی باید آشنا داشته باشید وگرنه باید اموزش ببینید و چند وقتی مجانی کار براشون کار کنید تا بهتون کار بدند.
    به گردشگری هم فکر نکنید اون هم بدون مدرک چون این مشاغل همه در دست چینی ها و کره ای ها و خود اوزی هاست
    آدلاید شهر ارزونتری هست ولی در مورد فرصت کاری نمیدونم بهتر باشه از پرت یا نه

ببین دوست عزیز،
    چندتا نکته.
    اولا اینکه با هزینه خودت بیای درس بخونی به امید اینکه در کنارش کار کنی و خرجتو در بیاری رو توصیه نمیکنم. چون استرس و سختیش خیلی زیاده.
    اگه شما اینقدر انرژی داری، بهترین راه اینه که واسه پی.آر اقدام کنی و بعد بیای مستقیم دنبال کار بگردی. اگه رشته تحصیلیت جزو مشاغل مورد نیاز است استرالیا هست، بهترین کار اینه که بیخودی این همه واسه فوق هزینه نکنی و از همون ایران واسه پی.آر. اپلای کنی. اگر امتیازت نمیرسه، وقت و انرژیتو بذار واسه افزایش نمره زبان و سابقه کار و امتیازتو بالا ببر.
    اگرم رشتت جزو مشاغل مورد نیاز نیست، فوق گرفتن هیچ کمکی بعدا به پی.آر. شدن یا کار پیدا کردنت نمیکنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    شما اونجا اشنایی دارید که بلافاصله بعد از ورودتون بهتون کار بده؟ یا به امید یافتن کار این برنامه رو چیدید؟ چون شما به نظر من اگه براتون کار ارگنایز نشده باید حداقل روی 2-3 ماه از جیب خوردن حساب کنید مخصوصا اینکه در اول ورودتون خرج خیلی بیشتر هست تا عادت کنید و جابجا بشید.
    ضمن اینکه با کار 20 ساعت امکان پرداخت شهریه رو ندارید. مگر اینکه از قوانین اطاعت نکنید و بیشتر کار کنید که اون هم ریسک های خودشو داره منجمله اینکه مجبورید بدون مالیات و سوپر کار کنید یا بدتر از اون اگه مهاجرت خبر دار بشه ممکنه ویزاتون باطل بشه(اتفاقی که خیلی بدشانسیه و بعیده ولی شخصا دیدم که انجام شده)
    در زمان تعطیلی دانشگاه میتونید فوق تایم کار کنید ولی درآوردن هزینه دو ترم دانشگاه در تعطیلات خیلی سخت هست.
    کارهای خدماتی مثل اونهایی که فرمودید خیلی خوبه ولی باید آشنا داشته باشید وگرنه باید اموزش ببینید و چند وقتی مجانی کار براشون کار کنید تا بهتون کار بدند.
    به گردشگری هم فکر نکنید اون هم بدون مدرک چون این مشاغل همه در دست چینی ها و کره ای ها و خود اوزی هاست
    آدلاید شهر ارزونتری هست ولی در مورد فرصت کاری نمیدونم بهتر باشه از پرت یا نه
    هرگز به آرزوهای دیگران نخند؛
    كسانی كه آرزو ندارند چیز زیادی ندارند ...

ضمنا، کارای فنی مثل لوله کشی . برقکاری و نقشه کشی ساختمان و اینا اینجا درآمدش خوبه. ولی حتما باید لایسنس انجام این کا رو داشته باشی. لایسنس هم معمولا یه موسسه ای به اسم TAFEهست که کلاساش رو میشه رفت. شهریش هم یک سوم اون فوق لیسانسی که گفتی هست.
    ضمنا من شنیدم دانشگاه تهران با یه سری از این موسسات TAFE قرارداد داره و میشه لایسنس رو همون ایران با هزینه خیلی کمتر گرفت. بهتره این گزینه رو هم بررسی کنی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط challenge نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز،
    چندتا نکته.
    اولا اینکه با هزینه خودت بیای درس بخونی به امید اینکه در کنارش کار کنی و خرجتو در بیاری رو توصیه نمیکنم. چون استرس و سختیش خیلی زیاده.
    اگه شما اینقدر انرژی داری، بهترین راه اینه که واسه پی.آر اقدام کنی و بعد بیای مستقیم دنبال کار بگردی. اگه رشته تحصیلیت جزو مشاغل مورد نیاز است استرالیا هست، بهترین کار اینه که بیخودی این همه واسه فوق هزینه نکنی و از همون ایران واسه پی.آر. اپلای کنی. اگر امتیازت نمیرسه، وقت و انرژیتو بذار واسه افزایش نمره زبان و سابقه کار و امتیازتو بالا ببر.
    اگرم رشتت جزو مشاغل مورد نیاز نیست، فوق گرفتن هیچ کمکی بعدا به پی.آر. شدن یا کار پیدا کردنت نمیکنه
    هرگز به آرزوهای دیگران نخند؛
    كسانی كه آرزو ندارند چیز زیادی ندارند ...

