صفحه 132 از 154 نخستنخست ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 1533

موضوع: دانشگاههای کانادایی - معرفي، مقايسه، پيشنهاد

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : دانشگاههای کانادایی - معرفي، مقايسه، پيشنهاد

نقل قول نوشته اصلی توسط dreammaker نمایش پست ها
    هزینه رو تو قسمت اینترنشنال چک کردم، ولی چیزی که بگه معدل ایرانی قابل قبول هست و ندیدم، فقط گفته که ۷۰ درصد نمره رو داشته باشه که منم ۷۰.۴ درصد دارم شده، تفاوت MEngو MESc چی هستش
    MEng بدون تز و کورس بیس هست و صرفا دروسی باید گذرانده شود(برخی موارد به جای دو درس یا تعداد معینی واحد امکان گذراندن پروژه وحود دارد) عموما سوپروایزر مستقیم برای تحقیق ندارد (مگر استاد پروژه) و عموما فاندینگ هم تعلق نمی گیرد. اما MSc یا MESc با تز و دارای تحقیق به عنوان بخشی از پروگرام است و سوپروایزر تخصیص داده میشود و عموما فاندینگ هم بخشی از آنست هرچند ممکن است پارشیال بوده یا به هزینه شخصی یا فاند خارجی باشد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid992006 نمایش پست ها
    سلام دوستان این موضوع مربوط به دانشگاه رجایناست و اونجاهم مطرحش کردم ولی خیلی وقته کسی جواب نداده گفتم شاید اینجا کسی ببینه و جواب بگیرم.
    بنده از یکی از اساتید university of regina جواب قطعی گرفتم ولی مرددم که برم یا نه دو تا سوال دارم.
    1- رنک این دانشگاه توی usnews 790 هست که زیر متوسط محسوب میشه بنظرم، آیا این موضوع در آینده برای پیدا کردن شغل مشکل زا هست یا تاثیر زیادی نداره؟
    2- رشته بنده مهندسی مکانیک هست و زمینه تحقیقاتیم رباتیک، توی این دانشگاه اسم مدرکی که بهم میدن PhD in Industrial Systems Engineering هست، زمینه کاریم هم رباتیک خواهد بود دوباره، آیا این موضوع اسم رشته مشکل زاست توی خارج؟ توی ایران چطور؟ مثلا توی ایران بخوام استاد دانشگاه بشم نمیگن که اسم مدرکت مکانیک نیست و مشکل درست بکنن.
    ممنون

از دوستانی که هم رشته شما هستند سوال بتوانید بکنید بهتر است اما در حد اطلاعات اینجانب:
    1- رتبه دانشگاههای کانادا در حد خود کانادا تفاوت معناداری ندارد و به جز دو سه دانشگاه برتر تقریبا لولهای متفاوت زیادی نیست که بخواهد نگرانی ایجاد نماید. البته اگر پذیرش بهتری دارید مساله جداست ولی اگر نه نگران این مساله نباشید.
    -برای شغل بیشتر مهارت و نه عنوان یا حتی دانشگاه مطرحح است. خیلی به ویژه در مقطع دکتری به موضوع تز و استاد راهنما وابسته تر است تا دانشگاه.
    2- اسم و عنوان مدرک در کانادا و امریکا اهمیت زیادی ندارد. عناوین مافاوت و حتی از دانشمده های مختلف ممکن است صادر شود. مهم تواناییها و مهارتهای شماست. در ایران ممکن است هنور حساسیت روی این موارد باشد (و هست) اگر قصد بازگشت و استفاده از مدرک در دانشگاه و هیات علمی و ... را دارید موضوع تز و تحقیق و مقالات شما باید ببشتر منعکس کننده نیاز مقصدتان باشد ولی در امریکای شمالی حداقل بیشتر تاکید بر روی سوابق و توان و مهارتهای شما و کمتر روی عناوین و مدارک است.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid992006 نمایش پست ها
    سلام دوستان این موضوع مربوط به دانشگاه رجایناست و اونجاهم مطرحش کردم ولی خیلی وقته کسی جواب نداده گفتم شاید اینجا کسی ببینه و جواب بگیرم.
    بنده از یکی از اساتید university of regina جواب قطعی گرفتم ولی مرددم که برم یا نه دو تا سوال دارم.
    1- رنک این دانشگاه توی usnews 790 هست که زیر متوسط محسوب میشه بنظرم، آیا این موضوع در آینده برای پیدا کردن شغل مشکل زا هست یا تاثیر زیادی نداره؟
    2- رشته بنده مهندسی مکانیک هست و زمینه تحقیقاتیم رباتیک، توی این دانشگاه اسم مدرکی که بهم میدن PhD in Industrial Systems Engineering هست، زمینه کاریم هم رباتیک خواهد بود دوباره، آیا این موضوع اسم رشته مشکل زاست توی خارج؟ توی ایران چطور؟ مثلا توی ایران بخوام استاد دانشگاه بشم نمیگن که اسم مدرکت مکانیک نیست و مشکل درست بکنن.
    ممنون
    سلام
    در ایران برای عضویت در هیات علمی ایین نامه های هست که عنوان مدارک شما باید مرتبط با هم باشه. (هرچند جذب هیات علمی شدن در سالهای اخیر و اینده نزدیک به دلیل اشباع سیستم دانشگاهی از اساتید دارای مدرک و کم شدن دانشجو به پارامترهایی غیر از عنوان مدرک و تحقیقات و رتبه دانشگاه بستگی داره)
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member

