نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 6 از 48 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 472

موضوع: ریجکت شدن از سفارت استرالیا و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : ریجکت شدن از سفارت استرالیا و مسائل مرتبط

فکر نمیکنم که فیزیک مشکل اصلی ریجکت باشه، مگر اینکه تا حالا هیچ کسی با رشته فیزیک از ایران نرفته باشه استرالیا. ضمن اینکه رشته های خطرناک زیاد دیگه ای هم وجود دارند

یکی از دلایل اصلی فکر کنم همون جاب آفر بوده. یا اینکه توی SOP به اندازه کافی توضیحات ارائه نکردین و آفیسر رو راضی نکردید. این نظر من هست

دوباره اقدام کنید، امیدواریم که بتونید به هدفتون برسید

Junior Member

منم خیلی خوشحال میشم که حساسیتی روی رشته ی من نباشه ولی چون 3 ماه قبل به دلیل (فیزیک) ی که از ایران اقدام کرده از Medical Physic (QUT ریجکت شدم به بهانه اینکه تو ایست Sanction هستیم و دانشجوهای ایرانی و سوری فقط در رشته های خاصی میتونن درس بخونن، و اینکه 2 تا دیگه از دوستام هم ریجکت شدن از استرالیا در عرض 4 ماه گذشته فکر می کنم حساسیت این روز ها نسبت به انرژی اتمی ایران زیاد شده! مخصوصا اگه مثل من فیزیک اتمی و مولکولی خونده باشه و با اعتماد به نفس کامل این مدرکتم بفرستی سفارت)))

Junior Member

ضمنا به من گفتن که اگه بخوای جاب آفر یفرستی سفارت، منطقی اش اینه که اون شرکت شمارو بورس کنه تا درس بخونی و مثلا برگردی توی اون کشور! و خوب چون همچین امکانی نبود برای من ، جاب آفر نذاشتم!
    به هر حال ممنون . امیدوارم شما هم موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط atfr نمایش پست ها
    منم خیلی خوشحال میشم که حساسیتی روی رشته ی من نباشه ولی چون 3 ماه قبل به دلیل (فیزیک) ی که از ایران اقدام کرده از Medical Physic (QUT ریجکت شدم به بهانه اینکه تو ایست Sanction هستیم و دانشجوهای ایرانی و سوری فقط در رشته های خاصی میتونن درس بخونن، و اینکه 2 تا دیگه از دوستام هم ریجکت شدن از استرالیا در عرض 4 ماه گذشته فکر می کنم حساسیت این روز ها نسبت به انرژی اتمی ایران زیاد شده! مخصوصا اگه مثل من فیزیک اتمی و مولکولی خونده باشه و با اعتماد به نفس کامل این مدرکتم بفرستی سفارت)))
    دوست عزیز، ریجکت شدن به خاطر تحریمها در دو مرحله میتونه اتفاق بیفته: ۱- موقع بررسی درخواست شما توسط دانشگاه برای گرفتن پذیرش یا اسکولارشیپ ۲- موقع انجام چک امنیتی جهت صدور ویزای دانشجویی (که این چک امنیتی بعد از اینکه آفیسر از شما تقاضای مدیکال بکنه شروع میشه). بنا بر این ریجکت شدن شما اصلا به خاطر تحریمها و این که رشتتون فیزیک هست نبوده.

ریجکت شدن شما به این دلیل بوده که آفیسر قانع نشده که شما واقعا دانشجو هستین و قصدتون واقعا ادامه تحصیل هست. به خصوص که قصد دارین مقطع ارشد رو که یک بار گذروندین دوباره تو استرالیا تو یه رشته دیگه بخونین. اون شرکتی که کارای ویزای شما رو انجام میداده هم متاسفانه اطلاعات درستی نداشته. چون شما فقط کافیه یه job offer صوری تو مدارکتون بذارین تا دیگه این بهانه رو به آفیسر ندین که به این مساله گیر بده. اکثر دوستان همین کار رو میکنن.

این پست و پست بعدیش رو ببینین، توضیحات مفصل در مورد مدارک لازم برای ویزا داده شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    دوست عزیز، ریجکت شدن به خاطر تحریمها در دو مرحله میتونه اتفاق بیفته: ۱- موقع بررسی درخواست شما توسط دانشگاه برای گرفتن پذیرش یا اسکولارشیپ ۲- موقع انجام چک امنیتی جهت صدور ویزای دانشجویی (که این چک امنیتی بعد از اینکه آفیسر از شما تقاضای مدیکال بکنه شروع میشه). بنا بر این ریجکت شدن شما اصلا به خاطر تحریمها و این که رشتتون فیزیک هست نبوده.

ریجکت شدن شما به این دلیل بوده که آفیسر قانع نشده که شما واقعا دانشجو هستین و قصدتون واقعا ادامه تحصیل هست. به خصوص که قصد دارین مقطع ارشد رو که یک بار گذروندین دوباره تو استرالیا تو یه رشته دیگه بخونین. اون شرکتی که کارای ویزای شما رو انجام میداده هم متاسفانه اطلاعات درستی نداشته. چون شما فقط کافیه یه job offer صوری تو مدارکتون بذارین تا دیگه این بهانه رو به آفیسر ندین که به این مساله گیر بده. اکثر دوستان همین کار رو میکنن.

این پست و پست بعدیش رو ببینین، توضیحات مفصل در مورد مدارک لازم برای ویزا داده شده.

ممنون از توضیحات شما.
    یک سوال: ریجکت شدن در هنگام چک امنیتی بیشتر به چه علتی ممکنه اتفاق بیفته؟ پیش زمینه تحصیلی بیشتر مهمه یا پروژه ای که قراره بعدا در استرالیا انجام بده؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mah65 نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات شما.
    یک سوال: ریجکت شدن در هنگام چک امنیتی بیشتر به چه علتی ممکنه اتفاق بیفته؟ پیش زمینه تحصیلی بیشتر مهمه یا پروژه ای که قراره بعدا در استرالیا انجام بده؟
    راستش جواب دادن به این سوال یه مقدار مشکله، چون چندان مشخص نیست که پروسه چک امنیتی واقعا شامل چه مراحلی هست، ولی برداشت من اینه که دانشگاه قبل از اینکه به شما پذیرش\اسکالرشیپ بده پروژه\رشته شما رو از نظر مطابقت با تحریمها بررسی میکنه و چک امنیتی که به عنوان قسمتی از فرآیند بررسی درخواست ویزای دانشجویی انجام میشه بیشتر به سوابق و گذشته متقاضی میپردازه.

از دوستان عزیز کسی هست که آزمایش های مدیکال رو انجام داده باشه و توی security check ریجکت شده باشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها

ممنون از توضیحاتتون. یه سوال: یعنی میشه من دوباره پرونده لاج کنم؟ امکانش هست ویزا بگیرم؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط atfr نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتتون. یه سوال: یعنی میشه من دوباره پرونده لاج کنم؟ امکانش هست ویزا بگیرم؟
    بله دوست عزیز میشه. درخواست ویزای من هم دفعه اول ریجکت شد و بار دوم با تکمیل کردن مدارک تونستم ویزا بگیرم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

سلام دوستان آیا رشته مدیریت تکنولوژی جز رشته هایی هست که استرالیا روش حساسیت داره یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)