سلام
من یه سری اطلاعات در مورد شهر کینگستون بدم چون خودم یه مدت اونجا بودم:

1) از نظر آب و هوا کینگستون خیلی بهتر از آلبرتاست. البته نه اینکه کینگستون خیلی عالی باشه ها در هر صورت کانادا همه جاش غیر از BC سرده!
2) مالیات در ایالت آلبرتا به خاطر اینکه نفت دارن 8% کمتره. قدیما(2-3 سال پیش) تو آلبرتا مالایت 7% بود بقیه جاها 15% . البته الان فک کنم همه جا یکی دو درصد کمتر شده باشه مالیات
3) به خاطر وضع نفت و این حرفا کلا تو ایالت آلبرتا رونق اقتصادی خیلی بیشتره. ولی این مسئله بیشتر وقتی معلوم میشه که تو بخوای کار بگیری. تو دوران دانشجویی این زیاد فرقی نداره. تازه بخاطر همین رونق اقتصادی تورم هم خیلی بیشتره تو آلبرتا. یعنی قیمت خونه و اجاره خونه قاعدتا باید خیلی بیشتر باشه(اینو تحقیق کن)
4) کینگستون واقعا شهر قشنگیه. نزدیک thousand Island هستش و به شهرای مهمی تو کانادا مثل تورونتو و اتاوا خیلی نزدیکه
5) من می دونم تو دپارتمان برق دانشگاه کویینز ایرانه ریخته. از استاد گرفته تا دانشجو. و این فک کنم شانس پذیرشتو زیاد میکنه برا اونجا.
6) کینگستون خیلی ایرانی نداره. اکثر ایرانیایی که اونجا هستن دانشجو یا استادن اونجا. و این به نظر من یه امتیاز خیلی بزرگه چون خیلی جمع صمیمی و نسبتا یه دستی دارن.
در هر صورت توصیه می کنک فعلا که هر دو رو apply کن