صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 99

موضوع: تجربیات زندگی در استرالیا و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در استرالیا و مسائل مرتبط

دوست عزیز من خیلی صاحب نظر نیستم توی این زمینه ولی شماره 5 رو شما به نظرم درست حساب نکردین....ما (من و خانمم) دانشجو هستیم و قراره که بریم به یک شهر کوچیک (نه شهر های گرونی مثل سیدنی و ملبورن و پرث و ...) برای زندگی دانشجویی .....هزینه هامون رو حساب کردیم 1700-2000 دلار در ماه شده....شما اون وقت با 2 تا بچه چطور روی 2500 دلار حساب کردین؟ در مورد هزینه های مدرسه و مهد کودک بچه ها چیزی میدونین؟ در مورد هزینه های بیمه خانواده؟ میدونین یک خانواده 4 نفره مثل شما باید یک خونه حداقل 2 خوابه اجاره کنه...به نظرم یک خوره منطقی تر هزینه ها رو حساب کنید..

پیشنهاد من به شما اینکه شما که دکتراتو ایران گرفتی حداقل اول سعیتو برای پست داک در استرالیا بکن..اگه بتونی برای پست داک بیای استرالیا خوب قضیه خیلی عوض میشه....چون همون اول درامد کار تخصصی داری و بعد از چند سال میتونی راحت درخواست اقامت بدی
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Talking پاسخ : تجربیات زندگی در استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    دوست عزیز من خیلی صاحب نظر نیستم توی این زمینه ولی شماره 5 رو شما به نظرم درست حساب نکردین....ما (من و خانمم) دانشجو هستیم و قراره که بریم جیلانگ (یک شهر کوچیک اطراف ملبورن) برای زندگی دانشجویی معمولی.....هزینه هامون رو حساب کردیم 1700-2000 دلار در ماه شده....شما اون وقت با 2 تا بچه چطور روی 2500 دلار حساب کردین؟ در مورد هزینه های مدرسه و مهد کودک بچه ها چیزی میدونین؟ در مورد هزینه های بیمه خانواده؟ میدونین یک خانواده 4 نفره مثل شما باید یک خونه حداقل 2 خوابه اجاره کنه...به نظرم یک خوره منطقی تر هزینه ها رو حساب کنید..

پیشنهاد من به شما اینکه شما که دکتراتو ایران گرفتی حداقل اول سعیتو برای پست داک در استرالیا بکن..اگه بتونی برای پست داک بیای استرالیا خوب قضیه خیلی عوض میشه....چون همون اول درامد کار تخصصی داری و بعد از چند سال میتونی راحت درخواست اقامت بدی
    مرسی از کمکت...درست میگی...من همه چی رو ریاضتی و بر مبنای اقتصاد مقاومتی حساب کردم
    حالا کلا با تمام این تفاسیر اومدن درسته؟
    به نظرت با توجه به هزینه ها درامد ها کم نیست؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط pournikdast نمایش پست ها
    مرسی از کمکت...درست میگی...من همه چی رو ریاضتی و بر مبنای اقتصاد مقاومتی حساب کردم
    حالا کلا با تمام این تفاسیر اومدن درسته؟
    به نظرت با توجه به هزینه ها درامد ها کم نیست؟
    والا همیشه اون جور که انتظار داری قضیه پیش نمیره و در عمل وقتی رفتی اونجا مبینی که این حساب کتاب اینجات همش غیر عملیه...به نظر من با 2500 تا یک خانواده 4 نفره حتی به طور سوپر ریاضتی هم نمیتونن زندگی کنن...کسی نمیتونی نسخه بپیچه که اومدن شما کار درست یا غلطیه..خودتون باید ببینید با اومدن چی به دست میارین و چی از دست میدین
    در مورد درآمد ها تا اونجا که من میدونم استرالیا درآمد های بالاتری نسبت به کانادا و امریکا داره..این رقم 50000 دلار رو نمیدونم ولی به نظر باید بالاتر باشه...حداقل با مدرک دکتری این مبلغ باید بیشتر باشه...یک پست داک در استرالیا حداقل 75000 دلار میگیره
    ویرایش توسط orang : January 9th, 2014 در ساعت 04:38 PM
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط pournikdast نمایش پست ها
    [FONT="]با عرض سلام و وقت بخیر خدمت جناب R-1159 و دیگر دوستان و اساتید انجمن (لطفا کمکم کنید...)!!![/FONT]

