نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 5 از 48 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 471

موضوع: نحوه پر کردن فرم های سفارت و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Member khatamifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - James Cook University

پیش فرض پاسخ : نحوه پر کردن فرم های سفارت و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

در فرم 157a در مورد همسر
    --------------------------------
    یه جایی سوال پرسیده که آیا مایل هست بیش از 3 ماه اونجا تحصیل کنه ؟
    does this person intend to study in Australia...

چی بزنیم اینو. اگه پیش بیاد ادامه تحصیل بده که خیلی خوبه. اما نکنه بزنیم اره و بگن پس از دوباره بیا اقدام کن و ...
    Subclass 574 - lodged on 01/04/2013 - Medical 17/04/2013 - Visa Grant 09/05/2013hhnhh

برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشید. جهان ما، جهان تغییر است نه تقدیر.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط khatamifar نمایش پست ها
    در فرم 157a در مورد همسر
    --------------------------------
    یه جایی سوال پرسیده که آیا مایل هست بیش از 3 ماه اونجا تحصیل کنه ؟
    does this person intend to study in Australia...

چی بزنیم اینو. اگه پیش بیاد ادامه تحصیل بده که خیلی خوبه. اما نکنه بزنیم اره و بگن پس از دوباره بیا اقدام کن و ...

دوست عزیز، دقت کن که اگر همسرتون مایل باشن بیشتر از ۳ ماه درس بخونن میبایست که جداگانه برای ویزای دانشجویی اقدام کنن، بنابراین اگر جواب این سؤال مثبت بدی ، سفارت به شما میگه برید و هر موقع پذیرش گرفتید برای ویزای دانشجویی به صورت جداگانه اقدام کنید.

رشته و دانشگاه

دوستان در فرم 157a نوشته عکس بچسبونیم

اما اونجا نوشته خود طرف و تمام کسانی که شامل این ویزا میشن

یعنی روی فرم 157a من عکس خودم و خانمم رو هم بچسبونم؟
    Subclass 574 - lodged on 01/04/2013 - Medical 17/04/2013 - Visa Grant 09/05/2013hhnhh

برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشید. جهان ما، جهان تغییر است نه تقدیر.

ApplyAbroad Veteran

دوستان در فرم 157a نوشته عکس بچسبونیم

اما اونجا نوشته خود طرف و تمام کسانی که شامل این ویزا میشن

یعنی روی فرم 157a من عکس خودم و خانمم رو هم بچسبونم؟

بله دقیقن...اگه نمیخواهید ی پوله اضافه بدید..
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه ها و نتایج دریافت روادید دانشجویی استرالیا و مسائل مرتبط

