صفحه 125 از 154 نخستنخست ... 2575115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,241 تا 1,250 , از مجموع 1533

موضوع: دانشگاههای کانادایی - معرفي، مقايسه، پيشنهاد

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : دانشگاههای کانادایی - معرفي، مقايسه، پيشنهاد

نقل قول نوشته اصلی توسط chipmunk نمایش پست ها
    سلام دوستان. من فوق لیسانس برق قدرت هستم. برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری میخام از دانشگاه های کانادا بورسیه بگیرم. با توجه ب رشتم و مقطعی ک میخام بخونم درباره کدوم دانشگاه ها سرچ کنم و چطوری اطلاعات دانشکده های برق دانشگاه ها رو به دست بیارم ک بتونم با استادا در ارتباط شم؟
    با تشکر
    بر اساس ترجمه انگلیسی key wordsهای موضوع تحقیق و "Canadian" مثلا در گوگل سرچ و اساتیدی که در این زمینه کار میکنند را پیدا کنید.
    با مراجعه به سایت دانشگاه یا مقالات ایمیل اساتید را پیدا کنید و به انضمام رزومه خود اعلام علاقه مندی نمایید. در صورت داشتن قابلیتهای رزومه لازم پاسخ مناسب دریافت و ادامه پروسه را با اپلای رسمی پیگیری می نمایید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای دانشگاههای کانادایی معتبر ترین رنکینگ Macleans است. رایرسون تا همین چند سال پیش درمک لینز جزو گروه primary undergraduate یعنی پایینترین گروه رنک می شد، ولی چند سال است که با گسترش سریع دوره های تحصیلات تکمیلی اش به گروه comprehensive منتقل شده و رنکش در مک لینز هم بسرعت بهبود پیدا کرده. شهرتش هم در کانادا نسبت به سابق که یک دانشگاه پلی تکنیک و رده پایین حساب می شد بهتر شده. طبیعی است که هنوز در رده بقیه دانشگاهای منطقه تورنتو نیست ولی بعنوان یک انتخاب قابل قبول در صورتی که امکان بهتری وجود نداشته باشد قابل بررسی است.

اینکه شما رایرسون را انتخاب بفرمایید یا نه به انتخاب های دیگرتان بستگی دارد. دانشگاههای کانادا همه از نظر سطح کیفیت لااقل متوسط به بالا هستند و کانادا مثل امریکا نیست که تعداد زیاد دانشگاههای عالی و خوب ومتوسط و بد داشته باشد. این با وجودی است که لااقل نیمی از دانشگاههای کانادا اصلا در رنکینگ های بین المللی فهرست نشده اند.
    دوست عزیز در صورت امکان درباره این رنکینگ بیشتر توضیح بدین.

http://www.macleans.ca/education/unirankings/

چطور باید ازش استفاده کرد؟ مثلا برای رشته های فنی کدوم قسمت میشه لیست رو پیدا کرد؟ و چه فاکتورهاییش باید توجه بشه؟

متشکرم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط anapplicant نمایش پست ها
    دوست عزیز در صورت امکان درباره این رنکینگ بیشتر توضیح بدین.

http://www.macleans.ca/education/unirankings/

چطور باید ازش استفاده کرد؟ مثلا برای رشته های فنی کدوم قسمت میشه لیست رو پیدا کرد؟ و چه فاکتورهاییش باید توجه بشه؟

متشکرم
    رده بندی جدید مک لینز برحسب رشته در لینک زیر است منتهی فقط بعنوان یک رده بندی کلی بهش توجه کنید. فاکتورهای خیلی زیادی مهنتر از رنکینگ باید در تصمیم گیری شما دخیل باشند.

http://www.macleans.ca/education/2016-program-rankings/

Senior Member

رده بندی جدید مک لینز برحسب رشته در لینک زیر است منتهی فقط بعنوان یک رده بندی کلی بهش توجه کنید. فاکتورهای خیلی زیادی مهنتر از رنکینگ باید در تصمیم گیری شما دخیل باشند.

