صفحه 2 از 25 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 242

موضوع: مسائل مربوط به روادید همراهان - سوالات - بیان نتایج

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه دریافت ویزای همسر برای استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

مرسی از پاسختون و یعنی اگه با هم تقاضا کنیم ردمون میکنن هر دومونو؟

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : نحوه دریافت ویزای همسر برای استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط nilka نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون و یعنی اگه با هم تقاضا کنیم ردمون میکنن هر دومونو؟
    نه این بدین معنی نیست که رد میشین.....کلن ویزا یه جوری شده که شما فرض رو ابتدا به ساکن بر روی ندادن ویزا بزارید.....حالا تمام عواملی که ممکنه شانستونو کم کنه باید بتونید از پروندتون کم کنید و بجاش عواملی بزارید که شانس شما رو بالا ببره....کلن دادن ویزا شانسی شده...راحتتون کنم....این آفیسره که تصمیم نهایی رو میگیره.....ممکنه در اون لحظه متاهل بودن مزیت باشه یا برعکس نمره منفی باشه....بودن کسایی که با هسرشون ویزا گرفتن و رفتن و برعکسشم صادقه.....یک روند ثابت نیست که شما بر مبنای اون و شرایطتون بتونید پیش بینی کنید!!!!!!!!!!!!!
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

Junior Member

دوستان سلام
    امروز ویزای ما اومد. برای همین مفید دیدم پروسه‌ای که طی کردیم ر براتون بنویسم این‌جا. اول شرایطمون ر براتون توضیح بدم:

من فول اسکالرشیپ داشتم.
    همسرم هم همراه من به استرالیا می‌آد
    در حال حاضر ما در لندن زندگی می‌کنیم

من 574 اقدام کردم، streamlined و Level 2. من 28 ژانویه مدارکم ر پست کردم برای سفارت استرالیا. 29 ژانویه ایمیل داشتم از سفارت که مدارکت رسیده، کی می‌تونی یه مصاحبه تلفنی داشته باشی. 30 ژانویه زنگ زدن بهم یه 10 دقیقه‌ای راجع به این‌که چرا استرالیا، چرا این رشته و این دانشگاه و از این حرفا سوال کردند. دو سه روز بعدش ازم خواستن فرم 80 ر برای همسرم و خودم پر کنم. همین‌طور تست مدیکال ر زودتر انجام بدم و براشون بفرستم. تو لندن ۳ جا هست که این‌کار ر می‌کنن، رفتیم یکی از همون مراکز، نفری 450 پوند گرفتن یه عکس از قفسه سینه (فکر کنم برای بیماری سل)، نمونه ادرار و قد و وزن و چشم و یه معاینه کلی بدن سرسری (کل معاینه 30 ثانیه). 6 فوریه ایمیل کردم براشون فرم 80 ر و نتیجه تست پزشکی هم گفتن از روز تست اگر مشکلی نداشته باشیم ۴ روز کاری طول می‌کشه برسه به دست سفارت. 12 فوریه ازم CV خودم و همسرم ر خواستن که بلافاصله براشون ایمیل کردم.
    امروز 18 فوریه هم ویزای من و همسرم ایمیل شد برام.
    پ‍ول تو حساب من تقریبا 10000 پوند و برای 1 ماه بود.

Junior Member

دوستان من تازه عضو این انجمن شدم. راستش نیاز مبرم به یک سری اطلاعات دارم. من و شوهرم چند ماه پیش با یک موسسه قرارداد بستیم و قرار شد که برای هر دو ما به طور همزمان اقدام کنند. ما هم همه کارامونو بر این مبنا جلو بردیم که قراره با هم بریم. چند وقت پیش یه ما گفتند که من باید به تنهایی درخواست ویزا بدم چون در غیر این صورت ریجکت می شیم دلیلشون هم این بود که استرالیا داره سخت می گیره و باید متقاعدشون کرد که هدف از رفتن واقعا تحصیل کردنه و چون ما متاهلیم ممکنه که بهمون شک کنن. البته اینم بگم که کم ۵ تا دایی، پدر بزرگ و مادر بزرگم به همراه دو خالم در استرالیا زندگی می کنن و متاسفانه خاله هام اونجا پناهنده شدن. حالا به نظرتون کار اشتباهی کردم جدا اقدام کردم و اینکه من اول برم بعدس صد در صد به شوهرم هم ویزا می دن که بیاد؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط Pinki نمایش پست ها
    دوستان من تازه عضو این انجمن شدم. راستش نیاز مبرم به یک سری اطلاعات دارم. من و شوهرم چند ماه پیش با یک موسسه قرارداد بستیم و قرار شد که برای هر دو ما به طور همزمان اقدام کنند. ما هم همه کارامونو بر این مبنا جلو بردیم که قراره با هم بریم. چند وقت پیش یه ما گفتند که من باید به تنهایی درخواست ویزا بدم چون در غیر این صورت ریجکت می شیم دلیلشون هم این بود که استرالیا داره سخت می گیره و باید متقاعدشون کرد که هدف از رفتن واقعا تحصیل کردنه و چون ما متاهلیم ممکنه که بهمون شک کنن. البته اینم بگم که کم ۵ تا دایی، پدر بزرگ و مادر بزرگم به همراه دو خالم در استرالیا زندگی می کنن و متاسفانه خاله هام اونجا پناهنده شدن. حالا به نظرتون کار اشتباهی کردم جدا اقدام کردم و اینکه من اول برم بعدس صد در صد به شوهرم هم ویزا می دن که بیاد؟
    مسلما اینکه به تنهایی اقدام کردین شانس گرفتن ویزاتون رو خیلی بالاتر میبره. اما در مورد اینکه بعدا حتما به همسرتون ویزا بدن من اطلاعات زیادی ندارم. اما فکر میکنم بعد از اینکه انشالله ویزاتون گرنت شد و رفتین استرالیا حداقل 6 ماه صبر کنین و بعد برای همسرتون تقاضای ویزا کنین.

