صفحه 19 از 37 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 366

موضوع: شیوه های تقویت مهارت شنیداری (مباحث کلی)

پیش فرض پاسخ : بهبود Listening

فیلم و رادیو گنجینه های زبان آموزان

فیلم
    یه روش که واسه خیلی ها فکر کنم جواب بده اینه که: فیلمهای زبان اصلی ببینید با زیرنویس انگلیسی بعد از یه مدت سعی کنید به زیرنویس نگاه نکنید (سایزش رو کوچیک کنید) مگر حالتی که دیگه واقعا نفهمیدید نهایتا بعدا از یک مدت( به تشخیص خودتون) دیگه زیرنویس (و این بچه بازی ها!) رو بردارید. اگر هم فیلمی انگلیسی نبود شما باز زیرنویس انگلیسیشو استفاده کنید (تقویت مهارت خوندن). اگر هم به لب ها نگاه کنید کمک میکنه به قدرت تلفظ شما. به کاربرد اصطلاحات در شرایط مختلف هم دقت کنید وسعی کنید در شرایط مشابه برای خودتان (در ذهن) جمله بسازید (تقویت مکالمه).

توجه: مشکل فیلم اینه که مردم حالت عادی مثله فیلما که صحبت نمی کنند که! راه حل این موضوع هم روزی دو ساعت رادیو هست. حالا چطور؟ خودش یه داستان جدایی داره.

رادیو
    یه اینترنت 128kb/s + نرم افزار مناسب + کانال های رادیو رایگان فراوانی که وجود داره. پیشنهاد من اینه که یه مدت اول به رادیو های با ژانر Various با لحجه آمریکایی گوش بدید بعد برید لحجه بربتانیایی بعد واسه تنوع هم شده یه بار لحجه ی ایرلندی رو امتحان کنید. اینا انواع ورزش های گوشه. نکته ی ریز اینه که کانال های Various موسیقی پخش میکنن که خودش باز دنیایی داره. بعدا میتونید کانالهای تخصصی تر گوش بدید مثله: Politics, Economy, Sport, News یا هر موضوع دیگه ای که میتونه شما رو دو تا سه ساعت بگوش نگه داره و احساس خستگی نکنید.
    ::Never say never::

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شيوه هاي تقويت مهارت Listening بصورت كلي؟!

درود
    من می خواستم مجموعه ای از اخبار CNN رو بصورت یکجا دانلود کنم . خودم نتونستم لینک پیدا کنم . ممنون می شم دوستان در این زمینه کمک کنم . نمی خوام بصورت آنلاین گوش بدم بصورت MP3باشه که همه جا گوش کنم .

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

سلام من رفتم یه موبایل حرفه ای خریدم که یکی از دلایل خریدش گوش کردن به / استفاده از فایل های صوتی زبان هست.

به جز آموزش مکالمه روزمره به زبان انگلیسی از نصرت، دیگه چیز دیگه ای مرتبط با زبان ندارم که بریزم توی گوشی ام.

لطفا منو راهنمایی کنین که سطح لیسینینگم رو بتونم حسابی تقویت کنم. لازم به ذکر هست که الان در حال حاضر سطح متوسط رو به ضعیفه.

به یه راهکار تجربی موثر و موفق که بتونم ظرف 4 ماه برسونم خودم رو به سطح خوب و خیلی خوب به شدت نیاز دارم

با تشکر

Junior Member

لطفا منو راهنمایی کنین که سطح لیسینینگم رو بتونم حسابی تقویت کنم. لازم به ذکر هست که الان در حال حاضر سطح متوسط رو به ضعیفه.

به یه راهکار تجربی موثر و موفق که بتونم ظرف 4 ماه برسونم خودم رو به سطح خوب و خیلی خوب به شدت نیاز دارم

با تشکر[/QUOTE]

سلام دوست عزیز
    هر فایل listening میتونه مفید باشه و این مهارت شما رو بطور عمومی بهبود ببخشد ( چه VOA چه آوازهای English و ....) اما می خواهید در ظرف 4 ماه خودتونو برای چی آماده کنید؟ برای TOEFL؟ اگر هدف شما TOEFL است بهتره بیشتر رو متونی که در این آززمون ها بیشتر استفاده دارند متمرکز شوید یعنی متون آکادمیک.
    علاوه بر فایل های Listening بارونز می توانید از منابع زیر هم استفاده کنید:

building skills for the toefl ibt
    Developing Skills for the Toefl ibt
    Mastering Skills for the TOEFL iBT Advanced
    Intermediate Listening Comprehension
    Advanced Listening Comprehension
    Noteworthy
    که سه مورد اول بیشتر شبیه آزمون TOEFL هستند و سه مورد آخر کلی متون آکادمیک داره که بسیار مفید هستند.
    یکی از روش های مفید اما زمان بر این است که به قسمتی از فایل گوش بدی و سپس سعی کنی اونو بنویسی.

