صفحه 11 از 28 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 272

موضوع: اجازه کار همسر

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اجازه کار همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط Nahiiid نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز
    هدفم مطرح کردن سوالات تکراری نبود. از پست اول تا آخر این بخش رو خوندم, نظرات متناقض زیاد دیدم. میخواستم بعد از شفاف سازی جمع بندی کنم. هنوزم جواب بعضی سوالام رو نگرفتم.
    کلاتو این بخش اکثرا همه خوشبین هستند برای ویزای همسر ولی بخش هایی که شما بهم معرفی کرید در پاسخ قبل اکثرا نا امیدن و کارشون انجام نشده!
    این بخش قوانین مربوط به اجازه کار همسر رو بررسی میکنه. شما در کانادا قانونا میتونید اجازه کار بگیرید و اما و اگر نداره. ولی اون لینکهایی که پست کردم اطلاعات مربوط به گرفتن ویزاست حالا بصورت ویزیتور یا اوپن ورک پرمیت. شما بهرحال باید اول اون مرحله رو طی کنید تا بعد بفکر امکان کار در کانادا باشید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. من تازه عضو اینجا شدم و سؤالی دارم. بنده در حال حاضر با ویزای دانشجویی کانادا هستم. قصد دارم برای پارتنرم که درایران هست برای اپن ورک پرمیت اقدام کنم. (قبلا یک بار برای ویزای ویزیتور اقدام کردم که رد شد، برای اثبات رابطه هم فقط عکس گذاشتم).. حالا اینبار که میخوام برای ورک پرمیت اقدام کنم به نظرتون چه مدرکی میتونم ارائه کنم؟ فک میکنین اگه اون ازایران صیغه نامه تهیه کنه و ترجمه شه فایده ای داره؟
    (باید به عنوان common law partner اقدام کنیم)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Parya1360 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. من تازه عضو اینجا شدم و سؤالی دارم. بنده در حال حاضر با ویزای دانشجویی کانادا هستم. قصد دارم برای پارتنرم که درایران هست برای اپن ورک پرمیت اقدام کنم. (قبلا یک بار برای ویزای ویزیتور اقدام کردم که رد شد، برای اثبات رابطه هم فقط عکس گذاشتم).. حالا اینبار که میخوام برای ورک پرمیت اقدام کنم به نظرتون چه مدرکی میتونم ارائه کنم؟ فک میکنین اگه اون ازایران صیغه نامه تهیه کنه و ترجمه شه فایده ای داره؟
    (باید به عنوان common law partner اقدام کنیم)
    توجه بفرمایید پارتنر منظور دوست یا نامزد نیست. شرط پارتنری اینست که دو نفر مدت طولانی در یک خانه با هم زندگی مشترک داشته باشند و همانطور که یکی از دوستان گفتند سفارتخانه ها در مورد ایران بندرت چیزی جز عقدنامه رسمی را برای این منظور قبول میکنند.

خدا خیرتون بده. ما هم دقیقا همین مشکل رو داریم. شوهر من ویزای کارش اومده ولی هنوز ایرانه. من بار اول ویزیتور اقدام کردم ریجکت شدم. یعنی شما میگی الانopen work permi اقدام کنم؟ آخه تو سیستم آن لاین که رفتم برای open work permit باز هم ازمن offer میخواست. مگه اصلا open به این معنی نیست که هیچ کاری اونجا نداری و داری میری. تو رو خدا کمکمون کنید ما دقیقا مشکل شما رو داریم. میتونم یه ایمیلی ازتون داشته باشم که کمکم کنید. من تازه عضو سایت شدم نمیدونم چه جوری میشه ارتباط برقرار کرد. اگر راه دیگه ای هست شما بگید. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط davood00 نمایش پست ها
    دوستان،

درسته که ویزا با مجوز (permit) فرق می‌کنه، ولی شما زمانی که برای ویزا اقدام می‌کنید باید دلیلتون رو مشخص کنید. حالا این دلیل می‌تونه ویزیت باشه (که به مجوزی ختم نمی‌شه)، می‌تونه اجازه تحصیل یا کار باشه.

