صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 94

موضوع: اوضاع کار در حین تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام
    من در perth هستم.. اصلا روی کار پیدا کردن حساب نکنید.. کار اینجا زیاد است اما به خارجی بد کار می دهند چون مهمترین فاکتور اینجا زبان هست. اگر زیان همسرتون خوبه خیلی خیلی خیلی یعنی در حد listening 9 و 8.5 و مشکلی با لهجه استرالیایی ندارند،شانس کار تمام وقت هست..مورد دیگه اینکه perth شهر خیلی گرونی هست.. هزینه یک سوئیت بدون اتاق برای 2 نفر هغته ایی 300-320 هست.اپارتمان یک خوابه هم از 320 هست به بالا.. اصلا نمی تونم تصور کنم الان کسی بدون بورس بخواد بیاد اینجا زندگی بکنه و شهریه 20000-30000 دلاری بده یا این قیمت دلار !!
    مورد دیگه اینکه در perth .. 90% خونه ها مبله است و اکثر وسایل رو دارند.. بین اطرافیان تاحالا ندیدم کسی فریت بار کرده باشه.. حداکثر فرش میارن چون یاقی وسایل رو می تونید از همینجا بخرید که گرون هم نیستند.
    سلام دوست عزیز.
    ممنون از اطلاعاتی که دادید. شما با توجه به اینکه در Perth زندگی میکنید هزینه های اصلی زندگی شامل مسکن، آب و گاز و برق، خوراک، بیمه و رفت و آمد را بطور متوسط برای زندگی متاهل بدون بچه حدودا ماهی چند برآورد میکنید؟ خیلی ممنون.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : اوضاع کار در حین تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Asadollah نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    کسی هست که خودش شخصا Perth زندگی کرده باشه؟ البته پُست یکی از دوستان رو در همین فروم دیدم که راجع به Perth بود و اینکه هزینه ها اونجا خیلی بالاست و نمیشه روی گیر آوردن کار پارت تایم حساب کرد. می خوام بدونم نظر همه همینطوره؟ برای زندگی دانشجویی متاهلی سالی 28000 دلار کفایت میکنه؟ ممنون میشم اگر کسی اطلاعات دقیق داره راهنمائی کنه.
    سلام دوست عزیز...28000 تا برای زندگی متاهلیه دانشجویی معمولی مثل ما بچه شهرستانیا(بدون بچه البته!) در پرث کافیه...فایل پیوست اطلاعات جالبی داره..
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط orang : May 24th, 2013 در ساعت 07:21 PM
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز...28000 تا برای زندگی متاهلیه دانشجویی معمولی مثل ما بچه شهرستانیا(بدون بچه البته!) در پرث کافیه...فایل پیوست اطلاعات جالبی داره..
    با سلام مجدد و تشکر از اطلاعاتی که دادید. فایلی که ارسال کردید مربوط به سال 2007 است، به نطرتون چقدر ممکنه ظرف 6 سال گذشته قیمتها تغییر کرده باشد؟ میشه رو همین قیمتهایی که در این فایل است حساب باز کرد؟ ممنونم.

