صفحه 6 از 25 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 242

موضوع: مسائل مربوط به روادید همراهان - سوالات - بیان نتایج

پیش فرض پاسخ : نحوه دریافت ویزای همسر برای استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط imanflash2013 نمایش پست ها
    دوست عزیز ما هم شرایط شما رو داشتیم و البته با تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیدیم که با هم اقدام کنیم بهتره. این کارو کردیم و ویزا گرفتیم حدود 2 ماه یا کمتر شد . اما مدارک رو کامل ارائه دادیم . اگه جدا اقدام کنید ممکنه نفر دوم هیچ وقت شانس گرفتن ویزا رو براحتی بدست نیاره و ریجکت بشه یا مرحله کارش طولانی بشه و اگه شما واسه 3 سال بخواین اونجا باشین و همسرتون ایران زندگی خیلی سخت میشه. چیزی که باعث میشه همسر تاثیر گذار باشه وجود اون به عنوان همراه نیست . بلکه مدارکی هست که شما واسه اون هم نیاز دارید و باید کامل باشه که به هرحال بعدا هم افسر پرونده این مدارک رو ازتون میخواد. مهمترینش مدرک مالی هست . نشان دادن مبلغی حدود 50 میلیون ولو به مدت 1 ساعت در حساب شخصی ایشان یا شما به عنوان اسپانسر کافیه . ضمن اینکه اگه ازدواج هم بکنین و همسر شما از نظر مالی به شما وابسته باشه حتی اگه ایشون همراه شما نیاد آفیسر در نظر میگیره که آیا مبلغی در ایران در حساب شما هست که زندگی همسرتون رو تامین کنه ؟ در کل به نظر من با مدارک کافی با هم اقدام کردن بهتره . جزییاتی در جریان پرونده وجود داره که من بهتون توصیه میکنم از طریق یک وکیل خوب با هم اقدام کنید تا مدرکی از قلم نیفته.اما توصیه من داشتن مدارک مالی خوب . مدارکی که نشون بده ازدواج صوری نیست مثل عکس عقد و عروسی و نامزدی و فیسبوک و ... همچنین داشتن مدارک سابقه کاری با حقوق نسبتا خوب از خود و همسر و گواهی عدم سوء پیشینه ی هر 2 نفر بطور خلاصه جزو مهمترین هاست. ضمنا اگه با هم اقدام کنید یک کیس تلقی میشین و یک هزینه دارین . حتما این رو هم در نظر بگیرید که باید پوشش بیمه رو برای 2 نفر برای تعداد سالی که هستین زودتر بدین و مدرکشو بفرستین که گاهی مبلغ کمی نمیشه . همه چیزو در نظر بگیرید . امیدوارم موفق باشین .
    با این اوصاف سوالی که برای من پیش اومده اینه که اگر یه نفر بره استرالیا و بعدا (مثلا 1 سال بعد) بیاد ایران و عقد کنه و بخوان دو نفری برگردن، مشکلی برای ویزاشون پیش میاد و احتمال گرفتن ویزاشون کمه؟ یعنی جدا واسه ویزا اپلای کردن و اون نفر اول هم باید ویزاش رو از single به couple تبدیل کنه

پیش فرض پاسخ : نحوه دریافت ویزای همسر برای استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

[QUOTE=mah65;1457244]با این اوصاف سوالی که برای من پیش اومده اینه که اگر یه نفر بره استرالیا و بعدا (مثلا 1 سال بعد) بیاد ایران و عقد کنه و بخوان دو نفری برگردن، مشکلی برای ویزاشون پیش میاد و احتمال گرفتن ویزاشون کمه؟ یعنی جدا واسه ویزا اپلای کردن و اون نفر اول هم باید ویزاش رو از single به couple تبدیل کنه[/Q

واقعا راهش چیه؟ یعنی بعد رفتن نمیشه برای همسر اقدام کرد؟؟

Junior Member

سلام دوستان
    من جواب اسکالرشیپم اومده، IPRS و هزینه زندگی 24653 $ رو گرفتم.
    دو ساله نامزدم کردم. میخایم حتمن سریع تر عقد کنیم و با هم درخواست ویزا بدیم. ممنون میشم اگه سوالای منو جواب بدین:
    1. از زمان اقدام برای ویزا تا اومدنش متوسط چقد طول میکشه با در نظر گرفتن همه مراحل
    2. فرایند و مدارک لازم برای ویزا چیاس؟
    3. چطور اثبات کنیم که ازدواج واقعی هستش؟
    4. کل هزینه های ویزا چقدره؟
    5. قضیه حساب و اینکه باید یه پولی توی حساب باشه برای یه مدت چیه و این حساب کجا باید باشه؟

