نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 3 از 48 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 471

موضوع: نحوه پر کردن فرم های سفارت و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

پیش فرض پاسخ : نحوه پر کردن فرم های سفارت و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

سلام
    دوستان لطفا راهنمایی کنند

۱)فرم ۱۲۲۱ سوال ۲۰، میگه چه مدت میخواهی‌ در استرالیا اقامت داشته باشی‌.
    تو آفر تاریخ شروع را ۲۰۱۳ و تاریخ پایان را ۲۰۱۷ زده باید همین تاریخ را تو فرم بزنم- آخه دوری دکترا ۳ سال هست!
    ۲)سوال ۲۱ میگه مکانی را که در استرالیا می‌خواهید اقامت داشته باشید به همراه علت اقامت
    باید همون شهری را که دانشگاه هست بنویسم ؟
    ۳)سوال ۲۲ میگه "Are you funding your trip?"
    منظورش همون اسکالرشیپ هست؟ یعنی‌ در اون قسمت اسم دانشگاه بنویسم؟
    ۴) توی CV لازم هست که به دیپلم و پیش دانشگاهی هم اشاره کنیم؟

خیلی‌ ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط jo12345 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان لطفا راهنمایی کنند

۱)فرم ۱۲۲۱ سوال ۲۰، میگه چه مدت میخواهی‌ در استرالیا اقامت داشته باشی‌.
    تو آفر تاریخ شروع را ۲۰۱۳ و تاریخ پایان را ۲۰۱۷ زده باید همین تاریخ را تو فرم بزنم- آخه دوری دکترا ۳ سال هست!
    ۲)سوال ۲۱ میگه مکانی را که در استرالیا می‌خواهید اقامت داشته باشید به همراه علت اقامت
    باید همون شهری را که دانشگاه هست بنویسم ؟
    ۳)سوال ۲۲ میگه "Are you funding your trip?"
    منظورش همون اسکالرشیپ هست؟ یعنی‌ در اون قسمت اسم دانشگاه بنویسم؟
    ۴) توی CV لازم هست که به دیپلم و پیش دانشگاهی هم اشاره کنیم؟

خیلی‌ ممنون
    1-میتونید این تاریخ رو بزنید.....میتونید تاریخ بیمه رو بزنید
    2-مهم نیست....خودشون میدونن که شما فعلن آدرس ندارید....ولی اگه خوابگاه دارید....آدرس خوابگاه رو بزنید
    3-نه....منظورش بلیط هواپیما هستش.....اگه دارید پول....یه بلیط به یه تاریخ نزدیک به شروع زمان تحصیل بخرید و بذارید تو پرونده
    4-نیازی نیست....حالا اگه برای لیسانس میاد باید بزارید....اما اگه دکترا هستش.....لزومی نداره

فرمی که دارید پر می کنید....ورژن سال 2009 هستش....اگه مال سال 2012 پر کنید یکم سوالاتش کمتره و راحتتره
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

Member
    رشته و دانشگاه
    Earth Sciences ANU

دوستان من تمام سوالاتي كه تو پر كردن فرم ها برام پيش اومد و با خوندن پستهاي قبلي جوابشون رو نگرفتم يكجا ميپرسم. ببخشيد خيلي زيادن!!. ممنون ميشم راهنمايي كنين.
    ضمناً دارم براي دكترا با فاند ميرم.

