صفحه 5 از 37 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 366

موضوع: شیوه های تقویت مهارت شنیداری (مباحث کلی)

پیش فرض پاسخ : بهبود Listening با Script یا بدون آن؟

سلام

آخر سر ما نفهمیدیم برای تقویت Listening باید از script ها استفاده کنیم یا نکنیم؟
    اگر جواب مثبته، چطور باید ازشون استفاده کرد.
    من که وقتی script رو نگاه می کنم می رم تو فاز reading عین برق اول تا آخرشو skim می کنم یهو وسطش یادم می افته که دارم L تمرین می کنم.
    ولی مواقعی که اول چند بار گوش می دم بعد به Script نگاه می کنم یه کم بهتر میشه ولی خوب این پروسه وقت گیر و حوصله بره .

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    رز سیاه عزیز برای تقویت لیسنینگ بنظر من بهتره بدون اسکریپت کار کنی مگر وقتی که بخوای لغت ی رو از تو متن چک کنی که شنیدیش ولی نمیدونی چی هستش.
    بنظر من یه مدتی رادیو npr گوش کن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd نمایش پست ها
    درود
    رز سیاه عزیز برای تقویت لیسنینگ بنظر من بهتره بدون اسکریپت کار کنی مگر وقتی که بخوای لغت ی رو از تو متن چک کنی که شنیدیش ولی نمیدونی چی هستش.
    بنظر من یه مدتی رادیو npr گوش کن.
    سلام
    ممنون علی جان. منم فکر می کنم بدون script بهتره و زمانی که با اسکریپ کار می کردم احساس می کردم قدرت تمرکز و دریافت پیام از طریق شنواییم داره تضعیف میشه. ولی نمی دونم چرا تو بیشتر سایتهای رادیو آنلاین جاهای رو که script گذاشتند تاکید کردند این رو برای تقویت Listening زبان آموزان خارجی قرار داده اند .
    شایدم واقعا راهی وجود داره که بشه ازش بهتر استفاده کرد ولی من خیلی گشتم پیدا نکردم.
    هر چی هم با این script ها کار کردیم بیشتر reading مون رو تقویت کرد و listening مون رو به اضمحلال کشوند
    به هر حال اگر کسی روش استفاده بهتر از این script ها رو بلده بیاد به ما هم بگه.

یه چیزم یادم رفت.
    علی آقا این NPR مزیتش نسبت به بقیه سایتها مثل cnn یا lecturefox چیه؟
    من خودم از lecturefox استفاده می کنم. هم بنیه علمیمو تو رشته ام تقویت کرده و هم reading مو

Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering, M.Sc.

پیش فرض پاسخ : بهبود Listening

این نظر شخصی منه دوستان!!!
    من چندین بار متن را بدون script گوش می کنم.و سعی می کنم مفهوم و منظور و کلمات کلیدی گفتگو را با گوش دادن بفهمم.ولی در آخر یکبار هم با script گوش می کنم.خیلی بهم کمک کرده.برای دفعات بعدی که مکالمه ها سریعتر می شن و همچنین فهم بعضی اصطلاحات خاص برام راحت تر می شه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science-Dalhousie

دوستان من 28 تا از فایلهای BBC Learning English رو دانلود کردم که همراه با متن براتون تو لینک زیر آپلود کردم... هم موضوعات جالبه و هم گویش و حجم زمانی... امیدوارم مفید باشه...

http://www.mediafire.com/?sharekey=f...018c8114394287

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Iran, Tehran

من در بخش Listening Long conversation خییییلی مشکل دارم!!!!با اینکه الان 7 سری تستهای Actual رو زدم بازم تکنیکی برای درست زدن مکالمات طولانی پیدا نکردم! و وقتی مکالمه تموم میشه توانایی پیدا کردن جواب درست در تست رو ندارم...معمولا تنها یکی یا دو تا رو درست میزنم!!!! این مسئله، بعد از این همه مدت خوندن واقعا نگرانم کرده !!!! توی فروم هم خیلی گشتم ..اما کسی راهکاری برای این منظور ارائه نکرده بود! تنها يك PDF پيدا كردم كه گفته بود بايد در حين اينكه به مكالمه گوش ميديم بايد سوالات رو هم ببينيم....اما من نتونستم.....!!!!

كسي ميتونه منو راهنمايي كنه؟ واقعا Long conversation باعث نگراني من شده...

