صفحه 20 از 28 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 272

موضوع: اجازه کار همسر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اجازه کار همسر

سلام خدمت دوستان عزیز
    همسرم برای دانشگاه OCAD می خواد ثبتنام کنه که در تورنتو هست، در مورد ویزای کاری من مظمئن بودم که قابل گرفتن هست تا به این صفحه از سایت دولت کانادا رسیدم: http://www.cic.gc.ca/english/study/work-spouse.asp
    توی این صفحه نوشته:
    Who can get a work permit as spouse or common-law partner of a student?

Your spouse or common-law partner may apply for an open work permit if you:

• are a full-time student at a:
      • public post-secondary school, such as a college or university, or CEGEP in Quebec
      • private college-level school in Quebec or
      • Canadian private school that can legally award degrees under provincial law (for example, Bachelors, Masters or Doctorate degree) and

• have a valid study permit.

آیا این به معنیه اینه که فقط اگر دانشجو در کبک مشغول به تحصیل بشه میشه برای همسر اجازه کار گرفت؟ یا ایالت های دیگه هم میشه؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Danie1 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    همسرم برای دانشگاه OCAD می خواد ثبتنام کنه که در تورنتو هست، در مورد ویزای کاری من مظمئن بودم که قابل گرفتن هست تا به این صفحه از سایت دولت کانادا رسیدم: http://www.cic.gc.ca/english/study/work-spouse.asp
    توی این صفحه نوشته:
    Who can get a work permit as spouse or common-law partner of a student?

Your spouse or common-law partner may apply for an open work permit if you:

• are a full-time student at a:
      • public post-secondary school, such as a college or university, or CEGEP in Quebec
      • private college-level school in Quebec or
      • Canadian private school that can legally award degrees under provincial law (for example, Bachelors, Masters or Doctorate degree) and

• have a valid study permit.

آیا این به معنیه اینه که فقط اگر دانشجو در کبک مشغول به تحصیل بشه میشه برای همسر اجازه کار گرفت؟ یا ایالت های دیگه هم میشه؟
    ممنون
    در هر ایالتی همسر دانشجو میتونه اجازه کار بگیره. د رعبارت اول in Quebec فقط مخصوص گروه CEGEP است یعنی:
    public post-secondary school, such as a college or university (anywhere), or CEGEP in Quebec

Junior Member

خیلی ممنون دوست عزیز!
    یک مورد دیگه اینکه بیشتر تمرکز گرفتن ویزای کاری و اقامت روی من هست، ولی به خاطر بالا بودن سن و نداشتن مدرک مرتبط خانمم برای اقدام به تحصیل گزینه مناسبتریه.
    مورد اینجاست که فقط از طریق پیدا کردن کار بعد از تحصیل همسرم میتونیم اقامت کاری بگیریم؟ یا اگر من در طول دو سال تحصیلش کار پیدا کنم می توانیم ویزای هر دومون را به ویزای کاری من تبدیل کنیم؟
    این رو به این خاطر میپرسم چون احتمال کار پیدا کردن من خیلی بیشتر هست، چون همسرم در رشته نقاشی قراره تحصیل کنه و کاری که براش پیدا میشه شاید استخدامی نباشه.

ممنون!

ApplyAbroad Guru

خیلی ممنون دوست عزیز!
    یک مورد دیگه اینکه بیشتر تمرکز گرفتن ویزای کاری و اقامت روی من هست، ولی به خاطر بالا بودن سن و نداشتن مدرک مرتبط خانمم برای اقدام به تحصیل گزینه مناسبتریه.
    مورد اینجاست که فقط از طریق پیدا کردن کار بعد از تحصیل همسرم میتونیم اقامت کاری بگیریم؟ یا اگر من در طول دو سال تحصیلش کار پیدا کنم می توانیم ویزای هر دومون را به ویزای کاری من تبدیل کنیم؟
    این رو به این خاطر میپرسم چون احتمال کار پیدا کردن من خیلی بیشتر هست، چون همسرم در رشته نقاشی قراره تحصیل کنه و کاری که براش پیدا میشه شاید استخدامی نباشه.

ممنون!
    اگر منظورتون مهاحرت هست پروسه جداگانه ای داره و بصرف داشتن کار نیست هرچند داشتن کار امتیازتون رو افزایش میده.

