صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21

موضوع: مسائل مرتبط با آب و هواي شهرهاي استراليا ( پست اول رابخوانید )

پیش فرض پاسخ : آب و هواي شهرهاي مهم استراليا

موافقم ملبورن که هواش اصلا خوب نیست ...از این هواهای سرد مرطوب مثل لندن
    پرث جزء آفتابی ترین شهرهای پرث البته بارون که همه جای استرالیا هست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با آب و هواي شهرهاي استراليا ( پست اول رابخوانید )

دوستان آب و هوای نیوکاستل چجوریاست؟

Junior Member

الان در استراليا زمستون هست؟ كسي از دوستان ساكن پرت هست؟ آب و هواي اونجا تو اين فصل سال رو براي يه ايراني كه به هواي تهران عادت داره چطور مي دونين؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Aniaperth نمایش پست ها
    الان در استراليا زمستون هست؟ كسي از دوستان ساكن پرت هست؟ آب و هواي اونجا تو اين فصل سال رو براي يه ايراني كه به هواي تهران عادت داره چطور مي دونين؟
    بله، زمستون هست
    من پرث نیستم؛ اما پیش بینی آب و هوای شهرهای مختلف رو میتونید اینجا ببینید و مقایسه کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin65 نمایش پست ها
    بله، زمستون هست
    من پرث نیستم؛ اما پیش بینی آب و هوای شهرهای مختلف رو میتونید اینجا ببینید و مقایسه کنید
    پرث اصلا هوای خیلی سردی حتی زمستونها نداره....فقط بادهای شدید و بارونهای سیل آسا داره که خوب اونم با خرید چترهای خاصی که وجود داره حل میشه....الان ماه سوم زمستون هست ...برف که براشون یک عکس تو کتابهاست و وجود خارجی نداره....و گاها وسط روز هوا گرم هم میشه ......

نقل قول نوشته اصلی توسط Aniaperth نمایش پست ها
    سلام. من پرث هستم. آب و هوای پرث اصطلاحا آب و هوای مدیترانه ای هست یعنی اینکه زمستان های نسبتا معتدل و تابستان های گرمی داره. اینجا از اواخر april هوا رو به سردی میره و این وضعیت تا september ادامه پیدا می کنه. تو این مدت که همون زمستون باشه هوا به هیچ وجه کمتر از صفر درجه نمیشه و حداقل دمایی که من تا الان تجربه کردم 5 درجه بوده که شب های July معمولا اینطوریه. ولی در طول روز در زمستان دمای هوا نسبتا مطبوع هست . با این حال شب ها لازمه که یه بخاری ای heater ای پتوی برقی ای چیزی استفاده کرد . تابستان هاش هم وحشتناک گرمه من هنوز تابستان هاش رو خودم تجربه نکردم برای همین از اون بخش فعلا تجربه شخصی ندارم.
    به لحاظ بارش هم اینجا تو زمستان خیلی وقت ها هوا بارونیه( برف اصلا نمیاد تو پرث). بارون ها معمولا حالت سیل آسا و طوفانی شدید داره و بعد از چند ساعت متوقف میشه. دلیل این بارون ها تو زمستان هم سیستم های کم فشاری هست که از سمت جنوب غربی وارد پرث میشه. من چون رشتم هم بی ربط به بحث هواشناسی نیست برای همین خودم همیشه وضعیت هوا رو دنبال می کنم. هوای پرث حالت شرجی هم نداره یعنی با شمال ایران فرق نداره به این لحاظ. در کل برای کسی که تو تهران قبلا زندگی کرده باشه هوای پرث همچین چیز عجیب و غریبی نیست و خیلی طبیعی به نظر میاد. با این فرق که آلودگی هوای تهران رو نداره البته!!! موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tehran University

ملبورن نسبتا شهر سردی هست ! تقریبا ۷-۸ ماه در سال باید آستین بلند بپوشین چون هوا سرد هست . زمستون های ملبورن تعریفی نیست : سرما + باد و طوفان . در کل آب و هوای پرت و بریسبین و سیدنی بهتر از ملبورن هست .

نقل قول نوشته اصلی توسط Manihashemi نمایش پست ها
    ملبورن نسبتا شهر سردی هست ! تقریبا ۷-۸ ماه در سال باید آستین بلند بپوشین چون هوا سرد هست . زمستون های ملبورن تعریفی نیست : سرما + باد و طوفان . در کل آب و هوای پرت و بریسبین و سیدنی بهتر از ملبورن هست .
    هوای پرث هم امسال تعریفی نبودو از می تا الان( 4 ماه و نیم) هوا سرده و دائما یا بارون داریم یا باد. ولی خوب بازم فکر کنم نسبت به ملبورن بهتر باشه.

Junior Member

من راجع به پرث شنیدم که جک و جونور زیاد داره، مثلا میگن مگس هاش خیلی پررو هستن و اذیت میکنن.
    دوستانی که اونجان الان میشه تجربیاتتون رو بگین

Member mah_pari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc, Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط talebi77 نمایش پست ها
    من راجع به پرث شنیدم که جک و جونور زیاد داره، مثلا میگن مگس هاش خیلی پررو هستن و اذیت میکنن.
    دوستانی که اونجان الان میشه تجربیاتتون رو بگین
    در مورد پرث نمیدونم ولی ما که ویکتوریا هستیم خیلی انواع عنکبوت و رتیل و سوسک و ... هر روز توی خونه ها سروکلشون پیدا میشه. همه از این مسئله مینالن مخصوصا اونایی که بچه کوچیک دارن. کلا اینجا یه جونورایی هست که تا حالا ممکنه ندیده باشی.
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری *** دانی که رسیدن هنر گام زمان است

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)