سلام
    دوستان من از دانشگاههای Alberta و York و Windsor وGuelph برای دوره مستر رشته علوم کامپیوتر پذیرش گرفتم
    حالا موندم بین این ۴ تا کدوم رو انتخاب کنم. اگر از دوستان تجربه ای در این زمینه دارند ممنون میشم راهنمایی بکنید من رو
    با سپاس

Junior Member

با سلام،من برنامه دارم براي مستر مجدد اقدام كنم.به نظر شما با اين شرايطم از كجا مي تونم پذيرش بگيرم؟
    ليسانس عمران دانشگاه آزاد همدان معدل ١٥/٠٤ سال ٩٠ فارغ التحصيل شدم.
    فوق ليسانس سازه آزاد معدل ١٦/٧٠(كه البته فكر نمي كنم اهميتي داشته باشه)
    ٧ سال سابقه كار مرتبط با بيمه دارم.
    ممنونم از پاسختون

نقل قول نوشته اصلی توسط amirpro20 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من از دانشگاههای Alberta و York و Windsor وGuelph برای دوره مستر رشته علوم کامپیوتر پذیرش گرفتم
    حالا موندم بین این ۴ تا کدوم رو انتخاب کنم. اگر از دوستان تجربه ای در این زمینه دارند ممنون میشم راهنمایی بکنید من رو
    با سپاس
    سلام و تبریک دوست عزیز
    به فاکتورهای زیادی بستگی داره بعضیاشون شخصی اند، مثل اینکه زمینه ی کاریه یکی ازین پذیرش ها رو بیشتر دوست داشته باشید
    بعضیاشون عمومی اند مثل رتبه ی دانشگاه، میزان فاند
    شخصا در صورت فاند برابر دانشگاهی رو انتخاب میکردم که رنکینگ بهتر (خصوصا توی زمینه ی تحصیلیتون) و اساتید بهتری داشته باشه
    توی رنکینگ عمومی usnews به ترتیب آلبرتا، یورک، گوئلف و ویندسور قرار میگیرن.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alirash نمایش پست ها
    با سلام،من برنامه دارم براي مستر مجدد اقدام كنم.به نظر شما با اين شرايطم از كجا مي تونم پذيرش بگيرم؟
    ليسانس عمران دانشگاه آزاد همدان معدل ١٥/٠٤ سال ٩٠ فارغ التحصيل شدم.
    فوق ليسانس سازه آزاد معدل ١٦/٧٠(كه البته فكر نمي كنم اهميتي داشته باشه)
    ٧ سال سابقه كار مرتبط با بيمه دارم.
    ممنونم از پاسختون
    با گپ تحصیلی زیاد عموما پذیرش با فاند مشکل است. برای مستر محدد با هزینه شخصی اگر قادر به تامین هزینه هستید می توانید اقدام کنید و شانس خود را امتحان کنید.
    مساله ریسک افزایشی ویزا برای جنین کیسهایی البته مساله دیگری است که بهتر است در فروم مربوطه دنبال کنید.

Junior Member

ميشه اگه كسي خودش يا از دوستانش كانادا ترجيحا انتاريو روانشناسي يا زيست ميخونه و ميخواد برا پزشكي اقدام كنه به من پ.خ بده؟
    كار واجب دارم

سلام من میخوام در کانادا تحصیل کنم تزجیحا در تورنتو یا مونترال برای رشته هنر (نقاشی)کسی دانشگاه خوب در این دشته میشناسه و شرایط پذیرش

سلام به همگي
    دىستان ميخواستم بپرسم ميدونيد چه دانشگاهايي توي كانادا ارشد و دكتراي صنايع داره؟
    تو هر سايتي يه چيز نوشته