صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 94

موضوع: اوضاع کار در حین تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : اوضاع کار در حین تحصیل در استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط hootani نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز:
    چند تا سوال در قالب راهنمايي از شما دارم تا بتونم بهتر تصميم بگيرم.
    بنده متاهل و يك فرزند 4 ساله دارم. براي همسرم از دانشگاه UTS در COURSE: Master of Information Technology ( فوق ليسانس ) پذيرش گرفتم.
    1- آيا اين رشته در استراليا بازار خوبي داره ؟ اگر پيشنهادي در خصوص رشته ديگه اي داريد عنوان كنيد ممنون مي شم؟
    2- آيا بنده با توجه به اينكه هزينه يك ترم را از ايران پرداخت خواهم كرد و پولي را كه با خودم مي تونم به استراليا بيارم كلاً 20 هزار دلار مي باشد حدودا چند ماه مي تونم رو اين مبلغ حساب كنم تا كار پيدا كنم؟

3- من در يكي از شركت هاي خودرو سازي به عنوان راننده ليفتراك مشغول بكار مي باشم آيا راننده ليفتراك در سيدني بازار كار خوبي داره فكر مي كنيد چند ماهه مي تونم كار پيدا كنم و درامدش ساعتي چند است؟
    4- پس از تحصيل همسرم آيا مي تونم درخواست اقامت بدم يا خير؟

5- در كل آينده من را چگونه مي بينيد فكر مي كنيد تصميم درستي گرفتم؟
    از تمامي دوستان سپاسگذارم
    دوست خوبم سلام .. من باتفاق همسرم مدتی هست استرالیا هستم و فکر میکنم بتونم جوابتونو بدم :
    1-بله رشته همسرتون بازار کار خوبی در استرالیا داره .
    2-اگر منطقی نگاه کنیم فکر میکنم برای یکسال کافی باشه .. اما نگفتین که همسرتون اسکالرشیپ و بورس دارن یا نه؟ این مبلغ فقط برای زندگی و مخارجش کافیه .ضمنا باید حتما 3 نفرتون بیمه باشین که اونم کم نیست .
    روی پیدا کردن شغل حساب زیادی باز نکنین . اینجا بازار کار بکل متفاوت هست . البته خوشبختانه راننده لیفتراک یکی از شغل هایی هست که میشه اینجا روش حساب بازکرد.
    3-سیدنی بازار کار بهتری داره .
    4-بله میتونید چون فکر میکنم این تخصص مورد نیاز استرالیا باشه اما مدرک لیساسشون مهمتره که مرتبط باشه.
    5- آینده شما را پر از سختی میبینم .. سختی هایی که شاید در مقایسه با الانتون خیلی زیاد تر باشه.. این خیلی به فرهنگ و طبقه ی اجتماعی شما بر میگرده... شما چیزهایی را از دست میدید و بقیه اش میشه امید به اینکه چیزهای بهتری بدست بیارید. ترکیبی از شانس و تلاش ... اگه زندگی تون چندان بد نیست تامل کنید ..

نقل قول نوشته اصلی توسط azara نمایش پست ها
    سلام به همه دوستانی که موفق به ورود به استرالیا شدند و آرزوی موفقیت برای همگی!!
    من برای دانشگاه نیوکاسل پذیرش آی تی مستر دارم و قصد داریم تا چند ماه دیگه با همسرم بریم انشالله، پارسال ویزامون رد شد و دوباره داریم تلاش میکنیم (دلیل رد شدنمون کاملاً وابسته به شرایط اون دوره زمانی داشت و گفتند که به علت شرایط اقتصادی کشورتون شما قطد برگشت ندارید و...)
    چندتا سوال که خواهش داریم پاسخ دهید. متاسفانه اطلاعات بروز از اینترنت پیدا نکردم.
    1. من هزینه اسکان برای دونفریمون را هفته ای 180 در نظر گفتم، برای خورد و خوراک چقدر باید در نظر گرفت؟ البته حداقل ها را اگر در نظر بگیریم!
    2. چقدر میشه روی کار در 3-4 ماه اول حساب کرد؟ کار رستوران و فروشندگی چقدر دستمزد دارد؟ البته با علم به اینکه حداقل در سال اول از کار تخصصی خبری نیست!
    همسرم تمام وقت اجازه کار دارد؟ و من 20 ساعت در دانشگاه؟ یا بیرون دانشگاه میتوانم؟

