صفحه 6 از 37 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 366

موضوع: شیوه های تقویت مهارت شنیداری (مباحث کلی)

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

پیش فرض پاسخ : بهبود Listening

نقل قول نوشته اصلی توسط mm_yaki نمایش پست ها
    من در بخش Listening Long conversation خییییلی مشکل دارم!!!!با اینکه الان 7 سری تستهای Actual رو زدم بازم تکنیکی برای درست زدن مکالمات طولانی پیدا نکردم! و وقتی مکالمه تموم میشه توانایی پیدا کردن جواب درست در تست رو ندارم...معمولا تنها یکی یا دو تا رو درست میزنم!!!! این مسئله، بعد از این همه مدت خوندن واقعا نگرانم کرده !!!! توی فروم هم خیلی گشتم ..اما کسی راهکاری برای این منظور ارائه نکرده بود! تنها يك PDF پيدا كردم كه گفته بود بايد در حين اينكه به مكالمه گوش ميديم بايد سوالات رو هم ببينيم....اما من نتونستم.....!!!!

كسي ميتونه منو راهنمايي كنه؟ واقعا Long conversation باعث نگراني من شده...

با تشکر فراوان
    درود
    یک کتاب معرفی میکنم که تو فروم لینک هاش هست ولی حجم ش حدود یک گیگ هست
    listening comprehension واقعا شاهکاره .

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : بهبود Listening !راه حل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود
    من میخاهم دوباره برای آیلتس امتحان بدم...تقریبا اگه بشه دو ماه دیگه...دفعه قبل شدم 5.5

لیستنینگ هم 5 شد یعنی حول و حوش 14 تا 17 درست...رایتینگ هم بیشترین نمره ام شد که شدم 6.5!
    اینو از این جهت یادآور شدم که بعضی ها میگن گه رایتینگ خوب باشه اسپیکنگ و لیستنینگ هم خوب میشه در حالیکه من هر دو رو 5 شدم

من یه کم که چه عرض کنم تقریبا نصف نصف هر دو گوش کاهش شنوایی دارم...50 - 50 ...امتحان آیلتس هم به مرحمت دوستان آیلتسی با گوشی امتحان دادم...تو امتحان میشد بزنی عقب جلو ولی خداییش عذاب وجدان می گرفتم....
    مشکل من اینه که نمی تونم جواب درست رو تشخیص بدم...بعضی موقعها هم سه کلمه ی اول رو می فهمم و دو تای آخر رو نمی فهمم...
    من تاپیک رو دنبال کردم...بیشتر بچه ها برای تافل راهنمایی کردن....برای تقویت لیستنینگ اونم برای کسی مثه من چه پیشنهادی دارید تا به 6-6.5-7 برسونم؟

من بیشتر به ردینگ علاقه دارم...لیستنینگ هم کار می کنم تست ها رو می زنم بیشتر از 24-25 تا یادم نمیاد زده باشم...اونم دیگه شانس خیلی باهام یار بوده...کار می کنم خیلی زود خسته میشم...مغزم خسته میشه...نهایت روزی 1 ساعت اونم با فاصله گوش می کنم تا خسته نشم...نتیجه ی بدی هم که میگیرم زودتر منو ناامید می کنه میرم سراغ ردینگ یا رایتینگ...

ممنون میشم منو راهنمایی کنید..چه کنم که به سطح بالاتری برم؟با توجه به اینکه اگه جور بشه برم خارج برای ادامه تحصیل نتونم از پس یه لیستنینگ 30 دقیقه ای بر بیام تو کلاس به مشکل بر نخورم!

شب خوش
    آیا شما با عقب و جلو کردن listening می تونید سئوال ها رو جواب بدید یا نه؟ منظورم اینه که آیا دایره ی لغتتون کمه یا اینکه لغت ها رو بلدید ولی تلفظشون براتون نا آشناست ؟
    اگه با دامنه لغت مشکل دارید کتاب vocab for ielts رو بخونید.
    اگه با نحوه ی جواب دادن تست ها و تکنیک آیلتس مشکل دارید tips for ielts کتاب خوبی هست .
    امیدتون رو از دست ندید
    goodbye forever

ApplyAbroad Hero

درود
    من میخاهم دوباره برای آیلتس امتحان بدم...تقریبا اگه بشه دو ماه دیگه...دفعه قبل شدم 5.5

لیستنینگ هم 5 شد یعنی حول و حوش 14 تا 17 درست...رایتینگ هم بیشترین نمره ام شد که شدم 6.5!
    اینو از این جهت یادآور شدم که بعضی ها میگن گه رایتینگ خوب باشه اسپیکنگ و لیستنینگ هم خوب میشه در حالیکه من هر دو رو 5 شدم