خیلی خیلی ممنونم بابت راهنماییتون. همگی موفق و سربلند باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط imanflash2013 نمایش پست ها
    دوست عزیز ما هم شرایط شما رو داشتیم و البته با تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیدیم که با هم اقدام کنیم بهتره. این کارو کردیم و ویزا گرفتیم حدود 2 ماه یا کمتر شد . اما مدارک رو کامل ارائه دادیم . اگه جدا اقدام کنید ممکنه نفر دوم هیچ وقت شانس گرفتن ویزا رو براحتی بدست نیاره و ریجکت بشه یا مرحله کارش طولانی بشه و اگه شما واسه 3 سال بخواین اونجا باشین و همسرتون ایران زندگی خیلی سخت میشه. چیزی که باعث میشه همسر تاثیر گذار باشه وجود اون به عنوان همراه نیست . بلکه مدارکی هست که شما واسه اون هم نیاز دارید و باید کامل باشه که به هرحال بعدا هم افسر پرونده این مدارک رو ازتون میخواد. مهمترینش مدرک مالی هست . نشان دادن مبلغی حدود 50 میلیون ولو به مدت 1 ساعت در حساب شخصی ایشان یا شما به عنوان اسپانسر کافیه . ضمن اینکه اگه ازدواج هم بکنین و همسر شما از نظر مالی به شما وابسته باشه حتی اگه ایشون همراه شما نیاد آفیسر در نظر میگیره که آیا مبلغی در ایران در حساب شما هست که زندگی همسرتون رو تامین کنه ؟ در کل به نظر من با مدارک کافی با هم اقدام کردن بهتره . جزییاتی در جریان پرونده وجود داره که من بهتون توصیه میکنم از طریق یک وکیل خوب با هم اقدام کنید تا مدرکی از قلم نیفته.اما توصیه من داشتن مدارک مالی خوب . مدارکی که نشون بده ازدواج صوری نیست مثل عکس عقد و عروسی و نامزدی و فیسبوک و ... همچنین داشتن مدارک سابقه کاری با حقوق نسبتا خوب از خود و همسر و گواهی عدم سوء پیشینه ی هر 2 نفر بطور خلاصه جزو مهمترین هاست. ضمنا اگه با هم اقدام کنید یک کیس تلقی میشین و یک هزینه دارین . حتما این رو هم در نظر بگیرید که باید پوشش بیمه رو برای 2 نفر برای تعداد سالی که هستین زودتر بدین و مدرکشو بفرستین که گاهی مبلغ کمی نمیشه . همه چیزو در نظر بگیرید . امیدوارم موفق باشین .
    این پست رو باید با آب طلا نوشت!!!

من قبل از اقدام برای ویزا خودم رو اینجا کشتم که ببینم اقدام با همسر چقدر میتونه ریسک رو زیاد کنه که راهنمایی یکی از دوستان (سروش عزیز) واقعا به دادم رسید و الان هم که این پست کامل همه مطالب رو در بر گرفته (به جز چند اشکال کوچیک). خدارو شکر با هم اقدام کردیم و حدود یک ماهه که ویزامون روی صفحه دسکتاپ می درخشه!!! کل پروسه ویزا هم 27 روز زمان برد. تازه مدیکال هم دیر رسید. خودتون رو درگیر اطلاعات وکیل ها نکنین که پشیمون میشین (پوستتون کندس و دیدم که میگم).

اشکالات کوچیکی که من اشاره کردم هم اینا هستن:

1- به دلیل قوانین حقوق بشری اگر طول دوره تحصیل شما بیشتر از 12 ماه باشه و شما همسر یا پارتنرتون رو در فرم های مربوطه اعلام کرده باشید بعدا (در صورت اقدام به صورت جداگانه) مرحله اخذ ویزای همراه به راحتی انجام میشه (فقط زمان بره). ولی قویا توصیه میشه که با هم برید که در غیر این صورت خیلی شرایط اونور براتون سخت میشه (تجربه دوستان نزدیکمه)

2- گواهی سو پیشینه لازم نیست.