اگر کسی در نیوکاسل زندگی میکنه یا اونجا بوده ممنون میشم به من اطلاع بده تا با چند سوال دیگه وقتشو بگیرم

خیلی ممنون وقتی که برای پاسخ صرف میکنید.
    سلام با توجه به چیزهایی که گفتین میتونم راهنماییتون کنم :
    1- در مورد نیوکاسل اطلاعی ندارم اما فکر میکنم حداقل برای اسکان در یک خانه اجاره ای باید 250 دلاری در نظر بگیرید هفته ای .. البته اینجا هزینه الکتریسیته بالاست و اونم روش میاد .. اگه خیلی کم مصرف کنید هر 4 هفته 150 دلار . خوراک چندان بالا نیست دونفری شاید بین 75 تا 100 دلار در هفته..
    2- روی کار حساب باز نکنید.. به خارجی ها کار خوب نمیدهند . این دو تا شغل جزو شغل های خوب اینجاست !! براحتی نمیدهند.

بچه ها کسی در مورد آدلاید اطلاع داره؟ هزینه های زندگی اونجا چقد میشه؟ البته منظورم دانشگاه آدلایده چون نمیدونم دقیقا کجاسا و برای همین همون آدلاید رو در نظر گرفتم. اگه متاهل باشی همسرت میتونه اونجا کار پیدا بکنه؟ به نظرتون اگه سال ائول هزینه دانشگاه و تحصیل رو بدم میتونم بعدا خودم و همسرک با کار کردن هزینه ها رو جور کنیم؟

Junior Member

سلام دوستان
    من برای رشته Master of Business & Technology دانشگاه Flinders شهر Adelaide پذیرش گرفتم، لطفا اگه راجع به
    1. کارهای همزمان با تحصیل
    2. کارهای تخصصی در ارتباط با رشته بعد از اخذ مدرک
    اطلاعاتی دارین راهنمایی کنین؛
    ممنونم

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Asadollah نمایش پست ها
    با سلام مجدد و تشکر از اطلاعاتی که دادید. فایلی که ارسال کردید مربوط به سال 2007 است، به نطرتون چقدر ممکنه ظرف 6 سال گذشته قیمتها تغییر کرده باشد؟ میشه رو همین قیمتهایی که در این فایل است حساب باز کرد؟ ممنونم.
    با توجه به نرخ تورم بسیار پایین در استرالیا و اینکه از سال 2007 تا الان ارزش پول ملی استرالیا تقویت شده، قیمت های الان با سال 2007 تغییر چندانی نکرده....شاید شاید شهریه دانشگاه ها تغییر کرده باشه اونم برای دانشجوییان اینترنشنال
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdymo نمایش پست ها
    بچه ها کسی در مورد آدلاید اطلاع داره؟ هزینه های زندگی اونجا چقد میشه؟ البته منظورم دانشگاه آدلایده چون نمیدونم دقیقا کجاسا و برای همین همون آدلاید رو در نظر گرفتم. اگه متاهل باشی همسرت میتونه اونجا کار پیدا بکنه؟ به نظرتون اگه سال ائول هزینه دانشگاه و تحصیل رو بدم میتونم بعدا خودم و همسرک با کار کردن هزینه ها رو جور کنیم؟
    دوست عزيز من الان نزديك به 2 سال هست كه اينجام. براى كار پيدا كردن بايد خيلى خوش شانس باشى بسيار كار براى دانشجو كمه.