Junior Member

من و همسرم ملبورن زندگی می کنیم. و حدودا سالی 24 هزار تا داریم تو این چند ماهی که امدیم فعلا مشکلی نداشیم. ملبورن هزینه ش از پرت بالاتر نباشه کمتر نیست. خیلی بستگی به سبک زندگی داره مثلا ما بیرون غذا تا حالا چند بار خوردیم چون هزینه اش 4 روز غذا خانگی تقریبا برابره. اگر بیرون غذا بخورید از جاهای مثل کولز و وول ورث خرید کنید و خلاصه صرفه جویی کنید می توانید به خوبی مدیریت کنید
    سلام دوستان.
    کسی هست که خودش شخصا Perth زندگی کرده باشه؟ البته پُست یکی از دوستان رو در همین فروم دیدم که راجع به Perth بود و اینکه هزینه ها اونجا خیلی بالاست و نمیشه روی گیر آوردن کار پارت تایم حساب کرد. می خوام بدونم نظر همه همینطوره؟ برای زندگی دانشجویی متاهلی سالی 28000 دلار کفایت میکنه؟ ممنون میشم اگر کسی اطلاعات دقیق داره راهنمائی کنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maeda_63 نمایش پست ها
    من و همسرم ملبورن زندگی می کنیم. و حدودا سالی 24 هزار تا داریم تو این چند ماهی که امدیم فعلا مشکلی نداشیم. ملبورن هزینه ش از پرت بالاتر نباشه کمتر نیست. خیلی بستگی به سبک زندگی داره مثلا ما بیرون غذا تا حالا چند بار خوردیم چون هزینه اش 4 روز غذا خانگی تقریبا برابره. اگر بیرون غذا بخورید از جاهای مثل کولز و وول ورث خرید کنید و خلاصه صرفه جویی کنید می توانید به خوبی مدیریت کنید
    سلام
    متاسفانه هزینه های زندگی در پرث به مراتب بالاتر از ملبورن است مثلا یکی از دوستانم خونه ایی را که در ملبورن 240 دلار در هفته کرایه کرده بود بعدن که به پرث نقل مکان کرد شبیه همون خونه تو ملبورن را در پرث هفته ایی 320 دلار کرایه کرد . یا مثلا در ملبورن قیمت هر کیلو موز به عنوان مثال 99 سنت است در حالی که در پرث بین 3 تا 5 دلار است در پرث قیمت انگور از 6 دلار به بالاست در حالی که ملبورن 2 دلار است و ...... . البته اینها فقط به عنوان مثال زده شد و کلا مواد غذایی در پرث خیلی گرونتر از شهر های شرقی استرالیا ست . کرایه خونه هم گفتم به چه صورت است .
    اما کلا در پرث برای 2 نفر حداقل به ماهی 2500 احتیاج است که در سال معادل 30000 دلار می شود.( من الان یکسال است که در پرث زندگی می کنم )

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan58 نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه هزینه های زندگی در پرث به مراتب بالاتر از ملبورن است مثلا یکی از دوستانم خونه ایی را که در ملبورن 240 دلار در هفته کرایه کرده بود بعدن که به پرث نقل مکان کرد شبیه همون خونه تو ملبورن را در پرث هفته ایی 320 دلار کرایه کرد . یا مثلا در ملبورن قیمت هر کیلو موز به عنوان مثال 99 سنت است در حالی که در پرث بین 3 تا 5 دلار است در پرث قیمت انگور از 6 دلار به بالاست در حالی که ملبورن 2 دلار است و ...... . البته اینها فقط به عنوان مثال زده شد و کلا مواد غذایی در پرث خیلی گرونتر از شهر های شرقی استرالیا ست . کرایه خونه هم گفتم به چه صورت است .
    اما کلا در پرث برای 2 نفر حداقل به ماهی 2500 احتیاج است که در سال معادل 30000 دلار می شود.( من الان یکسال است که در پرث زندگی می کنم )

