صفحه 25 از 80 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 797

موضوع: ریجکتی های بند ۳۰۶ (تجربه‌ها و هم‌فکری جهت اعتراض گروهی)

پیش فرض پاسخ : ریجکتی های بند ۳۰۶ (تجربه‌ها و هم‌فکری جهت اعتراض گروهی)

نقل قول نوشته اصلی توسط bahiman نمایش پست ها
    سلام دوستان.واسه کلیرنس کسی که سرباز هیئت علمی تو سپاه بوده مشکلی پیش نمیاد؟رشته آمار زیستی دانشگاه علوم پزشکی.واسه ریجکت شدن میگم؟؟بین دوستان کسی بوده که شرایط منو داشته ولی واسه گرفتن ویزا مشکلی واسش پیش نیومده؟؟؟
    99% ریجکت خواهید شد مخصوصا از دوبی

Junior Member

امید جان من خودم هم الان توی کلیرنس هستم و منتظر. به نظر من مقصر آمریکا نیست مقصر جای دیگه هست. آمریکا از 200 کشور دنیا با 195 تا هیچ مشکلی ندارد. می ماند ایران و کره شمالی و سودان و سوریه و یکی دو تای دیگه. کاملاً مشخص است که مشکل از این طرف است. از سال 2003 تا 2010 حدود 4000 تن از شهروندان آمریکا در عراق کشته شدند. اگر روزنامه های امریکایی را مرور کنید مشاهده می شود آن سازمان مزبور در کشته شدن این 4000 نفر چه مستقیم و چه غیر مستقیم نقش قابل ملاحظه داشته است و در لیست سازمان های تروریستی است. بنابراین هرگونه همکاری با این سازمان لااقل بطور بلقوه خلاف امنیت ملی آمریکاست.

در این زمینه حرف زیاد هست برای گفتن که فکر نکنم جایش اینجا باشد. خلاصه من مقصر را جای دیگری می دانم و ضمن همدردی با شما امیدوارم شزایط تغییر کند.
    در اینکه مشکل و سرچشمه اصلی جای دیگه است قبول ولی اتفاقا به نظر من تو این مورد مقصر اصلی آمریکاست
    اون 4000 شهروند آمریکایی که به دست این سازمان کشته شدند ، مگه به دست سربازای س کشته شدند؟اگه ارتباطی هم بوده به کادری ها بوده نه سربازا ، اینا بهتر از هرکس دیگه ای شرایط ایران رو میدونن و میدونن که خیلی از سربازا هم عقیده با س نیستند
    آمریکا با س مشکل داره ، س هم با آمریکا مشکل داره ، حالا هر کدوم تونست پوز اون یکی رو بزنه زمین ناز شصتش ، ولی دیگه چرا مردم رو هل میده جلو ، به نظر من داستان اینه که آمریکا میخواد از طریق مردم به س و حکومت فشار بیاره ، چون اگه اینجوری نبود به فرض که س خطرناکه و با بند 306 ریجکت میکنن ، شرکت نفت هم سازمان نظامیه؟یا خطرناکه که با بند 501 ریجکت میکنن؟ رشته های مربوط به تکنولوژی هم نظامی یا خطرناکه که با بند 212 ریجکت میکنن؟ اون بدبختی که از سر بیکاری رفته تو یه شرکت استخدام شده ، بعدا آمریکا تو لیست شرکت های تحریمی قرارش داده چی؟ اون آدم هم خطرناکه که با بند214 ریجکت میکنن؟ آمریکا انتظار داره طرف بره استعفاشو بده و خودشو تو این گرونی بیکار کنه که خوششون بیاد؟ اصن تمام این تحریمایی که میکنن ، فشارش روی مردم میاد یا اون بالایی ها ؟
    نه آقا اینا بازیه که خودشون وارد جنگ مستقیم نشن و هزینه و تلفاتشون نره بالا ، میخوان از طریق فشار به مردم راس کار رو فلج کنن و کاراشونو پیش ببرن ، و این موضوع هم واسه کشوری که خودشو مدافع حقوق بشر میدونه به نظرم اصلا قشنگ نیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry'UT

