نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 4 از 48 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 472

موضوع: ریجکت شدن از سفارت استرالیا و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت شدن از سفارت استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mah65 نمایش پست ها
    از دوستان کسی هست که در مورد این دو سوال کمک کنه؟
    در موردِ اول، اگر فامیل مثلِ خواهر برادر یا کسی‌ استرالیا دارید و میخواهید ثابت کنید شما کسانی‌ رو هم ایران دارید که به خاطرشون برمی‌گردید مثل پدر و مادر، قبض آب گاز یا برق به نامِ پدر یا مادرتون رو میبرید دارالترجمه براتون ترجمه میکنند. و تویِ SoP ذکر می‌کنید که مثلا EVIDENCE OF My family living in Iran as attached Gas and Telephone Bill من هم همین کار رو کردم.

در موردِ دوم، میتونید به وابستگی و tie خانوادگی یا مالی‌ اشاره کنید. مثلا توی SoP بگید،خیلی‌ من به خانواده وابسته هستم و حتما بعد از تحصیل قصد برگشت به ایران دارم. سند خونه به نام خودتون هم tie مالی‌ حساب میشه.

مورد دیگه که خیلی‌ میتونه کمک کنه جاب آفر از یک شرکت یا دانشگاه هست که خواهان استخدام شما بعد از اتمام PhD در استرالیا هست، البته این نامه کاملا صوری هست.
    سابکلس 574 : ارسال مدارک :27 جون- لاج پرونده: 30 جون-فایل نامبر : 4 جولای - ایمیل مدیکال: 10 جولای
    انجام مدیکال:14 جولای

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnams نمایش پست ها
    میشه بفرمایین این مدرک را چطوری به سفارت ارائه دادین؟ :
    مدارکی دال بر سکونت تمام اعضای خانواده خودم............
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    ممنونم آرمین جان

همونطور که خودت گفتی دو نوع ریجکت داریم: یکی اینکه آفیسر از مدارک ارسالی شما قانع نشه که شما واقعا دانشجو هستی و قصدت فقط ادامه تحصیله (که تو این حالت اساسا کار به درخواست cv و پروپوزال نمیرسه و حدود یک تا یک و نیم ماه بعد از فایل نامبر، نامه ریجکت ویزا میاد) و یکی دیگه هم اینکه تو مرحله چک امنیتی به شما اتهاماتی مثل ارتباط با فعالیت های نظامی و هسته ای زده بشه و ریجکت بشین. متأسفانه فکر نمیکنم در مورد نوع دوم بشه کاری کرد و تقریبا میشه گفت که اگه کسی اینجوری ریجکت بشه باید قید استرالیا و یا حتی بعضی کشورای دیگه (مثل آمریکا و کانادا) رو هم بزنه.

اما در مورد ریجکت نوع اول امکانش هست که بشه با بازنگری تو مدارک و فرمای ارسالی برای ویزا، مجددا اقدام کرد و این دفعه بشه آفیسر رو قانع کرد. مهمترین و اصلی ترین معیاری که آفیسرهای ویزای دانشجویی چک میکنن، Genuine Temporary Entrant (GTE) Criterion هست. توضیحات مفصل در مورد این معیار توی این فایل و این فایل اومده. در واقع متقاضی ویزای دانشجویی باید بتونه آفیسر رو متقاعد کنه که قصدش از تقاضای ویزا فقط و فقط ادامه تحصیل هستش و بعد از اتمام تحصیلش هم میخواد برگرده به کشورش.

