صفحه 113 از 154 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1533

موضوع: دانشگاههای کانادایی - معرفي، مقايسه، پيشنهاد

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : دانشگاههای کانادایی - معرفي، مقايسه، پيشنهاد

نقل قول نوشته اصلی توسط AMin_AM نمایش پست ها
    با سلام.
    دوستان تو کانادا میشه دانشگاهی رو پیدا کرد که هزینه تحصیلش رایگان یا زیر 1000 دلار باشه؟
    رشته معماری.
    دانشگاه رایگان که به آن مفهوم مورد نظر و تحصیل در دوره با اخذ مدرک، اصولا وجود ندارد. منظور از هزینه تحصیل اگر هزینه توییشن دانشگاه و اقامت است و 1000 دلار منظور ماهانه است خیر. ولی اگر صرفا شهریه دانشگاه را مدنظر دارید دانشگاههای ایالت بریتیش کلمبیا عموما شهریه های پایین تری دارند. البته شما حتی مقطع را هم مشخص نکرده اید و مثلا می شود گفت برای تحصیلات تکمیلی(مستر) در دانشگاه یو بی سی مثلا با فقط هزینه دانشگاه بله.
    هرچند پذیرش و امکان آن با توجه به رنک دانشگاهها و رزومه فرد، بحث دیگری است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان
    من می خواستم دکترامو تو مهندسی صنایع (صنایع غذایی یا نساجی منظورمنیست) بگیرم. کانادا هم مد نظرمه.رزومم بد نیست. تافلم 106، معدل لیسانسم16.16، معدل ارشدم 17.56، یه مقاله تو الزویر درم با ایمپکت فکتور 2.56، یه ارایمتو یه کنفرانس ت نیویورک دارم.
    کانادا رو گشتم دانشگاه های زیادی پیدا نکردم که دکترای صنایع داشته باشند. الانمیخواستم برای
    university of Windsorو delhousie universityاپلای کنم. سوالم اینه:
    1- شانسی برای گرفتن فاند کامل تو این دانشگاهها دارم؟
    2- دانشگاه بهتری که دکترای صنایع داشته باشه و شانس فاند گرفتن داشتهباشم چه تو کانادا یا کشور دیگری را سراغ دارید؟
    با تشکر بخاطر وقتتون

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    دانشگاه رایگان که به آن مفهوم مورد نظر و تحصیل در دوره با اخذ مدرک، اصولا وجود ندارد. منظور از هزینه تحصیل اگر هزینه توییشن دانشگاه و اقامت است و 1000 دلار منظور ماهانه است خیر. ولی اگر صرفا شهریه دانشگاه را مدنظر دارید دانشگاههای ایالت بریتیش کلمبیا عموما شهریه های پایین تری دارند. البته شما حتی مقطع را هم مشخص نکرده اید و مثلا می شود گفت برای تحصیلات تکمیلی(مستر) در دانشگاه یو بی سی مثلا با فقط هزینه دانشگاه بله.
    هرچند پذیرش و امکان آن با توجه به رنک دانشگاهها و رزومه فرد، بحث دیگری است.
    ممنون از پاسختون.
    منظورم از 1000 دلار فقط شهریه دانشگاه و برای هر ترم بود.
    بله مقطع هم مستر هست.
    رزومه ی خوبی دارم(معدل 17.5 کارشناسی-رتبه 24 ارشد و دانشجوی دانشگاه تهران و تا اینجا(دو ترمی که گذشت) معدل کل ارشد 20 و این ترم دارم انصراف میدم-سابقه کار مرتبط عالی-رکامنتشن لترهای خوب-مقالات چاپ شده و نشده! -پورتوفولیو خیلی خوب و و و)
    نقطه ضعف مدارکم آیلتس 6.5 هست.
    میخوام برم که از ترم 2 تحصیلم فاند رو اوکی کنم.
    از چندین دانشگاه تاپ تو آلمان و اتریش و ایتالی پذیرش دارم ولی اگر کانادا شه میرم اونجا اما منوط به اینکه هزینه ترم اولش کم باشه.چون مطمئنم میتونم بعد از این که برم فاند خوب بگیرم.

ApplyAbroad Guru

ممنون از پاسختون.
    منظورم از 1000 دلار فقط شهریه دانشگاه و برای هر ترم بود.
    بله مقطع هم مستر هست.
    رزومه ی خوبی دارم(معدل 17.5 کارشناسی-رتبه 24 ارشد و دانشجوی دانشگاه تهران و تا اینجا(دو ترمی که گذشت) معدل کل ارشد 20 و این ترم دارم انصراف میدم-سابقه کار مرتبط عالی-رکامنتشن لترهای خوب-مقالات چاپ شده و نشده! -پورتوفولیو خیلی خوب و و و)
    نقطه ضعف مدارکم آیلتس 6.5 هست.
    میخوام برم که از ترم 2 تحصیلم فاند رو اوکی کنم.
    از چندین دانشگاه تاپ تو آلمان و اتریش و ایتالی پذیرش دارم ولی اگر کانادا شه میرم اونجا اما منوط به اینکه هزینه ترم اولش کم باشه.چون مطمئنم میتونم بعد از این که برم فاند خوب بگیرم.
    شهریه دانشگاههای امریکای شمالی و ازجمله کانادا قابل مقایسه با اروپا نیست. شهریه دانشجویان اینترنشنال در کانادا در اغلب موارد بین حدود 10000تا 30000دلار در سال(به طور متوسط البته) در نوسان است و در امریکا نیز با دامنه ای عموما بالاتراز این حدود. با 2000 دلار در سال، شهریه دانشگاه عموما قابل تامین نیست. به نظرم همان دانشگاههای اروپایی را برای مستر مدنظر قراردهید انتخاب مناسب تری با وضعیت مدنظر شما خواهند بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer & Software Engineering at University of Waterloo

