صفحه 10 از 28 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 272

موضوع: اجازه کار همسر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL

پیش فرض پاسخ : اجازه کار همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط Palang2 نمایش پست ها
    منم در همین وضع هستم، با مشاوره مهاجرت دانشگاه کلگری صحبت کردم، میگه بهترین راه اینه که همسر ویزای Visitor تقاضا بده و بعد که اومد اینجا درخواست اجازه کار بده، به عنوان Open Work Permit هم می‌شه تقاضا داد ولی‌ به گفته ایشون ریسک رّد شدنش زیاده
    سلام
    Open Work Permit منظورتون چیه؟ چرا ریسکش زیاده؟ اینطور که شما میگید اقدام برای اجازه کار بعد از رفتن به کانادا بهتره؟ ( من به همراه همسرم که داره برای دکتری apply میکنه قصد رفتن دارم.)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما میتونید Work permit و Study permit رو همزمان داشته باشید و منافاتی ندارد. مزیتش در این حالت برای شما اینست که اگر بخواهید پارت تایم هم میتونید تحصیل کنید (در حالیکه main که همسر شما باشند باید فول تایم باشند). توصیه من اینست که work permit را در هر حال بگیرید حتی اگر فعلا استفاده نکنید.
    بعد از رفتن به کانادا برای work permit و study permit با هم آنلاین باید ثبت نام کرد؟ مشکل احتمالی چی میتونه باشه؟
    (همسرم ارشد زبانشناسی خونده, داره برای دکتری ( شایدم ارشد مجدد) با فاند در کانادا اقدام میکنه. من هم ارشد آموزش زبان انگلیسی خوندم. برای اینکه شانس پذیرشمون کم نشه یا دو شهر مختلف پذیرفته نشیم
    ,
    من apply نمیکنم, با همسرم میرم, سال بعد همون جایی که همسرم قبول شده تلاش میکنم برای apply . میخوام کار هم داشته باشم اگه بشه. مخصوصا 1 سال که تحصیل نمیکنم).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دوست عزیز، از داخل ایران نمیشه open work permit (البته با توجه به متن زیر) گرفت. با دقت متن زیر رو بخون :
    Accompanying or visiting your spouse or common-law partner while they study or work temporarily in Canada

You may accompany your spouse or common-law partner to Canada or visit them while they are in Canada, provided that you meet all the normal requirements for temporary residence. For example, if you require a temporary resident visa, you must apply for a visa and pay the appropriate processing fee.

If you apply for a temporary resident visa, a study permit or a work permit, you should submit your application at the same time as your spouse or common-law partner, when possible.
    سلام
    الان این 2 نوشته آبی و مشکی تناقض ندارن؟ آبی میگه تو کانادا, مشکیه میگه همزمان با apply همسر. این ایران نمیشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط hashem31 نمایش پست ها
    شما باید کانادا باشید تا ورک پرمیت اپلای کنید چون باید از داخل اینجا باید اپلای کنید. work permit from outside of Canada شامل همسر دانشجو نمیشه
    شامل همسر نمیشه؟ صحبت در مورد همسره دانشجو بود دیگه!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    نه دوست عزیز، شما حتی می تونید بعد از گرفتن work permit درخواست تغییر وضعیت بدید: به لینک زیر یه نگاهی بندازید:

Application to Change Conditions or Extend Your Stay in Canada as a Student

Effective May 29, temporary residents currently in Canada with valid student or temporary foreign worker status must submit their application for a new temporary resident visa to the Case Processing Pilot Office in Ottawa (CPP‑O), or visa office that serves their country of nationality.

تغییر وضعیت یعنی یکی از اینها؟ work permit و study permit با هم هنوز میشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedarbozorg نمایش پست ها
    برای صدور اپن ورک پرمیت باید استادی پرمیت باطل بشه.
    به این سوال هم فکر کنید که آیا وقتی استادی پرمیت باطل شد می شه بدون استاتوس مشخصی توی کانادا باقی موند تا ورک پرمیت صادر بشه (به فرض صادر شدن ورک پرمیت) یا نه؟
    من فکر میکردم اگه با ویزای تحصیلی همسرم برم میتونم work permit بگیرم و study permit هم بگیرم. همین جا خوندم. حتی دوستان گفتند part time study permit هم میشه گرفت! اشتباه متوجه شدم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Nahiiid نمایش پست ها
    سلام
    همسرم ارشد زبانشناسی خونده, داره برای دکتری ( شایدم ارشد مجدد) با فاند در کانادا اقدام میکنه. من هم ارشد آموزش زبان انگلیسی خوندم. برای اینکه شانس پذیرشمون کم نشه یا دو شهر مختلف پذیرفته نشیم
    ,
    من apply نمیکنم, با همسرم میرم, سال بعد همون جایی که همسرم قبول شده تلاش میکنم. سوالم اینه:

