صفحه 12 از 37 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 366

موضوع: شیوه های تقویت مهارت شنیداری (مباحث کلی)

پیش فرض پاسخ : بهبود Listening

سلام به شما.
    دوست من مشکل لیستنینگ داری؟ یه منبعی بهت میگم قول بده بخونیش.
    کتاب MASTERING SKILLS FOR THE TOEFL iBT
    خیلی عالیه

سربلندو شاد باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    سلام
    سریال Friends رو دوستانی که میخوان لیسنینگشون رو تقویت کنن، میتونن از اینجا دانلود کنن. 10 فصل داره که جدا جدا آپلود شده. سرورش هم مشکل نداره.
    انقدر کارت خوب بود که بد نیست اگه یه بار دیگه هم اینجا ازت تشکر کنم.
    حالا یه سئوال دیگه: شما دوستانی که از سریال friends استفاده می کنید، بدون زیر نویس می بینید؟ بعد، بدون زیرنویس چقدرشو متوجه میشید؟ و زیرنویس همراه فایلای لینک بالا که نیست،درسته؟ باید جداگانه دانلود کنیم؟ شما چه پیشنهادی در اینمورد دارید؟
    زمانی آلبرت اینشتین چنین اظهار داشت: ((در جوانی، رویای من این بود که جغرافی دان شوم. اما هنگام کار در دفتر ثبت اختراعات،عمیقا در خصوص این مساله فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که رشته ای بسیار دشوار است و با بی میلی بسوی فیزیک رفتم)).

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    انقدر کارت خوب بود که بد نیست اگه یه بار دیگه هم اینجا ازت تشکر کنم.
    حالا یه سئوال دیگه: شما دوستانی که از سریال friends استفاده می کنید، بدون زیر نویس می بینید؟ بعد، بدون زیرنویس چقدرشو متوجه میشید؟ و زیرنویس همراه فایلای لینک بالا که نیست،درسته؟ باید جداگانه دانلود کنیم؟ شما چه پیشنهادی در اینمورد دارید؟
    خواهش میکنم. من خودم با زیرنویس انگلیسی میدیدم. الانم نگاه میکنم 60-70% بیشتر نمیفهمم. موضوع کلی رو میفهمم ولی خیلی جاها هست که جزئیات رو نمیفهمم.
    از اینجا زیرنویس انگلیسی رو دانلود کنید. به قصد تقویت لیسنینگ به دیالوگها گوش کن و در ضمن سریال فوق العادیه و ازش لذت ببر. سعی نکن فقط گوش بدی و رد شی و Blahh blaaaahh Blaahhh blaaa blaahh بشنوی. تمرکز کن و با دقت گوش بده و در آخر یه نکاه به زیر نویس بنداز و اگه خواستی میتونی به بار دیگه تکرار کنی و بزنی غقب و دوباره گوش کنی.
    البته این بهترین راه برای تقویت لیسنینگ نیست ولی خوب برای داشتن تفریح و یادگیری زبان خیلی خوبه.
    این کتابی که دوستمون گفته و لینکش رو صفحات قبل گذاشتم یکی از بهترین راههای تقویت لیسنینگه و کتاب واقعااا آموزشیه.

اولین بار سعی کنید که سریال رو بدون زیر نویس ببنید که حروم نشه ،دی
    قبلا فوق لیسانس مدیریت خواندم حالا شمال کالیفرنیا لیسانس مهندسی کامپیوتر می خونم. علاقمندم دوستان خیلی زیادی داشته باشم ازسراسر دنیا، در صورت تمایل برای کانکت شدن در شبکه اجتماعی مورد علاقه تان پیام خصوصی بدهید.جهت تشکر ، از دکمه تشکر استفاده کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی معدنی

نقل قول نوشته اصلی توسط halim27_17 نمایش پست ها
    سایت ESLpod.com هم هست که توش پر از podcast های مختلف از هر نوع موضوع هست. غیر از اون هم 20 تا podcast اختصاصی داره که مال TOEFL هست.به نظر من و چند تا از استادهای اریان پور که معرکس. من اونهایی که مال TOEFL هست رو همشو دارم.بعد از امتحانم که 1 هفته دیگست اگه کسی خواست می تونم کمکش کنم.(راستی سایتش تو ایران *****ه)
    سلام
    من 28 اپریل تافل دارم لیسنیگم بد نیس ولی یه بار تافل دادم نمیدونم چرا بدجور خراب کردم! این پادکست ها فک میکنین میتونه تو این تایم باقی مانده کمکم کنه؟ امکانش هست فایلشو بزارید برای دانلود؟ اگه میشه البته

دوستان من یک فایل صوتی و یک فایل تکست تهیه کردم که در فایل صوتی تمام 1000 کلمه همراه با جمله بیان میشه و در فایل تکست هم تمام کلمات و جملات اومده...