[FONT="]بیاید با یه حساب سرانگشتی وضعیت زندگی کیسی مثل من رو قبل و بعد از مهاجرت بررسی کنیم:[/FONT]
    [FONT="] [/FONT]
    [FONT="]1.بنده با [/FONT][FONT="]PHD[/FONT][FONT="] روانشناسی و شانس خوب از بابت هیات علمی شدن (به خاطر رزومه پژوهشی خوب) و پس از صرف حدود 90 میلیون هزینه(40 مهاجرت+50حداقل هزینه برای 6 ماه اول) و کلی مدرک (یکیش ایلتس 7 اکادمیک که واسه رشتمون لازمه) با زن و 2 تا بچه میام استرالیا...[/FONT]
    [FONT="]2.اگر زرنگ باشم میتونم در عرض 6 ماه یه کار غیر مرتبط پیدا کنم (ظرفشویی، نظافت و...)[/FONT]
    [FONT="]3.برای کار مرتبط حداقل نیاز به گذروندن 2 سال آموزش تکمیلی در زمینه روانشناسی دارم (که هزینه خودشه داره)[/FONT]
    [FONT="]4.اگر خیلی زرنگ و خوش شانس باشم میتونم بعد از حدود 3-2 سال تو شغلی مرتبط با رشتم کار بگیرم[/FONT]
    [FONT="]5.بعد از کلی تحقیق دستم اومد هزینه ی یه آپارتمان 70 متر یه خوابه+ خورد وخوراک (یه کم ریاضتی)+ آب و برق و گازو...(البته به شرط صرفه جویی:مثلا میگن به خاطر پول گاز خیلیا از کیسه خواب استفاده میکنن)... خلاصه برای خانواده 4 نفره من حداقل ماهی (3000-2500 دلار) هزینه دارم[/FONT]
    [FONT="]6.بعد رفتم سراغ درآمدها و فهمیدم ([/FONT][FONT="]سايت [/FONT][FONT="]PayScale[/FONT][FONT="]) اکثر شغلها بین 35 تا 50 هزار دلار در سال درآمد دارن، در مورد رشته خودم هم سرچ کردم که روانشناسان حدود 50 هزار درآمد دارن (به شرط داشتن مجوز استرالیایی)[/FONT]
    [FONT="]7.نتیجه گیری : پس از 3 سال زمان و انجام کارهای.... و گذشتن از 7 خوان رستم، من حدود ماهی 4-3 هزار درامد دارم و تقریبا برای یک زندگی نه چندان ایده آل (اپارتمان 70 متری و...) هم حدود 4-3 هزار نیاز دارم: یعنی فقط گذران زندگی.[/FONT]
    [FONT="] [/FONT]
    [FONT="]جناب ایکاروس و دیگر اساتید انجمن آیا همه چی رو درست حساب کردم؟[/FONT]
    [FONT="]حقیقتا من تمام مدارک و شرایط لازم رو برای مهاجرت دارم (از جمله علاقه بسیار زیاد) و زمانم هم کمه، ولی وقتی فکر میکنم بعد از این همه سختی [/FONT]
    [FONT="]تازه میتونم شرایطی را برای خانواده ام فراهم کنم که همین الان هم دارند، مردد میشوم...[/FONT]
    [FONT="]یعنی واقعا تو کشوری پیشرفته مثل استرالیا یه فرد تحصیلکرده در نهایت میتونه دخل و خرجش را جور کنه، اونم با اون شرایطی که پیش تر گفتم![/FONT]
    [FONT="]خواهش میکنم تمامی دوستانی که در مورد سوالات بنده اطلاعاتی دارند، به صورت شفاف و مبسوط بفرمایند که کمک بزرگی به شرایط تعارض و پر استرس بنده است.[/FONT]
    با سپاس
    سلام
    ببینین محاسباتتون واقع بینانه است هم در مورد موقعیت شغلی و هم در مورد مخارج که الیته من فکر میکنم مخارجتون کمی بیشتر از این باشه بسته به اینکه شما کجا زندگی کنید - با داشتن دو بچه کمی مخارجتون بالاست مگر اینکه در شهر های کم هزینه ای مثل آدلاید زندگی کنید. در مورد کارتون هم درسته و باید این رو هم اضافه کنید که بعنوان روانشناس شما باید انگلیسی خیلی خوبی داشته باشید تا با بیمارتون رابطه برقرار کنید و بنظر میرسه زبان در رشته شما نقش پر رنگتری رو بازی کنه که خودش معظلیه -من جندان اطلاعاتی در مورد رشته شما و میزان درآمدش ندارم ولی باید میزان تکسی رو که ماهیانه ازتون کم میشه هم درنظر بگیرید که حدود 15 تا 20 درصد خقوقتون هست. همینطور هزینه های اولیه رو باید در نظر بگیرید خرید وسایل ماشین پول باند خونه - اینترنت تلفن و ... بنظر من اگر با خانواده چهار نفره میاین حداقل 60 تا 100 میلیون با خودتون پول داشته باشید تا بتوینن خانوادتون رو تا سک سال بیکاری و یا کاری که درامدش کافی نیست ساپورت کنین البته بنظر من منطقیش اینه که خودتون اول بیاین و بعد خانواده رو بیارین و الا بهتون سخت میگذره
    در کل این رو باید عرض کنم اگر برای بهتر شدن اوضاع مالیتون مهاحرت میکنید شاید زیاد به مذاقتون خوش نیاد ولی اگر از اوضاع احتماعی و ... ایران راضی نیستید شاید تا حدودی ارضاتون کنه. مهاجرت تجربه ایه که فقط با مهاجرت بدست میاد و بسیار با ارزشه ولی سختیها و ریسکهای خودشو داره. من تاپیکی درست کردم که تمام اینها رو شرح دادم و همینطور در وبلاگ. شما با ویزای دانشجویی میاین و یا با اقامت دائم ؟
    اگر بصورت ریز و دقیق اطلاعاتی خواستین بگین تا در اختیارتون بزارم.
    ویرایش توسط r_1159 : January 9th, 2014 در ساعت 06:31 PM