سلام
    ممنون میشم دوستان اگه نظری دارن به سوالات من پاسخ بدن
    چند تا سوال داشتم، هر کدوم رو که میدونین لطفا راهنمایی کنین
    1- توی فرم 57 نوشته شده که باید فرم رو با خودکار پر کرد. مشکلی داره که فرم رو به صورت تایپ پر کرد و نهایتا امضا رو با خودکار انجام داد؟
    2- توی فرم سوال پرسیده شده که زبان ترجیح داده شده شما واسه مصاحبه چی هست؟ بنظر شما فارسی بهتر هست یا انگلیسی؟
    3- در مورد job offer من میتونم هم از یک دانشگاه بگیرم و هم از یک شرکت. به نظر شما کدوم بهتر هست؟
    4-من خانواده ام همگی به جز من اقامت ایک کشور دیگر رو دارن. به نظرتون کپی پاسپورتشون میتونه کمک کنه که نشون بده من برمیگردم؟ در حقیقت من بعد از فارغ التحصیلی میخوام برم اون کشور. همچنین من 2 تا ملک تو شهر خودمون دارم. ترجمه سندشون میتونه کمکم کنه که نشون بده برمیگردم؟ ( قابل ذکر هست که من scholarship) دارم و برای financial support نیازی ندارم )
    5-من برای ویزای آمریکا هم اقدام کردم. برای ترم spring میخواستم برم که هنوز clear نشدم. بنظرتون در مورد اون چیزی باید بگم؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed55 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم دوستان اگه نظری دارن به سوالات من پاسخ بدن
    چند تا سوال داشتم، هر کدوم رو که میدونین لطفا راهنمایی کنین
    1- توی فرم 57 نوشته شده که باید فرم رو با خودکار پر کرد. مشکلی داره که فرم رو به صورت تایپ پر کرد و نهایتا امضا رو با خودکار انجام داد؟
    2- توی فرم سوال پرسیده شده که زبان ترجیح داده شده شما واسه مصاحبه چی هست؟ بنظر شما فارسی بهتر هست یا انگلیسی؟
    3- در مورد job offer من میتونم هم از یک دانشگاه بگیرم و هم از یک شرکت. به نظر شما کدوم بهتر هست؟
    4-من خانواده ام همگی به جز من اقامت ایک کشور دیگر رو دارن. به نظرتون کپی پاسپورتشون میتونه کمک کنه که نشون بده من برمیگردم؟ در حقیقت من بعد از فارغ التحصیلی میخوام برم اون کشور. همچنین من 2 تا ملک تو شهر خودمون دارم. ترجمه سندشون میتونه کمکم کنه که نشون بده برمیگردم؟ ( قابل ذکر هست که من scholarship) دارم و برای financial support نیازی ندارم )
    5-من برای ویزای آمریکا هم اقدام کردم. برای ترم spring میخواستم برم که هنوز clear نشدم. بنظرتون در مورد اون چیزی باید بگم؟
    1- هیچ مشکلی نداره که تایپ کنین. اکثر دوستان همین کار رو میکنن. البته نرم افزار Adobe Acrobat چندان برای این کار مناسب نیست و یه مقدار مشکل داره. من از نرم افزار Nitro استفاده کردم و خیلی راضی بودم.
    2- من زبان انگلیسی رو ترجیح میدم. چون اگر بنویسین فارسی، آقای سلیمان (که مترجم سفارت هست) به شما زنگ میزنه و سوالات آفیسر رو براتون ترجمه میکنه و جواب های شما رو هم برای آفیسر. تا اونجایی که من تجربه کردم ایشون آدم کم حوصله ای هست و یه دفعه میپره وسط حرفتون و یه جاهایی هم تشر میزنه و کلا اعصاب آدمو به هم میریزه! من ترجیح میدم با خود آفیسر صحبت کنم و جواب سوالاتش رو مستقیما به خودش بگم.
    3- فکر نمیکنم فرقی بکنه. ولی نکته مهم اینه که شما باید تو SOP به این که از کجا job offer گرفتی اشاره بکنی و در موردش توضیح بدی و بگی که چرا میخوای بری اونجا.
    4- شما باید تو SOP توضیح بدی که بعد از فارغ التحصیلی میخوای چکار بکنی و بهتره تمام مدارکی رو که تأییدی بر برگشتنت به اون کشور یا ایران هست رو ارائه بدی. ارائه کپی برابر با اصل شده پاسپورت افراد خانوادتون هم میتونه کمک کنه. همینطور ارائه ترجمه اسناد املاکی که متعلق به شماست نشون میده که شما وضع مالی خوبی دارین و از سر ناچاری و بی پولی نمیخواین برین استرالیا که بعدش هم پناهده بشین! کلا هر مدرکی که توانایی مالیتون رو نشون میده ارائه بدین و فکر نکنین که چون scholarship دارین دیگه نیازی به مدارک مالی نیست.
    5- در این مورد ایده ای ندارم و بهتره دوستانی که در این زمینه تجربه دارن (مثل شهروز جان که چند وقتیه خبری ازش نیست!) راهنمایی تون کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    1- هیچ مشکلی نداره که تایپ کنین. اکثر دوستان همین کار رو میکنن. البته نرم افزار Adobe Acrobat چندان برای این کار مناسب نیست و یه مقدار مشکل داره. من از نرم افزار Nitro استفاده کردم و خیلی راضی بودم.
    2- من زبان انگلیسی رو ترجیح میدم. چون اگر بنویسین فارسی، آقای سلیمان (که مترجم سفارت هست) به شما زنگ میزنه و سوالات آفیسر رو براتون ترجمه میکنه و جواب های شما رو هم برای آفیسر. تا اونجایی که من تجربه کردم ایشون آدم کم حوصله ای هست و یه دفعه میپره وسط حرفتون و یه جاهایی هم تشر میزنه و کلا اعصاب آدمو به هم میریزه! من ترجیح میدم با خود آفیسر صحبت کنم و جواب سوالاتش رو مستقیما به خودش بگم.
    3- فکر نمیکنم فرقی بکنه. ولی نکته مهم اینه که شما باید تو SOP به این که از کجا job offer گرفتی اشاره بکنی و در موردش توضیح بدی و بگی که چرا میخوای بری اونجا.
    4- شما باید تو SOP توضیح بدی که بعد از فارغ التحصیلی میخوای چکار بکنی و بهتره تمام مدارکی رو که تأییدی بر برگشتنت به اون کشور یا ایران هست رو ارائه بدی. ارائه کپی برابر با اصل شده پاسپورت افراد خانوادتون هم میتونه کمک کنه. همینطور ارائه ترجمه اسناد املاکی که متعلق به شماست نشون میده که شما وضع مالی خوبی دارین و از سر ناچاری و بی پولی نمیخواین برین استرالیا که بعدش هم پناهده بشین! کلا هر مدرکی که توانایی مالیتون رو نشون میده ارائه بدین و فکر نکنین که چون scholarship دارین دیگه نیازی به مدارک مالی نیست.
    5- در این مورد ایده ای ندارم و بهتره دوستانی که در این زمینه تجربه دارن (مثل شهروز جان که چند وقتیه خبری ازش نیست!) راهنمایی تون کنن.
    ۲- من فارسی زدم ولی نکته‌ای که vahidet گفته به نظر مهم میاد و خیلی مهمه که توی اون لحظه عامل استرس‌زایی وجود نداشته باشه بای تسلطتون رو هم به زبان انگلیسی در نظر بگیرید این یک انتخاب شخصی هست. البته بگم که از من مصاحبه نشده نمیدونم دلیلش چیه دقیقا :|
    ۳- اگر برای دکتری دارید اقدام میکنید از دانشگاه بهتره ولی اگر برای کارشناسی یا کارشناسی ارشد اقدام میکنید بهتر هست که از بخش صنعت یعنی یک شرکت پیشنهاد کاری داشته باشید.
    ۴- مورد اول نقش منفی بازی میکنه منظور نشون دادن اقامت اعضای خانواده در یک کشور ثالث اما مورد دوم بسیار کمک کننده هست چون نشون میده که از نظر اقتصادی در کشوری که زندگی میکنی مشکلی نداری و وابستگی داری همچنین از نظر اجتماعی هم باید ترجیحا نشون داده بشه که وابستگی و علاقه داری به فرهنگ و اجتماع
    ۵- بهتر هست که چیزی عنوان نشه چون نشون میده که دلایل کافی برای انتخاب استرالیا نداری و فقط داری به این در و اون در میزنی که از کشور خارج بشی طوری باید باشه که نشون بده تو اون کشور و دانشگاه رو انتخاب کردی به نسبت بقیه‌ی جاهای دنیا
    Subclass 573 - lodged date: 20/03/2013 - File Number: 24/03/2013 - Medical letter: 05/04/2013 - Medical Test: Dey 06/04/2013
    Ir Embsy to Amman Embsy:11/04/2013, Grant visa: 23/04/2013

