صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 39

موضوع: تحصیل در دانشگاه های کشورهای خاورمیانه | اردن | لبنان | سوریه و ...

پیش فرض تحصیل در دانشگاه های کشورهای خاورمیانه | اردن | لبنان | سوریه و ...

سلام
    کسی در مورد دانشگاههای لبنان اطلاعاتی چیزی داره؟ من که خودم تا حالا فقط از دانشگاه انگلیسی زبان بیروت شنیدم کسی خبر تکمیلی داره؟
    مرسی
    every thing is possible, but you must pay for it

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه های لبنان

در سفری که به لبنان داشتم، یادمه که تور لیدر می گفت هزینه دانشگاه خیلی بالاست (حتما تو سایت دانشگاه ها مشخصه).... فکر می کنم احتمال دریافت بورس تقریبا صفره، و در ضمن دانشگاه با داشتن یه حساب بانکی توپ و یا همسر لبنانی پذیرش می ده. ;D دیگه خود دانید.... البته این نوشته ها بر اساس گفته های تور لیدر بوده.... می تونید بیشتر بررسی کنید..... موفق باشید.
    Life salutes you when you make others happy

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

لبنان یکی از دانشگاههای معروفش AUB یا همون American University of Beirut هست که جزء یکی از بهترین
    دانشگاههای خاورمیانه است اینهم آدرس وبسایتشه ولی فکر نمی کنم از نظر سطح علمی بالاتر از دانشگاههای ایران باشند...

http://www.aub.edu.lb/

ممنون از اطلاعات دو دوست گرامی،
    کسی تجربه اپلای برای این دانشگاهها رو داره یا نه ؟ اصلا کسی اونجا رو توصیه میکنه؟ ارزش فکر کردن رو داره یا نه؟
    every thing is possible, but you must pay for it

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

نقل قول نوشته اصلی توسط sandbad
    ممنون از اطلاعات دو دوست گرامی،
    کسی تجربه اپلای برای این دانشگاهها رو داره یا نه ؟ اصلا کسی اونجا رو توصیه میکنه؟ ارزش فکر کردن رو داره یا نه؟
    والا من موندن تو ایران رو ترجیح میدم به رفتن به قصد ادامه تحصیلات در کشورهایی مثل لبنان ...ضمن اینکه لبنان کشور زیبائیه ولی خیلی امنیت نداره و در نتیجه ارزش
    فکر کردن نداره (به نظر من)

من هم پیشنهاد نمی کنم.... چون علاوه بر مسائل امنیتی، خرج و مخارج زندگی تو لبنان خیلی بالاست.... کشور های دیگر رو بررسی کنید حتما بهتر خواهند بود.... مثلا ترکیه که در نزدیکی لبنان هست هم هزینه زندگی و هم دانشگاه خیلی پایین تره... اگر از هم وطنان آذربایجانی هستید ممکنه از امتیازات ترک زبان بودن هم بتونید استفاده کنید....یا حتی دیگر کشورهای شمالی ایران.... موفق باشید.
    Life salutes you when you make others happy

نقل قول نوشته اصلی توسط 2009
    من هم پیشنهاد نمی کنم.... چون علاوه بر مسائل امنیتی، خرج و مخارج زندگی تو لبنان خیلی بالاست.... کشور های دیگر رو بررسی کنید حتما بهتر خواهند بود.... مثلا ترکیه که در نزدیکی لبنان هست هم هزینه زندگی و هم دانشگاه خیلی پایین تره... اگر از هم وطنان آذربایجانی هستید ممکنه از امتیازات ترک زبان بودن هم بتونید استفاده کنید....یا حتی دیگر کشورهای شمالی ایران.... موفق باشید.
    هزینه دانشگاه رو اطلاع ندارم- اما هزینه زندگی در ترکیه نسبت به ایران بالاست.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

دانشگاه سنت ژوزف بيروت :
    بايد بگم يكي از بهترين دانشگاهها در زمينه فلسفه و علوم انسانيه. يه مركز اسلام شناسي دارند كه اسلام را بدون تعصب! بررسي مي كنن.
    هزينه را نمي دونم ولي امنيت مسئله مهميه كه به خصوص در مناطق جنوبي زياد تعريفي نداره
    از نظر آب و هوا جزو بهترين نقاط روي زمينه
    از نظر زبان چون مستعمره فرانسه هستند زبان اكثر رشته ها فرانسويه مثلا همين سنت ژوزف خودش امتحان Aptitude ميگيره و دلف و تف و امتحان هاي ديگرا قبول نداره
    البته تو بعضي از رشته ها مثل اسلام شناسي بايد فارسي هم بلد باشي (اولين جايي هستش كه فارسي بايد بلد باشي!!!!!!) اگه آمريك و كانادا كشور هاي Multi national هستند لبنان يه كشور multi religious هست از هر ديني كه بگي يه ذره ازش اونجا هست البته مسيحيان از نظر مالي جزو قوي ترين قشر اونجا هستند
    من يكي از دوستام دبيرستان شو تو بيروت بوده اطلاعات تقريبا موثقه

Junior Member

تو یه سایتی که واسه ایرانیان مقیم لبنان بود اطلاعاتی در مورد دانشگاههای لبنان نوشته بود.شهریه هاش خیلی بالا بود...

به نظر من اصلا ارزش این همه هزینه کردن نداره...
    ویرایش توسط maziyarsh : April 11th, 2011 در ساعت 10:26 AM

Junior Member

سلام
    شايد دانشگاههاي لبناني در سوريه گزينه مناسبي باشه. شنيدم كه هزينه هاي كمتري داره. لطفأ اگر كسي از دوستان اونجا دكتري(صتايع،مديريت يا فيزيك) ميخونه و يا اطلاعاتي داره، خيلي خيلي ممنون ميشم كه به اشتراك بذاره.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)