نقل قول نوشته اصلی توسط imanflash2013 نمایش پست ها
دوست عزیز ما هم شرایط شما رو داشتیم و البته با تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیدیم که با هم اقدام کنیم بهتره. این کارو کردیم و ویزا گرفتیم حدود 2 ماه یا کمتر شد . اما مدارک رو کامل ارائه دادیم . اگه جدا اقدام کنید ممکنه نفر دوم هیچ وقت شانس گرفتن ویزا رو براحتی بدست نیاره و ریجکت بشه یا مرحله کارش طولانی بشه و اگه شما واسه 3 سال بخواین اونجا باشین و همسرتون ایران زندگی خیلی سخت میشه. چیزی که باعث میشه همسر تاثیر گذار باشه وجود اون به عنوان همراه نیست . بلکه مدارکی هست که شما واسه اون هم نیاز دارید و باید کامل باشه که به هرحال بعدا هم افسر پرونده این مدارک رو ازتون میخواد. مهمترینش مدرک مالی هست . نشان دادن مبلغی حدود 50 میلیون ولو به مدت 1 ساعت در حساب شخصی ایشان یا شما به عنوان اسپانسر کافیه . ضمن اینکه اگه ازدواج هم بکنین و همسر شما از نظر مالی به شما وابسته باشه حتی اگه ایشون همراه شما نیاد آفیسر در نظر میگیره که آیا مبلغی در ایران در حساب شما هست که زندگی همسرتون رو تامین کنه ؟ در کل به نظر من با مدارک کافی با هم اقدام کردن بهتره . جزییاتی در جریان پرونده وجود داره که من بهتون توصیه میکنم از طریق یک وکیل خوب با هم اقدام کنید تا مدرکی از قلم نیفته.اما توصیه من داشتن مدارک مالی خوب . مدارکی که نشون بده ازدواج صوری نیست مثل عکس عقد و عروسی و نامزدی و فیسبوک و ... همچنین داشتن مدارک سابقه کاری با حقوق نسبتا خوب از خود و همسر و گواهی عدم سوء پیشینه ی هر 2 نفر بطور خلاصه جزو مهمترین هاست. ضمنا اگه با هم اقدام کنید یک کیس تلقی میشین و یک هزینه دارین . حتما این رو هم در نظر بگیرید که باید پوشش بیمه رو برای 2 نفر برای تعداد سالی که هستین زودتر بدین و مدرکشو بفرستین که گاهی مبلغ کمی نمیشه . همه چیزو در نظر بگیرید . امیدوارم موفق باشین .
با این اوصاف سوالی که برای من پیش اومده اینه که اگر یه نفر بره استرالیا و بعدا (مثلا 1 سال بعد) بیاد ایران و عقد کنه و بخوان دو نفری برگردن، مشکلی برای ویزاشون پیش میاد و احتمال گرفتن ویزاشون کمه؟ یعنی جدا واسه ویزا اپلای کردن و اون نفر اول هم باید ویزاش رو از single به couple تبدیل کنه