پیش فرض پاسخ : توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    خواهش می کنم.
    ملبورن گرون هست، لب خطی می شه. هزینه اصلی در استرالیا کلا مسکن است. اگر خونه ارزون یا نرمال بتونبد بگیرید، می شه زندگی کرد. اما اگر قرار باشه از 2000 تا 1500-1600 تاش رو بدید به خونه نه نمیشه. بعد هم مطمئن هستید ماهی 2000 تا بهتون می دهند؟ یعنی در نامه گفتن 2000 تا در ماه یا 1000 تا دو هقته یک بار؟ چون اینها یک فرمولی دارند، مثلا من هم طبق تقسیم پول بورس در سال به تعداد ماه باید 1950 تا بهم بدهند اما 1820 تا دریافت می کنم. tax free هم هست. دوستم هم فکر میکرد 24000 /12= 2000 تا باید بگیره اما کمتر می گیره. مقدار بورس رو تقسیم بر روزهای سال می کنند و عدد بدست امده رو ضربدر 14 . الان طیق این فرمول به شما 1841.5 می دهند در ماه نه 2000 تا.

خلاصه حواستون به این مساله باشه.

با سلام خدمت دوست عزیر و زحمت کش فروم..
    بیشتر پست های ارزشمند شما در این فروم رو خوندم اما یه سوال خیلی مهم داشتم.
    در پست های ابتدایی تون نوشته بودید شما در یک زندگی دو نفره با هزینه بنزین ماشین و تفریح بدون اجاره منزل حدود ماهی 150 دلار هزینه میکنید و گفته بودید در شهرهای غیر از پرت هزینه منزل کمتره. ولی در این پست نوشته اید که با ماهی 2000 دلار نمیشه یک زندگی متاهلی داشت؟!! خوب حتی اگر ماهی 1500 دلار هزینه خونه باشه چرا با ماهی 500 دلار نمیشه زندگی کرد؟؟؟
    خواهش میکنم منو راهنمایی کنید آخه اکثر دانشگاه های استرالیا بیشتر از سال 24000 تا 25000 تا بورس نمیدن و من هم متاهل هستم.

ApplyAbroad Hero

دوست عزیز....طبق نرخ 2014 مقدار بورس 25,392 در سال هست....که واسه هر 4 هفته (نه یک ماه) تقریبا 1940 دلار در ماه میشه.
    دانشجویی که فقط روی بورس حساب باز کرده نباید بره خونه ماهی 1500 دلاری بگیره.......در شهر های گرون با ماهی 250-300 دلار در هفته هم میشه خونه نقلی مستقل اجاره کرد که میشه ماهی 1000-1300 دلار در ماه...در شهر های ارزون تر میشه با هفته ای 230-260 دلار هم خونه به راحتی گیر آورد که میشه ماهی 900-1050
    ماهی تقریبا 200 دلار هم پول آب و برق و گاز و اینترنت میشه....به طور میانگین...بعضیاش 2 ماه قبض میاد بعضیاش 3 ماه...
    برای یک خانواده 2 نفره دانشجویی ماهی 400 دلار هم پول خورد و خوراک در نظر بگیر
    100 دلار هم در ماه پول رفت و امد در نظر بگیر
    در کل میشه هم در شهر های بزرگ و گرون و هم شهرای کوچیک و ارزون متاهلی 2 نفره (بدون بچه) دانشجویی با یک بورس زندگی کرد

پ. ن.
    این ماه هایی که من گفتم منظور 4 هفته هست نه یک ماه کامل...هر 4 هفته هم درآمد شما از بورس 1940 هست