اصلا شک نکنید که پرت خیلی خیلی گرونتره ....ما اینجا دو نفری حدودا ماهی 5000 دلار درآمد داریم..
    اجاره ساده ترین مکان برای زندگی زیر 300 دلار تو پرت خیلی دور از دسترس به نظر میرسه...(البته نشدنی نیست)..حتی اگر یک سوئیت فرنیش باشه...ضمن اینکه حتی خانه های متاهلی خوابگاه هم از 300 دلار شروع میشن..
    مسئله بعدی خط تلفن و اینترنت هست که تا چند ماه اول سعی می کنید از اینترنت محل کار یا دانشگاه استفاده کنید ولی بعد از مدتی نیاز به استفاده در منزل دارین...برای 30 G باید ماهیانه 40 دلار پرداخت کنید...برای اینکه دو نفری خط مستقل روی گوشی هاتون داشته باشین...ماهیانه در خوشبینانه ترین حالت که از مثلا نرم افزارها استفاده کنین یا مثلا شرکتهایی مثل hello ...باید حدودا 30 دلاری هزینه کنین...حالا اگر برین سراغ پلن های شرکتهای مختلف مثل vodaphone ,optus ,virgin ,....در اون صورت حداقل 50-60 دلار ماهیانه هزینه بابت خط یا گوشی ها پرداخت میشه...و این البته غیر از هزینه تلفن ثابته...بگذریم از اینکه ما با یک hello , یک ودافون ماهی 90 دلار می پردازیم...
    یکی از بدترین قسمتها هزینه خورد و خوراک و مواد بهداشتی هست که ما هر کاری کردیم تو این 4 ماه ...در بهترین حالت 500 دلار ماهیانه هزینه داشتیم...بگذریم که این مقدار ماه اول و دوم حدودا 1000 دلاریا کمی بیشتر میشد...
    پوشاک هم که دو تا مشکل بزرگ داره یکی باز قیمتهاست که برای مزخرف ترین جنس باید کلی پول پرداخت کرد دومی محدودیت فروشگاه هاست...در حدی که چند تا از دوستان برای خرید به مالزی میرن....
    بعدتر اینکه بعد از یک مدت یکهو دلت می خواد بری جیم و یکم مثل آدمها زندگی کنین...برای عضویت یکساله در ارزون ترین حالت 100 دلار می پردازین و ماهیانه حدود 60 دلار دیگه تقدیم می کنین....
    اون وسطها یکهویی جو گیر میشین و میرین ماشین هم می خرین...خریدش یک طرف تازه داستان شروع میشه...البته استفاده از وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس(تاکسی را اصلا بهش فکر نکنین) خودش هزینه داره...
    ماهیانه 70-100 دلار پول بنزین دارین...
    ماشین را در ارزون ترین حالت 60 دلار ماهیانه بیمه می کنین
    هر 6 ماه یکبار بااااید ببرین سرویس که اونم بستگی به مکانش داره.
    یک هزینه registeration fee هم 6 ماه یکبار تقدیم می کنین که بسته به نوع و مدل ماشینتون تغییر می کنه...مثلا برای یک هیوندای 2011 حدودا 300 دلار میشه...
    هزینه آب و برق و گاز هم هست که خودش عدد کمی نیست....بین 100 تا 200 دلار ماهیانه
    اگر خونه ای که می گیرید فرنیش نباشه حدود 4000-6000 دلار هم هزینه وسایل خونه میشه
    تا اینجا غیر از باشگاه رفتن از تفریح خبری نبود...یک کافه دو نفری میرین دو تا قهوه لاته می خورین و دو برش کیک ناچیز 20-30 دلار در خوش بینانه ترین حالت باید ارائه کنین...
    چیز دیگه ای یادم نمیاد...فقط دوستان لطفا اگر اعداد به نظرشون می تونه دقیق تر هم باشه خیلی مهربون و دوستانه اعلام کنند...
    با همه این احوالات و هزینه ها ما تونستیم تو این 4 ماه پس انداز هم داشته باشیم...هر چند وقت یکبار هم رستورا ن و کافه و قایق سواری هم رفتیم...و اینکه اینجا اگر کار پیدا کنید اونقدر با آرامش زندگی می کنید که پرداخت هزینه ها اذیت کننده نمیشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sisiya نمایش پست ها
    اصلا شک نکنید که پرت خیلی خیلی گرونتره ....ما اینجا دو نفری حدودا ماهی 5000 دلار درآمد داریم..