الف) فرم 157A:
    1) سوال 5 (Name in your own language) نميتونم تايپ كنم. اشكالي نداره با اينكه همشو تايپ كردم اينو بعد پرينت دستي بنويسم؟
    2) سوال 35: در مورد مقاطع تحصيلي قبلي: تو قسمت highest qualification فقط بزنم Master of Science يا عنوان رشته يا گرايش رو هم بزنم؟
    3) سوال 41 (درباره شغل): منظور از type of business و occupation type چيه؟ من براي تدريس دانشگاه به ترتيب نوشتم: University و Lecturer. نميدونم درسته يا نه. بعد براي Salary Level ناجور نيست حقوق به اون پاييني رو بنويسم؟ دلار بنويسم يا ريال؟
    4) سوال 42: من ميتونم يه نامه از استادم بگيرم كه به عنوان Research Assistant تو اين 5 6 ماه بعد از فارغ التحصيلي زير نظرش كار ميكردم و حقوق ميگرفتم. حالا به نظرتون اين رو به عنوان شغل فعلي بزنم يا اينكه جزو شغل هاي قبلي تو بخش 41 بزنم؟ اگه بخوام شغل قبلي بزنم الان بايد وضعيتم رو بيكار بزنم (كه نميدونم تاثير منفي داره يا نه). ضمناً چرا من تو همين سوال employed رو تيك ميزنم، self-employed هم باهاش تيك ميخوره؟! (با Adobe acrobat pro پر ميكنم.)
    5) سوال 49 (How much are your funds): ميلغ سالانه بزنم يا كل دوره رو جمع بزنم بنويسم؟ فقط مبلغ بورس هزينه زندگي رو بنويسم يا بورس شهريه رو هم اضافه كنم بهش؟
    6) سوال 51 (How will you access your funds in Australia): چي بنويسم؟
    7) سوال 53 (Are your funds being sourced from an institution or a third party): آدرس دانشگاه رو بنويسم ديگه؟

ب) فرم 1221:
    8) سوال 8 درباره Citizenship: تاريخ Date granted رو تاريخ تولد بزنم يا تاريخ صدور شناسنامه؟
    9) شماره فكس ندارم، خالي بذارم عيبي نداره؟
    10) سوال 18: What is the general purpose of your journey/further stay? : در حد يه جمله بگم كه ميخوام دكترا بخونم؟ چون SOP رو تو فرم 157A نوشتم ديگه.
    11) سوال 21: در مورد شهرهايي كه ميخوام تو استراليا بمونم، من پروازم غيرمستقيمه و يه شب تو ملبورن براي ترانزيت بايد بمونم. اون رو هم بنويسم؟

ج) فرم Supplementary for postgraduate students:
    12) صفحه 4 براي Education فقط يه جا داره. فقط فوق رو بنويسم يا ليسانس رو هم اتچ كنم؟
    13) صفحه 5، Summary of your proposed study in Australia با Summary of your proposed thesis topic چه فرقي داره؟!
    سابكلاس 574
    دليوري مدارك در اردن: 9 فوريه. دريافت شماره پرونده و درخواست رزومه، پروپوزال و مديكال: 13 فوريه. انجام مديكال: 17 فوريه. ارسال مديكال از بيمارستان به سفارت در تهران: 19 فوريه. گرنت ويزا: 27 فوريه.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط salim623m نمایش پست ها
    دوستان من تمام سوالاتي كه تو پر كردن فرم ها برام پيش اومد و با خوندن پستهاي قبلي جوابشون رو نگرفتم يكجا ميپرسم. ببخشيد خيلي زيادن!!. ممنون ميشم راهنمايي كنين.
    ضمناً دارم براي دكترا با فاند ميرم.

الف) فرم 157A:
    1) سوال 5 (Name in your own language) نميتونم تايپ كنم. اشكالي نداره با اينكه همشو تايپ كردم اينو بعد پرينت دستي بنويسم؟
    2) سوال 35: در مورد مقاطع تحصيلي قبلي: تو قسمت highest qualification فقط بزنم Master of Science يا عنوان رشته يا گرايش رو هم بزنم؟
    3) سوال 41 (درباره شغل): منظور از type of business و occupation type چيه؟ من براي تدريس دانشگاه به ترتيب نوشتم: University و Lecturer. نميدونم درسته يا نه. بعد براي Salary Level ناجور نيست حقوق به اون پاييني رو بنويسم؟ دلار بنويسم يا ريال؟
    4) سوال 42: من ميتونم يه نامه از استادم بگيرم كه به عنوان Research Assistant تو اين 5 6 ماه بعد از فارغ التحصيلي زير نظرش كار ميكردم و حقوق ميگرفتم. حالا به نظرتون اين رو به عنوان شغل فعلي بزنم يا اينكه جزو شغل هاي قبلي تو بخش 41 بزنم؟ اگه بخوام شغل قبلي بزنم الان بايد وضعيتم رو بيكار بزنم (كه نميدونم تاثير منفي داره يا نه). ضمناً چرا من تو همين سوال employed رو تيك ميزنم، self-employed هم باهاش تيك ميخوره؟! (با Adobe acrobat pro پر ميكنم.)
    5) سوال 49 (How much are your funds): ميلغ سالانه بزنم يا كل دوره رو جمع بزنم بنويسم؟ فقط مبلغ بورس هزينه زندگي رو بنويسم يا بورس شهريه رو هم اضافه كنم بهش؟
    6) سوال 51 (How will you access your funds in Australia): چي بنويسم؟
    7) سوال 53 (Are your funds being sourced from an institution or a third party): آدرس دانشگاه رو بنويسم ديگه؟