حالا نمیدونم به دردتون میخوره یا نه.

هم شنیدار تقویت می کنه هم با کاربرد کلمات در جملات اشنا میشید.

البته در برخی قسمت هاش یک خورده مشکل هست.

اين سايت مجموعه خيلي خوبي از فيلمهاي مستند جذاب با موضوعات مختلفي مثل طبيعت، تاريخ، جغرافي،‌ ماورالطبيعه، جرم، بيوگرافي، اسرارآميز و خلاصه خيلي چيزهاست.براي كساني كه دوست دارن ضمن سرگرم شدن هم لسينينگشون تقويت بشه و هم اطلاعات عمومي شون زياد بشه خيلي مفيد خواهد بود. فقط اميدوارم تو ايران في ل تر نشده باشه.

http://topdocumentaryfilms.com

Senior Member m_rond آواتار ها

Question درک سریع اعداد در Listening

با سلام
    یکی از مشکلات من که ممکنه مشکل بعضی دوستان دیگه هم باشه اینه که وقتی من به یه مکالمه یا فیلم یا ... گوش می دم با تشخیص و درک کلمات ممکنه مشکلی نداشته باشم اما وقتی در جریان مکالمه یه عدد بکار برده می شه مثلاً سال، شماره تلفن، شماره خیابان یا مثلاً قیمت یک جنس، ناگهان بخاطر ضعف در درک سریع اون عدد، یه بخشی از مکالمه از دستم در می ره و عقب می افتم. می خواستم ببینم در زمینه این مشکل کسی تکنیک یا روش خوبی می تونه پیشنهاد بده.
    با تشکر
    Never Say Never

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

پیش فرض پاسخ : درک سریع اعداد در Listening

من همین مشکل رو داشتم. ضعف من بخاطر تماس کم با اعداد بود. یعنی خودم توی اسپیکینگ اصلا استفاده نمیکردم و توی لیسنینگ هم به ندرت میشنیدم. اگه وقت داشتم میفهمیدم چی میگه ولی توی یه مدت زمان کم نمیتونستم چی میگه. باید اول همرو ترجمه میکردم به زبون خودمون بعد میذاشتم بقل هم. اگه اعداد هم مثل کلمات زیاد تکرار شن درکشون راحت میشه. اول یه کاغذ پر، رندوم از اعداد بزرگ و کوچیک مینوشتم و بعد میخوندمشون با صدای بلند. این کار توی اعداد باند مثل شماره تلفن که اعداد تک تک خونده میشن خیلی کمکم کرد. همون موقع که دارید میخونید صداتون رو میتونید ضبط کنید و دفعه بعد برعکس انجام بدید. یعنی همون اعدادی که خونده بودید رو بنویسید. اینجوری کم کم مسلط تر شدم روی اعداد. این بود تجربه ی من از اعداد
    یه سری سایت ها هستند مثل این میتونید تمرین لیسنیگ برای اعداد انجام بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    applied chemistry

پیش فرض پاسخ : درک سریع اعداد در Listening

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    با سلام
    یکی از مشکلات من که ممکنه مشکل بعضی دوستان دیگه هم باشه اینه که وقتی من به یه مکالمه یا فیلم یا ... گوش می دم با تشخیص و درک کلمات ممکنه مشکلی نداشته باشم اما وقتی در جریان مکالمه یه عدد بکار برده می شه مثلاً سال، شماره تلفن، شماره خیابان یا مثلاً قیمت یک جنس، ناگهان بخاطر ضعف در درک سریع اون عدد، یه بخشی از مکالمه از دستم در می ره و عقب می افتم. می خواستم ببینم در زمینه این مشکل کسی تکنیک یا روش خوبی می تونه پیشنهاد بده.
    با تشکر

دوست عزیز اگه تو اینترنت بگردید فکر کنم بتونید فایل های صوتی که مربوط به این تکنیک است رو پیدا کنید من کلاس که میرفتم استادمون تمرین هایی داشت که دقیقا مخصوص این کار بود و خیلی مفید بودن سعی میکنم در اولین فرصت اگه بتونم استادم رو پیدا کنم اون فایلها رو واستون بگیرم امیدوارم بتونم هرچه زودتر گیرشون بیارم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)