Open Work Permit به همسر دانشجوها (یا کارگران) مي‌دن. هر کس هم می‌گه نمیشه اشتباه می‌کنه. شما حتی زمانی‌که در ایران هستید می‌تونید به صورت آنلاین (یا غیر آنلاین) درخواست Open Work Permit کنید. نه کسی که درخواست Open Work Permit می‌کنه و نه همسرش نیازی نیست که در کانادا باشن. در واقع چند تا حالت وجود داره:

۱) اگر هر دو نفر چه دانشجو (اپلیکنت اصلی) و همسرش در ایران هستند و هیچ کدوم ویزا ندارند، با هم درخواست ویزا می‌دن. اولی برای تحصیل (که به صدور مجوز تحصیل در بدو ورود به کانادا میشه)، دومی می‌تونه برای ویزیت یا Open Work Permit اقدام کنه.

۲) هر دو نفر ایران هستند. اولی (اپلیکنت اصلی) ویزا گرفته دومی نگرفته (حالا یا رد شده خدای نکرده یا اصلا اقدام نکرده). حتی اگر اپلیکنت اصلی وارد کانادا هم نشده باشه و مجوز تحصیلش صادر نشده باشه، باز هم همسرش می‌تونه درخواست ویزیتوری یا Open Work Permit بده.

۳) اپلیکنت اصلی در کانادا هست و همسرش در ایران. باز هم همسرش می‌تونه هم برای ویزیت هم برای Open Work Permit درخواست بده.

من و همسرم گزینه شماره ۲ بودیم و هزاران استرس رو به خاطر اشتباه دوستان خیرخواه در همین اپلای ابرود تحمل کردیم. همسر من در عرض ۱۱ روز ریجکت شده بود (ویزیتوری) و من ۴۰ روزه ویزا گرفتم (هر دو پستی). در اقدام دوم، به صورت آنلاین تلاش کردیم. من ایران بودم و اجازه تحصیلم هنوز صادر نشده بود. ۴ روزه ویزای همسرم اوکی شد. زمانی که وارد شدیم افیسر به ما گفت من نمیدونم چرا همسرت رو دفعه اول ریجکت کردن (!!!) اما الان همه چیز اوکیه. خانمت میتونه از هر کسی در هر جای کانادا کار بگیره مادامی که تو محصل هستی. خلاصه تمام دوستان ما در کانادا از اینکه همسر من Open Work Permit داره تعجب می‌کنند و میگن از این فرصت استفاده کنید!

خلاصه، ایهاالناس، برای Open Work Permit اقدام کنید، اونم از نوع آنلاینش. به نظر میاد قانع کردن آفیسر برای این نوع مجوز خیلی ساده‌تره برای گرفتن ویزا.

خدا خیرتون بده. ما هم دقیقا همین مشکل رو داریم. شوهر من ویزای کارش اومده ولی هنوز ایرانه. من بار اول ویزیتور اقدام کردم ریجکت شدم. یعنی شما میگی الانopen work permi اقدام کنم؟ آخه تو سیستم آن لاین که رفتم برای open work permit باز هم ازمن offer میخواست. مگه اصلا open به این معنی نیست که هیچ کاری اونجا نداری و داری میری. تو رو خدا کمکمون کنید ما دقیقا مشکل شما رو داریم. میتونم یه ایمیلی ازتون داشته باشم که کمکم کنید. من تازه عضو سایت شدم نمیدونم چه جوری میشه ارتباط برقرار کرد. اگر راه دیگه ای هست شما بگید. ممنون

سلام
    ببخشید من یه سوال داشتم لطفا راهنمایی کنید.

من و همسرم هر 2 پذیرش تحصیلی و ویزا به صورت جداگانه گرفتیم. میخوام بدونم که من مجبورم فقط تحصیل کنم و
    بر اساس این ویزای الانم فقط study permit صادر میشه یا میتونم open work permit بگیرم و کار پیدا کنم؟
    اگر جواب مثبته ، توی فرودگاه میشه اینکارو انجام داد یا باید حتما وارد بشم و بعد درخواست بدم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amir101 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید من یه سوال داشتم لطفا راهنمایی کنید.