من 20 روز پیش با 306 واسه سربازی س از انکارا بعد 90 روز ریجکت شدم. انقد حالم خراب بود که اصلا حوصله نداشتم که ببینم حالا چه کار باید کرد. به هر حال این فروم رو پیدا کردم و دیدم هستن بچه هایی که عین من بازی رو باختن. دیدم که صحبت از اعتراض هستش البته همه ما می دونیم که این اعتراضات به جایی نمی رسه ولی به نظرم اومد که از هیچ کاری انجام ندادن بهتره. منم مثل دوستمون kavve تصمیم گرفتم یه نامه اعتراضی بنویسم که متنشم براتون گذاشتم. اگه کسی نکته ای به ذهنش میرسه خواهش می کنم بگه
    To whom it may concern
    I am an Iranian the U.S. F1 visa applicant
    As you know there are many Iranian students applying for F1 visa and incurring very long administrative processing each year. It seems they are undergoing such obstacles resulting from the lack of diplomatic relationship brought about by political problems between the U.S. and Islamic Republic of Iran governments.
    I experienced 90 days stressful clearance period and eventually, I received an e-mail stating that my visa request has been refused under the section 306 of the enhanced border security and visa Reform Act. !!! Due to my military service done in “IRGC” that is under sanction.
    First of all, I am sure that all officers are aware of the military service regulations in Iran and they know the organization wherein Iranian boys have to do their military service is selected by Iran`s government and we don`t interfere with it BY NO MEANS. Moreover, I am writing on behalf of myself and I am sure the circumstances is the same for others, I suffered DAY BY DAY while I was doing my military service in such an extremist organization until it finished. I have a question here and the question is that is it fair that we punish for the crime we have never committed?!! I just intended to come to your country as a student to research about anticancer and anti HIV drugs under supervision of confirmed professors by the U.S. government researching in your universities in order to make the world a better place for living but what was the conclusion? I was labeled as a potential threat for the U.S. national security!!! As I told, we were both disturbed through IRGC in our military service and the U.S. consulate concerning to our visa application. I AM NOT SURE IF IT WAS FAIR. What is the difference between a student who has done his military service in IRGC and the one in Army while both organizations follow the same rules? WE ARE JUST OBLIGED TO DO VERY CHEAP AFFAIRS FOR OUR GOVERNMENT 2 YEARS FOR FREE IN MILITARY SERVICE AND THE NATURE OF IT IS QUITE DIFFERENT COMPARED WITH YOURS.
    Although, I know my letter will not influence on your decision and at least 3 years I spent to be qualified for being accepted in a good university in your country have been wasted and my educational future has been destroyed, I am writing to say, we should not be considered as the people responsible for inappropriate decisions made by our government because we don`t take part with making them and Science is beyond policies. I hope that Iranian prospective students would not be insulted just for their nationality any more.

امیر رسول جان متاسفم درخواست ویزا رد شده. نامه که نوشتی خیلی خوبه البته به نظرم جند تا اشکال مختصر گرامری داره مثل government که باید مفرد باشه و همچنین IRGC که بهتره برای اولین بار که در متن استفاده می کنی به طور کامل نوشته بشه بعد دفعات بعدی می تونی abbreviation استفاده کنی.

این جمله که I know my letter will not influence you رو به نظرم بردارید بهتره چون خواننده اینطور پیش خودش فکر میکنه که شما بازی رو باخته در نظر گرفتید در حالیکه اینطور نیست.

یه سوال برای من هنوز بدون جواب مونده. آیا صرفا خدمت در س... شامل 306 میشه؟ فکر نمیکنم جواب این سوال رو کسی بدونه چون جواب این سوال فقط در دستورالعمل کنسول گری ها هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry'UT

نقل قول نوشته اصلی توسط akbari نمایش پست ها
    امیر رسول جان متاسفم درخواست ویزا رد شده. نامه که نوشتی خیلی خوبه البته به نظرم جند تا اشکال مختصر گرامری داره مثل government که باید مفرد باشه و همچنین IRGC که بهتره برای اولین بار که در متن استفاده می کنی به طور کامل نوشته بشه بعد دفعات بعدی می تونی abbreviation استفاده کنی.

این جمله که I know my letter will not influence you رو به نظرم بردارید بهتره چون خواننده اینطور پیش خودش فکر میکنه که شما بازی رو باخته در نظر گرفتید در حالیکه اینطور نیست.