- حتما همزمان با هم میتونیم بریم یا من چند ماه بعد باید برم؟
    - برای گرفتن اجازه کار طوری که متوجه شدم از این آدرس http://www.cic.gc.ca/english/resourc.../work-temp.asp
    باید پیشنهاد کار داشته باشم . اینطور که بدون job offer بشه اقدام کرد work permit نمیدن و بعدا دنبال کار بگردم ؟
    - با شرایط من بهتره از ایران برای work permit اقدام کنم یا بذارم وقتی رفتم کانادا؟
    - اینطور که ghlobe میگن اوضا کار تو کانادا مساعد نیست. من چقدر به پیدا کردن کار امیدوار باشم و چه جور کارهایی میتونم پیدا کنم؟
    ممنون
    دوست عزیز احتیاجی نبود سوالتون رو چند بار تکرار کنید!
    در جواب سوالات شما:
    1) اول باید برای گرفتن ویزای همراه بصورت ویزیتور یا Open work permit همراه با همسرتون اقدام کنید. دادن یا ندادن ویزا به تصمیم افسر بستگی داره. بعضی گرفته اند و بعضی نه. تاپیک های زیر رو مطالعه بفرمایید:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...AE%D8%A7%D8%B5
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...en-Work-Permit

2) بعنوان همسر دانشجو احتیاجی به پیشنهاد کار ندارید. آن لینک مربوط به حالت شما نیست. اینجا رو ببینید:
    http://www.cic.gc.ca/english/study/work-spouse.asp

3) درمورد اینکه کدام روش بهتره تاپیک هایی رو که خدمتتون دادم مطالعه کنید.

4) بنده عرض نکردم اوضاع کار در کانادا مساعد نیست. گفتم برای دانشجوی بین المللی با ویزای موقت راحت نیست و برای تامین کامل مخارج رویش نمیشود حساب کرد. به رشته کاری و شهری که میخواهید بروید بستگی دارد. اگر به شهر های بزرگ مثل تورنتو و مونتریال میروید کارهای سطح پایین مثل کار در رستوران و نظافت و فروشندگی و یا کارهایی مثل تدریس خصوصی دور از دسترس نیست البته زبان محاوره ای تان باید کاملا تکمیل باشد. اگر تخصص خاصی هم دارید بسته به این است که بازار کار آن رشته چطور باشد.