راستی توی فرمایی که برای سفارت فرستادین به پناهنده شدن خاله هاتون هم اشاره کردین؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    مسلما اینکه به تنهایی اقدام کردین شانس گرفتن ویزاتون رو خیلی بالاتر میبره. اما در مورد اینکه بعدا حتما به همسرتون ویزا بدن من اطلاعات زیادی ندارم. اما فکر میکنم بعد از اینکه انشالله ویزاتون گرنت شد و رفتین استرالیا حداقل 6 ماه صبر کنین و بعد برای همسرتون تقاضای ویزا کنین.

راستی توی فرمایی که برای سفارت فرستادین به پناهنده شدن خاله هاتون هم اشاره کردین؟
    نه اصلا اسمی از خاله هام نیاوردم یعنی وکیلم گفت که فقط اسم اونایی رو بیارم که سیتیزن هستند. یه چیزه دیگه، به من گفتن به محض اینکه درسم شروع شد یه نامه گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه بگیرم بعدش مدارک شوهرمو بفرستیم سفارت و نهایت ۳ تا ۴ ماه بعد شوهرم می تونه بیاد استرالیا. فکر می کنید این شدنیه؟

Junior Member

سلام دوستان
    نامزدم برای ترم جدید از دانشگاه موناش پذیرش گرفته و امروز هم از سفارت ایمیل زدن که ویزاش گرنت شده. نامزدم چند ماه پیش برای فرصت مطالعاتی به استرالیا رفته بود و یک ماه پیش برای گرفتن ویزای تحصیلی به ایران برگشت. ما تصمیم داریم هفته بعد عقد کنیم و بعدش من برای ویزا به عنوان همراه اقدام کنم. نامزدم 5 فروردین به استرالیا برمیگرده. سوالم اینه که آیا فاصله نزدیک عقد ما و گرنت ویزاش ممکنه برای گرفتن ویزای من مشکل‌ساز باشه؟ و اینکه من بهتره کی برای ویزا اقدام کنم؟ و اینکه آیا باید برای گرفتن ویزا از اردن اقدام کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط neda6464 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نامزدم برای ترم جدید از دانشگاه موناش پذیرش گرفته و امروز هم از سفارت ایمیل زدن که ویزاش گرنت شده. نامزدم چند ماه پیش برای فرصت مطالعاتی به استرالیا رفته بود و یک ماه پیش برای گرفتن ویزای تحصیلی به ایران برگشت. ما تصمیم داریم هفته بعد عقد کنیم و بعدش من برای ویزا به عنوان همراه اقدام کنم. نامزدم 5 فروردین به استرالیا برمیگرده. سوالم اینه که آیا فاصله نزدیک عقد ما و گرنت ویزاش ممکنه برای گرفتن ویزای من مشکل‌ساز باشه؟ و اینکه من بهتره کی برای ویزا اقدام کنم؟ و اینکه آیا باید برای گرفتن ویزا از اردن اقدام کنم؟
    من نظر و برداشت خودم رو در مورد وضعیت شما میگم که ممکنه درست هم نباشه. فکر میکنم مسلما این فاصله نزدیک بین گرنت ویزای نامزدتون و عقد شما برای آفیسر ایجاد شبهه میکنه. اما فکر میکنم شما میتونین با ارائه مدارک قوی شک آفیسر رو در مورد این که ازدواج شما صوری هست و فقط برای گرفتن ویزا هستش رو از بین ببرین. اگه بتونین مدارکی ارائه کنین که رابطه شما منحصر به همین مدت عقدتون نیست و از قبل با هم نامزد بودین خیلی میتونه کمک کنه. اینطوری میتونین نشون بدین که شما از مدتها قبل قصد ازدواج داشتین و فقط به خاطر ویزا نبوده. به علاوه، من شنیدم که فرستادن عکسهای مراسمتون (که نشون بده اساسا مراسمی برگزار شده و مهمان هایی حضور داشتن) میتونه مفید باشه، چون کسی که بخواد صوری ازدواج کنه مراسم نمیگیره!
    نکته مهم دیگه هم نوشتن SOP هستش. SOP خیلی تأثیرگذار هست چون هدف شما رو از رفتن به استرالیا نشون میده و حتما باید آفیسر رو متقاعد کنه که قصد دارید حتما بعد از پایان تحصیل همسرتون برگردین.

در مورد اقدام برای ویزا هم هر چقدر بتونین صبر بکنین بهتره. چون اینطوری از زمان عقدتون زمان بیشتری میگذره و میتونه دلیل پایداری ازدواجتون باشه. فکر میکنم شاید 3-4 ماه بعد از عقدتون زمان مناسبی باشه.

بله. شما هم باید از اردن تقاضای ویزا بکنین چون ویزایی که شما انشالله خواهید گرفت مثل همسرتون ویزای دانشجویی هستش.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستانی که در مدت کوتاهی بعد از ازدواجشون میخوان تقاضای ویزا برای همسرشون بکنن (و یا هردو میخوان همزمان تقاضای ویزا بکنن) و نگران این هستن که ممکنه آفیسر این شبهه براش پیش بیاد که ازدواجشون صوری هستش، این کتابچه اطلاعات خوبی رو میتونه بهشون بده. بخش 7، صفحه 38 ذیل عنوان Evidence that your relationship is genuine رو ببینید.

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز سفارت استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه اگه یه زن و شوهر که یکیشون ویزای دانشجویی گرفتن بخوان واسه اون یکی دیگه درخواست ویزا بدن چه کارایی باید انجام بدن؟ ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)