صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 53

موضوع: دیفر کردن پذیرش و تاثیر آن بر روند صدور ویزا

Member omid7khat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUM

پیش فرض پاسخ : دیفر کردن پذیرش و تاثیر آن بر روند صدور ویزا

سلام---صندوق پیام هاتون پر بود

بله منم باید پارسال میرفتم که به خاطر یه سری مشکلات نرفتم و امسال از دوباره برای ویزا اقدام کردم و ویزام اوکی کردم. من موقع مصاحبه ویزای دوم یه نامه هم همراه خودم به زبان انگلیسی نوشتم و دلیل نرفتنم گفتم و اینکه گفتم طی این مدت بیکار نبودم و دنبال خوندن زبان مقدس آلمانی بودم و مشغول حل اون مشکلم! در ضمن یه توصیه که میکنم اینه که حتما مجددا برای همون دانشگاه و همون رشته اقدام کنید و یه موقع هوای تغییر رشته به سرتون نزنه که سفارت فک میکنه شما نخواستید اون رشته رو برید و به خاطر اون نرفتید. انگیزتون بگید که هنوز حفظ کردین. بگید که تمام سعی تون کردین که نمره رو تا قبل پایان مهلت ثبتنام بالا ببرید و نشد و اگه میخواستین برید اونجا امتحان بدید خیلی ریسک داشت و اگه نمره نمیگرفتید دانشگاه اصلا ثبتنامتون نمیکرد و دست از پا درازتر باید برمیگشتین ایران. در آخر نامه خیلی سعی کنید طوری وانمود کنید که الان دیگه همه مشکلتون حله و از جملات مثبت خیلی استفاده کنید و اینکه نه تنها مشکلتون حل شده بلکه یه سری کارای مثبت هم انجام دادین. موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    ICT

سلام به دوستان
    من میخوام دیفر کنم ، کسی میدونه که باید چی تو نامه دیفرم بنویسم؟

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gandoms2h3 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من میخوام دیفر کنم ، کسی میدونه که باید چی تو نامه دیفرم بنویسم؟
    سلام،

اگه منظور نامه دیفر پذیرشتون هست که خطاب به دانشگاهه، کافیه یه نامه به Admissions Office دانشگاهتون بنویسین و در اون توضیح بدین که چرا نمی خواین به موقع به دانشگاه برین (می تونه دلایل مختلف داشته باشه مثلا نگرفتن به موقع ویزاتون، مشکلات مالی و ...) و ازشون بخواین که وضعیت پذیرش شما رو برای ترم یا سال بعدی معتبر نگه دارن (معمولا دیفر بیش از یک سال امکان نداره). از اونجایی که سیستمهای دیفر دانشگاههای مختلف متفاوته (آنلاین، آفلاین، بعضی ها اصلا قبول نمی کنند و ...)، ابتدا یه ایمیل به دانشگاه بزنین و ازشون بخواین تا در مورد روند جاری سیستم دیفرشون راهنماییتون کنن.

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

سلام. من واسه مستر دوم حدود 16 هفته پیش واسه ویزا اقدام کردم که چک امنیتی خوردم و هنوز جواب امنیت نیومده. حدود 45 روز از شروع ترم گذشته و دانشگاه گفت که دیگه واسه این ترم extension letter نمیده، ولی می تونم دیفر کنم واسه ترم بعد. کسی می دونه اگه ویزام بیاد و دیفر کنم، پروسه ویزا چجوری میشه؟ آیا با بردن نامه دیفر ویزامو قبل شروع ترم بعد می دن بهم یا باز باید یه استعلام هایی از مهاجرت یا امنیت بگیرن؟ یا کلا دوباره باید از اول اقدام کنم؟ ممنون میشم اگه کسی کمک کنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    architecture