Junior Member

دوستان در فرم Supplement for Students
    http://www.iran.embassy.gov.au/files/tran/Supp_Info_Form_Postgraduate.pdf

صفحه پنجم
    Summary of your proposed study in Australia: با
    A full description of your proposed course work (if applicable):

چه فرقی داره و تو هر کدوم چی باید بنویسیم؟
    Subclass 573 - lodged date: 20/03/2013 - File Number: 24/03/2013 - Medical letter: 05/04/2013 - Medical Test: Dey 06/04/2013

رشته و دانشگاه

اولی یکم از تزت بنویس. در دومی هم اگه کورس داری :بنویس که شما چه رشته ای میخوای بخونی و چه تخصصی می گیری.. اگه هم که ریسرچی بزن کورس نداری و ریسرچی

Junior Member

اولی یکم از تزت بنویس. در دومی هم اگه کورس داری :بنویس که شما چه رشته ای میخوای بخونی و چه تخصصی می گیری.. اگه هم که ریسرچی بزن کورس نداری و ریسرچی
    آخه من bachelor درخواست دادم واسه همین یکمی گیج هستم توی این فرم به نظر میرسه برای postgraduate ها باشه. با این شرایط چی بنویسم توی اون ۲ تا فیلد؟ تازه برای تز فیلد جدا گونه داره!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)