Member
    رشته و دانشگاه
    ادبیات فرانسه دانشگاه تهران

سلام دوستان همسر من بیش از 3 سال هست که در مونترال با فاند درس میخواند ما در آ بان سال 1390 عقد کردیم من در فروردین 1391 از سفارت کانادا در تهران برای ویزای ویزیت جواب منفی گرفتم بعد همسرم مدارکم را به دیترویت آمریکا فرستاد و اونجا به من گفتند که نمیتونم از آمریکا اقدام کنم دوباره مدارک رو به آنکارا فرستادیم و چو ن پول رو با مانی اردر از مونترال فرستاده بودیم مدارکم پس فرستاده شد دوباره با درفت مدارک را به آنکارا فرستادیم که بعد از چند هفته جواب منفی گرفتم اینبار برای اپن ورک پرمیت از طریق آنلاین اقدام کردم و تایید مدارک برای من فرستاده شد....همان روزی که اپلای کرده بودم حدود یازده و نیم شب به وقت تهران بود که ایمیل تایید اومد من تا 18 ماه جون هیچ ایمیلی نگرفتم یعنی بیش از 75 روز ولی خودم به فاصله 40 روز دو تا ایمیل پیگیری فرستادم یکی رو بعد از 37 روز فرستادم و یکی دیگه رو 40 روز بعد ....سه شنبه 18 جون برای من ایمیل زدند که به آنکارا برم و پاسپورت رو ببرم من دیروز از آنکارا برگشتم من روز سه شنبه ساعت 8 صبح به وقت آنکارا رفتم سفارت و پاسپورتم رو دادم و به من گفتن فردا ساعت 2 بیا چند ساعت گذشت همون روز سه شنبه با همسرم تو کانادا تماس گرفتن و گفتن که چون استادی پرمیت شما تا 29 اوت هست ما ویزای خانمت رو بهش نمیدیم تا شما استادی پرمیتت رو تمدید کنی ....بعد من چهار شنبه ساعت 2 رفتم که جواب و پاسپورت رو بگیرم اول با این جمله شروع کردن که همسرت ویزا ش داره تموم میشه و وقتی همسرت موقعیتش تمدید شد ما بهت خبر میدیم که دوباره بیای و پاسپورتت رو بیاری من هم که شاکی شده بودم گفتم شما اینقدر به من دیر نامه دادید که ویزای شوهرم تموم شد گفتن بعلت این نامه نیست و این نامه هنوز معتبره نامه من تاریخش 3 آوریل بود من این پست رو برای این نوشتم که شاید کمکتون بکنه....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط Nahiiid نمایش پست ها
    سلام
    الان این 2 نوشته آبی و مشکی تناقض ندارن؟ آبی میگه تو کانادا, مشکیه میگه همزمان با apply همسر. این ایران نمیشه؟

You may accompany your spouse or common-law partner to Canada or visit them while they are in Canada, provided that you meet all the normal requirements for temporary residence. For example, if you require a temporary resident visa, you must apply for a visa and pay the appropriate processing fee.

If you apply for a temporary resident visa, a study permit or a work permit, you should submit your application at the same time as your spouse or common-law partner, when possible
    من اینو با دقت بیشتری خوندم, گفته همزمانکه همسر داره apply میکنه باید با هم apply کرد. این یعنی بر عکس " نوشته اصلی توسط zini_zinparast دوست عزیز، از داخل ایران نمیشه open work permit (البته با توجه به متن زیر) گرفت. با دقت متن زیر رو بخون "
    و از ایران میشه!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز احتیاجی نبود سوالتون رو چند بار تکرار کنید!
    در جواب سوالات شما:
    1) اول باید برای گرفتن ویزای همراه بصورت ویزیتور یا Open work permit همراه با همسرتون اقدام کنید. دادن یا ندادن ویزا به تصمیم افسر بستگی داره. بعضی گرفته اند و بعضی نه. تاپیک های زیر رو مطالعه بفرمایید:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...AE%D8%A7%D8%B5
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...en-Work-Permit

2) بعنوان همسر دانشجو احتیاجی به پیشنهاد کار ندارید. آن لینک مربوط به حالت شما نیست. اینجا رو ببینید:
    http://www.cic.gc.ca/english/study/work-spouse.asp

3) درمورد اینکه کدام روش بهتره تاپیک هایی رو که خدمتتون دادم مطالعه کنید.

4) بنده عرض نکردم اوضاع کار در کانادا مساعد نیست. گفتم برای دانشجوی بین المللی با ویزای موقت راحت نیست و برای تامین کامل مخارج رویش نمیشود حساب کرد. به رشته کاری و شهری که میخواهید بروید بستگی دارد. اگر به شهر های بزرگ مثل تورنتو و مونتریال میروید کارهای سطح پایین مثل کار در رستوران و نظافت و فروشندگی و یا کارهایی مثل تدریس خصوصی دور از دسترس نیست البته زبان محاوره ای تان باید کاملا تکمیل باشد. اگر تخصص خاصی هم دارید بسته به این است که بازار کار آن رشته چطور باشد.

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز
    هدفم مطرح کردن سوالات تکراری نبود. از پست اول تا آخر این بخش رو خوندم, نظرات متناقض زیاد دیدم. میخواستم بعد از شفاف سازی جمع بندی کنم. هنوزم جواب بعضی سوالام رو نگرفتم.
    کلاتو این بخش اکثرا همه خوشبین هستند برای ویزای همسر ولی بخش هایی که شما بهم معرفی کرید در پاسخ قبل اکثرا نا امیدن و کارشون انجام نشده!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)