سلام دوستان.
    من یه سوال دارم، اگه کسی می تونه راهنمایی کنه، ممنون می شم. من ترم پیش از دانشگاه پذیرش گرفته بودم اما چون نتونستم به موقع وقت سفارت بگیرم نتونستم برم. به دانشگاه نامه دادم که دیفر کنن واسه ترم sommersemester 2015 اونا هم قبول کردن و گفتن پذیرش جدیدم رو تا اواسط دسامبر می فرستن منم رفتم واسه اوایل ژانویه وقت سفارتمو گرفتم. اما الان دانشگاه می گه به دلیل یه سری مسایل تکنیکی که امسال پیش اومده پذیرشو از ژانویه به بعد می دن. اما یه نامه بهم دادن که توش نوشته که من دیفر کردم و در اون تاریخ پذیرشمو می گیرم. حالا می خوام بدونم همین نامه رو به همراه پذیرش ترم قبلیم ببرم سفارت و بگم پذیرشمو بعدا که اومد براتون میارم کافیه؟ یا باید وقتمو کنسل کنم بعدا که پذیرش جدیدم اومد دوباره وقت بگیرم؟ الان همه وقتا تا فوریه پر شدن و تا من وقتمو کنسل کنم دوباره وقت بگیرم ممکنه خیلی دیر بشه. کسی تجربه ای داره؟

Junior Member

دوستان من شماره ویزام حدودا یه ماه و نیمه که توی سایت سفارت اعلام شده ولی بنا به دلایلی شروع درسم از اول دسامبر هست و دانشگاه هم هنوز نامه پذیرش بهم نداده، آیا لازمه که دوباره وقت مصاحبه بگیرم یا نه فقط صبر کنم تا دانشگاه که نامه پذیرش رو واسم فرستاد، با همون نامه و بدون گرفتن وقت مجدد ، مستقیم برم واسه گرفتن ویزا؟ خودم فکر میکنم چون قبل از 2016 تحصیلم شروع میشه نیازی به گرفتن وقت مجدد نیست ولی بازم می خوام مطمئن بشم. به نظرتون نیاز هست زنگ بزنم سفارت از خودشون بپرسم یا بهشون ایمیل بزنم؟
    با تشکر

سلام
    دوستان کسی تجربه دیفر کردن برای سال بعد رو داره؟ چون معمولا مسترها سالی یه بار اونم ترم زمستون شروع میشن. میخواستم ببینم با توجه به اینکه ویزای یه عده از دوستان منجمله خودم بعد از شروع ترم جوابش میاد و قاعدتا این ترم رو از دست میدیم فرایند گرفتم ویزا برای دیفرهای سال بعد به چه شکل هست؟ البته اگر کسی تجربه مشابه داشته باشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    مرسی

Junior Member

سلام
    من به قسمت اینترنشنال دانشگاه ای میل زدم و گفتن که باید دوباره اپلای کنم. ایا باید به خود دانشکده ای میل بزنم؟ یعنی از 3 دانشگاه Postdam, Tuebingen و Essen هیچ کدوم دیفر نمی کنن؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh8001 نمایش پست ها
    سلام
    من به قسمت اینترنشنال دانشگاه ای میل زدم و گفتن که باید دوباره اپلای کنم. ایا باید به خود دانشکده ای میل بزنم؟ یعنی از 3 دانشگاه Postdam, Tuebingen و Essen هیچ کدوم دیفر نمی کنن؟
    هر گروهی که براش اپلای می کنین، یه نفر داره که coordinator گروهه. به همون ایمیل بزنین. اگه همچین کسی نداشت، همون جایی که می نویسه مثلا مدارکو بفرستین به اینجا، یه اطلاعات تماس هم میده از یه نفر. به اون ایمیل بزنین. کلا تو آلمان خیلی چیزی به اسم دیفر وجود نداره. خیلی از دانشگاها کنار نمیان. اما من شنیده ام از بعضی ها که گفتن ما زنگ زدیم، چک و چونه زدیم و شرایطو توضیح دادیم قبول کردن.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

سلام به همه دوستان
    من مدتها پیش جواب مثبت ویزا رو گرفته بودم، اما به دلایلی نتونستم این ترم برم، سفارت از من خواسته بود که پذیرش جدید از دانشگاه ببرم تا بذارن توی پروندم تا بتونم ترم بعد برم آلمان. امروز پذیرش جدید رو تحویل سفارت دادم . و اونا هم بهم گفتن که چند روز منتظر بمونم که سفارت از اداره اتباع خارجه استعلام بگیره، بعدش خودشون با من تماس می گیرن و وقتی تماس گرفتن می تونم ویزا رو روی پاسپورت چاپ کنم.
    می خوام بدونم آیا کسی چنین تجربه ای داشته که بدونه این استعلام چقدر طول می کشه؟ در حد یکی دو روزه یا نکنه چند هفته قراره طول بکشه؟ من اوایل März باید برم و نگرانم که نکنه این استعلام هم به اندازه پروسه ویزا طول بکشه.
    ممنون می شم اگه جواب بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)