نقل قول نوشته اصلی توسط bformehdi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من می خواستم دکترامو تو مهندسی صنایع (صنایع غذایی یا نساجی منظورمنیست) بگیرم. کانادا هم مد نظرمه.رزومم بد نیست. تافلم 106، معدل لیسانسم16.16، معدل ارشدم 17.56، یه مقاله تو الزویر درم با ایمپکت فکتور 2.56، یه ارایمتو یه کنفرانس ت نیویورک دارم.
    کانادا رو گشتم دانشگاه های زیادی پیدا نکردم که دکترای صنایع داشته باشند. الانمیخواستم برای
    university of Windsorو delhousie universityاپلای کنم. سوالم اینه:
    1- شانسی برای گرفتن فاند کامل تو این دانشگاهها دارم؟
    2- دانشگاه بهتری که دکترای صنایع داشته باشه و شانس فاند گرفتن داشتهباشم چه تو کانادا یا کشور دیگری را سراغ دارید؟
    با تشکر بخاطر وقتتون

دانشگاه واترلو، System Design Engineering رو بررسی کنید.

Junior Member

با سلام میخاستم بدونم با توجه به شرایطم امکان دریافت پذیرش و فاند از دانشگاههای معتبر کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد را دارم یاخیر ؟ و به نظرتون کدوم دانشگاهها؟ ( یا اینکه بهتره برای آلمان اقدام کنم که هزینه تحصیلم رایگان بشه)

مدرک: کارشناسی مکانیک - ساخت و تولید (البته 6 ساله گرفتم که 2 ترمشا مرخصی گرفتم)
    معدل کارشناسی 17/68
    مقاله ژورنال :1 عدد (احتمالاً 2 تا هم میشه)
    مدرک زبان : آیلتس 7 به بالا

مچکرم

Junior Member

با سلام
    بنده با لیسانس معماری از دانشگاه غیر انتفاعی خیام مشهد با معدل 14.12 فارقالتحصیل شدم
    در حال حاضر هم مشغول پایان نامه کارشناسی ارشد با معدل حدود 17 هستم و البته مقاله
    قصد مهاجرت به کانادا از طریق پذیرش تحصیلی رو دارم
    مشغول تقویت زبانم هستم در حال حاضر سطح آیلتس م در حدود 5- 5.5 هس
    با توجه به اینکه رشته معماری پورتفولیو لازم داره میتونم پورتفولیو مناسبی بر اساس کارهای عملی اسکیس و از این چیزا آماده کنم
    و چون ار اقوام (خاله) در کانادا شهر ونکوور زندگی میکنن و میتونن تا حدودی بنده رو از نظر هزینه ها ساپورت کنن من هم میخوام ترجیا همون نواحی پذیرش بگیرم
    اما اطلاعی ندارم که با این شرایط چه دانشگاهی رو میتونم انتخاب کنم و در چه مقطعی
    و اینکه آیا امکان کار کردن حین تحصیل هم برام وجود داره یا نه.
    ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرماید.

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    اگر علاوه بر معماری به گرایشهای نزدیک نظیر طراحی زیست محیطی و تکنولوژی ساختمان یا مدیریت پروژه نیز علاقه مند هستید(که شاید به لحاظ مساله فاندینگ نیز موثرتر باشد) دانشگاههایی نظیر کلگری، منیتوبا و کنکوردیا را چک کنید. اگر مساله تحصیل ب در رشته معماری و گرایشهای معماری صرفا، مدنظر است دانشگاههای زیادی را ممکن است بتوانید با یک رزومه و پورتفولیوی دیجیتال خوب پذیرش بگیرید که در این میان دانشگاه UBC, UToronto, UMcGill طبعا از همه معروفتر و طبعا پرمتقاضی تر و شاید سخت تر به لحاظ شانس پذیرش هستند. این سایت را ببینید برای جستجوی اولیه کمک زیادی خواهد کرد:
    خیلی ممنونم از پاسختون
    متاسفانه من در دوره فوق مقاله ای ندارم ولی 1-2 تا مسابقه اول و دوم شدم و معدلم هم خوبه دانشگاه فوقم هم خوب بوده .... به نظرتون شانس اینکه استادی بهم فاند بده هست؟
    باز هم ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Civil-Environmental engineering-SBU

با سلام.
    دوستان تو کانادا میشه دانشگاهی رو پیدا کرد که هزینه تحصیلش رایگان یا زیر 1000 دلار باشه؟
    رشته معماری.
    دانشگاه مموریال شهریه حدود 1000$ داره البته برا تحصیلات تکمیلی.

نقل قول نوشته اصلی توسط danial1992 نمایش پست ها
    دانشگاه مموریال شهریه حدود 1000$ داره البته برا تحصیلات تکمیلی.
    این دانشگاه مموریال که میگید چطور هست؟ اسمش رو تا بحال نشنیده بودم!