صفحه 3 از 154 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1533

موضوع: دانشگاههای کانادایی - معرفي، مقايسه، پيشنهاد

Iranto
    Guest

پیش فرض با دانشگاه ها و کالج های تورنتو آشنا شویم (فارسی)

برای آشنایی با دانشگاه ها و کالج های مهم شهر تورنتو و همچنین مراحل اخذ پذیرش از آنها می تونید به این لینک مراجعه کنید:
    http://www.iranto.ca/persian/tahsil/...ah-toronto.php

پیش فرض پاسخ : با دانشگاه ها و کالج های تورنتو آشنا شویم (فارسی)

ممنون از لينكي كه فرستادي. دانشگاه هاي تورنتو و يورك رو به ترتيب با دانشگاه تهران و بهشتي مقايسه كرده كه به نظرم مقايسه درست و منطقي اي باشه. ولي Ryerson رو با دانشگاه اميركبير مقايسه كرده كه ميتونم بگم خنده داره. فكر كنم تنها دليل اين قياس صنعتي بودن هر دو دانشگاه باشه چون از نظر سطح و شان و رتبه دانشگاه توي هر كشور، اميركبير جزو بهترين هاست تو ايران در حالي كه رايرسون يه دانشگاه درجه دو يا سه محسوب ميشه و كسي تحويلش نميگيره!

Junior Member

پیش فرض canada KHAZ uni

من شنیدم دانشگاههایی مثه concordia تو کانادا هست که حتما قبولت میکنن!! مثلا waterloo با اینکه رنکش پایینه راحتتر از مثلا admission,calgary, میده. آیا واقعا اینجوریه؟؟ مثال های دیگه ای هم
    میشناسی که احتمال admission گرفتنشون بالا باشه؟ راستی یکی گفت fellowship , concordia
    اش تموم شده آره؟؟
    ممنون میشم کمک کنین...

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : canada KHAZ uni

نقل قول نوشته اصلی توسط ufo
    من شنیدم دانشگاههایی مثه concordia تو کانادا هست که حتما قبولت میکنن!! مثلا waterloo با اینکه رنکش پایینه راحتتر از مثلا admission,calgary, میده. آیا واقعا اینجوریه؟؟ مثال های دیگه ای هم
    میشناسی که احتمال admission گرفتنشون بالا باشه؟ راستی یکی گفت fellowship , concordia
    اش تموم شده آره؟؟
    ممنون میشم کمک کنین...
    بعضی دانشگاه های رنک پایین تر از دانشگاهای رنک بالا مثل واترلو و کویینز و وسترن انتاریو و مانیتوبا و ساسکاچوان و ... در بعضی از رشته ها خیلی قوی هستن ولی تو بعضی دیگه نه به اون صورت. خوب مسلما برای ورود به اون رشته های خوبشون رقابت زیاده و این طور نیست که حتما هرکی اپلای کرد قبول کنند. و تازه برای رشته های دیگشون بازم رقابت هست و از سراسر دنیا اپلای می کنن و هرکی بهتر بود یا هرکی تونست مخ استادو بهتر بزنه اونو قبول می کنن.

پیش فرض پاسخ : torento or waterloo

بهترین راه اینه که اگه خیلی برات مهم هست توی WIKIPEDIA امکانات دو تا رو مقایسه کنی
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

پیش فرض پاسخ : torento or waterloo

به نظر من که بهتره به چند تا دانشجو تو رشته خودت تو هر دو تا دانشگاه mail بزنی و یه ارزیابی کنید.
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض ottawa university

سلام
    کسی هست که بخواد ottawa university پذیرش بگیره؟؟ باید یه فرم preliminary form for international studends رو پرکنیم... کسی می دونه باید تو قسمت financial support چی بنویسیم؟؟ نوشته این باید جدا از پولی باشه که استاد بهتون می ده .. و باید یه نامه از جایی که ساپورت می شید نامه داشته باشید... من نمی دونم چی باید بنویسم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ottawa university

دوستان اگه لطف کنن به این سوال هم جواب بدن ممنون میشم:

Ottawa مدرک دیپلم رو هم میخواد؟ یعنی الزامیه؟

با تشکر

ببينيد من اين فرم خاص رو نديدم ولی اگر خودتان از جايي غير از آن دانشگاه ساپورت مالی می توانید ببريد بايد به آن اشاره کنيد و مدارک ارائه بدهيد. معمولاً اگر چنین منبع مالی برای تحصيلتان داشته باشيد ديگر بورسی به شما نمی دهند.
    استادی هم که به شما قولی داده است، فکر نمی کنم سندی ارائه کرده باشد و معمولاً تا وقتی نامه official از دانشگاه به دستتان نرسيده، هيچ تضمينی نيست که آن استاد هم روی حرفش بماند ... بنابراين معمولاً در اين چنین فرمهایی اگر بخشی وجود دارد که علامت بزنيد که منبع مالی نداريد و از دانشگاه درخواست تامين مالی در طول تحصيل داريد بايد اين قسمت را علامت بزنيد.

برای اطلاعت بيشتر چرا با Admissions office همان دانشگاه تماس نمی گيريد. امروز يکشنبه است. ولی روزهای غير تعطيل معمولاً هم جواب email را سريع می دهند و هم تلفنی خوب جواب می دهند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ztabataba
    سلام
    کسی هست که بخواد ottawa university پذیرش بگیره؟؟ باید یه فرم preliminary form for international studends رو پرکنیم... کسی می دونه باید تو قسمت financial support چی بنویسیم؟؟ نوشته این باید جدا از پولی باشه که استاد بهتون می ده .. و باید یه نامه از جایی که ساپورت می شید نامه داشته باشید... من نمی دونم چی باید بنویسم.
    میشه بگید کدوم دپارتمان این رو خواسته؟ من جزو مدارکی که می خوان ندیدم ...حتی فرم آنلاین رو هم Submit کردم مدارک دیگه ای که می خواد اینی که گفتید جزوش نیست.