صفحه 134 از 154 نخستنخست ... 3484124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,331 تا 1,340 , از مجموع 1533

موضوع: دانشگاههای کانادایی - معرفي، مقايسه، پيشنهاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاههای کانادایی - معرفي، مقايسه، پيشنهاد

سلام
    برای مهندسی‌ زلزله‌ بین انتخاب دانشگاهای mcmaster, waterloo, concordia سر در گم شدم.در حالی‌ که میدونم دانشگاه‌های mcmaster, waterloo از لحاظه رنکینگ بالاتر هستند ولی‌ از لحاظ موقعییت جغرافیایی concordia مناسبتر هست. می‌خوام بدونم کلا کنکوردیا از لحاظ علمی‌ در رشته من ارزش داره که بخوام فقط به خاطره مسائل جغرافیایی به ۲ دانشگاه دیگه ترجیح بدم؟ البته برای مقطع master (و بدون fund)

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط engineerings نمایش پست ها
    سلام
    دوستان خیلی ممنون میشم یک مقایسه کلی بین دانشگاه های کانادا در رشته مهندسی شیمی و رشته های مرتبط مثل biomedical eng داشته باشین.
    سلام

این مقایسه از رنکینگ دانشگاه ها با سرچ در گوگل پیدا کنید. بررسی مقالات دانشگاه ها در این زمینه ها و همچنین تعداد اساتید و دانشجویان دکترا پست داک در این رشته ها در هر دانشگاه هم می تواند دید خوبی به شما بدهد.

ارادت

Junior Member

سلام دوستان،
    من رشته مندسی کامپیوتر از دانشگاه تورنتو فاند 40 هزار گرفتم که با کسر شهریه، 18 هزار میمونه؛ از طرفی از دانشگاه ماساچوست امهرست، رشته علوم کامپیوتر، علاوه بر کسر شهریه، فاند 32000 دلار گرفتم. به نظرتون کدوم رو برم؟
    راستی ایالت ماساچوست گرونه و ویزای آمریکام سینگله، اما در عوض هم فاندش بالاست، هم اینکه آمریکاست، هم استادای خوبی داره. در مقابل رنک بسیار خوب دانشگاه تورنتو رو هم که همه میدونید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط gears نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من رشته مندسی کامپیوتر از دانشگاه تورنتو فاند 40 هزار گرفتم که با کسر شهریه، 18 هزار میمونه؛ از طرفی از دانشگاه ماساچوست امهرست، رشته علوم کامپیوتر، علاوه بر کسر شهریه، فاند 32000 دلار گرفتم. به نظرتون کدوم رو برم؟
    راستی ایالت ماساچوست گرونه و ویزای آمریکام سینگله، اما در عوض هم فاندش بالاست، هم اینکه آمریکاست، هم استادای خوبی داره. در مقابل رنک بسیار خوب دانشگاه تورنتو رو هم که همه میدونید.
    برای کامپیوتر تورنتو انتخاب بسیار خوبی است. مگر اینکه در امهرست استاد برجسته ای در رشته خاصی باشد که بخواهید با او کار کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdyyyy نمایش پست ها
    سلام
    برای مهندسی‌ زلزله‌ بین انتخاب دانشگاهای mcmaster, waterloo, concordia سر در گم شدم.در حالی‌ که میدونم دانشگاه‌های mcmaster, waterloo از لحاظه رنکینگ بالاتر هستند ولی‌ از لحاظ موقعییت جغرافیایی concordia مناسبتر هست. می‌خوام بدونم کلا کنکوردیا از لحاظ علمی‌ در رشته من ارزش داره که بخوام فقط به خاطره مسائل جغرافیایی به ۲ دانشگاه دیگه ترجیح بدم؟ البته برای مقطع master (و بدون fund)
    واترلو و مک مستر با اختلاف زیادی نسبت به کنکوردیا قرار دارند و هر دو هم در منطقه ای نردیک تورنتو و موقعیت جغرافیایی مناسب هستند. من واترلو و مک مستر را در مرحله اول توصیه میکنم مگر آنکه در مونترال مزیت خاصی داشته باشید که مثلا پیشنهاد شغلی یا استاد مطرح و پروژه خاص و ... را میتوان اشاره کرد. در غیر این صورت دو گزینه اول در شرایط برابر،انتخاب مناسب تری هستند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام
    نمیدونم جای مناسبی برای مطرح کردن سوالم هست یا نه، چون برای انتخاب بین کانادا یا امریکاس.
    من از U of Montreal مستر مهندسی پزشکی و 2تا دانشگاه امریکایی (U of Houston, Florida International University) پذیرش دارم.
    به نظرتون کدوم انتخاب منطقی تره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadihanieh نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم جای مناسبی برای مطرح کردن سوالم هست یا نه، چون برای انتخاب بین کانادا یا امریکاس.
    من از U of Montreal مستر مهندسی پزشکی و 2تا دانشگاه امریکایی (U of Houston, Florida International University) پذیرش دارم.
    درود
    من نمیدونم کدوم دانشگاه به شما فاند بیشتری میده،
    یا نمیدونم شما آب و هوای کانادا رو میتونی تحمل کنی یا امریکارو
    یا اینکه چه چیزهای دیگه ای براتون مهمه!!
    فقط میتونم بگم برای کار پزشکی تو امریکا ظاهرا بهتر از کاناداست و حتی پزشکان کانادایی هم به امریکا میرند.
    پست پزشکیو همین امروز قرار دادم اینجا و منبعشم اینجا.
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    درود
    من نمیدونم کدوم دانشگاه به شما فاند بیشتری میده،
    یا نمیدونم شما آب و هوای کانادا رو میتونی تحمل کنی یا امریکارو
    یا اینکه چه چیزهای دیگه ای براتون مهمه!!
    فقط میتونم بگم برای کار پزشکی تو امریکا ظاهرا بهتر از کاناداست و حتی پزشکان کانادایی هم به امریکا میرند.
    پست پزشکیو همین امروز قرار دادم اینجا و منبعشم اینجا.