ب) فرم 1221:
    8) سوال 8 درباره Citizenship: تاريخ Date granted رو تاريخ تولد بزنم يا تاريخ صدور شناسنامه؟
    9) شماره فكس ندارم، خالي بذارم عيبي نداره؟
    10) سوال 18: What is the general purpose of your journey/further stay? : در حد يه جمله بگم كه ميخوام دكترا بخونم؟ چون SOP رو تو فرم 157A نوشتم ديگه.
    11) سوال 21: در مورد شهرهايي كه ميخوام تو استراليا بمونم، من پروازم غيرمستقيمه و يه شب تو ملبورن براي ترانزيت بايد بمونم. اون رو هم بنويسم؟
    1-اشکال نداره....شما به هر حال باید فرم ها رو امضا کنید...حالا اسمتون رو دستی بنویسید....اصلن مهم نیست....
    2- اره...میتونی جلوش هم اسم گرایشتو بنویسی...ننوشتی از مدارکت میفهمن......به هر حال چک می کنن...
    3- میتونی بنویسی educational یا teaching یا یه چیزی تو همین مایه ها......حقوق هم من خودم به دلار نوشتم ...اما دلار زمانی که کار میکردم نه دلار 4000 تومانی...به دلار 1200 تقسیم کن...حالا کم یا زیاد....اگه کم بزنی میگن وضعت خرابه...اگه زیاد بزنی میگن یه چنین حقوقی تو این وضع خراب کجای ایران به یه نفر میزنن...به هر حال یه چیز معقول بزن....اگه تونستی سابقه کار هم بگیر و ترجمه کن و بفرست با مدارک
    4-نمیدونم...من خودم زدم بیکار...قطعن به خاطر 6 ماه بیکاری پروندت رد نمیشه!...مواظب باش با رایانه پر می کنی....اشکال زیاد ایجاد میکنه...
    5 و 6-سوال 49 و 51 نیاز به جواب نیست...چون al ما یک هست...ولی اگر هم دو زدی نیاز نیست جواب بدی....خودشون میدونن...فقط نامه بورس یادت نره
    7- اینم نیازی نیست جواب بدی....ولی اگه میخوای بدی آدرس دانشگاهت که تو coe اومده رو بنویس....بخصوص شماره تلفن ها رو و کد پستی

فرمی که داری پر می کنی مال 2009 هستش...اگه 2012 پر کنی بهتره...چون یه چند تا سوال کمتره و راحت تر هستش کلن....
    8- تاریخ تولدت رو بزنی بهتره....چون اون مهمتره
    9-مهم نیست....ایمیل مهمه و شماره تلفن....فقط و فقط اگه نیاز به مصاحبه باشه....
    10-خوبه...
    11-میری کانبرا برای زندگی...بزن کانبرا.....حالا چرا میخوای بری ملبورن...من فکر کنم سیدنی به کانبرا نزدیک تر باشه تا ملبورن.....باز خودت میدونی

Member
    رشته و دانشگاه
    Earth Sciences ANU

نقل قول نوشته اصلی توسط mani2541 نمایش پست ها
    1
    5 و 6-سوال 49 و 51 نیاز به جواب نیست...چون al ما یک هست...ولی اگر هم دو زدی نیاز نیست جواب بدی....خودشون میدونن...فقط نامه بورس یادت نره