در مورد اولین دفعه ای که من تقاضای ویزا دادم، صرف نظر از اینکه دلایل آفیسر برای ریجکت ویزام واقعا مضحک و غیر قابل قبول بود، فکر میکنم عاملی که باعث شد که آفیسر ترغیب بشه که ویزای من رو ریجکت کنه این بود که من اساسا از این معیار GTE اطلاعی نداشتم و فکر میکردم که من هم مثل بقیه دوستان بدون دردسر ویزام رو خواهم گرفت و کلا فکر میکردم که چندان لارم نیست که توی تهیه مدارک و نوشتن SOP به خودم زحمت بدم. بزرگترین اشتباه من این بود که SOP که برای سفارت فرستادم همون نمونه SOP بود که معمولا همیشه برای دانشگاهها و استادا میفرستادم و توش یه سری چیزای کلی در مورد رشتم و تحصیلاتم و دانشگاهی که میخوام توش درس بخونم نوشته شده بود! غافل از اینکه SOP که میتونه به عنوان جواب سوال 38 فرم 157A ارائه بشه، مدرک بسیار مهمی هست و در واقع به جای اینکه شما توی یه مصاحبه آفیسر رو قانع بکنین (مثل ویزای دانشجویی آمریکا که مصاحبه حضوری داره) باید بتونین با نوشتن SOP قانعش بکنین. شما باید بتونین تک تک آیتم های اشاره شده توی سوال 38 فرم 157A رو پوشش بدین.

به علاوه من job offer و سند خونه هم ارائه نداده بودم. اگرچه دو هفته بعد از ارسال مدارکم، این دو تا مدرک رو هم ارسال کردم اما گویا اساسا به دست آفیسر نرسیده بود چون توی نامه ریجکتم نوشته بود که من هیچ مدرکی دال بر داشتن ملک ارائه نکردم.

علاوه بر همه اینها، سکونت برادرم در استرالیا هم مزید بر علت شد تا آفیسر دیگه شک نکنه که من قصد دارم برم استرالیا پناهنده بشم!! و ویزام رو ریجکت کرد.

در بار دوم که تقاضای ویزا کردم، مدارک زیر رو تصحیح/اضافه کردم:

- یک SOP بسیار جامع و کامل نوشتم که به تمام نکات معیار GTE پاسخ میداد و جای هیچ شبهه ای باقی نمیذاشت.
    - مدارکی دال بر سکونت تمام اعضای خانواده خودم (به جز برادم) و اعضای خانواده خانمم در ایران ارائه کردم (چون یکی از دلایل ریجکت تقاضای قبلی ویزام این بود که من هیچ مدرکی مبنی بر سکونت اعضای خانوادم توی ایران ارائه نکرده بودم!).
    - یک Job Offer از شرکتی که زمینه کاریش دقیقا مطابق با موضوع پروپوزالم بود ارائه کردم.
    - تمام اسناد مالی مربوط به خودم و خانمم از قبیل سند خونه، گواهی بانکی و ... رو ارائه کردم.

خوشبختانه گویا این بار اینقدر مدارک کامل بود که آفیسر هیچ سوالی براش پیش نیومده بود و حتی برای مصاحبه هم تماس نگرفتن. به همین خاطر به دوستمون niloo_farox هم پیشنهاد کردم که اگر مایل باشن، یه مروری روی مدارکی که فرستادن انجام بدیم شاید بشه مدارک رو تصحیح کرد و مجددا برای ویزا اقدام کنن.
    دلابلی که واسه من اومده بود همون نوع اول بود هرچند من مدارک کاری هم ارایه داده بودم....ازدوستانی که این تجربه رو دارن میخواستم مشورت بگیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط farazgoli نمایش پست ها
    دلابلی که واسه من اومده بود همون نوع اول بود هرچند من مدارک کاری هم ارایه داده بودم....ازدوستانی که این تجربه رو دارن میخواستم مشورت بگیرم
    من یه سوال برام پیش اومده! یعنی سفارت واقعا انتظار داره که یه نفر که تا حالا همش دانشجو بوده، واسه خودش ملک و حساب بانکی به ارزش مثلا 20000 دلار داشته باشه؟! یعنی شک نمیکنن که این دانشجوهای ایران چرا اینقدر پولدارن؟!!!! باز حالا Job Offer منطقی تره!