موفق باشید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezgar نمایش پست ها

اگر هدف شما TOEFL است بهتره بیشتر رو متونی که در این آززمون ها بیشتر استفاده دارند متمرکز شوید یعنی متون آکادمیک.

building skills for the toefl ibt
    Developing Skills for the Toefl ibt
    Mastering Skills for the TOEFL iBT Advanced
    Intermediate Listening Comprehension
    Advanced Listening Comprehension
    Noteworthy
    که سه مورد اول بیشتر شبیه آزمون TOEFL هستند و سه مورد آخر کلی متون آکادمیک داره که بسیار مفید هستند.
    یکی از روش های مفید اما زمان بر این است که به قسمتی از فایل گوش بدی و سپس سعی کنی اونو بنویسی.

موفق باشید
    دوست گرامی، ضمن تشکر شما وب سایتی رو سراغ دارین که مطابق نظرتون متون آکادمیک رو داشته باشه با اسکریپتش؟ این به من خیلی می تونه کمک کنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soniasa نمایش پست ها
    دوست گرامی، ضمن تشکر شما وب سایتی رو سراغ دارین که مطابق نظرتون متون آکادمیک رو داشته باشه با اسکریپتش؟ این به من خیلی می تونه کمک کنه.
    سلام
    در کتابخانه همین سایت applyabroad میتونید بیشتر اونها رو دانلود کنید
    کتاب بارونز رو از اینجا:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...o-Software-%29
    کتاب Mastering Skill رو از:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...-2ed-Audio-%29
    بیشتر بچه ها اعتقاد دارند که سوالات Listening امتحان نزدیک به بارونز هستش، T-P-O ها رو که حتما تمرین کنید. اون منابع دیگه جنبه تمرینی دارند، منابع ..........Intermediate Listening Comprehension رو جایی ندیدم که بتونید دانلود کنید اما از بیرون میتونید تهیه کنید.
    روش گوش دادن و نوشتن وقت گیره اما بینهایت موثره تاثیرشو تو یک یا دو هفته اول حس می کنید. باز هم اگه سوالی داشتید خوشحال می شم که بتونم کمک کنم.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezgar نمایش پست ها
    سلام
    در کتابخانه همین سایت applyabroad میتونید بیشتر اونها رو دانلود کنید
    کتاب بارونز رو از اینجا:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...o-Software-%29
    کتاب Mastering Skill رو از:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...-2ed-Audio-%29
    بیشتر بچه ها اعتقاد دارند که سوالات Listening امتحان نزدیک به بارونز هستش، T-P-O ها رو که حتما تمرین کنید. اون منابع دیگه جنبه تمرینی دارند، منابع ..........Intermediate Listening Comprehension رو جایی ندیدم که بتونید دانلود کنید اما از بیرون میتونید تهیه کنید.
    روش گوش دادن و نوشتن وقت گیره اما بینهایت موثره تاثیرشو تو یک یا دو هفته اول حس می کنید. باز هم اگه سوالی داشتید خوشحال می شم که بتونم کمک کنم.
    موفق باشید

دوست عزيز من mastering skill را دانلود كردم . چرا فايل هاي mp3 از 152 شروع ميشه؟ يعني كامل نيست اين فايل ها؟

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

درود
    گوش دادن و نوشتن خیلی تاکید میشه. آیا نوشتن منظور همون تایپ کردنه؟ یا نوشتن روی کاغذ؟ کدومش بهتره؟ (با توجه به اینکه فردی بخواد امتحان iBT شرکت کنه)
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

روش نوشتن سخته...
    به نظرم شما اگر یک فایل صوتی رو چند بار گوش کردید و تشخیص دادید که دقیقا چه کلماتی میگوید کافی است...مهم این است که شما تشخیص بدهید چه می گوید..
    اگر هم پس از چند بار گوش دادن برخی کلمات رو مشکل داشتید از ترانسکریپت استفاده کنید.

رشته و دانشگاه

سلام وبازم تشکر از دوستانی که سایت CNN Student News + ESL-Lab رو به من و بقیه معرفی کردن..... این سایت ها خیلی مفیده برام .... اما یه مطلبی:

1 - من که لیسینینگ ها رو گوش می کنم بعضی مواقع یا شاید بهتره بگم بیشتره مواقع بعضی کلمات رو توی یه جمله به دلیل تندگویی گوینده تشخیص نمی دم اما معنی کلی جمله رو متوجه میشم برای بار اول یا با چندبار گوش دادن مثالش کلماتی مثل out - though - on , ....

2- به نظرتون من اگه بیام ساختار این جملات رو که برام تازگی دارن برای خودم بنویسم و یا سعی کنم بعد از گفتن هر جمله توسط گوینده ، خودم هم اون جمله رو تکرار کنم. این روش مفیده و کسی اینکار رو قبلا انجام داده که تجربه ای داشته باشه؟

ممنون میشم هر دوسوال رو جواب بدین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)