Junior Member

بله، منظورم اینه که اگر در حین یا بعد از فارغ التحصیلی و گرفتن ورک پرمیت، اگر من کار پیدا کنم، به واسطه شغل من میشه تمدید ویزا کرد یا من به عنوان همراه این امتیاز را ندارم؟

ApplyAbroad Guru

بله، منظورم اینه که اگر در حین یا بعد از فارغ التحصیلی و گرفتن ورک پرمیت، اگر من کار پیدا کنم، به واسطه شغل من میشه تمدید ویزا کرد یا من به عنوان همراه این امتیاز را ندارم؟
    اگر همسرتون یک دوره تحصیلی مثلا فوق لیسانس را در کانادا تمام کنه بعدش ایشون میتونه برای ویزای کاری سه ساله اقدام کنه (بدون نیاز به کارفرما یا پیشنهاد کار) و به طبع ایشون شما هم ویزای کار باز بگیرید. گرفتن ویزای کار مستقل از طرف شما ممکنه مشکلتر باشه.

Junior Member

ببخشید هی می پرسم، می خوام کاملاً موضوع برای من شفاف بشه.
    من در طول تحصیل هسمرماجازه کار دارم، ولی امکان تبدیل ویزای تحصیلی همسرم نیست تا درسش تا لیسانس تموم بشه.
    بعد از آن برای خودش دو سال اجازه کاری بعد از تحصیل می گیره، در طول اون 2 سال باز من اجازه کار خواهم داشت به عنوان همراه؟
    بعد از این 2 سال اگر همسرم کار پیدا نکنه، ولی من کار پیدا کرده باشم، از طریق من میشه ویزای کار اخذ کرد و حالا همسرم همراه من باشه؟
    بطور کلی می خوام بدونم با توجه به اینکه شانس کاریابی من خیلی بیشتره، اگر قراره از طریق تحصیلی همسرم اقدام کنیم شانس گرفتن اقامت پایین میاد؟
    یا من به عنوان همراه همان اندازه شانس برای کاریابی و اخذ اقامت را خواهم داشت؟
    صمیمانه ممنونم!

ApplyAbroad Guru

ببخشید هی می پرسم، می خوام کاملاً موضوع برای من شفاف بشه.
    من در طول تحصیل هسمرماجازه کار دارم، ولی امکان تبدیل ویزای تحصیلی همسرم نیست تا درسش تا لیسانس تموم بشه.
    بعد از آن برای خودش دو سال اجازه کاری بعد از تحصیل می گیره، در طول اون 2 سال باز من اجازه کار خواهم داشت به عنوان همراه؟
    بعد از این 2 سال اگر همسرم کار پیدا نکنه، ولی من کار پیدا کرده باشم، از طریق من میشه ویزای کار اخذ کرد و حالا همسرم همراه من باشه؟
    بطور کلی می خوام بدونم با توجه به اینکه شانس کاریابی من خیلی بیشتره، اگر قراره از طریق تحصیلی همسرم اقدام کنیم شانس گرفتن اقامت پایین میاد؟
    یا من به عنوان همراه همان اندازه شانس برای کاریابی و اخذ اقامت را خواهم داشت؟
    صمیمانه ممنونم!
    اگر همسرتون ارشد بخونند بعدش میتونند یک اجازه کاری سه ساله مخصوص فارغ التحصیلان دانشگاههای کانادا برای خودشون درخواست کنند و یک اجازه کاری بعنوان همراه برای شما. این اجازه کاری قابل تمدید نیست، در نتیجه تا قبل از پایان آن باید یا مجددا یکی تون دانشجو بشه یا اینکه اقامت دائم بگیرید.

با صرف پیدا کردن کار نمیتونید ویزای کاری مستقل بگیرید. برای اینکه مستقلا ویزای کار بگیرید باید شرکت مربوطه بتونه به اداره کار کانادا اثبات کنه که هیچ کانادایی یا دارنده اقامت دائم که بتواند کار مورد نظر را انجام بدهد وجود ندارد یا در دسترس نیست.

برای گرفتن اقامت دائم باید وارد پروسه مهاجرتی کانادا بشوید که روال مستقلی دارد. تاپیک های مهاجرت به روش اکسپرس انتری را نگاه کنید.

Junior Member

سلام , از همین جا ( کانادا) دیروز برای همسر تقاضای OWP دادم , الان دیدم زمان بررسی برای Work Permit از داخل کانادا رو زده 16 هفته و اگر از ایران بود 12 هفته !!!!! داستان چیه؟ من اشتباه برداشت کردم؟ معمولا چقدر طول میکشه؟

Junior Member

سلام دوستان
    کسی که به واسطه OWP در کانادا هست، اجازه تحصیل توی دوره های 1 یا دوساله هم داره؟ باید اقدامی بکنه که این اجازه رو هم بگیره؟
    یعنی قصد داشته باشه که هم مشغول به کار باشه هم به صورت part-time درس بخونه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)