صفحه 16 از 154 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1533

موضوع: دانشگاههای کانادایی - معرفي، مقايسه، پيشنهاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Queen's or Alberta?!

شک نکن آلبرتا.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خواهشاً نظر بديد شری اضطراريست windsor or concordia

حتما concordia.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : انتخاب University of Alberta یا University of Texas at Austin

آره اگه رشته دوستتون نفت هست که آلبرتا خیلی خوبه و میتونه کار بسیار پر درامدی پیدا کنه. باید ببینه هدفش چیه؟ حتما میخواد phd بخونه؟

Junior Member

سلام, مرسی از راهنماییاتون.
    آره رشتش نفت هست. در واقع PhD رو که می خواد بخونه. من اگه خودم بودم کانادا رو انتخاب می کردم چون به نظرم آدم زودتر شرایطش تثبیت می شه، ولی دوستم سر دوراهی گیر کرده. باز هم مرسی

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

به نظر من سطح دانشگاه آلبرتا و آستین در رشته نفت اصلا قابل مقایسه نیست. این رو با توجه به اینکه رشته خودم نفت هست میگم (دوستم هم در دانشگاه آلبرتا داره نفت میخونه). ضمنا تو کانادا دانشگاه کلگری هست که تو رشته نفت واقعا عالی هست و در نزدیکی آلبرتا هم قرار داره و واسه همین فوکوس شرکتهای کانادایی رو کلگری هست فقط. ضمنا اساتید خوب نفت دانشگاه آلبرتا همه از این دانشگاه رفتن و از لحاظ فاند این دانشگاه خیلی مشکل داره. دیگه این که به ایشون مدرک مهندسی civil داده میشه با گرایش نفت و مدرک مهندسی نفت داده نمیشه. هواش هم که خیلی سرد هست. با توجه به اینکه کانادا بیشتر رو نفت سنگین کار میکنه بعد از درسش هم شانس کمی داره تا بتونه بقیه کشورها از جمله آمریکا استخدام بشه.
    در مقابل آستین رنک 1 رو در نفت داره و شهر بسیار خوب با هوای عالی داره.
    این 2 تا اصلا قابل مقاسه نیستن با هم.
    من خودم با اینکه از کلگری که خیلی از آلبرتا بهتر هست فاند دارم ترجیح دادم آمریکا رو انتخاب کنم چون واقعا سطح دانشگاههای خوب آمریکا (تو رشته نفت) خیلی بالاتر از دانشگاههای کانادا هستن.
    به نظر من بهتره بره آستین
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    دیگه این که به ایشون مدرک مهندسی civil داده میشه با گرایش نفت و مدرک مهندسی نفت داده نمیشه.
    من خودم با اینکه از کلگری که خیلی از آلبرتا بهتر هست فاند دارم ترجیح دادم آمریکا رو انتخاب کنم چون واقعا سطح دانشگاههای خوب آمریکا (تو رشته نفت) خیلی بالاتر از دانشگاههای کانادا هستن.
    ِیعنی میگین بیخیال این دو سالی که اینجا بوده بشه؟ و کلا بیخیال ستیزن.
    راجع به مدرک مطمئن هستید؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط NasimH
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    دیگه این که به ایشون مدرک مهندسی civil داده میشه با گرایش نفت و مدرک مهندسی نفت داده نمیشه.
    ِیعنی میگین بیخیال این دو سالی که اینجا بوده بشه؟ و کلا بیخیال ستیزن.
    راجع به مدرک مطمئن هستید؟
    آلبرتا دپارتمانی به اسن دپارتمان نفت نداره. بلکه دپارتمان civil داره و این دپارتمان یه سری زیر مجموعه مثل mining و petroleum و geotechnic و خود civil داره و در نهایت به دوستتون مدرک مهندسی civil با گرایش petroleum داده میشه. این رو مطمئن هستم چون 3 تا از دوستام دارن اونجا درس میخونن. دوست شما از آمریکا هم میتونه برای اقامت کانادا اقدام کنه ولی باید بدونه که کسی که آستین باشه بعدا همه جا میتونه بره کار کنه ولی اگه کانادا باشی با توجه به اینکه اونجا تقریبا فقط رو نفت سنگین کار میشه (که تو بقیه جاهای دنیا زیاد نیست) براش همون کانادا فقط مناسب هست که بمونه و انتخابهای زیادی نداره. اونجا هم که اکثر شرکتهای نفتی دنبال کلگری هستن و کلا دپارتمان نفت آلبرتا روز به روز داره ضعیفتر میشه
    البته این نظر من هست و این خود دوست شما هست که باید تصمیم نهایی رو بگیره
    شوپنهاور

Junior Member

البته آمریکا و یا هر کشور دیگه هم نفت سنگین داره، مثلا تو آلاسکا و همین الانم Petroleum Geomechanic که فک می کنم منظوره دوسته قبلی بوده تقریبا همه جا در حاله گسترشه، حتی توی آمریکا و حوزه های نفتیه خلیج مکزیک و حتی در ایران. راجع به آلبرتا منم شنیدم که استادای خوبه ژئومکانیکش دارن میرن و الان واترلو یا کلگری وضعیت بهتری دارن.
    میشه گفت اکثریت فامیلای من، و اخیرا دوستای من آمریکان و به دلیل ویزا ندادنه که من میرم کانادا، یه تجربه شخصی من اینه که ایرانیایی که میرن آمریکا، اینقد مشکل ویزا و اقامت دارن که تقریبا خودشونو متقاعد می کنن که برگشتی در کار نسیت. این برای همیشه عجیب بوده که چطور مییشه کسی که 20 یا 30 ایران زندگی کرده، هیچوقت ایرن نیاد و روابطشم با ایرانیا تا اونجا که ممکنه کم کنه، فکر کنین یه همچین انقطاعی چه تاثیره روانی می تونه داشته باشه! اول فکر می کردم یه جور جو زدگی و یا بی ریشگیه، ولی الان می فهمم این تنها چارس. حقیقت اینه که همین الان کسی که وارده آمریکا میشه، فقط خاطره هایی از ایران براش باقی می مونه نه بیشتر. حالا این اگه مطلوبو مقبوله...

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

شما درست میگی تو همه جای دنیا نفت سنگین پیدا میشه حتی تو ایران هم داریم ولی ایران خیلی مثلا با کانادا فرق داره. اونجا تقریبا بیشتر تحقیقات رو این زمینه انجام میشه و کسایی که در این زمینه تخصص داشته باشن راحت استخدام میشن ولی شما با جاهای دیگه مقایسه کن که نفت سنگین خیلی کم داره و خوب استخدام با این تخصص سخت تر هست. ضمن اینکه منظور من از نفت سنگین چیزی شبیه به قیر هست نه نفتی که غلطت بالایی داره و خوب کمتر جایی پیدا میشه.
    ولی خوب همینطور که گفتید مشکل اصلی آمریکا این هست که به راحتی نمیشه برگشت.
    درباره این قسمت دیگه خود دوست شما باید سبک سنگین کنه و نتیجه گیری کنه ولی از لحاظ سطح دانشگاهی به نظر من این 2 تا دانشگاه با هم قابل مقایسه نیستن
    شوپنهاور

Banned

پیش فرض پاسخ : خواهشاً نظر بديد شری اضطراريست windsor or concordia

ديگه دير شد windsor رو قبول کردم!