http://www.macleans.ca/education/2016-program-rankings/
    توی رشته های دیگه نمی دونم چقدر این رنکینگ درست هست، اما برای بیزینس اصلا منطقی نبود. دانشگاه های رایسون و انتاریو جز ده تا اول بودند، هر کسی که دانشجو بیزینس توی کانادا باشه، می دونه که بیزینس اسکولهای دانشگاه های کلگری، کنکوردیا و HEC مونترال، در هر سطحی از آموزش و پژوهش از این دو تا دانشگاه بهتر هستند اون وقت توی ده تا اول نیستند. حتی بیزینس اسکولهای دانشگاه مکمستر و لاوال هم از رایسون و انتاریو بهتر هستن، توی این لیست دانشگاه انتاریو رتبه چهارم رو داره و جلوتر از کوئینز و مکگیل هست!
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    توی رشته های دیگه نمی دونم چقدر این رنکینگ درست هست، اما برای بیزینس اصلا منطقی نبود. دانشگاه های رایسون و انتاریو جز ده تا اول بودند، هر کسی که دانشجو بیزینس توی کانادا باشه، می دونه که بیزینس اسکولهای دانشگاه های کلگری، کنکوردیا و HEC مونترال، در هر سطحی از آموزش و پژوهش از این دو تا دانشگاه بهتر هستند اون وقت توی ده تا اول نیستند. حتی بیزینس اسکولهای دانشگاه مکمستر و لاوال هم از رایسون و انتاریو بهتر هستن، توی این لیست دانشگاه انتاریو رتبه چهارم رو داره و جلوتر از کوئینز و مکگیل هست!
    بله بنظر منهم رنکینگ رشته ای شون خیلی دقیق نیست مگر دو سه تای اول لیست. بنظر شما وسترن واقعا اینقدر ضعیفه؟ من فارغ التحصیلهای Ivey School وسترن را در بین استادهای بیزینس در کانادا زیاد دیدم و فکر میکردم جزو دانشکده های تاپ است.

رایرسون شهرت قدیمش بعنوان پلی تکنیک هنوز دنبالش میکنه منتهی باید در نظر گرفت که رایرسون سریعترین رشد را در اکثر رشته ها در انتاریو داشته. تا چند سال قبل در رده های پایین Primary undergarduate مک لینز بود و الان داره در لیست comprehensive بسرعت بالا میره. شاید هم لیست مک لینز رو اسپانسر میکنه که اینقدر رنکینگش رو هر سال بالا میبرند

Senior Member

بله بنظر منهم رنکینگ رشته ای شون خیلی دقیق نیست مگر دو سه تای اول لیست. بنظر شما وسترن واقعا اینقدر ضعیفه؟ من فارغ التحصیلهای Ivey School وسترن را در بین استادهای بیزینس در کانادا زیاد دیدم و فکر میکردم جزو دانشکده های تاپ است.

