صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 39

موضوع: تحصیل در دانشگاه های کشورهای خاورمیانه | اردن | لبنان | سوریه و ...

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه های لبنان

نقل قول نوشته اصلی توسط samir69 نمایش پست ها
    سلام
    شايد دانشگاههاي لبناني در سوريه گزينه مناسبي باشه. شنيدم كه هزينه هاي كمتري داره. لطفأ اگر كسي از دوستان اونجا دكتري(صتايع،مديريت يا فيزيك) ميخونه و يا اطلاعاتي داره، خيلي خيلي ممنون ميشم كه به اشتراك بذاره.
    سوریه؟ الان که جنگه! بعدشم وضعیتش معلوم نیست چی میشه! نظر شخصیه من اینه که اینجا موندن ارزشش بیشتر تا اینکه برید اینجور کشورها

Junior Member

سلام من از یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه پذیرش دارم ولی متاسفانه سفارت فرانسه ویزا نمی ده که برم سر کلاس بشینمو مثل بچه آدم درس بخونم الان 6 ماهه که دنبال ویزا دارم می دوم یه بار ریجکتم کردن و پس از شکایات و مکاتبات بسیار طولانی با وزارت خارجشون در پاریس نتیجه ای هم نگرفتم ولی الان 70روزه که برای ترم دوم دوباره در خواست ویزا دادم که هنوز جوابی ندادن با توجه به این که من فقط زبان فرانسه بلدم (البته تسلط کامل دارم)می خوام برای بورس دانشگاه سن ژوزف بیروت که یک دانشگاه کاملا فرانسویه اقدام کنم همه مکاتبات و کارای لازمو انجام دادم و فقط مونده بستمو پست کنم بیروت حالا آیا از میون شما دوستای عزیز کسی از دانشگاه سن ژوزف و این که شانس ایرانیا در گرفتن بورس چقده اطلاعی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Member

والا تا اینجای تاپیک که بیشتر احتمالاته تا قطعیات!(مثلا اینکه بورس نمی دن) اگه دوستان لطف کنن چند نفر که برای لبنان اقدام کردن رو معرفی کنن خیلی ها از این فقدان اطلاعاتی خارج میشن،با تشکر