من و همسرم هر 2 پذیرش تحصیلی و ویزا به صورت جداگانه گرفتیم. میخوام بدونم که من مجبورم فقط تحصیل کنم و
    بر اساس این ویزای الانم فقط study permit صادر میشه یا میتونم open work permit بگیرم و کار پیدا کنم؟
    اگر جواب مثبته ، توی فرودگاه میشه اینکارو انجام داد یا باید حتما وارد بشم و بعد درخواست بدم؟
    بعد از ورود آنلاین درخواست بدید.

Junior Member

با عرض سلام
    امیدوارم دنیا به کامتون باشه .چند تا سوال داشتم که اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم .
    من و همسرم تا یکی دوماه آینده قراره که به ویکتوریا بیاییم .همسرم از یکی از استادان دانشگاه ویکتوریا دعوتنامه دوره postdoc دریافت کرده که ما طبق اون دعوتنامه ویزا گرفتیم .ویزای همسرم یکساله worker و ویزای من 6ماهه visitor . درضمن همسرم دکترای شیمی تجزیه و حدود سه سال سابقه کار هیئت علمی دانشگاه داره ومن لیسانس شیمی و حدود 9 سال سابقه در آزمایشگاه کنترل کیفیت پالایشگاه اصفهان دارم .
    1. آیا ویزای من قابل تمدید و تغییر به ویزای کا ر خواهد بود ؟
    2. با شرایط فوق احتمال داره بتونیم اقامت دائم بگیریم اگر احتمال داره ، احتمالش چقدره ؟ میشه روش حساب کرد . ؟ به این علت که ما فقط میتونیم 6 ماه مرخصی بدون حقوق بگیریم . واگه بعد از 6 ماه برنگردیم به احتمال زیاد شغلمونو تو ایران از دست میدیم .
    ممنون از توجهتون

Junior Member

با سلام خدمات دوستان .
    من یکم در مورد open work permit سرچ کردم و این رو پیدا کردم http://www.cic.gc.ca/english/helpcen...asp?q=177&t=17
    همسر من تو کانادا LMO گرفته و تا آخر تیر میریم تورونتو .

حالا من میتوانم برای open work permit اقدام کنم ؟؟ اگر برام کانادا میتونم از همونجا اقدام کنم یا حتما باید قبل از اومدنم به کانادا اقدام کنم ؟؟

یک سوال دیگه اینکه به من چه ویزایی میدن وقتی همسرم LMO داره ؟؟

ممنون میشم پاسخ بدین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق و مخابرات-دانشگاه تبریز

سلام دوستان عزیز

حالتون خوبه؟

میتونم ازتون خواهش کنم تا از تجربیات و اطلاعاتتون برای کمک به بنده استفاده کنید؟
    من برای سپتامبر 2014 از دانشگاه بریتیش کلمبیا شهر کلونا برای دوره دکتری رشته مهندسی برق و مخابرات پذیرش دارم با فاند 24000 دلار که بعد از پرداخت شهریه و بیمه و اینا سالی 16000 تا برام میمونه.
    الان مجردم ولی تا 50-60 روز دیگه عقد میکنم. میخواستم برای ویزای دانشجویی به صورت مجرد اپلای کنم و بعد برای همسر آینده ام دو ماه دیگه اپلای کنم. بنظرتون این روال به نتیجه مطلوبی میتونه برسه؟
    یا شاید بهتره صبر کنم و در لحظات آخر به صورت متاهلی برای ویزا اپلای کنم؟ که در این صورت هم میخوره به روزهای اوج مشغله سفارت و میشه دقیقه نودی و میتونه ریسک رو برای پذیرش ویزا بالا ببره
    کدوم روش رو پیشنهاد میکنید؟ میشه بپرسم چرا؟ راستش من میترسم بعد از درخواست خودم اگه مجردی اپلای کرده باشم بعد نشه برای خانومم (ایشون برا تحصیل نمیرن) ویزا بگیرم و بشه دردسر.

ممنون میشم با نظرتون منو راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)