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

واقعا متاسفم از ریجکت ویزاتون. حالتون رو میفهمم. ولی ناراحتی فایده نداره و باید دوباره تلاش کنین تا با تصحیح مدارکتون و ارسال مدراک جدید، این دفعه بتونین ویزا بگیرین.

لطفآ شرایطتون و مدارکی که فرستادین رو به صورت کامل بنویسین تا من و بقیه دوستان کمکتون کنیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    واقعا متاسفم از ریجکت ویزاتون. حالتون رو میفهمم. ولی ناراحتی فایده نداره و باید دوباره تلاش کنین تا با تصحیح مدارکتون و ارسال مدراک جدید، این دفعه بتونین ویزا بگیرین.

لطفآ شرایطتون و مدارکی که فرستادین رو به صورت کامل بنویسین تا من و بقیه دوستان کمکتون کنیم.
    من از سابکلاس 573 با هزینه ی شخصی coe از دانشگاه La Trobe داشتم رشته finance.
    علاوه بر مدارک معمول گواهی کار 6ماه گذشته به عنوان کارشناس پروژه و پیشنهاد کاری برای مدیریت مالی یک شرکت فرستادم ولی سند یا قبض آب برق نفرستادم.ضمنا فکر میکنم SOP خوبی ننوشتم چون روی وابستگی های ایران کم تاکید کردم.از طرفی 2 تا از دایی هام اونجا زندگی میکنن و پشتیبانی مالی منو بر عهده داشت و این یک امتیار منفی بود فکر میکنم.
    دلایل ریجکت که به ترتیب ذکر شده در نامه بیان شده:
    1-با توجه به شرایط اقتصادی سیاسی امنیتی کشور ایران شما از ویزای دانشجویی برای ماندن در استرالیا میخواین استفاده کنید
    2- تقاضا دانشجویان ایرانی ریسک بالایی دارد و باید genuine بودن دانشجویی شما اثبات شود
    3- کورس مورد تقاضای شما در آبنده شغلی شما تاثیری ندارد و آفیسر متقاعد نشده(با توجه به دلایل ارایه شده در sop)
    4-سابقه خروج از کشور نداشتم
    5-وجود 2 دایی در استرالیا مشوق ماندن در استرالیاست

Junior Member

من از سابکلاس 573 با هزینه ی شخصی coe از دانشگاه La Trobe داشتم رشته finance.
    علاوه بر مدارک معمول گواهی کار 6ماه گذشته به عنوان کارشناس پروژه و پیشنهاد کاری برای مدیریت مالی یک شرکت فرستادم ولی سند یا قبض آب برق نفرستادم.ضمنا فکر میکنم SOP خوبی ننوشتم چون روی وابستگی های ایران کم تاکید کردم.از طرفی 2 تا از دایی هام اونجا زندگی میکنن و پشتیبانی مالی منو بر عهده داشت و این یک امتیار منفی بود فکر میکنم.
    دلایل ریجکت که به ترتیب ذکر شده در نامه بیان شده:
    1-با توجه به شرایط اقتصادی سیاسی امنیتی کشور ایران شما از ویزای دانشجویی برای ماندن در استرالیا میخواین استفاده کنید
    2- تقاضا دانشجویان ایرانی ریسک بالایی دارد و باید genuine بودن دانشجویی شما اثبات شود
    3- کورس مورد تقاضای شما در آبنده شغلی شما تاثیری ندارد و آفیسر متقاعد نشده(با توجه به دلایل ارایه شده در sop)
    4-سابقه خروج از کشور نداشتم
    5-وجود 2 دایی در استرالیا مشوق ماندن در استرالیاست
    این متن نامه ریجکت
    Faraz Goli - Copyj_Page_1.jpgFaraz Goli - Copyj_Page_2.jpgCopyj_Page_3.jpg

