صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 99

موضوع: تجربیات زندگی در استرالیا و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط amirXD نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که استرالیا زندگی کردن میشه بگید واقعا میشه با ماشین هاشون که فرمونشون سمت راسته و خیابوناشون که برعکسه و از سمت چپ جاده حرکت میکنن کنار اومد؟؟
    با وجود اینکه از همه نظر برای من بهترین کشور جهت اقامت ، تحصیل و کار هست ولی باز نمیتونم با این قضیه کنار بیام آخه من بقول بزرگترا یخورده ماشین بازم و هرجای دنیا بخوام برم باید یه ماشین برا خودم بتونم دستوپا کنم همون پراید هم راضیم وگرنه اصن نمیرم و کلا با مسافرت با اتوبوس و قطار بهم خوش نمیگذره!
    حالا این قضیه خیلی ذهنمو درگیر کرده!
    یبار تو شهر خودمو یه آئودی دیدم فرمونش سمت راست بود،اصن کلا ساختار ذهنیم داغون شد!
    نمیدونم فقط من اینقدر رو این قضیه حساسم یا نظر بقیه هم همینطوره؟!
    سلام،يك ماه اول كلا قاطي ميكنيد،چون جهت همه چي برعكسه نه فقط ماشين و خيابون،بعدش چشمتون عادت ميكنه،يك هفته با احتياط رانندگي ميكنيد عادت ميكنيد،بعدش كه ايران رفتيد دوباره قاطي ميكنيد!

Junior Member

سلام دوستان

سه تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدین

میگن که توی استرالیا حشرات موذی و... زیاد داره تا جاییکه برای زندگی خیلی سخته

این شنیده درسته یا خیر؟

دوم هم اینکه برای زندگی در استرالیا کدام فصول سال زندگی مناسب هستش که هوا سرد نباشه؟

سوال سوم اینکه کدوم شهرها رو بیشتر پیشنهاد میکنید؟

بیشتر برای سرمایه گذاری و زندگی مدنظرم هست و مشکل مالی وجود نداره.
    تشکر از شما

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط moji2305 نمایش پست ها
    سلام دوستان

این شنیده درسته یا خیر؟

دوم هم اینکه برای زندگی در استرالیا کدام فصول سال زندگی مناسب هستش که هوا سرد نباشه؟

تشکر از شما
    حشرات زیاد هستن ولی نه اینقدر که زندگی سخت باشه این گفته صحیح نیست
    معمولا از دسامبر تا فوریه هوا گرمه از مارچ تا جون هوا بهاریه و از جولای تا سپتامبر سرده البته بعضی شهر ها مثل داروین هستن که همیشه گرمن
    کاملا نسبیه ولی بنظر من بهترین شهر بعد از سیدنی ملبورنه
    Racism. It Stops With Me

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط moji2305 نمایش پست ها
    سلام دوستان

این شنیده درسته یا خیر؟

تشکر از شما

You'll have more problem with insects in Iran compared to AUS

not sure what u meant but the weather can vary from one state to another, like in Iran, but if you really have problem with cold weather maybe Melb is not the best option for you. Also you can't really say what city is better but I don't think Syd is the best city for living (it's more like Tehran). It's too populated etc. Melb is nice if you prefer living in a city with a more British like culture and architecture but it's famous for not having the best weather. If you prefer to live in a city with more beautiful nature/landscapes/beaches etc I prob suggest Brisbane (it's still a big modern city), good thing about Brisbane is it has much better weather compared to most other big cities in AUS
    but again no one can tell you which city is better it all depends on ur criteria

(sorry don't have a Farsi keyboard)

Junior Member

سلام دوستان. من تاپیکی که مستقیماً به سوالم مربوط باشه پیدا نکردم. اینجا می پرسم و ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن.

یکی از آشنایان من قصد داره همراه با دو فرزند 12 و 14 ساله خودش به استرالیا بیاد. یعنی ویزای دانش آموزی برای فرزندانش و ویزای گاردین برای خودش بگیره. حالا سوال اصلی من اینه که سیستم مدارس در استرالیا به چه صورته و این بچه ها در چه نوع مدارسی باید ثبت نام بشن؟ با توجه به این که زبان هم بلد نیستن و باید اول دوره زبان بگذرونن. لطفا اگه نام یا لینک مدارس مناسب برای این کار رو دارید برام بذارید.

ضمناً پدر بچه ها هم قصد داره بعد از یکی دو سال با ویزای کاری یا مهاجرتی بهشون ملحق بشه. اگه اشکالی در این روش وجود داره لطفا بفرمایید.