من یه کم که چه عرض کنم تقریبا نصف نصف هر دو گوش کاهش شنوایی دارم...50 - 50 ...امتحان آیلتس هم به مرحمت دوستان آیلتسی با گوشی امتحان دادم...تو امتحان میشد بزنی عقب جلو ولی خداییش عذاب وجدان می گرفتم....
    مشکل من اینه که نمی تونم جواب درست رو تشخیص بدم...بعضی موقعها هم سه کلمه ی اول رو می فهمم و دو تای آخر رو نمی فهمم...
    من تاپیک رو دنبال کردم...بیشتر بچه ها برای تافل راهنمایی کردن....برای تقویت لیستنینگ اونم برای کسی مثه من چه پیشنهادی دارید تا به 6-6.5-7 برسونم؟

من بیشتر به ردینگ علاقه دارم...لیستنینگ هم کار می کنم تست ها رو می زنم بیشتر از 24-25 تا یادم نمیاد زده باشم...اونم دیگه شانس خیلی باهام یار بوده...کار می کنم خیلی زود خسته میشم...مغزم خسته میشه...نهایت روزی 1 ساعت اونم با فاصله گوش می کنم تا خسته نشم...نتیجه ی بدی هم که میگیرم زودتر منو ناامید می کنه میرم سراغ ردینگ یا رایتینگ...

ممنون میشم منو راهنمایی کنید..چه کنم که به سطح بالاتری برم؟با توجه به اینکه اگه جور بشه برم خارج برای ادامه تحصیل نتونم از پس یه لیستنینگ 30 دقیقه ای بر بیام تو کلاس به مشکل بر نخورم!

شب خوش
    آیا شما با عقب و جلو کردن listening می تونید سئوال ها رو جواب بدید یا نه؟ منظورم اینه که آیا دایره ی لغتتون کمه یا اینکه لغت ها رو بلدید ولی تلفظشون براتون نا آشناست ؟
    اگه با نحوه ی جواب دادن تست ها و تکنیک آیلتس مشکل دارید tips for ielts کتاب خوبی هست .
    امیدتون رو از دست ندید
    goodbye forever

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_cpu نمایش پست ها
    امیدتون رو از دست ندید
    درود بر شما دوست عزیز...

تقریبا می تونم بعد از عقب و جلو زدن بفهمم منظرش چی بوده....

بیشترین چیزی که ناراحتم می کنه اینه که از دو قسمت اول(20تای اول)معمولا مساوی یا بعضا شده کمتر از بخش دوم میزنم!یعنی شده بخش چهار که خوب مسلما سخت تره و باید هم بفهمی و هم تجزیه و تحلیل کنی رو بهتر از بقیه زدم...
    دایره ی لغاتم حس می کنم ضعیفه...تو ردینگ این مشکل رو ندارم ولی خوب لیستنینگ شده دو تا کلمه ی مشابه به هم رو به جای هم می نویسم...مثلا هر دوشون با ک شروع میشن و تا حرف سومشون رو می فهمم ولی بقیه اش رو نه!و اون موقع هم خیلی دیر کلمات یادم میاد که چی می تونه تو این گزینه ها محتمل باشه...
    فکر کنم یه ذره ضعف لغتی دارم یه ذره بیشتر از لغتی مشکل تلفظی دارم...مثه soil و sole ...

من 12 آذر امتحان دارم...به نظرتون بشینم کتاب vocab for ielts رو بخونم؟برای لیستنینگم واقعا کارسازه؟
    البته میخام تو این مدت هم برای ارشد اینجا هم بخونم...

ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

Talking پاسخ : بهبود Listening !راه حل چیست؟

درود بر شما دوست عزیز...

تقریبا می تونم بعد از عقب و جلو زدن بفهمم منظرش چی بوده....

بیشترین چیزی که ناراحتم می کنه اینه که از دو قسمت اول(20تای اول)معمولا مساوی یا بعضا شده کمتر از بخش دوم میزنم!یعنی شده بخش چهار که خوب مسلما سخت تره و باید هم بفهمی و هم تجزیه و تحلیل کنی رو بهتر از بقیه زدم...
    دایره ی لغاتم حس می کنم ضعیفه...تو ردینگ این مشکل رو ندارم ولی خوب لیستنینگ شده دو تا کلمه ی مشابه به هم رو به جای هم می نویسم...مثلا هر دوشون با ک شروع میشن و تا حرف سومشون رو می فهمم ولی بقیه اش رو نه!و اون موقع هم خیلی دیر کلمات یادم میاد که چی می تونه تو این گزینه ها محتمل باشه...
    فکر کنم یه ذره ضعف لغتی دارم یه ذره بیشتر از لغتی مشکل تلفظی دارم...مثه soil و sole ...