3- هزینه ویزای همسر حداقل برای 573 که جداگانه محاسبه و دریافت میشه (اینو گفتم که دوستان 573 حواسشون باشه وگرنه اطلاعات خوبی در مورد 574 ندارم)

پیروز باشید
    دريافت توسط سفارت : (4/10/2010) / احتمالا تاریخ فایل نامبر : (21/12/2010)
    دریافت مانی اردر توسط سفارت : (2/3/2011) / دریافت فایل نامبر از طریق تلفن : (26/5/2011) / دريافت ايميل فايل نامبر و رسيد ماني اردر (13/07/2011)
    رشته 6 امتیازی ، انگلیسی 5و5 ، فرانسه 6و6 DA000038XXX

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_fard نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من جواب اسکالرشیپم اومده، IPRS و هزینه زندگی 24653 $ رو گرفتم.
    دو ساله نامزدم کردم. میخایم حتمن سریع تر عقد کنیم و با هم درخواست ویزا بدیم. ممنون میشم اگه سوالای منو جواب بدین:
    1. از زمان اقدام برای ویزا تا اومدنش متوسط چقد طول میکشه با در نظر گرفتن همه مراحل
    2. فرایند و مدارک لازم برای ویزا چیاس؟
    3. چطور اثبات کنیم که ازدواج واقعی هستش؟
    4. کل هزینه های ویزا چقدره؟
    5. قضیه حساب و اینکه باید یه پولی توی حساب باشه برای یه مدت چیه و این حساب کجا باید باشه؟

خیلی خیلی ممنونم بابت راهنماییتون. همگی موفق و سربلند باشید.
    سلام دوست عزیز. در حد اطلاعاتم پاسخ سوالاتتون رو میدم.

1- مرحله رسیدگی به پرونده شما در مرحله قبل از سکیوریتی بسته به پیک کاره سفارت بین چند روز تا یک ماهه. سکیوریتی رو واقعا کسی نمیدونه ولی معمولا یک تا دو ماه ماه طول میکشه. بیشتر هم شد نگران نباشید
    2- مدارک مورد نیاز برای همسرتون شامل مدارک مالی (نهایتا مبلغ کمی اونم لحظه ای نه به صورت دیپازیت) و رزومه و مدارک هویتی ایشون هست.
    3- نشون دادن مواردی مثل ایمیل و تماس تلفنی و مسیج و عکس (یا هر چیزی که به ذهنتون میرسه) که مربوط به زمان نامزدی هست خیلی مفیده.
    4- دوستان نظر بدن بهتره. ما حدود 1000 پرداخت کردیم چون مستر کرس ورک بودیم.
    5- قانونا بورس هزینه زندگی شما و همسر آیندتون رو پوشش میده (حدود 18000 تا برای شما و حدود 6000 تا برای همسرتون) ولی در صورت تمایل و جهت محکم کاری با توجه به اسس لول شما مبلغی رو که میخواهید به سفارت اعلام کنید میتونید به حساب بریزید و درخواست مانده موجودی کنید. نیاز به حساب مدت دار ندارید. فقط این مبلغ رو در یک بانک (تحت نظارت بانک مرکزی) واریز کنید نه موسسات اعتباری.

پیروز و تندرست باشید
    دريافت توسط سفارت : (4/10/2010) / احتمالا تاریخ فایل نامبر : (21/12/2010)
    دریافت مانی اردر توسط سفارت : (2/3/2011) / دریافت فایل نامبر از طریق تلفن : (26/5/2011) / دريافت ايميل فايل نامبر و رسيد ماني اردر (13/07/2011)
    رشته 6 امتیازی ، انگلیسی 5و5 ، فرانسه 6و6 DA000038XXX

سلام دوستان عزیز، اصلا نگران گرفتن ویزا برای همسرتون نباشید،یکی‌ از دوستان من در اینجا بد از ۱ سال برگشت ایران و در مدد ۱.۵ هم خواستگاری رفت، هم نامزدی، هم عقد هم عروسی‌، بد برای ویا اقدمکرد و ۳۴ روز ویزا گرفت، حتا من ازش پرسیدم که عکسی چیزی دادی گفت نه، فقط ترجمه عقد نامه،،،،
    حالا من خودم کم کم ممکن وارد این مراحل بشم، که آغار شدم حتما براتون از مراحل میگم، راستی‌ این دوستم هزینه ویزا نداد، چون برسش IPRSو APAبود،،، ولی‌ من از دانشگام پرسیدم و بورسم کاور نمی‌کنه،،،،
    گاهــــــی گمـــان نمیکنـی ولی میشود ...گاهی نمیشود که نمیشود که نمیشود
    گاهـــی هـزار دوره دعا بی اجابت است...گاهـــی نگفتــه قرعـه به نام تو میشود

