نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 3 از 48 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 472

موضوع: ریجکت شدن از سفارت استرالیا و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

پیش فرض پاسخ : ریجکت شدن از سفارت استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط niloo_farox نمایش پست ها
    دقیقا تو دلایلی که واسه من اوردن همینها بود اول اینکه شرایط سیاسی و اقتصادی ایران مناسب نیست و اخیرا خیلیها با ویزای دانشجویی اومدن و پناهنده شدن دوم قانع نشدن که رشته ای که من تو کاردانی معماری خوندم و سابقه کارم ربطی به رشته مدیریت نداره در صورتی که من سابقه کارم به عنوان طراح و اساسا دستیار اجرایی بود یعنی اصلا دستیار اجرایی رو در نظر نگرفتن بعد اینکه این رشته نمیتونه هیچ کمکی به اینده شغلی من کنه و ایشون تشخیص دادن که من هیچ وابستگی مالی به ایران ندارم مثلا ملکی به اسم خودم ندارم و همینطور وابستگی خانوادگی که به خاطرش برگردم.یعنی من موندم واقعا تو به قول خودشون چک امنیتیشون متوجه نمیشن که من خانوادم اینجا هستم ؟ تا اونجایی که من یادمه یه فرمی از ما خواستن که توش محل سک.نت تمام اعضای خانوده باید ذکر میشد.وکیل احمقم هم 3 ماه پیش به من نگفت که سند خونه مهمه اگه میگفت قبل از اینکه خونمو بفروشم میتونست به مدارکم اضافش کنم.خلاصه همه چی دست به دست هم داد مثل اینکه خدا گیر داده به ما ولمم نمیکنه.
    نا امید نباشین دوست عزیز. ریجکت شدن ویزا باعث نمیشه دنیا به آخر برسه. به علاوه من فکر میکنم که کاملا میارزه که یکبار دیگه شانستون رو امتحان کنین و با مدارک بهتر و کاملتر درخواست ویزا بدین. به نظرم شما هم اشتباهاتی شبیه اشتباهات من داشتین.

اطلاع بدین اگه تصمیم گرفتین دوباره اقدام کنین، من و بقیه بچه ها تا جایی که بتونیم کمکتون میکنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    ممنونم آرمین جان

همونطور که خودت گفتی دو نوع ریجکت داریم: یکی اینکه آفیسر از مدارک ارسالی شما قانع نشه که شما واقعا دانشجو هستی و قصدت فقط ادامه تحصیله (که تو این حالت اساسا کار به درخواست cv و پروپوزال نمیرسه و حدود یک تا یک و نیم ماه بعد از فایل نامبر، نامه ریجکت ویزا میاد) و یکی دیگه هم اینکه تو مرحله چک امنیتی به شما اتهاماتی مثل ارتباط با فعالیت های نظامی و هسته ای زده بشه و ریجکت بشین. متأسفانه فکر نمیکنم در مورد نوع دوم بشه کاری کرد و تقریبا میشه گفت که اگه کسی اینجوری ریجکت بشه باید قید استرالیا و یا حتی بعضی کشورای دیگه (مثل آمریکا و کانادا) رو هم بزنه.

اما در مورد ریجکت نوع اول امکانش هست که بشه با بازنگری تو مدارک و فرمای ارسالی برای ویزا، مجددا اقدام کرد و این دفعه بشه آفیسر رو قانع کرد. مهمترین و اصلی ترین معیاری که آفیسرهای ویزای دانشجویی چک میکنن، Genuine Temporary Entrant (GTE) Criterion هست. توضیحات مفصل در مورد این معیار توی این فایل و این فایل اومده. در واقع متقاضی ویزای دانشجویی باید بتونه آفیسر رو متقاعد کنه که قصدش از تقاضای ویزا فقط و فقط ادامه تحصیل هستش و بعد از اتمام تحصیلش هم میخواد برگرده به کشورش.