یه سوال برای من هنوز بدون جواب مونده. آیا صرفا خدمت در س... شامل 306 میشه؟ فکر نمیکنم جواب این سوال رو کسی بدونه چون جواب این سوال فقط در دستورالعمل کنسول گری ها هست.
    مرسی دوست عزیز
    بله حق با شماست من این متن رو با عجله نوشتم و الان که نگا می کنم چند تا ایراد گرامری دیگه هم داره.
    در مورد سوالتون باید بگم که نه ظاهرا مواردی بوده که سربازی مشکل نداشته ولی بازم 306 خوردن ولی در 90 درصد موارد این بند مال سربازی توی اون خراب شده میشه و تفاوت در اینه که اگه بخاطر موارد دیگه با این بند مواجه بشی ممکنه توی اقدام مجدد نتیجه بگیری ولی برای سربازی هرگز و فقط داری وقت و هزینتو پشت یه در بسته هدر می دی و باید به الترناتیوای دیگه فکر کرد

والا دولت آمریکا با این بی منطقی خود در رد کردن با بند 306 باید ایرانی ها را به جرم سوار شدن در هواپیماهای ماهان و سپرده گذاری در بانک سپه هم رد کند!!

سلام برخی از دوستان که 306 داشتند با وکلای ایرانی در آمریکا صحبت کردن و اونها گفتن چون سربازی در ایران اجباریه به صرف تنها سربازی نمی توان دلیل 306 آورد. جون سرباز به اجبار به سربازی فرستاده می شود نه اینکه با تمایل شخصی خودش. وکیل مربوطه پیشنهاد داده که می توان پرونده در دادگاه تشکیل داد و از وزارت خارجه توضیح خواست که طبق چه دلیل یا مدرکی 306 استفاده شده است و اگر وزارت خارجه نتواند مدرک مربوطه را به دادگاه ارایه دهد شکست می خورد. از منبع دیگری شنیدم که یک ایرانی که از دبی 306 داشته این کار را انجام داده است و توانسته ویزا بگیرد ولی من نمی توانم صحت این خبر را تایید کنم. به نظرم دوستان باید سعی کنند اگر وکیل آشنا به امور ایرانی ها مس شناسند با چند نفر صحبت کنند و همه با هم اطلاعات را به اشتراک بگذاریم تا ببینیم 1) آیا این کار شدنی هست (منظورم تشکیل پرونده در دادگاه) 2) اگر شدنی هست بهترین و مجرب ترین وکیل با مناسب ترین قیمت کدام هست؟ من به نظر شخصی خودم این کار ساده ای نیست و فقط با اتحاد و داشتن وکیل و از طریق دادگاه می توانیم به حق خودمون برسیم. هزار تا هم ایمیل به کنسولگری ها و افراد معروف در آمریکا بفرستید کسی توجه نخواهد کرد. ولی شاید (تاکید می کنم شاید) وکیل و دادگاه نتیجه بده. من نظرم اینه که یه نفر از دوستان زخم خورده بشه leader و فیدبک ها رو جمع آوری کنه. بعد می توان یک وکیل انتخاب کرد و تمامی متقاضیان به آن وکیل مراجعه کنند. اینجوری فکر کنم بهتر باشه و اگر کسی هم تمایلی نداره که هویتش شناخته بشه خیالش راحته که فقط با وکیل قانونی خودش سر و کار داره نه با شخص دیگه ای. just a suggestion, hope to be practical

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry'UT

سلام
    من با هراقدامی که برای گرفتن حقمون مفید باشه موافقم.ولی دوست عزیز توجه باید داشت که دادگاه زمان بر هست و سامان دهی همچین کاری خیلی مشکله. ولی بهر حال من حاضرم فقط بخاطر اینکه این بند لعنتی از پروندم بره بیرون سرمایه وقتی و مالی تا یه حد معقول صرف کنم. حتی اگه 3 یا 4 نفر هم باشیم خوبه اگر بیشتر هم بشیم که چه بهتر. بهر حال من پایه ام

سلام دوستان.واسه کلیرنس کسی که سرباز هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوده مشکلی پیش میاد؟ بین دوستان کسی بوده که شرایط منو داشته ولی واسه گرفتن ویزا مشکلی واسش پیش نیومده باشه؟؟؟ خیلی ضروریه دوستان.ممنون میشم ج بدید.

Junior Member

سلام
    اگر متوجه بشن كه بر هر صورت و مدتي در سربازي با س ارتباط داشته اند، به احتمال زياد با ٣٠٦ رد خواهند كرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)