    اجاره ساده ترین مکان برای زندگی زیر 300 دلار تو پرت خیلی دور از دسترس به نظر میرسه...(البته نشدنی نیست)..حتی اگر یک سوئیت فرنیش باشه...ضمن اینکه حتی خانه های متاهلی خوابگاه هم از 300 دلار شروع میشن..
    مسئله بعدی خط تلفن و اینترنت هست که تا چند ماه اول سعی می کنید از اینترنت محل کار یا دانشگاه استفاده کنید ولی بعد از مدتی نیاز به استفاده در منزل دارین...برای 30 G باید ماهیانه 40 دلار پرداخت کنید...برای اینکه دو نفری خط مستقل روی گوشی هاتون داشته باشین...ماهیانه در خوشبینانه ترین حالت که از مثلا نرم افزارها استفاده کنین یا مثلا شرکتهایی مثل hello ...باید حدودا 30 دلاری هزینه کنین...حالا اگر برین سراغ پلن های شرکتهای مختلف مثل vodaphone ,optus ,virgin ,....در اون صورت حداقل 50-60 دلار ماهیانه هزینه بابت خط یا گوشی ها پرداخت میشه...و این البته غیر از هزینه تلفن ثابته...بگذریم از اینکه ما با یک hello , یک ودافون ماهی 90 دلار می پردازیم...
    یکی از بدترین قسمتها هزینه خورد و خوراک و مواد بهداشتی هست که ما هر کاری کردیم تو این 4 ماه ...در بهترین حالت 500 دلار ماهیانه هزینه داشتیم...بگذریم که این مقدار ماه اول و دوم حدودا 1000 دلاریا کمی بیشتر میشد...
    پوشاک هم که دو تا مشکل بزرگ داره یکی باز قیمتهاست که برای مزخرف ترین جنس باید کلی پول پرداخت کرد دومی محدودیت فروشگاه هاست...در حدی که چند تا از دوستان برای خرید به مالزی میرن....
    بعدتر اینکه بعد از یک مدت یکهو دلت می خواد بری جیم و یکم مثل آدمها زندگی کنین...برای عضویت یکساله در ارزون ترین حالت 100 دلار می پردازین و ماهیانه حدود 60 دلار دیگه تقدیم می کنین....
    اون وسطها یکهویی جو گیر میشین و میرین ماشین هم می خرین...خریدش یک طرف تازه داستان شروع میشه...البته استفاده از وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس(تاکسی را اصلا بهش فکر نکنین) خودش هزینه داره...
    ماهیانه 70-100 دلار پول بنزین دارین...
    ماشین را در ارزون ترین حالت 60 دلار ماهیانه بیمه می کنین
    هر 6 ماه یکبار بااااید ببرین سرویس که اونم بستگی به مکانش داره.
    یک هزینه registeration fee هم 6 ماه یکبار تقدیم می کنین که بسته به نوع و مدل ماشینتون تغییر می کنه...مثلا برای یک هیوندای 2011 حدودا 300 دلار میشه...
    هزینه آب و برق و گاز هم هست که خودش عدد کمی نیست....بین 100 تا 200 دلار ماهیانه
    اگر خونه ای که می گیرید فرنیش نباشه حدود 4000-6000 دلار هم هزینه وسایل خونه میشه
    تا اینجا غیر از باشگاه رفتن از تفریح خبری نبود...یک کافه دو نفری میرین دو تا قهوه لاته می خورین و دو برش کیک ناچیز 20-30 دلار در خوش بینانه ترین حالت باید ارائه کنین...
    چیز دیگه ای یادم نمیاد...فقط دوستان لطفا اگر اعداد به نظرشون می تونه دقیق تر هم باشه خیلی مهربون و دوستانه اعلام کنند...
    با همه این احوالات و هزینه ها ما تونستیم تو این 4 ماه پس انداز هم داشته باشیم...هر چند وقت یکبار هم رستورا ن و کافه و قایق سواری هم رفتیم...و اینکه اینجا اگر کار پیدا کنید اونقدر با آرامش زندگی می کنید که پرداخت هزینه ها اذیت کننده نمیشه
    با سلام و ممنون از اطلاعاتی که دادید. کمی مرا نگران کردید و به فکر فرو بردید. برخی از دانشجویان که در Perth زندگی می کنند گفتند که با سالی 28000 تا دارند زندگی متاهلی دو نفره را اداره می کنند. نظر شما در این مورد چیست؟ با این قیمتهایی که شما دادید 28000 تا پول 9 ماهه نه یکسال...