در مورد اولین دفعه ای که من تقاضای ویزا دادم، صرف نظر از اینکه دلایل آفیسر برای ریجکت ویزام واقعا مضحک و غیر قابل قبول بود، فکر میکنم عاملی که باعث شد که آفیسر ترغیب بشه که ویزای من رو ریجکت کنه این بود که من اساسا از این معیار GTE اطلاعی نداشتم و فکر میکردم که من هم مثل بقیه دوستان بدون دردسر ویزام رو خواهم گرفت و کلا فکر میکردم که چندان لارم نیست که توی تهیه مدارک و نوشتن SOP به خودم زحمت بدم. بزرگترین اشتباه من این بود که SOP که برای سفارت فرستادم همون نمونه SOP بود که معمولا همیشه برای دانشگاهها و استادا میفرستادم و توش یه سری چیزای کلی در مورد رشتم و تحصیلاتم و دانشگاهی که میخوام توش درس بخونم نوشته شده بود! غافل از اینکه SOP که میتونه به عنوان جواب سوال 38 فرم 157A ارائه بشه، مدرک بسیار مهمی هست و در واقع به جای اینکه شما توی یه مصاحبه آفیسر رو قانع بکنین (مثل ویزای دانشجویی آمریکا که مصاحبه حضوری داره) باید بتونین با نوشتن SOP قانعش بکنین. شما باید بتونین تک تک آیتم های اشاره شده توی سوال 38 فرم 157A رو پوشش بدین.

به علاوه من job offer و سند خونه هم ارائه نداده بودم. اگرچه دو هفته بعد از ارسال مدارکم، این دو تا مدرک رو هم ارسال کردم اما گویا اساسا به دست آفیسر نرسیده بود چون توی نامه ریجکتم نوشته بود که من هیچ مدرکی دال بر داشتن ملک ارائه نکردم.

علاوه بر همه اینها، سکونت برادرم در استرالیا هم مزید بر علت شد تا آفیسر دیگه شک نکنه که من قصد دارم برم استرالیا پناهنده بشم!! و ویزام رو ریجکت کرد.

در بار دوم که تقاضای ویزا کردم، مدارک زیر رو تصحیح/اضافه کردم:

- یک SOP بسیار جامع و کامل نوشتم که به تمام نکات معیار GTE پاسخ میداد و جای هیچ شبهه ای باقی نمیذاشت.
    - مدارکی دال بر سکونت تمام اعضای خانواده خودم (به جز برادم) و اعضای خانواده خانمم در ایران ارائه کردم (چون یکی از دلایل ریجکت تقاضای قبلی ویزام این بود که من هیچ مدرکی مبنی بر سکونت اعضای خانوادم توی ایران ارائه نکرده بودم!).
    - یک Job Offer از شرکتی که زمینه کاریش دقیقا مطابق با موضوع پروپوزالم بود ارائه کردم.
    - تمام اسناد مالی مربوط به خودم و خانمم از قبیل سند خونه، گواهی بانکی و ... رو ارائه کردم.

خوشبختانه گویا این بار اینقدر مدارک کامل بود که آفیسر هیچ سوالی براش پیش نیومده بود و حتی برای مصاحبه هم تماس نگرفتن. به همین خاطر به دوستمون niloo_farox هم پیشنهاد کردم که اگر مایل باشن، یه مروری روی مدارکی که فرستادن انجام بدیم شاید بشه مدارک رو تصحیح کرد و مجددا برای ویزا اقدام کنن.
    میشه بفرمایین این مدرک را چطوری به سفارت ارائه دادین؟ :
    مدارکی دال بر سکونت تمام اعضای خانواده خودم............

ApplyAbroad Veteran

نا امید نباشین دوست عزیز. ریجکت شدن ویزا باعث نمیشه دنیا به آخر برسه. به علاوه من فکر میکنم که کاملا میارزه که یکبار دیگه شانستون رو امتحان کنین و با مدارک بهتر و کاملتر درخواست ویزا بدین. به نظرم شما هم اشتباهاتی شبیه اشتباهات من داشتین.