سلام بچه ها...من بورسیه IPRS , PRS بردم. و با نامزدم میخوایم عقد کنیم و بعد واسه ویزا اقدام کنیم.2 تا سوال داشتم...یکی اینکه نامزدم قبرس هست میتونیم برم ترکیه از سفارت اونجا واسه ویزا اقدام کنیم؟سوال دیگه این هست که من الان میتونم تو فرم بزنم که متاهل هستم و مدارکو پست کنم تا دیر نشه؟ما میخوایم 2 هفته ی دیگه عقد کنیم, بعد مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin_rh نمایش پست ها
    سلام بچه ها...من بورسیه IPRS , PRS بردم. و با نامزدم میخوایم عقد کنیم و بعد واسه ویزا اقدام کنیم.2 تا سوال داشتم...یکی اینکه نامزدم قبرس هست میتونیم برم ترکیه از سفارت اونجا واسه ویزا اقدام کنیم؟سوال دیگه این هست که من الان میتونم تو فرم بزنم که متاهل هستم و مدارکو پست کنم تا دیر نشه؟ما میخوایم 2 هفته ی دیگه عقد کنیم, بعد مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون
    دوست عزیز اگر عقد کنید و مدارک کافی برای هر 2 نفر ارائه کنید مشکلی پیش نمیاد. دیر هم نمیشه .اما اگه در فرم بزنید که عقد هستید و تاریخ عقدنامه که بعدا مشخص میشه زمانی بعد از اون باشه ممکنه افسر پرونده در صداقت شما شک کنه و این برای شما یا همسرتون مشکل ساز بشه.ضمن اینکه ترجمه شناسنامه شما نشون میده که هنوز عقد نکردین .کلا بهتره هیچ چیز رو خلاف واقع اعلام نکنید. بعد از ارسال مدارک کافی فقط نظر نهایی آفیسر هست که مهمه. اونو خدشه دار نکنید!

Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering

دوستان بنده tuition fee waiver + living allowence scholarships گرفتم باید هزینه بیمه رو برا خودم و همسرم بدم. از اونجاییکه هزینش برا دو نفر خیلی میشه، می خواستم بدونم میتونم الان برای خودم بگیرمو برم و بعد از مدتی برای ویزای همسرم اقدام کتم. اگه پیشنهادی و تجربه ای دوستان دارن خوشحال میشم بدونم.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط zali3 نمایش پست ها
    دوستان بنده tuition fee waiver + living allowence scholarships گرفتم باید هزینه بیمه رو برا خودم و همسرم بدم. از اونجاییکه هزینش برا دو نفر خیلی میشه، می خواستم بدونم میتونم الان برای خودم بگیرمو برم و بعد از مدتی برای ویزای همسرم اقدام کتم. اگه پیشنهادی و تجربه ای دوستان دارن خوشحال میشم بدونم.
    نه دوست عزیز قانونا همچین چیزی امکان نداره. چون شما قبل از اقدام برای ویزا باید بیمه تون رو تهیه کرده باشین و توی CoE هم باید این مسأله قید بشه. اما بازم با دانشگاهتون تماس بگیرین و این مسأله رو بیان کنین شاید راه حلی داشته باشن. البته این رو هم بگم بعضی وقتا شانسی یه اشتباهی میشه که مشکل رفع میشه! مثلا اسکولارشیپ من فقط بیمه من رو پوشش میده و من باید برای خانمم بیمه می خریدم. در حین اینکه من داشتم با دانشگاه چونه میزدم که من میخوام بیمه رو از یه شرکتی بخرم که قیمتش کمتره، دانشگاه CoE رو فرستاد که توش نوشته شده بود OSHC تهیه شده و ننوشته بود که این OSHC برای یک نفر تهیه شده یا برای دو نفر!! من هم CoE رو فرستادم بدون اینکه بیمه برای خانمم بخرم و مشکلی هم پیش نیومد!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)