با تشکر فراوان

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : بهبود Listening !راه حل چیست؟

درود
    من میخاهم دوباره برای آیلتس امتحان بدم...تقریبا اگه بشه دو ماه دیگه...دفعه قبل شدم 5.5

لیستنینگ هم 5 شد یعنی حول و حوش 14 تا 17 درست...رایتینگ هم بیشترین نمره ام شد که شدم 6.5!
    اینو از این جهت یادآور شدم که بعضی ها میگن گه رایتینگ خوب باشه اسپیکنگ و لیستنینگ هم خوب میشه در حالیکه من هر دو رو 5 شدم

من یه کم که چه عرض کنم تقریبا نصف نصف هر دو گوش کاهش شنوایی دارم...50 - 50 ...امتحان آیلتس هم به مرحمت دوستان آیلتسی با گوشی امتحان دادم...تو امتحان میشد بزنی عقب جلو ولی خداییش عذاب وجدان می گرفتم....
    مشکل من اینه که نمی تونم جواب درست رو تشخیص بدم...بعضی موقعها هم سه کلمه ی اول رو می فهمم و دو تای آخر رو نمی فهمم...
    من تاپیک رو دنبال کردم...بیشتر بچه ها برای تافل راهنمایی کردن....برای تقویت لیستنینگ اونم برای کسی مثه من چه پیشنهادی دارید تا به 6-6.5-7 برسونم؟

من بیشتر به ردینگ علاقه دارم...لیستنینگ هم کار می کنم تست ها رو می زنم بیشتر از 24-25 تا یادم نمیاد زده باشم...اونم دیگه شانس خیلی باهام یار بوده...کار می کنم خیلی زود خسته میشم...مغزم خسته میشه...نهایت روزی 1 ساعت اونم با فاصله گوش می کنم تا خسته نشم...نتیجه ی بدی هم که میگیرم زودتر منو ناامید می کنه میرم سراغ ردینگ یا رایتینگ...

ممنون میشم منو راهنمایی کنید..چه کنم که به سطح بالاتری برم؟با توجه به اینکه اگه جور بشه برم خارج برای ادامه تحصیل نتونم از پس یه لیستنینگ 30 دقیقه ای بر بیام تو کلاس به مشکل بر نخورم!

شب خوش

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط majid.nasirinegad نمایش پست ها
    دوستان من 28 تا از فایلهای BBC Learning English رو دانلود کردم که همراه با متن براتون تو لینک زیر آپلود کردم... هم موضوعات جالبه و هم گویش و حجم زمانی... امیدوارم مفید باشه...

ممنون مجید جان
    فقط میشه بگی کدوم سری از programash هست؟
    چون من چند تا از 6minutes english ها رو گوش دادم.میخواستم ببینم اگه همونه دانلود نکنم.
    ممنون ازت بازم

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط blackrose نمایش پست ها
    سلام
    ممنون علی جان. منم فکر می کنم بدون script بهتره و زمانی که با اسکریپ کار می کردم احساس می کردم قدرت تمرکز و دریافت پیام از طریق شنواییم داره تضعیف میشه. ولی نمی دونم چرا تو بیشتر سایتهای رادیو آنلاین جاهای رو که script گذاشتند تاکید کردند این رو برای تقویت Listening زبان آموزان خارجی قرار داده اند .
    شایدم واقعا راهی وجود داره که بشه ازش بهتر استفاده کرد ولی من خیلی گشتم پیدا نکردم.
    هر چی هم با این script ها کار کردیم بیشتر reading مون رو تقویت کرد و listening مون رو به اضمحلال کشوند
    به هر حال اگر کسی روش استفاده بهتر از این script ها رو بلده بیاد به ما هم بگه.

یه چیزم یادم رفت.
    علی آقا این NPR مزیتش نسبت به بقیه سایتها مثل cnn یا lecturefox چیه؟
    من خودم از lecturefox استفاده می کنم. هم بنیه علمیمو تو رشته ام تقویت کرده و هم reading مو
    درود
    ببخشید من پیامت رو دیر دیدم.
    بنظر من اسکریپت رو برای این میذارن که اگر جایی رو متوجه نشدید برگردید و لغات رو چک کنید وگرنه بنظر من بدون اسکریپت خیلی بهتره.
    من خودم لغتی رو یا جمله ای رو ندونم حتما باید چکش کنم وگرنه قاط میزنم.
    من فقط وقتی گیر میکنم لغات رو چک میکنم.
    مثلا یه بار تو لیسنینگ عبارت باستاپ رو شنیدم هرچی فکر میکردم حریف نشدم آخر سر بعد از چک کردم فهمیدم Bus stop بوده، به همین سادگی متوجه شدم که یکی از s ها رو نخونده که نکته باحالی بود.
    من چیزایی رو که اینجوری میشنوم دیگه یادم نمیره.
    در مورد NPR مهمترین مزیتش اینه که با احمدی نژاد دیروز گفتگو داشت و غیر از اون برنامه هاش free talk هست و اون خشکی اخبار رو نداره و همه جور آدمی میاد رو خط و صحبت میکنه.
    ویرایش توسط Pink Floyd : September 27th, 2009 در ساعت 02:19 AM

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط majid.nasirinegad نمایش پست ها

درود
    بنظر من لهجه بریتیش یرای تافل کار نکنید بهتره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)