نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 98

موضوع: تجربیات زندگی در استرالیا و مسائل مرتبط

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط pournikdast نمایش پست ها
    [FONT="]با عرض سلام و وقت بخیر خدمت جناب R-1159 و دیگر دوستان و اساتید انجمن (لطفا کمکم کنید...)!!![/FONT]

[FONT="]بیاید با یه حساب سرانگشتی وضعیت زندگی کیسی مثل من رو قبل و بعد از مهاجرت بررسی کنیم:[/FONT]
    [FONT="] [/FONT]
    [FONT="]1.بنده با [/FONT][FONT="]PHD[/FONT][FONT="] روانشناسی و شانس خوب از بابت هیات علمی شدن (به خاطر رزومه پژوهشی خوب) و پس از صرف حدود 90 میلیون هزینه(40 مهاجرت+50حداقل هزینه برای 6 ماه اول) و کلی مدرک (یکیش ایلتس 7 اکادمیک که واسه رشتمون لازمه) با زن و 2 تا بچه میام استرالیا...[/FONT]
    [FONT="]2.اگر زرنگ باشم میتونم در عرض 6 ماه یه کار غیر مرتبط پیدا کنم (ظرفشویی، نظافت و...)[/FONT]
    [FONT="]3.برای کار مرتبط حداقل نیاز به گذروندن 2 سال آموزش تکمیلی در زمینه روانشناسی دارم (که هزینه خودشه داره)[/FONT]
    [FONT="]4.اگر خیلی زرنگ و خوش شانس باشم میتونم بعد از حدود 3-2 سال تو شغلی مرتبط با رشتم کار بگیرم[/FONT]
    [FONT="]5.بعد از کلی تحقیق دستم اومد هزینه ی یه آپارتمان 70 متر یه خوابه+ خورد وخوراک (یه کم ریاضتی)+ آب و برق و گازو...(البته به شرط صرفه جویی:مثلا میگن به خاطر پول گاز خیلیا از کیسه خواب استفاده میکنن)... خلاصه برای خانواده 4 نفره من حداقل ماهی (3000-2500 دلار) هزینه دارم[/FONT]
    [FONT="]6.بعد رفتم سراغ درآمدها و فهمیدم ([/FONT][FONT="]سايت [/FONT][FONT="]PayScale[/FONT][FONT="]) اکثر شغلها بین 35 تا 50 هزار دلار در سال درآمد دارن، در مورد رشته خودم هم سرچ کردم که روانشناسان حدود 50 هزار درآمد دارن (به شرط داشتن مجوز استرالیایی)[/FONT]
    [FONT="]7.نتیجه گیری : پس از 3 سال زمان و انجام کارهای.... و گذشتن از 7 خوان رستم، من حدود ماهی 4-3 هزار درامد دارم و تقریبا برای یک زندگی نه چندان ایده آل (اپارتمان 70 متری و...) هم حدود 4-3 هزار نیاز دارم: یعنی فقط گذران زندگی.[/FONT]
    [FONT="] [/FONT]
    [FONT="]جناب ایکاروس و دیگر اساتید انجمن آیا همه چی رو درست حساب کردم؟[/FONT]
    [FONT="]حقیقتا من تمام مدارک و شرایط لازم رو برای مهاجرت دارم (از جمله علاقه بسیار زیاد) و زمانم هم کمه، ولی وقتی فکر میکنم بعد از این همه سختی [/FONT]
    [FONT="]تازه میتونم شرایطی را برای خانواده ام فراهم کنم که همین الان هم دارند، مردد میشوم...[/FONT]
    [FONT="]یعنی واقعا تو کشوری پیشرفته مثل استرالیا یه فرد تحصیلکرده در نهایت میتونه دخل و خرجش را جور کنه، اونم با اون شرایطی که پیش تر گفتم![/FONT]
    [FONT="]خواهش میکنم تمامی دوستانی که در مورد سوالات بنده اطلاعاتی دارند، به صورت شفاف و مبسوط بفرمایند که کمک بزرگی به شرایط تعارض و پر استرس بنده است.[/FONT]
    با سپاس
    سلام
    ببینین محاسباتتون واقع بینانه است هم در مورد موقعیت شغلی و هم در مورد مخارج که الیته من فکر میکنم مخارجتون کمی بیشتر از این باشه بسته به اینکه شما کجا زندگی کنید - با داشتن دو بچه کمی مخارجتون بالاست مگر اینکه در شهر های کم هزینه ای مثل آدلاید زندگی کنید. در مورد کارتون هم درسته و باید این رو هم اضافه کنید که بعنوان روانشناس شما باید انگلیسی خیلی خوبی داشته باشید تا با بیمارتون رابطه برقرار کنید و بنظر میرسه زبان در رشته شما نقش پر رنگتری رو بازی کنه که خودش معظلیه -من جندان اطلاعاتی در مورد رشته شما و میزان درآمدش ندارم ولی باید میزان تکسی رو که ماهیانه ازتون کم میشه هم درنظر بگیرید که حدود 15 تا 20 درصد خقوقتون هست. همینطور هزینه های اولیه رو باید در نظر بگیرید خرید وسایل ماشین پول باند خونه - اینترنت تلفن و ... بنظر من اگر با خانواده چهار نفره میاین حداقل 60 تا 100 میلیون با خودتون پول داشته باشید تا بتوینن خانوادتون رو تا سک سال بیکاری و یا کاری که درامدش کافی نیست ساپورت کنین البته بنظر من منطقیش اینه که خودتون اول بیاین و بعد خانواده رو بیارین و الا بهتون سخت میگذره
    در کل این رو باید عرض کنم اگر برای بهتر شدن اوضاع مالیتون مهاحرت میکنید شاید زیاد به مذاقتون خوش نیاد ولی اگر از اوضاع احتماعی و ... ایران راضی نیستید شاید تا حدودی ارضاتون کنه. مهاجرت تجربه ایه که فقط با مهاجرت بدست میاد و بسیار با ارزشه ولی سختیها و ریسکهای خودشو داره. من تاپیکی درست کردم که تمام اینها رو شرح دادم و همینطور در وبلاگ. شما با ویزای دانشجویی میاین و یا با اقامت دائم ؟
    اگر بصورت ریز و دقیق اطلاعاتی خواستین بگین تا در اختیارتون بزارم.
    ویرایش توسط r_1159 : January 9th, 2014 در ساعت 06:31 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)