سلام
    من براي ادامه تحصيل در مقطع ارشد ويزا دارم و با همسر و فرزندم تا يك ماه ديگه ميام پرث دانشگاه كرتن
    پول تحصيل دو سال رو كامل دارم و هزينه زندگي تا ٦ ماه هم دارم
    سن خودم ٣٢ و فرزندم هم ٤ سال
    به نظر شما اگر بيام اونجا خودم و همسرم كاري پيدا كنيم (هر كاري باشه مثل صندوق داري و غيره...) ايا با مشكل مواجه نميشيم؟
    طبق محاسبه من ما حدود ماهي ٢٠٠٠ دلار نياز داريم
    كسي از تعداد كلاس ها در روزهاي هفته براي دانشجويان ارشد دانشگاه كرتن اطلاعي داره؟
    و در كل اينكه اين تحصيل رو براي پي آر شدن پيشنهاد ميديد؟ با توجه به اينكه حرفه ي معماري فعلا در ليست مشاغل مورد نياز هست
    ممنونم
    ویرایش توسط YAhya200016 : June 15th, 2017 در ساعت 10:36 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط YAhya200016 نمایش پست ها
    سلام
    من براي ادامه تحصيل در مقطع ارشد ويزا دارم و با همسر و فرزندم تا يك ماه ديگه ميام پرث دانشگاه كرتن
    پول تحصيل دو سال رو كامل دارم و هزينه زندگي تا ٦ ماه هم دارم
    سن خودم ٣٢ و فرزندم هم ٤ سال
    به نظر شما اگر بيام اونجا خودم و همسرم كاري پيدا كنيم (هر كاري باشه مثل صندوق داري و غيره...) ايا با مشكل مواجه نميشيم؟
    طبق محاسبه من ما حدود ماهي ٢٠٠٠ دلار نياز داريم
    كسي از تعداد كلاس ها در روزهاي هفته براي دانشجويان ارشد دانشگاه كرتن اطلاعي داره؟
    و در كل اينكه اين تحصيل رو براي پي آر شدن پيشنهاد ميديد؟ با توجه به اينكه حرفه ي معماري فعلا در ليست مشاغل مورد نياز هست
    ممنونم

شما نگفتید رشته تون چیه و چنر سال سابقه کار دارید و....
    اما پیشنهادم رفتن به دانشگاههای ادلاید هست چون ایالت استرالیای جنوبی خیلی راحت به دانشجویان اسپانسرشیپ میده و اقامت گرفتن انجا بسیار راحتتر از پرث است

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    سؤالی که من دارم اینه که کسی که با وثیقه سربازی برای تحصیل میره استرالیا بعد از اتمام تحصیلش ( در مورد من دکترا) مشکلی برای ویزای کار نداره؟ برای بعضی کشورا مثل سوئد مشکل ساز میشه ظاهرا و باید برگرده ایران. وقتی هم که برگرده باید سربازی رو بره و دیگه نمیتونه خارج بشه از ایران. ممنون میشم اگر جواب قطعی به من بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_bahram نمایش پست ها
    دوستانی که دنبال کار میگردن من 2-3 راه بهشون پیشنهاد می کنم، باید این رو بدونید که اینجا بدون داشتن مدرک از خود استرالیا سخت بشه کار پیدا کرد پس:
    1- دوره RSA رو میتونید با 70-80 دلار برید و مدرکش رو بگیرید این مدرک مخفف:
    Responsible Service of Alcohol
    است که به کمک این مدرک میتونید تو کافی شاپ و بار و رستوران راحت کار پیدا کنید

2-دوره FA یا همون First Aid است که مدرک بسیار خوبی و دقیقا نمیدونم چقدر هزینه دوره اش است
    ولی تو کنبرا حدود 140 دلار باید بدید.
    این دوره برای کار پیدا کردن تو مراکز خرید، نگهبانی، مراقبت از سالمندان، مراکز مراقبت از کودکان به کارتون میاد

3- مدرک Security operation II که میتونید باهاش کار نگهابانی و محافظتی انجام بدید.
    مثلا مامور security تو مراکز خرید یا فرودگاه یا سفارت بشید.

4- اکثر کارها حتما ازتون police check یا همون عدم سوپیشینه خودمون رو میخواند
    این مدرک حداکثر 2 هفته طول میکشه که بیاد و 2 ماه فکر کنم معتبر باشه و 99 دلار هم هزینه داره
    که اول میرید اثر انگشتتون رو میگیرند و و بعد یه هفته police check شما حاضر میشه و میاد جلو درتون.
    پس بعد از گذارندن دوره های بالا، برید و این police check رو بگیرید که اعتبارش تموم نشه.

تو شهر کنبرا همه چی با پست انجام میشه و تمامی مدارک و کارت شناسایی که میگیرید حتما باید پست بشه که مطمین بشن شما جایی ساکن هستید. میتونید آدرس خوابکاه رو هم بزنید.
    ممنون از اطلاعاتتون شما ساکن شهر کنبرا هستید؟؟

سلام خدمت دوستان
    من تونستم از دانشگاه UWA یه فاند بگیرم سالی 29000 دلار و اگر ویزا کلاس 500 بدهند مدرسه بچه هم بعدا رایگان میشه برای دکتری عمران و قصد دارم همراه همسر و بچه 4 ساله ام برم پرت. چند تا سوال داشتم
    1- چک می کردم خونه یه خوابه مبله میشه هفته ای 300 تا 330 دلار پیدا کرد این درسته؟
    2- اگر درست باشه ماهی 1400 دلار برای خونه میره و می مونه ماهی 1000 دلار با این مبلغ میشه زندگی کرد؟
    3-آیا کار پاره وقت تو دانشگاه پیدا میشه؟ با چه دستمزدی؟
    4- آیا خانمم می تونه کار پیدا کنه آیلتس 6.5 آکادمیک لیسانس علوم آزمایشگاهی؟
    5- چقدر احتمال داره بتونم اقامت بگیرم؟
    6- بعد از درس اوضاع کار عمرانی چطوره؟
    7- به طور کلی آفر خوبی هست یا نه به دردسرهاش میرزه؟
    ممنون از وقتی که میگذارید اگر کسب اطلاعاتی داره ممنون می شوم پاسخ بده
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)