صفحه 17 از 154 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1533

موضوع: دانشگاههای کانادایی - معرفي، مقايسه، پيشنهاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خواهشاً نظر بديد شری اضطراريست windsor or concordia

نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan
    ديگه دير شد windsor رو قبول کردم!
    میتونم بپرسم که چرا دیر شد، ترمش گذشت؟

پیش فرض جدول اطلاعات مربوط به پذیرش دانشجو در برخی دانشگاه های کانادایی

با سلام؛

باتوجه به:
    1. تعدد دانشگاه ها و شرایط متفاوتی که هر یک برای پذیرش دانشجویان دارند.
    2. عدم امکان دسترسی آسان و سریع به اطلاعات مربوط به پذیرش دانشجو در دانشگاه های مختلف.

برای:
    رضای خداوند

فایل های زیر که شامل جدولی از شرایط لازم (مانند معدل، نمران زبان، هزینه درخواست و...) برای دریافت پذیرش از برخی دانشگاه های کانادایی می باشد، و حاصل جستجوهای سال گذشته ماست به اشتراک گذاشته می شود.

امید است:
    در صورت داشتن اطلاعات مشابه از دانشگاه های مذکور و سایر دانشگاه ها، دوستان از تصحیح و تعمیم فایل حاضر دریغ نورزند. چه این حرکت می تواند در آینده در جهت صرفه جویی وقت و هزینه دوستانمان مفید واقع شده و باعث خیر گردد.

سعید میرشکاری
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    همه چیز به دست خداست و تو دست خدایی...<br />http://sites.google.com/site/saeedmirshekari/home

farshadjoon
    Guest

پیش فرض پاسخ : جدول اطلاعات مربوط به پذیرش دانشجو در برخی دانشگاه های کانادایی

پس این جداولی که محض رضای خدا گذاشته بودید کجاست

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadjoon
    پس این جداولی که محض رضای خدا گذاشته بودید کجاست

سطر آخر پاین تر از اسم آقای سعید میر شکاری
    CA Admission List.xls (19 کیلوبایت - دفعات دانلود: 16 بار.)

فایل پیوست به منظور گرفتن پذیرش تو رشته اقتصاد، مقطع دکترا (Fall2008) دانشگاههای کانادا تهیه شده و ممکنه برای سالهای بعد تغییر کنه لطفاً خودتون چک کنید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ubc بی فاند یا waterloo با فاند؟

سلام من با حسین کاملا موافقم دقیقا حرفی رو زد که من میخواستم بگم.در اینکه ubc بهتره شکی نیست اما waterloo سرعت رشد بیشتری داره ثانیا شما هنوز تصمیمی برایphd نداری و اینطور که من فهمیدم بیشتر در خط اقامتی پس اقا جون چرا روزه شک دار بگیری . به حرف اقای علی صابری خیلی دقت کن این اتفاقیه که برای خیلیها ممکنه بیفته.
    برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا انها بر این باورند که : یا راهی خواهم یافت ،یا راهی خواهم ساخت.

این تصور ایرانیاست که UBC بهتر از Waterloo هستش ! من تو هیچکدوم نیستم ولی همه Ranking ها حاکی از بهتر بودن Waterloo داره.
    The things you own end up owning you

Junior Member

با اینکه رشته به رشته فرق می کنه و لی منم موافقم، قضیه ubc مثه ucla توی آمریکاس، الان وارد شدن به ucla از uiuc سخت تره در صورتیکه که رنک اربنا توی رشته ما یکه و رنکه ایالتیه کالیفرنیا حدود 35(Civil Eng Ranking US news 2007) بعضی از دانشگاه ها از موقعیت مکانیشون استفاده می کنن. کالیفرنیا و یا بریتیش کلمبیا تقریبا جواد پسند ترین جاهای آمریکا و کانادان.
    چیزی که من می دونم اینه که توی بیشتر رشته ها تورونتو، واترلو و مکگیل اولن و این برای مهندسیا برای واترلو بهترم میشه، میتونین به ویکی پدیا یه سری بزنین و حتی از اشتادای اون ور بپرسین و البته ubc و alberta رده های بعدین.

من قصد جدل ندارم در اين موضوع (خصوصا كه ممكنه در جايگاه اتهام قرار بگيم به خاطر پذيرش داشتن از UBC ). اما جا داره يه چيز هايي در جهت تنوير بگم:

نقل قول نوشته اصلی توسط VoidPointer
    این تصور ایرانیاست که UBC بهتر از Waterloo هستش ! من تو هیچکدوم نیستم ولی همه Ranking ها حاکی از بهتر بودن Waterloo داره.

فكر نمي كنم اين تصور چندان هم غلط باشه چونكه هرگز هيچ كسي از جمله ايرانيها در مورد مقايسه بين دو دانشگاه در ابتدا تصور نمي كنن! بلكه اول به مستندات موجود رجوع مي كنن و بعد اونچه كه دريافت مي كنن به قسمتي از تصوراتشون تبديل ميشه.

اين هم از رتبه هاي جهاني UBC طي چند سال اخير: منبع: http://ubc.ca/global/index.html

Year Ranking Place

2007 Times Higher Education (UK) #33

2007 Shanghai Jiao Tong University (China) #36

2006 Times Higher Education (UK) #50

2006 Newsweek Magazine #27

2006 Shanghai Jiao Tong University (China) #36

2005 Times Higher Education (UK) #38

2005 Shanghai Jiao Tong University (China) #3

2004 Times Higher Education (UK) #46

2004 Shanghai Jiao Tong University (China) #36

2003 Shanghai Jiao Tong University (China) #35 #35

فكر كنم اين يه تصوره كه همه Ranking ها حاکی از بهتر بودن Waterloo داره. مثلا تو دو رنكينگ اول واترلو تو 50 تاي اول نبود.

نقل قول نوشته اصلی توسط FIELD
    چیزی که من می دونم اینه که توی بیشتر رشته ها تورونتو، واترلو و مکگیل اولن و این برای مهندسیا برای واترلو بهترم میشه، میتونین به ویکی پدیا یه سری بزنین و حتی از اشتادای اون ور بپرسین و البته ubc و alberta رده های بعدین.
    تو تعداد زيادي از رنكينگ هاي بالا سه دانشگاه اول كانادا اين سه تا هستن ( البته اول تا سومي هر كدوم تو رنكينگ ها مختلفه) : Toronto, UBC, McGill

البته من خيلي وقته به دنبال رنكينگ رشته اي بين دانشگاه هاي كانادا هستم اما پيدا نكردم. مي توني اون رنكينگ ها رو لا اقل تو رشته هاي مهندسي اينجا بذاري. ممنون

Junior Member

البته ubc دانشگاه عالی هستش، ولی چیزی که گفتم نقل قول بود از تعدادی از اساتیدی که توی رشته من بودن (یکی از خود واترلو، دو تا از آستین، یکیم از دیویس)، می تونم بعضی از مکاتباتو واست فوروارد کنم اگر علاقمند باشی. همینطور هم که گفتم واقعا بد نیست یه نگاهی به ویکی پدیا بندازی، رنگینگ ا بیشتر تبلیغاتیو گمراه کنندن. چیزی که هست اینه که هر دوی اینا دانشگاهای خیلی خوبین، و این دعوا مثه این میمونه که من بگم شریف بهتره و شما بگین تهران.منم از واترلو دارم و ubc هم apply نکردم. احتمال داره که waterloo هم نرم.