تقريبا همه ايرانيايى كه ميشناسم كه با ويزاى دايم اومدن هم يا بى كارن يا كاراى بى ارتبات با رشتشون انجام ميدن.
    براى درس خوندن هم كلا بهتره روى پول كار كردنت حساب نكنى.
    هزينه به جز شهريه ماهى 1600-2000

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط htm688 نمایش پست ها
    دوست عزيز من الان نزديك به 2 سال هست كه اينجام. براى كار پيدا كردن بايد خيلى خوش شانس باشى بسيار كار براى دانشجو كمه.

تقريبا همه ايرانيايى كه ميشناسم كه با ويزاى دايم اومدن هم يا بى كارن يا كاراى بى ارتبات با رشتشون انجام ميدن.
    براى درس خوندن هم كلا بهتره روى پول كار كردنت حساب نكنى.
    هزينه به جز شهريه ماهى 1600-2000
    من در استرالیا زندگی نکردم ولی با اطلاعاتی که از دوستان گرفتم واسه مجرد ها در آدلاید میشه با 1200-1500 تا زندگی دانشجویی داشت
    2000 تا واسه متاهل ها و خونه مستقل هست اگه اشتباه نکنم
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

سلام دوستان احتمال اینکه کسی بعد از اتمام تحصیلات فوق لیسانس در استرالیا بتونه کار مرتبط با رشته اش پیدا کنه چقدره؟! با درنظر گرفتن این موضوع که برای اقامت مشکلی نداره. میخوام بدونم من که دارم مهاجرت می کنم آیا عاقلانه هست که به امید پیدا کردن یک کار خوب و مرتبط با رشته تحصیلیم (که اتفاقا جزو تخصص های مورد نیاز استرالیا هست) هزینه کنم و دانشگاه برم؟
    ممنون

موضوع اینه که من اینجا فوق گرفتم تو ایران اما چیز زیادی یاد نگرفتم و شغل فعلیم هم بی ربط به رشته فوق لیسانسم هست. پس سابقه کار مرتبط ندارم. بدتر از اون پایان نامه هم ندارم البته زبانم عالیه و می تونم وقت بزارم و مقاله بنویسم. رشته ام جزو رشته های مدیریتی تو لیست تخصص های استرالیا هست اما خودم رو فعلا واجد شرایط برای پیدا کردن کار در این حیطه نمیدونم. پس داشتم فکر میکردم برای تحصیل دوباره در مقطع فوق لیسانس و رشته ای نزدیک به رشته تحصیلیم اقدام کنم تا شاید بعد از اتمام این دوره بتونم کار مناسب پیدا کنم. بنظرتون با توجه به گران بودن هزینه های تحصیل در استرالیا ایده ام عقلانی هست؟ یا اینکه بعدا با احتمال پیدا کردن کار این هزینه بهم برمی گرده و می تونم درامد خوبی داشته باشم؟
    ویرایش توسط Danaz : February 1st, 2014 در ساعت 01:58 AM

Junior Member

سلام
    ببین من سابقه کار و تحصیلات بسیار خوبی دارم ولی بعد از 6 ماه دیگه بیخیال دنبال کار گشتن شدم. خیلی از خارجیهای دیگه هم همینطورند و ایرانی ها از همه شاید وضعیت بدتری داشته باشند. اینجا هزینه ها بالا نیست، سرسام آوره و تازه امکانات اولیه زندگی رو هم نخواهید داشت. به قول دوستمون تامل بفرمایید!

Junior Member

سلام
    تقریبا کل تاپیک رو خوندم.
    کمی نا امید شدم !! از بس که همه می گن کار نیست !!
    ممنون میشم اگر کسی منصفانه و بدون تعصب بگه وضعیت کار پیدا کردن در اونجا چطوره؟
    کارهای رستوران و آشپزی هم نمیشه انجام داد؟ (چون مرتبط با رشته ام هست) از گارسونی تا به بالا هم فرقی نداره.
    آخه نمیشه که کلا کار وجود نداشته باشه !!!!! همین الان تو ایران برای این رشته کار ریخته.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)