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    دوست عزیز....طبق نرخ 2014 مقدار بورس 25,392 در سال هست....که واسه هر 4 هفته (نه یک ماه) تقریبا 1940 دلار در ماه میشه.
    دانشجویی که فقط روی بورس حساب باز کرده نباید بره خونه ماهی 1500 دلاری بگیره.......در شهر های گرون با ماهی 250-300 دلار در هفته هم میشه خونه نقلی مستقل اجاره کرد که میشه ماهی 1000-1300 دلار در ماه...در شهر های ارزون تر میشه با هفته ای 230-260 دلار هم خونه به راحتی گیر آورد که میشه ماهی 900-1050
    ماهی تقریبا 200 دلار هم پول آب و برق و گاز و اینترنت میشه....به طور میانگین...بعضیاش 2 ماه قبض میاد بعضیاش 3 ماه...
    برای یک خانواده 2 نفره دانشجویی ماهی 400 دلار هم پول خورد و خوراک در نظر بگیر
    100 دلار هم در ماه پول رفت و امد در نظر بگیر
    در کل میشه هم در شهر های بزرگ و گرون و هم شهرای کوچیک و ارزون متاهلی 2 نفره (بدون بچه) دانشجویی با یک بورس زندگی کرد

پ. ن.
    این ماه هایی که من گفتم منظور 4 هفته هست نه یک ماه کامل...هر 4 هفته هم درآمد شما از بورس 1940 هست
    اطلاعات کاملا درسته من هم تایید میکنم - دوستان هم بنظرم اگر میخوان در استرالیا زندگی کنن تحلیل و محاسبات مشابه داشته باشن

پیش فرض مروری جامع بر مشکلات زندگی در استرالیا

با عرض سلام و وقت بخیر
    این موضوع با هدف مروری جامع بر مشکلات مهاجرت و زندگی در کشورهای مهاجرپذیر و با محوریت (استرالیا) ایجاد گردید
    فایل pdf ضمیمه حاصل تحقیقات و جمع آوری اطالات در زمانی طولانی توسط بنده است
    تماما مطالب نقل قول است و با کمترین دخل و تصرفی
    بنده با بسیاری از نظرات مطرح شده مخالفم
    اما بد نیست بخونید، شاید چیزی از لا به لای مطالب به دردتون خورد
    با سپاس فراوان از حسن توجه شما هموطنان عزیز
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

پیش فرض پاسخ : مروری جامع بر مشکلات زندگی در استرالیا

با سلام

این که شما به خودتان زحمت داده اید و این اطلاعات را جمع آوری نموده اید جای تشکر دارد.
    اما به نظر من این مطالب با عینک بدبینی نگاشته شده است . بیشتر مطالب مربوط به استرالیا که در این فایل وجود دارد مربوط به دوست عزیزمون جناب r_1159 می باشد که در این فروم و وبلاگ شخصی خودشون منتشر کردن.
    البته لازم به توضیح است که مسئله مهاجرت حتما با سختی های مختص به خودش مواجه می باشد اما این نکته را هم نباید فراموش کرد که شخصی که تصمیم به مهاجرت میگیرد حتما به نتایج مثبت ومنفی که ممکن است به دنبال داشته باشد نیز فکر کرده است .
    من خودم به شخصه از نزدیک اشخاصی را می شناسم که زندگی خوبی را در استرالیا دارن ولی به این معنا نمی باشد که هیچ مشکلی وجود ندارد. بدون سختی آسانی معنایی نخواهد داشت.

البته من خودم هنوز استرالیا نرفتم و منتظر ویزام . به همین جهت هیچ گاه با قطعیت در این مورد اظهار نظر نخواهم کرد.
    ویرایش توسط hediye119 : February 13th, 2014 در ساعت 05:36 AM دلیل: حذف آدرس وب‌سایت
    سابکلاس 573 - گرنت ویزا: 28-Feb-2014

ApplyAbroad Hero

سلام دوستان...من برای اجاره خونه نیاز به نوشتن یک کاور لتر مناسب دارم...کسی هست که نمونه خوب آماده داشته باشه؟ ما (من و خانمم) با ویزای دانشجویی هستیم و من دانشجوی دکتری هستم و تنها درآمدمون هم بورس دانشگاهه..میخوام یک کور لتر داشته باشم تا آژانس اجاره دهنده و صاحب خونه رو تشویق کنه خونه اش رو به من بده...چون من نه history rent دارم و نه قبض بیل های قبلی.....یک کاور لتری که مثلا نوشته باشه ما خونه رو تمیز نگه میداریمو و اجاره خونه رو از روی بورس میدیم و مشکل مالی نداریم
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)