من 12 آذر امتحان دارم...به نظرتون بشینم کتاب vocab for ielts رو بخونم؟برای لیستنینگم واقعا کارسازه؟
    البته میخام تو این مدت هم برای ارشد اینجا هم بخونم...

ممنون از راهنماییتون

آقا شما به اون یه کتاب اکتفا نکن. شما تا میتونی باید گوش بدی. به قول یکی از اساتید زبان می گفت :
    شما از همین الان هرچقدر Reading بخونید کمه،
    هر چقدر گوش بدید کمه،
    هر چقدر بنویسید کمه
    و بالاخره هر چقدر که صحبت کنید کمه(البته این قسمتش رو یه کم تخفیف قائل شید واسه اون نگون بختی که مخاطب شماست چون بدبخت کلافه میشه D: )

Hence, Practice as much as you can

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط m0h3n نمایش پست ها
    آقا شما به اون یه کتاب اکتفا نکن. شما تا میتونی باید گوش بدی. به قول یکی از اساتید زبان می گفت :
    شما از همین الان هرچقدر Reading بخونید کمه،
    هر چقدر گوش بدید کمه،
    هر چقدر بنویسید کمه
    و بالاخره هر چقدر که صحبت کنید کمه(البته این قسمتش رو یه کم تخفیف قائل شید واسه اون نگون بختی که مخاطب شماست چون بدبخت کلافه میشه D: )

Hence, Practice as much as you can
    با درود فروان و سپاس از جوابتان

پس با این حساب شما تجویز می کنید که من شروع کنم بشینم این کتاب vocab for ielts رو بخونم؟
    آیا با این زمان اندکی که دارم می تونم تمومش کنم؟(هنو کتابای کرک آیلتس رایتینگ و اسپیکینگ رو تموم نکردم )
    به نظرتون میتونم با این کتاب بخش بزرگی از فسمت شنیداری رو جواب بدم؟

با سپاس

Junior Member hach آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd نمایش پست ها
    درود
    یک کتاب معرفی میکنم که تو فروم لینک هاش هست ولی حجم ش حدود یک گیگ هست
    listening comprehension واقعا شاهکاره .
    سلام
    منظور شما اینه
    Listening and Notetaking Skills Series - International Student Edition
    که خود شما پستشو تو لینک زیر گذاشتین؟
    (پست 116)
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...?t=102&page=12
    اگر درسته تایید کنین تا بقیه راحت از اینجا پیداش کنن. اگر نه میشه لطف کنین و لینکش رو بذارین
    در ضمن این که من میبینم فکر می کنم خیلی بیشتر از 1 گیگ بشه

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

Salut
    sure you are right
    in that link use posts #116 &117 or txt file that mic_macarti has uploaded
    or download this attachment
    thanks mic_macarti
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member hach آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

Thumbs up پاسخ : بهبود Listening

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd نمایش پست ها
    Salut
    sure you are right
    in that link use posts #116 &117 or txt file that mic_macarti has uploaded
    or download this attachment
    thanks mic_macarti
    من جلد اولشو دانلود کردم و فکر می کنم چیز مفیدیه
    منتها دانلودش طول میکشه یه کم حالا تا کدوم سطحش برای تافل خوبه؟ جلدای دیگشم دانلود کنم؟

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

با درود فروان و سپاس از جوابتان

پس با این حساب شما تجویز می کنید که من شروع کنم بشینم این کتاب vocab for ielts رو بخونم؟
    آیا با این زمان اندکی که دارم می تونم تمومش کنم؟(هنو کتابای کرک آیلتس رایتینگ و اسپیکینگ رو تموم نکردم )
    به نظرتون میتونم با این کتاب بخش بزرگی از فسمت شنیداری رو جواب بدم؟

با سپاس
    واسه لغت نظر من اینه:

حتما کتاب 504 و هر لغتی که می بینی بلد نیستی یاد بگیر. چه میخواد تو Reading باشه یا چه تو Listening
    البته طی یه برنامه مدون که مثلا مثل الگوریتم لایتنر لغت تکرار بشه واستون و از یادتون نره

Vocab for IELTS هم خوبیش اینکه شما همزمان که دارید لغت یاد میگیرید دارید با آزمون هم آشنا میشید.

موفق باشید

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)