رایرسون شهرت قدیمش بعنوان پلی تکنیک هنوز دنبالش میکنه منتهی باید در نظر گرفت که رایرسون سریعترین رشد را در اکثر رشته ها در انتاریو داشته. تا چند سال قبل در رده های پایین Primary undergarduate مک لینز بود و الان داره در لیست comprehensive بسرعت بالا میره. شاید هم لیست مک لینز رو اسپانسر میکنه که اینقدر رنکینگش رو هر سال بالا میبرند
    ghlobe عزیز، همونطور که خودتون می دونید کانادا بیزینس اسکولهای خیلی خوبی داره. Ivey School بیزینس اسکول بدی نیست، شنیدم که مدیریت استراتژیک و مدیریت Organization behaviour قوی داره، در مورد گرایش خودم که دوره دکتری نداره و یک استاد خوب هم نداره. حق این بیزینس اسکول این نیست که جلوتر از بیزینس اسکول دانشگاه کلگری، یا دانشگاه مک گیل باشه. واقعا حقش رتبه چهارم نیست، همه دانشگاه هایی که توی پست قبلی اسم بردم از وسترن بهتر هستند و خیلی بعیده کسی پذیرش از دانشگاهی مثل کلگری، مکگیل یا کوئینز داشته باشه، ولی به جای این دانشگاه ها بره سراغ وسترن.
    در مورد رایسون هم شما که توضیحات لازم رو دادین
    شخصا همیشه برام سوال بود که چرا دانشگاهیی مثل رایسون که توی شهری مثل تورنتو واقع شده، چرا این قدر بیزینسش نسبت به سایر دانشگاه های کانادا عقبه! چون معمولا بیزینس اسکولهایی که توی شهرهای بزرگ هستند، خیلی قوی هستند.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    ghlobe عزیز، همونطور که خودتون می دونید کانادا بیزینس اسکولهای خیلی خوبی داره. Ivey School بیزینس اسکول بدی نیست، شنیدم که مدیریت استراتژیک و مدیریت Organization behaviour قوی داره، در مورد گرایش خودم که دوره دکتری نداره و یک استاد خوب هم نداره. حق این بیزینس اسکول این نیست که جلوتر از بیزینس اسکول دانشگاه کلگری، یا دانشگاه مک گیل باشه. واقعا حقش رتبه چهارم نیست، همه دانشگاه هایی که توی پست قبلی اسم بردم از وسترن بهتر هستند و خیلی بعیده کسی پذیرش از دانشگاهی مثل کلگری، مکگیل یا کوئینز داشته باشه، ولی به جای این دانشگاه ها بره سراغ وسترن.
    در مورد رایسون هم شما که توضیحات لازم رو دادین
    شخصا همیشه برام سوال بود که چرا دانشگاهیی مثل رایسون که توی شهری مثل تورنتو واقع شده، چرا این قدر بیزینسش نسبت به سایر دانشگاه های کانادا عقبه! چون معمولا بیزینس اسکولهایی که توی شهرهای بزرگ هستند، خیلی قوی هستند.
    رایرسون کلا به جز واقع شدن در ناحیه تورنتو دانشگاه تاپی حتی در زمینه مهندسی نیست. از آنجا که تجربه تبدیل از کالج را داشته است هنوز فرصت رشد کامل به مشابه سایر دانشگاههای تاپ را نداشته ولی به جهت آموزشهای متناسب با بازار کارحرفه ای به ویژه در شاخه های فنی و مهندسی می تواند برای افرادی که هدف آنها بازار کار است از نظر اینجانب دوره های بهتری باشد هرچن د به لحاظ رنکینگ حتی در اغلب مهندسیها وضعیت جالبی ندارد.
    وسترن البته وضعیت متفاوتی دارد و شرایط اغلب رشته های فنی آن مناسب است. هم به لحاظ رنک و هم شرایط اقامت در نزدیکی تورنتو و هم هزینه های مربوطه. همه اینها در مورد رشته های فنی و مهندسی است و در مورد رشته های بیزینس طبعا تحلیل انجام شده دوستان با توحه به تحربه نزدیک، دقیقتر است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان، ممنون ميشم جواب منم بدين
    من براى دكترا مكانيك ميخوام أپلاى كنم، از دانشگاههاى تاپ رنك كانادا، كدوم معدل ليسانس براشون مهم نيست و فقط ارشد مهمه؟ دانشگاه تورنتو و بريتيش كلمبيا رو ديدم كه براى دكترا فقط معدل ارشد خواستن، من ارشد اميركبير بودن با معدل بالاى ١٨ و عضو استعدادهاى درخشان، مقالات و ايمپكت و زبان هم اوكى هست، ليسانس علم و صنعت بودم اما با معدل ١٤.١٤ ، حالا سوالم اينه آيا بايد قيد دانشگاههاى تاپ رنك رو بزنم ؟ واسه كانادا دانشگاههاى تورنتو، مكگيل ،مك مستر، واترلو، بريتيش كلمبيا، كلگرى اينا مدنظرمه فول فاند، ممنون، ببخشيد اگه توقعاتم بالاست

Junior Member

سلام ، دوستان کسی هست که منو برای ارزانترین راه و سریعترین راه مهاجرت به کانادا راهنمایی کنه؟ ضمناً من 41سال سن دارم و کارشناس بانک با 21سال سابقه هستم ولی مدرک کارشناسیم مورد تایید وزارت علوم نیست. جدیداً با یه شرکت اعزام دانشجو صحبت کردم که میگه با 27000دلار از طریق ثبت نام در یه کالج (همراه با دوره زبان) میتونه پذیرش بگیره برام. البته این هزینه برای یکساله بعدش دوباره باید پول بدم. این شرکت میگه بعد از یکسال میتونی کار پیدا کنی و مخارجتو از اونجا تامین کنی.دوست دام ادامه تحصیل بدم . ممنون میشم اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره و یا راه بهتری بلده منو راهنمایی بفرماد. تشکر

Junior Member

سلام به همه ی دوستان

من مدرک کارشناسی برق گرایش کنترل دانشگاه آزاد دارم.. میخواستم برای پذیرش سال دیگه از دانشگاه آلبرتا اقدام کنم. یکمی اطلاعات میخواستم از دانشکده برق این دانشگاه و همینطور اساتیدش و این که برای پذیرش گرفتن، استادای برق اونجا چه چیزی براشون مهمه؟ چه کارا و فعالیت هایی باید کرده باشم که بتونم از استادای این دانشگاه پذیرش بگیرم؟

​ممنون