اطلاع بدین اگه تصمیم گرفتین دوباره اقدام کنین، من و بقیه بچه ها تا جایی که بتونیم کمکتون میکنیم.
    شما یک بورس و پذیرش از دانشگاه دیگه داشتی وحید جان،اقدام دوباره برای همون دانشگاه هم عملیه؟ البته با این شرط که به ددلاین برسه آدم

فک کنم مشکل من هم همون SOP رایج هست. منم همونی رو فرستادم که برای همه جا میفرستادم و اصلا دقت نکردم به GTE
    عجله داشتیم زود مدارک رو بفرستیم زیاد روش وقت نذاشتم، حالا ببین چی شد!

Junior Member

بچه ها ممنون از لطفتون و اینکه وقت میذارین و اینجا اطلاعاتتون رو میگید. من تقریبا مطمئن شدم که ویزای من نخواهد آمد ...و واقعا نمیدونستم که این همه مدرک لازمه . من تنها چک لیست رو کامل کردم و فرستادم. خبری از سند خونه و جاب آفر در مدارک من نیست. جا داره از خودم تشکر کنم همین جا با این همه مدارک کاملم واقعا. من راستشو گفتم که وقتی برگردم می خوام تو زمینه رشته خودم بصورت مستقل عمل کنم. و کار کنم. اما خوب حساب بانکی که ارئه کردم که مربوط به پدرم بود مقدار قابل توجهی داشت. و اینکه تمام اعضای خانوادم اینجا هستن (اما مدرک خاصی ندادم. فقط تو همون فرم نوشتم که مکان اعضای خانواده رو خواسته بود). مجرد هم هستم.به نظرتون ممکنه یه وقت دل آفیسر بسوزه و بده ویزا رو....دوستان راحت باشید. و اس او پی هم اهمونی بود که به دانشگاه دادم .نظرتون رو بگید من واقعا با این اوضاع دیگه امیدی ندارم که بیاد :
    ویرایش توسط anita67 : May 16th, 2013 در ساعت 11:24 AM

ممنون از اینکه لطف میکنید و وقت میذارید.فکر نمیکنم برای این ترم بتونم اقدام کنم چون 1 July کلاسام شروع میشه و در ضمن من شرایطم خیلی بده یعنی چون خونمونو فروختیم پیش پدر مادرمون هستیم واین شرایط خیلی سخته.تصمیمم اینه که برم یه کشور دیگه کارشناسیمو بگیزم و بعدش واسه مستر اقدام کنم.به نطر شما اشتباهه؟البته اون موقع میشم 30 ساله.با این سن واسه مقطع ارشد قبول میکنن حالا یا استرالیا یا امریکا.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط anita67 نمایش پست ها
    بچه ها ممنون از لطفتون و اینکه وقت میذارین و اینجا اطلاعاتتون رو میگید. من تقریبا مطمئن شدم که ویزای من نخواهد آمد ...و واقعا نمیدونستم که این همه مدرک لازمه . من تنها چک لیست رو کامل کردم و فرستادم. خبری از سند خونه و جاب آفر در مدارک من نیست. جا داره از خودم تشکر کنم همین جا با این همه مدارک کاملم واقعا. من راستشو گفتم که وقتی برگردم می خوام تو زمینه رشته خودم بصورت مستقل عمل کنم. و کار کنم. اما خوب حساب بانکی که ارئه کردم که مربوط به پدرم بود مقدار قابل توجهی داشت. و اینکه تمام اعضای خانوادم اینجا هستن (اما مدرک خاصی ندادم. فقط تو همون فرم نوشتم که مکان اعضای خانواده رو خواسته بود). مجرد هم هستم.به نظرتون ممکنه یه وقت دل آفیسر بسوزه و بده ویزا رو....دوستان راحت باشید. نظرتون رو بگید من واقعا با این اوضاع دیگه امیدی ندارم که بیاد :
    خواهش
    همگی بدنبال یافتن کوریدوری هستیم که بتونیم با این شرایط بدِ فعلی، بهترین و درست ترین کار رو برای رفتن انجام بدیم
    اما نظر من در مورد شما:

1) از الان هیچی مشخص نیست که ویزای چه کسی کی در میاد مالِ کی در نمیاد....این پروسه رو بذارید خودش پیش بره، آپشنهای جانبی قابل بررسی تون رو هم باز نگه دارید؛ اگر اومد که هیچ، نیومد زمان رو از دست ندادید که افسوسش رو بخورید خدای ناکرده

2) واقعا جاب آفر و سند خونه و تمکن مالی و ... لازم نیست...بچه های قدیمی هم بودن که حتی بعد از ما اقدام کردن و بدون هیچ یک از این موارد، زیر 30 روز گرفتن ویزا رو....منتها مساله اینه که case به case پرونده ها متفاوته؛ مثلا کسی افراد خانوادش سابقه مهاجرت داشتن، پس باید اثبات کنه میخاد برگرده؛ کسی شغل مناسبی نداشته بعد از فارغ التحصیلی، باید ثابت کنه میتونه کار متناسب پیدا کنه بعد از برگشت و ................. (لازم به ذکره که من برای محکم کاری هم جاب آفر گذاشتم، هم bank statement، هم سابقه کار و تدریس تو دانشگاه)

3) تا چند ماه پیش تو همین فروم بحث بود که استرالیا به متاهل ها سخت تر ویزا میده و همین طور بود، اما در حال حاضر ازونجایی که اخیرا نه بچه ها history پروسه ویزا رو درست و کامل مینویسن تو امضا و مشارکت بقیه تو تاپیک کم شده و فقط خواننده مطالب هستن، از طرفی سفارت هم جدیدا به طور نامنظم ویزا گرنت میکنه، نمیشه در مورد تاهل نظر داد؛ کما اینکه شما هم مجردی و لااقل این مشکل رو نداری....پس امید داشته باش، چون من هنوز امید دارم

* ختم کلام: اصبروا .... والفعلوا و المشغولوا بالفعول الابلای (من موندم این بنده خداها که پ ندارن چطوری اپلای میکنن )
    ویرایش توسط Armin65 : May 16th, 2013 در ساعت 12:02 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA -New Castle University

سلام به همه
    من هنوز مدارکم رو برای سفارت نفرستادم میخواستم بدونم این فرم سکونت اعضای خانواده رو ازکجا میشه تهیه کرد ؟ ممنونم

Junior Member

سلام
    دوستان ویزای من برای دکتری ریجکت شد چون مدارکی دال بر برگشت به ایران ارایه نداده بودم. حالا دوباره می خوام اقدام کنم برای ویزا لطفا اگر اطلاعاتی دارید به من بدیدو چه مدارکی رو دوباره بفرستم که نشون بده من به ایران بر می گردم. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط shiva_ba نمایش پست ها
    سلام
    دوستان ویزای من برای دکتری ریجکت شد چون مدارکی دال بر برگشت به ایران ارایه نداده بودم. حالا دوباره می خوام اقدام کنم برای ویزا لطفا اگر اطلاعاتی دارید به من بدیدو چه مدارکی رو دوباره بفرستم که نشون بده من به ایران بر می گردم. ممنون

دوست عزیز، کاش شما یکم اطلاعات بیشتری از خودتون بدین تا بچهها بتونن بیشتر کیس شما رو بررسی و تحلیل کنند، مرحله پرو سه ویزاتو نو بنویسید.

نقل قول نوشته اصلی توسط HILA2 نمایش پست ها
    سلام به همه
    من هنوز مدارکم رو برای سفارت نفرستادم میخواستم بدونم این فرم سکونت اعضای خانواده رو ازکجا میشه تهیه کرد ؟ ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط shiva_ba نمایش پست ها
    سلام

از دوستان کسی هست که در مورد این دو سوال کمک کنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)