Junior Member

سلام دوستان باید به اطلاع شما برسونم که دانشگاه سن ژوزف بیروت یک دانشگاه بسیار قدیمیست که بیش از 200 سال قدمت داره و در محله مسیحی نشین بیروت واقع شده و زنده یاد مرحوم پروفسور حسابی هم مقداری از تحصیلاتشون رو در اونجا انجام دادن جالب توجه اینه که رنکینگ بسیار بالائی هم داره و در پاریس و امارات و یکی دو جا دیگه هم شعبه داره من از یکی از دانشگاه های ممتاز فرانسه پذیرش دارم ولی سفارت فرانسه ویزا نمیده الان 6 ماه که دنبال ویزا دارم می دوم حتی به شخص آلن ژوپه وزیر امور خارج فرانسه هم نامه نوشتم اما هیچ جوابی نمی دن تا حالا 6 بار نامه مکتوب در خواست وقت ملاقات حضوری از کنسول و سفیر فرانسه در تهران به سفارت دادم بلکه برم با هاشون از نزدیک صحبت کنم شاید فرجی بشه ولی هیچ جوابی نمی دن اما جالب توجه اینجاست که رنکینگ دانشگاه سن ژوزف حتی از اون دانشگاه فرانسه که جز بهترین دانشگاهای فرانسه هست هم بسیار بالاتره
    این دانشگاه به دانشجویان خارجی که توانائی پرداخت شهریه رو نداشته باشند صرف نظر از این که چه دین و ملیتی داشته باشند(به جز اسرائیلی،البته من نگفتم به جز یهودیا گفتم به جز اسرائیلی یعنی کشور اسرائیل بنابراین اگر هموطنان گرامی و نازنین کلیمی این پست رو می خونن رنجیده خاطر نشن اونا به کلیمیان هم بورس اعطا میکنن ) خیلی راحت تر از اون چیزی که فکرش را هم بکنید بورس اعطا میکنه من این رو خودم از مسئل بورس اون دانشگاه تلفنی پرسیدم می گفت شاید شهریه اش برای شما بال اباشه اما اگر اعلام کنید که توانائیه پرداخت شهریه ندارید مثل آب خوردن شهریه رو براتون حذف می کنیم واگه با ارائه فیش حقوقی ثابت کنید که واقعا مشکل مالی دارید حتی خوابگاهتون هم مجانی میشه و ماهی 400 دلار هم بهتون میدن نمونه اش خود من که برای بورس اقدام کردم من فرم مخصوص بورس و عدم استطاعت مالی رو پر کردم و به همراه مدارکی که خواسته بودن براشون فرستادم وحالا باید منتظر پاسخ باشم اقدام کردن برای بورس واسه دانشگاه سن ژوزف بسیار راحته اگر کسی خواست من می تونم کمکش کنم اما گفته باشم عزیزان این دانشگاه دانشگاهی کاملا فرانسویست و دانستن زبان فرانسه اجباریست شاید شانس بیارید و رشته ای که می خواین به انگلیس هم ارائه بشه البته اگر سطح زبانتون به حد مورد نیاز نرسه در خواست بورستون رو مستلزم به گذروندن اجباری کورس زبان در کنار تحصیل در خود دانشگاه می کنن و از همه جالب تر این که اگر در بورس پذیرفته بشین که اکثرا هم میشن کورس زبان هم براتون رایگان میشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ardesh نمایش پست ها
    سلام دوستان باید به اطلاع شما برسونم که دانشگاه سن ژوزف بیروت یک دانشگاه بسیار قدیمیست که بیش از 200 سال قدمت داره و در محله مسیحی نشین بیروت واقع شده و زنده یاد مرحوم پروفسور حسابی هم مقداری از تحصیلاتشون رو در اونجا انجام دادن جالب توجه اینه که رنکینگ بسیار بالائی هم داره و در پاریس و امارات و یکی دو جا دیگه هم شعبه داره من از یکی از دانشگاه های ممتاز فرانسه پذیرش دارم ولی سفارت فرانسه ویزا نمیده الان 6 ماه که دنبال ویزا دارم می دوم حتی به شخص آلن ژوپه وزیر امور خارج فرانسه هم نامه نوشتم اما هیچ جوابی نمی دن تا حالا 6 بار نامه مکتوب در خواست وقت ملاقات حضوری از کنسول و سفیر فرانسه در تهران به سفارت دادم بلکه برم با هاشون از نزدیک صحبت کنم شاید فرجی بشه ولی هیچ جوابی نمی دن اما جالب توجه اینجاست که رنکینگ دانشگاه سن ژوزف حتی از اون دانشگاه فرانسه که جز بهترین دانشگاهای فرانسه هست هم بسیار بالاتره
    این دانشگاه به دانشجویان خارجی که توانائی پرداخت شهریه رو نداشته باشند صرف نظر از این که چه دین و ملیتی داشته باشند(به جز اسرائیلی،البته من نگفتم به جز یهودیا گفتم به جز اسرائیلی یعنی کشور اسرائیل بنابراین اگر هموطنان گرامی و نازنین کلیمی این پست رو می خونن رنجیده خاطر نشن اونا به کلیمیان هم بورس اعطا میکنن ) خیلی راحت تر از اون چیزی که فکرش را هم بکنید بورس اعطا میکنه من این رو خودم از مسئل بورس اون دانشگاه تلفنی پرسیدم می گفت شاید شهریه اش برای شما بال اباشه اما اگر اعلام کنید که توانائیه پرداخت شهریه ندارید مثل آب خوردن شهریه رو براتون حذف می کنیم واگه با ارائه فیش حقوقی ثابت کنید که واقعا مشکل مالی دارید حتی خوابگاهتون هم مجانی میشه و ماهی 400 دلار هم بهتون میدن نمونه اش خود من که برای بورس اقدام کردم من فرم مخصوص بورس و عدم استطاعت مالی رو پر کردم و به همراه مدارکی که خواسته بودن براشون فرستادم وحالا باید منتظر پاسخ باشم اقدام کردن برای بورس واسه دانشگاه سن ژوزف بسیار راحته اگر کسی خواست من می تونم کمکش کنم اما گفته باشم عزیزان این دانشگاه دانشگاهی کاملا فرانسویست و دانستن زبان فرانسه اجباریست شاید شانس بیارید و رشته ای که می خواین به انگلیس هم ارائه بشه البته اگر سطح زبانتون به حد مورد نیاز نرسه در خواست بورستون رو مستلزم به گذروندن اجباری کورس زبان در کنار تحصیل در خود دانشگاه می کنن و از همه جالب تر این که اگر در بورس پذیرفته بشین که اکثرا هم میشن کورس زبان هم براتون رایگان میشه
    من سایت دانشگاه رو که نگاه کردم ظاهرا فقط رشته های علوم انسانی نیست و رشته های دیگه هم داره . شرایط واس همه رشته ها همونجوری هست که شما گفتین؟

Junior Member

از دوستان کسی هست در دانشگاه های لبنان پذیرش گرفته باشه ؟

Junior Member Mahoonaky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    griffith, electronic

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه های کشورهای خاورمیانه |اردن|لبنان|سوریه و...

سلام
    بعضی از بچه ها درباره عدم امنیت لبنان صحبت کردند ، اگه میشه بیشتر توضیح بدید.

سلام
    من از دانشگاه لبنان پذیرش گرفتم ولی هنوز نرفتم دارم کارامو میکنم
    7 دانشگاه معتبر برای دکترا داره که لیستش تو سایت وزارت علوم هست اینم لینکش
    http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/2...%A8%DB%8C.aspx
    درباره امنیت هم من با چندتا از بچه های ایرانی در اونجا ارتباط دارم تا حالا که مشکل خاصی نبوده
    من درباره لبنان خیلی تحقیق کردم هر کسی هم اطلاعات میخواد با ذکر رشته بپرسه در حد توانم جواب میدم

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

آيا در لبنان براي رشته مهندسي متالورژي(مواد) ، دانشگاهي وجود داره؟
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    آيا در لبنان براي رشته مهندسي متالورژي(مواد) ، دانشگاهي وجود داره؟
    تو دانشگاه الجامعه اللبنانیه که مطمئنم داره
    این دانشگاه معتبرترین و ارزونترین دانشگاه لبنانه البته دانشگاه آمریکاییش هم خیلی معتبره ولی هزینه ی تحصیل اونجا خیلی بالاست
    مثلا برای دکترا سالی 12هزار دلار میخوان
    به نظر من هر کسی میخواد تو لبنان درس بخونه اول رو جامعه اللبنانیه حساب باز کنه
    بعد از اون جامعه البیروت العربیه هم خوبه و بعد از اون جامعه الاسلامیه
    دوتا دانشگاه مسیحی هم داره که سطح علمیشون خیلی خوبه دانشگاه القدیس یوسف و دانشگاه روح القدس
    سوالی بود در خدمتمم

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)