با سلام و ممنون از اطلاعاتی که دادید. کمی مرا نگران کردید و به فکر فرو بردید. برخی از دانشجویان که در Perth زندگی می کنند گفتند که با سالی 28000 تا دارند زندگی متاهلی دو نفره را اداره می کنند. نظر شما در این مورد چیست؟ با این قیمتهایی که شما دادید 28000 تا پول 9 ماهه نه یکسال...

اون 300 دلار خونه را که من پست قبلی نوشتم حواستون باشه منظورم هفته ای بود....بله میشه اگر بگردید خونه هفته ای 250 تا یا کمتر هم پیدا می کنید یا اینکه اگر بتونین تو خونه شیر زندگی کنین حتی 200 تایی و یا هفته ای 180 دلاری هم می دونم که بچه ها پیدا کردن...می تونین تا پولهاتون سیو نشده ماشین نخرین و از باشگاه هم استفاده نکنید...مثلا یکی دو سال...هیچ اتفاقی نمی افته .....ما با قیمتهایی که بالا گفتم ماهی حدود 3000 تا هزینه داریم...که خیلی از اون هزینه ماشین و یکسری آیتمهای اضافی هست....اگر خونه ای بگیرید که ماهی 1000 تا هزینه داشته باشه ....150 دلار هم آب و برق و گاز را در نظر بگیرید....50 دلار هم هزینه دو تا خط که اینترنت هم دارند...به اضافه ماهی 600 تا هم خورد و خوراک...رفت و آمد 100 دلار ...خرید پوشاک و تفریح خاصی هم نداشته باشین....بله میشه با ماهی 2300-2400 تا هم زندگی کرد....البته یادتون نره که اول کار جایی که برای زندگی در نظر می گیرید اگر فرنیشد نباشه یکسری خرید وسایل اولیه دارین که هر چقدر هم بخواهید قناعت کنید نمیشه بی خیال یکسری از اونها بشین و باید چند هزاری برای اینکار کنار گذاشته باشید....به نظر من اگر بورس دارین بی خیالش نشین و از دستش ندین....

Junior Member

سلام به همه دوستانی که موفق به ورود به استرالیا شدند و آرزوی موفقیت برای همگی!!
    من برای دانشگاه نیوکاسل پذیرش آی تی مستر دارم و قصد داریم تا چند ماه دیگه با همسرم بریم انشالله، پارسال ویزامون رد شد و دوباره داریم تلاش میکنیم (دلیل رد شدنمون کاملاً وابسته به شرایط اون دوره زمانی داشت و گفتند که به علت شرایط اقتصادی کشورتون شما قطد برگشت ندارید و...)
    چندتا سوال که خواهش داریم پاسخ دهید. متاسفانه اطلاعات بروز از اینترنت پیدا نکردم.
    1. من هزینه اسکان برای دونفریمون را هفته ای 180 در نظر گفتم، برای خورد و خوراک چقدر باید در نظر گرفت؟ البته حداقل ها را اگر در نظر بگیریم!
    2. چقدر میشه روی کار در 3-4 ماه اول حساب کرد؟ کار رستوران و فروشندگی چقدر دستمزد دارد؟ البته با علم به اینکه حداقل در سال اول از کار تخصصی خبری نیست!
    همسرم تمام وقت اجازه کار دارد؟ و من 20 ساعت در دانشگاه؟ یا بیرون دانشگاه میتوانم؟

اگر کسی در نیوکاسل زندگی میکنه یا اونجا بوده ممنون میشم به من اطلاع بده تا با چند سوال دیگه وقتشو بگیرم

خیلی ممنون وقتی که برای پاسخ صرف میکنید.

Junior Member

سلام دوستان عزيز:
    چند تا سوال در قالب راهنمايي از شما دارم تا بتونم بهتر تصميم بگيرم.
    بنده متاهل و يك فرزند 4 ساله دارم. براي همسرم از دانشگاه UTS در COURSE: Master of Information Technology ( فوق ليسانس ) پذيرش گرفتم.
    1- آيا اين رشته در استراليا بازار خوبي داره ؟ اگر پيشنهادي در خصوص رشته ديگه اي داريد عنوان كنيد ممنون مي شم؟
    2- آيا بنده با توجه به اينكه هزينه يك ترم را از ايران پرداخت خواهم كرد و پولي را كه با خودم مي تونم به استراليا بيارم كلاً 20 هزار دلار مي باشد حدودا چند ماه مي تونم رو اين مبلغ حساب كنم تا كار پيدا كنم؟

3- من در يكي از شركت هاي خودرو سازي به عنوان راننده ليفتراك مشغول بكار مي باشم آيا راننده ليفتراك در سيدني بازار كار خوبي داره فكر مي كنيد چند ماهه مي تونم كار پيدا كنم و درامدش ساعتي چند است؟
    4- پس از تحصيل همسرم آيا مي تونم درخواست اقامت بدم يا خير؟

5- در كل آينده من را چگونه مي بينيد فكر مي كنيد تصميم درستي گرفتم؟
    از تمامي دوستان سپاسگذارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)