دوست عزیز
    متاسفانه امسال استرالیا شاهد رشد چند برابری پناهجویان ایرانی از طریق غیر قانونی و دریایی بوده است، تا الان در حدود 6000 نفر از طریق اندونزی و قایق سعی کردن به استرالیا پناهنده بشن که بیشترین تعداد پناهجو نسبت به سایر کشورها بوده. تصمیم اخیر دولت استرالیا در مورد فرستادن تمامی پناهجویان به گینه نو برای همیشه باعث شده خیلی ها به فکر اقدام از طریق هوایی و فرود در خاک استرالیا باشن. به همین دلیل صدور ویزا برای ایرانیا با حساسیت بشیار بیشتری پیگیری میشه. امیدوارم با تکمیل مدارک بتونین این دفعه ویزا بگیرین
    موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    دوست عزیز
    متاسفانه امسال استرالیا شاهد رشد چند برابری پناهجویان ایرانی از طریق غیر قانونی و دریایی بوده است، تا الان در حدود 6000 نفر از طریق اندونزی و قایق سعی کردن به استرالیا پناهنده بشن که بیشترین تعداد پناهجو نسبت به سایر کشورها بوده. تصمیم اخیر دولت استرالیا در مورد فرستادن تمامی پناهجویان به گینه نو برای همیشه باعث شده خیلی ها به فکر اقدام از طریق هوایی و فرود در خاک استرالیا باشن. به همین دلیل صدور ویزا برای ایرانیا با حساسیت بشیار بیشتری پیگیری میشه. امیدوارم با تکمیل مدارک بتونین این دفعه ویزا بگیرین
    موفق باشین
    ------------------
    بر خلاف نظر mojt ، به نظرم متقاعد کردن افیسر استرالیا برای دادن ویزای دانشجویی خیلی راحت انجام میشه!
    بر اساس مشاهدات این 7 8 ماهه افیسر روی یک موضوع حساس میشه که برای مورد دایی هاشون بود، حالا می گرده دنبال چندتا فاکتور که ریجکت کنه (یا نکنه) که sop بد ایشون یک بهانه دیگه بود (که فک کنم نشون هم نداده بود چقدر عاشقه درسه! سابکلاس 573 -اون هم رشته finance- تا میتونه بحث علمی توی sop کنه اصلا حساس از لحاظ امنیتی به نظرم نمی تونه باشه)، یهانه بعدی نتونسته بود tie به ایران را با مدرک ثابت کنه،حالا دیگه واسه اینکه بهانه هاشو کامل کنه گفته قبلا خارج از ایران نرفتین و رعایت قوانین مهاجرتی از طرف شما ثابت نشده (که یه چیز سمبولیک شده دیگه) ......این موارد برای بقیه دوستان هم تکرار شده بود

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    دوست عزیز
    موفق باشین
    با تایید حرف های دوستمون بای بگم که اومدن به استرالیا از طریق هوایی یه کار تقریبن غیر ممکنه .... چون لازمه این کار داشتن روادید هستش که اونم به سادگی به کسی نمیدن .... من حتی در فرودگاه دبی که هیچ ربطی به استرالیا اصولن نباید داشته باشه ... روادید منو بررسی کردن و مطمین شدن که من دارای روادید هستم بعد به من اجازه ورود به بخش مربوط به هواپیما رو دادن .... چیزی که دولت استرالیا میخواد هم همینه که تمام افراد از طریق هوایی به خاک استرالیا بیان ... البته اینو هم فراموش نکنید که الان در استرالیا موعد انتخابات هستش و موضوع پناهنده ها هم از موضوع های داغ .... ا
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

Junior Member

بچه ها من 5 هفته از فابل نامبرم می گذره و هنوز هیچ خبری از سفارت نیست! اگه قرار باشه ریجکت بشم کی بهم خبر میدن؟ میشه از سفارت پیگیری کرد که الان پرونده تو چه مرحله ای هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)