Junior Member

سلام به همگی. با توجه به اینکه استرالیا یکی از گزینه های هدف من برای تحصیل و زندگی در آینده نزدیک هستش، میخاستم کمی اطلاعات از استرالیا کسب کنم.
    دوستان عزیزی که الان ساکن استرالیا هستند (فرقی نمیکنه کدوم شهر) به طور کلی اگر ممکنه در مورد زندگی در استرالیا و معایب و مزایاش بگید با توجه به همه مسائل مربوط به زندگی در یک کشور غریبه نسبت به ایران. و با توجه به اینکه پست جدیدی در این باره نمیبینم میخاستم دوستان عزیزی که از وضعیت کنونی اقتصادی و کار و نحوه برخورد با مهاجران به خصوص ایرانیها در استرالیا اطلاعاتی دارند توضیحاتی بدهند تا یکم دید داشته باشیم از وضعیت زندگی در اونجا. پیشاپیش ممنونم از توجه و پاسختون.

Junior Member

سلام
    آیا برای شما استرالیا کمی از باقی دنیا دور نیست؟! هزینه سفر به امریکای شمالی و اروپا چقدر میشه؟ من محقق دانشگاه هستم و برای من مهمه که بتونم با باقی دانشگاه های خارج از استرالیا در ارتباط باشم و بتونم توی بیشتر کنفرانس های مهم بین المللی شرکت کنم.
    آز نظر حشرات و جانوارن سمی اوضاع چقدر خرابه؟ من تا حالا جایی زندگی نکردم که مار سمی یا حشرات سمی داشته باشه برای این میخواستم بدونم اوضاع در داخل شهر و خارج شهر برای کمپ رفتن چطوریه؟
    آیا در بیشتر اوقات سال هوا برای نجوم اماتوری مناسب هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    معماري شناور - اميركبير

نقل قول نوشته اصلی توسط Amorous نمایش پست ها
    سلام به همگی. با توجه به اینکه استرالیا یکی از گزینه های هدف من برای تحصیل و زندگی در آینده نزدیک هستش، میخاستم کمی اطلاعات از استرالیا کسب کنم.
    دوستان عزیزی که الان ساکن استرالیا هستند (فرقی نمیکنه کدوم شهر) به طور کلی اگر ممکنه در مورد زندگی در استرالیا و معایب و مزایاش بگید با توجه به همه مسائل مربوط به زندگی در یک کشور غریبه نسبت به ایران. و با توجه به اینکه پست جدیدی در این باره نمیبینم میخاستم دوستان عزیزی که از وضعیت کنونی اقتصادی و کار و نحوه برخورد با مهاجران به خصوص ایرانیها در استرالیا اطلاعاتی دارند توضیحاتی بدهند تا یکم دید داشته باشیم از وضعیت زندگی در اونجا. پیشاپیش ممنونم از توجه و پاسختون.
    معایب و مزایا بستگی به خودتون و شیوه زندگی خودتون داره. استرالیا کشور پیشرفته ای هست و مردم به شدت مودب و محترم داره. همه به هم احترام می گذارن. البته این تجربه منه از ملبورن . اصلا نژاد پرست نیستن و با همه خوبن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Yocasta نمایش پست ها
    معایب و مزایا بستگی به خودتون و شیوه زندگی خودتون داره. استرالیا کشور پیشرفته ای هست و مردم به شدت مودب و محترم داره. همه به هم احترام می گذارن. البته این تجربه منه از ملبورن . اصلا نژاد پرست نیستن و با همه خوبن.
    ممنون از پاسختون. میشه بفرمایید شما از چه طریقی اقدام کردید و چه مدته اونجا زندگی میکنید؟ من میخام تحصیلی اقدام کنم. به چه مقدار پول نیاز دارم برای شروع زندگی و گذران زندگی. البته با شرایط اینکه خودم بتونم بورسیه بگیزم و همسرم هم کار پیدا کنند. سوال دیگه اینکه وضعیت کار در اونجا چطوره و آیا به راحتی میشه کار مرتبط با رشته تحصیلی پیدا کرد یا کاری که در ایران انجام میدادیم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    معماري شناور - اميركبير

نقل قول نوشته اصلی توسط Amorous نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. میشه بفرمایید شما از چه طریقی اقدام کردید و چه مدته اونجا زندگی میکنید؟ من میخام تحصیلی اقدام کنم. به چه مقدار پول نیاز دارم برای شروع زندگی و گذران زندگی. البته با شرایط اینکه خودم بتونم بورسیه بگیزم و همسرم هم کار پیدا کنند. سوال دیگه اینکه وضعیت کار در اونجا چطوره و آیا به راحتی میشه کار مرتبط با رشته تحصیلی پیدا کرد یا کاری که در ایران انجام میدادیم؟
    من با ویزای اسکیل ورک اومدم. در مورد تحصیلی اطلاعی ندارم. کار هم بستگی به رشته داره بازار کار رشته های فنی بسیار زیاد هست . کامپیوتر کار هست برای معدن اصلا کار نیست عمران و مکانیک باید تلاش کرد تا کار گیر اورد البته به رزومه و سطح زبان بستگی داره. درمورد رشته های پزشکی یا انسانی اطلاعی ندارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)