11-میری کانبرا برای زندگی...بزن کانبرا.....حالا چرا میخوای بری ملبورن...من فکر کنم سیدنی به کانبرا نزدیک تر باشه تا ملبورن.....باز خودت میدونی
    خيلي خيلي ممنونم از پاسخ كاملت.
    در مورد ملبورن چون يه آشنايي اونجا دارم ميخوام ببينمش از اونجا گرفتم بليطو
    فقط يه چيزي، مگه ما assessment levelمون 2 نيست؟ تو اون جدولي كه كشورا رو زده بود (توي سايت اداره مهاجرت استراليا) براي postgraduate ايران level دو زده بود كه!
    سابكلاس 574
    دليوري مدارك در اردن: 9 فوريه. دريافت شماره پرونده و درخواست رزومه، پروپوزال و مديكال: 13 فوريه. انجام مديكال: 17 فوريه. ارسال مديكال از بيمارستان به سفارت در تهران: 19 فوريه. گرنت ويزا: 27 فوريه.

ApplyAbroad Veteran

خيلي خيلي ممنونم از پاسخ كاملت.
    در مورد ملبورن چون يه آشنايي اونجا دارم ميخوام ببينمش از اونجا گرفتم بليطو
    فقط يه چيزي، مگه ما assessment levelمون 2 نيست؟ تو اون جدولي كه كشورا رو زده بود (توي سايت اداره مهاجرت استراليا) براي postgraduate ايران level دو زده بود كه!
    بود 2.....ولی تغییر دادنa.....چون ویزاها دیگه از طرق svp بررسی میشه....سطح خطر ما رو به یک کاهش دادن....برای همن نیاز چندانی برای نشون دادن مدرک مالی نیست....تو سایت دانشگاهتو چک کن....ببین راجع به svp چی نوشته.....

ApplyAbroad Veteran

ج) فرم Supplementary for postgraduate students:
    12) صفحه 4 براي Education فقط يه جا داره. فقط فوق رو بنويسم يا ليسانس رو هم اتچ كنم؟
    13) صفحه 5، Summary of your proposed study in Australia با Summary of your proposed thesis topic چه فرقي داره؟!
    12-چاره ای نیست...منم همین کارو کردم....نیازی به ضمیمه کردن چیزی نیست
    13-تو coe رو نگاه کن.....یه شناسه داره رشتت.....این شناسه رو چک کن تو سایت دانشگاه و ببین چه توضیحی داده در موردش......اونجا توضیح داده کسایی که با این شناسه میان در طول دوره تحصیل چی کار باید بکنن.....قسمت دوم هم که باید در حد چند جمله تزتو توضیح بدی

نقل قول نوشته اصلی توسط mani2541 نمایش پست ها
    1-میتونید این تاریخ رو بزنید.....میتونید تاریخ بیمه رو بزنید
    فرمی که دارید پر می کنید....ورژن سال 2009 هستش....اگه مال سال 2012 پر کنید یکم سوالاتش کمتره و راحتتره

سلام
    مرسی‌ از راهنمایی
    من هرچی‌ گشتم فرم ۱۲۲۱ ورژن ۲۰۱۲ را پیدا نکردم. اگر ممکنه یک لینکی‌ ازش بذارید.
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط jo12345 نمایش پست ها
    سلام
    مرسی‌ از راهنمایی
    من هرچی‌ گشتم فرم ۱۲۲۱ ورژن ۲۰۱۲ را پیدا نکردم. اگر ممکنه یک لینکی‌ ازش بذارید.
    ممنون
    بفرمائید.........
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member galadrail77 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهنسي شيمي گرايش پتروشيمي (پلي تكنيك تهران)

Exclamation فوري فوري فوري فوري

سلام
    من براي ويزاي 476
    14 ژانويه لادج كردم

كسي ميتونه منو راهنمايي كنه

من تو فرم 1221 صفحه 5 سوال 32 بخش ?have Applied for a migration visa رو اشتباها تيك زدم و در ادامه دو بخشي رو كه ميگه ?Do you intend to do a course of study while in Australia , قسمتي كه ميگه Do ؟you intend to work in Australia رو تيك زدم بدون اينكه توضيح اضافه اي داده باشم.

هنوزم كيس آفيسر دار نشدم

الان چي كار كنم؟؟؟؟؟

بهشون ايميل بزنم يا فرم رو اصلاح كنم دوباره اتچ كنم؟؟؟؟

ميشه يكي راهنماييم كنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)