ممنونم از جوابتون.
    برای کانادا فول فاند دارم، که همین وسوسه میکنه آدمو.
    برای آمریکا in state tuition waiver دارم که خب دوستان معمولا میگن دانشجو ها حضوری میرن و فاندشون رو درست میکنن.
    واقعا انتخاب بین این دو کشور خیلی سخته.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadihanieh نمایش پست ها
    سلام
    مهندسی پزشکی را باید در شاخه Engineering و نه در کانسپت پزشکی در نظر گرفت و بدین لحاظ تفاوت معنی داری بین این دو شاخه وجود دارد که قابل تعمیم نیست.
    برای مهندسی ها در حالت کلی به حز بحث رنکینگ و استاد و پروژه انتخابی کاملا متعادل برای هر دو کشور وجود دارد و به جز بازار کار گسترده تر امریکا در حالت کلی مزیت اقامت راحت تر (نسبی) کانادا، ویزای مولتیپل و امکان کار حین تحصیل همراه و شرایط اجتماعی فعلی مناسب تر جامعه مهاجر از مزایای دراز مدت تر انتخاب کاناداست.
    در شرایط شما با فاندینگ اشاره شده به نظر من انتخاب کانادا مناسب تر است مگر آنکه مزیت دیگری در امریکا شامل وجود ساپورت و... داشته باشید
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان،
    ببخشيد اميدوارم سوالمو جاي اشتباهي مطرح نكرده باشم. من سال 91 فوق ليسانس گرفتم و الان سي سالمه. چند ماه پيش براي دكترا براي كلي استاد تو كانادا ايميل زدم كه فقط يه نفر تو دانشگاه ريرسون ok داد. چند روز پيش براي مستر دوم (مهندسي برق قدرت) دوباره شروع كردم به ايميل زدن. اينبار يه استاد تو كنكورديا بهم اوكي داد و گفته كه چه دكترا چه فوق اپلاي كنم براش فرقي نمي كنه. حالا چند تا سوال داشتم. يكي اين كه ايا فاند مستر با فاند دكترا برابره؟ در واقع من نياز به فول فاند دارم (فاندي كه بتونم باهاش خيلي ساده گذران كنم). دوم اينكه اگه براي مستر اقدام كنم، ممكنه با توجه به سنم و فوق ليسانسي كه قبلا خوندم دانشگاه يا سفارت بهم گير بدن (رشته فوق خودمم برق قدرت بوده و در واقع تكراريه)؟ و در نهايت اگه براي دانشگاه اپلاي مي كنم، بايد فوق ليسانسم رو رو كنم يا فقط با ترنسكريپت ليسانس اقدام كنم؟

خيلي لطف مي كنين اگه راهنماييم كنين